Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

wpisanie klucza to żaden problem gorzej jak drm zaczyna być upierdliwy. Wydaje mi się że po prostu nie trzeba mieć dużego parcia na grę i spokojnie odczekać na usunięcie problemu w nowym pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:42, Ekonochrist napisał:

WinKami weź, siądź i płacz dziecię. Anuluj sobie kup nawet u Wujka Leona
ale smutki i żale wypłacz w spódnicę mamy a nie publicznie tutaj.
Bo guzik nas interesują Twoje problemy natury egzystencjalnej.


CIEBIE - i pilnuj się aby mówić zawsze tylko za siebie, nie za innych, OK?

Ja jestem zawiedziony. Poważnie zastanawiam się nad anulowaniem zamówienia EK i poczekaniem na wersje bez tego gówna...

Bo dla mnie to problem. I przypuszczam, że dla wielu, którzy nie mają dostępu do sieci, też. I nie piszcie mi "kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do sieci?" - Jest takich BARDZO WIELU.

CDP - straciliście w moich oczach... Mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO dobre zabezpieczenie - nic mnie tak nie irytuje, jak pirat kończący grę zanim ja w ogóle dostanę ją w ręce. A w dzisiejszych czasach wymaganie od gracza posiadania łącza internetowego to żaden fail - obecnie nawet na terenach wiejskich nie jest to problem, więc gracz bez neta - to jest właśnie fail. Trzeba się dostosować do czasów, to nie lata 90-te poprzedniego stulecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:26, akodo_ryu napisał:

IMO dobre zabezpieczenie - nic mnie tak nie irytuje, jak pirat kończący grę zanim ja
w ogóle dostanę ją w ręce. A w dzisiejszych czasach wymaganie od gracza posiadania łącza
internetowego to żaden fail - obecnie nawet na terenach wiejskich nie jest to problem,
więc gracz bez neta - to jest właśnie fail. Trzeba się dostosować do czasów, to nie lata
90-te poprzedniego stulecia.



Jeśli tak naprawdę myślisz to sam jesteś fail...

Ja mam gdzieś co kto i kiedy ukończył - dla mnie liczy się TYLKO to czy ja mam frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórych zabolała moja opinia i zdanie na ten temat. Bardzo przepraszam, że wyraziłem swój pogląd. Więcej tego nie będę robił na tym forum, bo nie można, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:30, WinKami napisał:

Widzę, że niektórych zabolała moja opinia i zdanie na ten temat. Bardzo przepraszam,
że wyraziłem swój pogląd. Więcej tego nie będę robił na tym forum, bo nie można, tak?


Ja tam się zgadzam z Tobą. Sam jeszcze nie anulowałem zamówienia, ale poważnie zaczynam to rozważać. Trudno - obejdę się bez EK 2 mimo, że ładnie by się prezentowała obok EK 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:28, de99ial napisał:

Jeśli tak naprawdę myślisz to sam jesteś fail...
Ja mam gdzieś co kto i kiedy ukończył - dla mnie liczy się TYLKO to czy ja mam frajdę.

A co Cię tutaj boli? 50MB download? Wow, normalnie 30 sekund roboty i jedziesz.
Brak dostępu do sieci to w dzisiejszych czasach w lwiej większości wybór, nie konieczność. Dostępność jest ogromna, a sama usługa kosztuje grosze. Jeżeli kogoś stać na kompa do odpalenia W2, to stać go spokojnie na 10-25Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:30, WinKami napisał:

Widzę, że niektórych zabolała moja opinia i zdanie na ten temat. Bardzo przepraszam,
że wyraziłem swój pogląd. Więcej tego nie będę robił na tym forum, bo nie można, tak?

Istnieje drobna różnica między wyrażaniem własnej opinii, a pieprzeniem głupot ; )
@de99ial, z tego co widzę to masz dostęp do internetu.

CD Projekt bodajże nigdy nie powiedział prosto w twarz, że nie będzie w wersji pudełkowej DRMu. Ba, od jakiegoś czasu zaczęli mówić, że wszystko okaże się jasne w najbliższym czasie. Narzekanie na pobranie dodatkowych 50mb uważam za co najmniej śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trzeba im było odpowiadać na pytania o DRM tak, jak na pytania o wersję konsolową, a nie zmieniać co jakiś czas, jak to Vojtas przedstawił. Zabezpieczenie nie jest wybitnie irytujące (ściąganie 50 mega zirytuje tylko tych pozbawionych Internetu albo w ogóle, albo akurat tego dnia), więc pre-ordera z poradnikiem nie zamierzam anulować - ale jakiś niesmak jednak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:30, WinKami napisał:

Widzę, że niektórych zabolała moja opinia i zdanie na ten temat. Bardzo przepraszam,
że wyraziłem swój pogląd. Więcej tego nie będę robił na tym forum, bo nie można, tak?


Tak. Takie opinie niczego nie wnoszą, poza podburzaniem ludzi do histerii - no i obciążają forum, więc są zbędne. Vege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:35, akodo_ryu napisał:

> Jeśli tak naprawdę myślisz to sam jesteś fail...
> Ja mam gdzieś co kto i kiedy ukończył - dla mnie liczy się TYLKO to czy ja mam frajdę.

A co Cię tutaj boli? 50MB download? Wow, normalnie 30 sekund roboty i jedziesz.
Brak dostępu do sieci to w dzisiejszych czasach w lwiej większości wybór, nie konieczność.
Dostępność jest ogromna, a sama usługa kosztuje grosze. Jeżeli kogoś stać na kompa do
odpalenia W2, to stać go spokojnie na 10-25Mbps.


Nieważne jest ile MB downloadu - chodzi o zasadę.
Mnie stać i na kompa i na Wiedźmina EK i na sieć 12Mb/s - ale z zasady nie trawię DRMów i nie kupuję gier z tym ekstra "dodatkiem" z jednego prostego powodu - jeśli producent daje coś takiego do produktu, za który ja płacę, spodziewa się po mnie, że będę kradł.

Jedno co muszę przyznać to to, że ten DRM nie jest jak np. UBI w AC2 i dlatego własnie sprawę muszę sobie przemyśleć, jakkolwiek zjawisko mi się nie podoba.

Co dokładnie mam do DRMów to możesz przeczytać tutaj:
http://polter.pl/de99ial,blog.html?8301

Co do sieci - nie zawsze jej brak to wybór.

Dnia 14.04.2011 o 16:35, akodo_ryu napisał:

@de99ial, z tego co widzę to masz dostęp do internetu.


Mogę pisać z np. pracy a w domu mieć nie muszę - co wtedy? Mam tachać kompa do pracy, pobierać 50MB i z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmieszą mnie wasze bulwersy.
kupuje, instaluje, sciagam 50mb, cieszę sięgrą.
tak, cieszę, nie gram ze skwaszoną miną zgwałcony wielce ściągnieciem 50 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Nie wiedziałem, że stwierdzenie, iż anuluję zamówienie edycji kolekcjonerskiej i czekam na GOLD/GOTY jest głupotą. Myślę, że nie jestem jedynym "głupkiem" z taką opinią (czekania na GOTY). Bardzo przepraszam.

@Vojtas

Również przepraszam. Przyznam się, że nie jestem do końca zaznajomiony z regulaminem, nie wiedziałem, że wyrażanie opinii, które nie są zgodne z "jedyną słuszną" jest zabronione. Obiecuję poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pobieranie 50mb to nie jest wielki problem tylko po prostu pamiętam jeszcze niedawny news o tym, że W2 bez DRM - wielkie wydarzenie.
Nie trzeba było się wtedy chwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:18, de99ial napisał:

> WinKami weź, siądź i płacz dziecię. Anuluj sobie kup nawet u Wujka Leona

> ale smutki i żale wypłacz w spódnicę mamy a nie publicznie tutaj.
> Bo guzik nas interesują Twoje problemy natury egzystencjalnej.

CIEBIE - i pilnuj się aby mówić zawsze tylko za siebie, nie za innych, OK?

Ja jestem zawiedziony. Poważnie zastanawiam się nad anulowaniem zamówienia EK i poczekaniem
na wersje bez tego gówna...

Bo dla mnie to problem. I przypuszczam, że dla wielu, którzy nie mają dostępu do sieci,
też. I nie piszcie mi "kto w dzisiejszych czasach nie ma dostępu do sieci?" - Jest takich
BARDZO WIELU.

CDP - straciliście w moich oczach... Mocno.


Sorry ale żyjemy w takim świecie, gdzie internet jest w 90% gospodarstw POSIADAJĄCYCH KOMPUTER.
Czytając Twój kolejny post pod spodem piszesz, że z natury nietrawisz DRM. To pisz, że o to chodzi
a nie truj tutaj, że o internet i ściąganie śmiesznych 50 mega, koleś. Wiesz co? Jeszcze zrozumiałbym
jakby to był system ala Ubisoft czy EA - stały internet albo 5 instalacji i proś wydawcę o łaskę i klucz
Ale 5 działających kopi na różnych komputerach jednocześnie i nieograniczona ilość instalacji?
Jeśli to jest upierdliwe zabezpieczenie to ukrzyżujcie mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:30, WinKami napisał:

Widzę, że niektórych zabolała moja opinia i zdanie na ten temat. Bardzo przepraszam,
że wyraziłem swój pogląd. Więcej tego nie będę robił na tym forum, bo nie można, tak?

Tu nie chodzi o pierwszą część wypowiedzi. Nie każdemu chce się bowiem kupować grę i potem ściągać x GB dodatków. Tu chodzi o ten fragment:

Dnia 14.04.2011 o 16:30, WinKami napisał:

Jak taka edycja nie wyjdzie to pociągnę z torrentów.


Za takie zdanie na tym forum można dostać bana. Wiesz o tym? Najwyraźniej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WIEDŹMIN 2 SPRZEDAWANY U NAS

Pod tym pojęciem kryje się znaczenie "w Polsce" czy raczej "na Gram.pl"?

Btw.
Nie bójcie się, w przypadku tego drugiego i tak u Was kupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:49, Ekonochrist napisał:

Sorry ale żyjemy w takim świecie, gdzie internet jest w 90% gospodarstw POSIADAJĄCYCH
KOMPUTER.
Czytając Twój kolejny post pod spodem piszesz, że z natury nietrawisz DRM. To pisz, że
o to chodzi
a nie truj tutaj, że o internet i ściąganie śmiesznych 50 mega, koleś.


"Koleś" to bohater takiego filmu Big Lebosky, nie ja.

Świat to nie to samo co Polska. I popatrz na statystyki a nie bierzesz liczby z powietrza.

EDIT

Mógłbym wybaczyć te 50 mb pod 2 warunkami - pierwszy patch załatwi to cholerstwo na amen oraz chcę plakat z Playboya... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki niech ktoś mnie oświeci. Mieszkam w Kanadzie wiec z tego co wiem rodzina w Polsce musi mi kupić grę z gram.po cobym miał polską wersję językowa. Steam nie ma takowej jak również gog. A tu nagle ktoś pisze ze gog ma polską wersję językową. No bez jaj. Jak to naprawdę jest? To po jakiego grzyba zawracam rodzinie głowę z tym zamawianiem od gram.pl? Niedawno napisałem do Tomka Gopa w temacie braku polskiej wersji poza granicami kraju. Stwierdził że może po premierze coś zmienią. No to jak jest z wersją na gog? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować