Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki

358 postów w tym temacie

Jak widzę nazbierało się tu sporo gimbusów, którzy chcą pokazać swój bunt fochem na DRM''y...


Że tak powiem "ahahahhahahahahahahhahhaahahha".


Dzieciaki, jakieś pięć lat temu standardem było zabezpieczanie gier serialem i secu-romem, no i tak jak jest napisane w tekście jest to mało uprzykrzająca życie legalom metoda na pirata. To i tak nic nie da, bo gra zostanie złamana już w maksymalnie dwa dni po oficjalnej premierze, ale przynajmniej właściciele kolekcjonerek będą jedynymi "śmiertelnikami", którzy zagrają przed premierą i bardzo kuźwa dobrze...

Wy jak chcecie cofajcie te swoje zamówienia, ściągajcie z torrentów, czy warezu, a ja w tym czasie (pewnie razem z wieloma innymi ludźmi, redakcją gram.pl i twórcami gry) gwiżdżę na wasze dziecięce fochy na świat i oczekuję swojej kolekcjonerki tak samo jak przed podaniem tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lisior1975 kupując na GOG i rejestrując grę będziesz mógł ściągnąć polonizację.
Dzisiejsze słowa Tomka Gopa. Ale jak już zawracałeś głowę rodzinie to niech już tak zostanie. :)

Xerber w końcu ktoś jeszcze to napisał. Brawo!

de99ial powiedz mi, co z tego CHŁOPIE, że masz PRAWIE 30 lat jak lamentujesz jak przedszkolak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Securom - najmniej skuteczny system, a ja jestem uprzedzony bo mojej płyty z Falloutem 3 nie rozpoznawał, musiałem ściągać cracka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:50, Henrar napisał:

Za takie zdanie na tym forum można dostać bana. Wiesz o tym? Najwyraźniej nie.


Przepraszam w takim razie za tą niesamowitą gloryfikację piractwa w moim wykonaniu. Nie wiedziałem, że takim stwierdzeniem przyczyniam się do jego propagowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:49, Ekonochrist napisał:

Sorry ale żyjemy w takim świecie, gdzie internet jest w 90% gospodarstw POSIADAJĄCYCH
KOMPUTER.


A skąd masz tę informację?
Wejdź sobie na stronę GUS - http://www.stat.gov.pl/gus/5840_wykorzystanie_ict_PLK_HTML.htm
Wyniki badań wykorzystania technologii informacyjnej z 2010 roku. Pierwszy excel z brzegu.
Dostęp i korzystanie z internetu w gospodarstwach domowych, tabela 2.1 - układ E - według typu gospodarstwa.
Gospodarstwa domowe z osobami w wieku 16-74 lata [gdzie A w liczbach bezwzględnych; B w odsetkach]
A 12592288
B 100,0
w tym gospodarstwa domowe
- z dostępem do Internetu i korzystające z niego
A 7723222
B 61,3
- z dostępem do Internetu i niekorzystające z niego
A 265365
B 2,1
- bez dostępu do Internetu
A 4592409
B 36,5

36,5% nie ma dostępu do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie macie na co narzekać. Przecież twórcy sami mówili, że nie chcą żadnego DRM do Wiedźmina ale jego brak mogą obiecać tylko na GOG-u bo jest ich. Wersje pudełkowe zależą od wydawcy! Więc jeśli się fochujecie to spoko - wasza strata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:58, Ekonochrist napisał:


de99ial powiedz mi, co z tego CHŁOPIE, że masz PRAWIE 30 lat jak lamentujesz jak
przedszkolak?


Spoufalaj się z rodziną i znajomymi - nie ze mną.

Mam konkretne zarzuty - jakoś nie umiesz uzasadnić swoich "kontrargumentów", a zamiast tego sarkasz jak smarkacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ściągnięcie 50Mb było czymś naprawdę trudnym. Wpisanie kodu zajmie kilka sekund jednak wiem że to nie powstrzyma na tyle piratów. Pewny jestem jednak że serwery będą padać w dniu premiery, dlatego lepiej dla ludzi z EK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:35, akodo_ryu napisał:

A co Cię tutaj boli? 50MB download? Wow, normalnie 30 sekund roboty i jedziesz.


Nie chodzi o 50MB, chodzi o sam DRM, myślę że przy każdej instalacji będzie ciągnął te 50MB (napewno na świeżym systemie). Jak serwerom autoryzującym się odwidzi (parę razy się już to zdarzało)? Będziesz w D***ie. Gra za którą dasz stówę nie jest Twoim egzemplarzem, bo w każdej chwili możę już sie jej nie dać zainstalować.
A jeśli chodzi o odpalenie tylko od dnia premiery? Pół roku temu dostałem egzemplarz Mafii 2 przed premierą, solidnie się wk****m bo "gra zostanie odblokowana x sierpnia". Ściągnąłem cracka i grałem (na steamie jeszcze potem mieli problem z polskim językiem, a ja nie). Dwóch rzeczy z tego żałuję - kupna takiego śmiecia za tyle kasy i zarejestrowania go na steamie (inaczej mógłbym go prościej sprzedać).

Dnia 14.04.2011 o 16:35, akodo_ryu napisał:

Brak dostępu do sieci to w dzisiejszych czasach w lwiej większości wybór, nie konieczność.
Dostępność jest ogromna, a sama usługa kosztuje grosze. Jeżeli kogoś stać na kompa do
odpalenia W2, to stać go spokojnie na 10-25Mbps.


Wybór? Mam paru kolegów, którym kablowo moga dociągnąć prędkość max 256KB/s w cenie 2MB/s.
Mogą wykupić internet bezprzewodowy, ale tam są limity transferu i szkoda go na takie pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot - niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić. ;\
Ostatnio miewam pewne problemy z połączeniem z internetem i muszę anulować preorder na który bardzo liczyłem... 100zł to zbyt duża kwota na wydanie jej na "niepewną" rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. dla fanów teorii "złych korporacji inwigilujących biednych graczy" - zdajecie sobie sprawę, że każda gra mająca jakiekolwiek funkcje sieciowe, przesyła dane dotyczące rozgrywki? Ile gracie, jakimi klasami, ile razy przechodzicie grę, czy w ogóle i w ilu procentach itp. itd. To tak, żebyście mieli o czym myśleć po nocach ;)

A ja w tym samym czasie będę się cieszył, że dzięki temu łatwiej można poprawiać balans, czy dostarczać rozszerzenia w klimatach odpowiadających większości odbiorców. Lubie też marketing, który jest skierowany pod moje gusta - zazwyczaj staram się uzyskać taki efekt, a jego brak mnie irytuje, więc jeżeli mam poświęcić nieco swojej, i tak w dzisiejszych czasach wątpliwej, prywatności, w celu poprawienia standardu życia w zasadniczo wysokiej skali - to niech i tak będzie.
I przy okazji nie bolą mnie też DRMy - jeżeli akurat zdarzy się tak, że będę w jakiejś jaskini, która nie pozwoli mi na połączenie z siecią i aktywację, czy inną formę zatwierdzenia tego konkretnego tytułu AAA, to mam 20 gier indie, których do tej pory nie miałem czasu odpalić, a i książka na podorędziu się znajdzie. Rozrywki mi nie zabraknie.
Poza tym... o czym ja w ogóle mówię - przecież gram na konsoli. Idę sobie, bo kod się sam nie napisze, a za coś trzeba te gry kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:04, mao_tse_tung napisał:

Ludzie, nie macie na co narzekać. Przecież twórcy sami mówili, że nie chcą żadnego DRM
do Wiedźmina ale jego brak mogą obiecać tylko na GOG-u bo jest ich. Wersje pudełkowe
zależą od wydawcy!


A kto jest wydawcą tej gry w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:57, Xerber napisał:

To i tak nic nie da, bo gra zostanie złamana już w maksymalnie dwa dni po
oficjalnej premierze, ale przynajmniej właściciele kolekcjonerek będą jedynymi "śmiertelnikami",
którzy zagrają przed premierą i bardzo kuźwa dobrze...

jak wlasciciele kolekcjonerek beda mieli dostep do gry przed premiera to nie bylbym taki pewien tego, ze piraci nie zagraja przed premiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 15:41, ZubenPL napisał:



Wy jesteście chyba upośledzeni już z dwadzieścia razy ktoś pisał że ci którzy zamówią
edycję kolekcjonerską będą mogli od razu grać


Cóż,dzień przed premierą to nie jest " od razu ":
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67129&u=3

oprócz tego,zabezpieczenie gry w niczym mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:20, Witcher1990 napisał:

Mnie ciekawi jedno- pisze tutaj, że aplikacja pobierze 50mb dodatkowych danych czy to
znaczy, że gracze bez internetu nie uruchomią gry?


Wszystko wskazuje na to, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:20, Witcher1990 napisał:

Mnie ciekawi jedno- pisze tutaj, że aplikacja pobierze 50mb dodatkowych danych czy to
znaczy, że gracze bez internetu nie uruchomią gry?


Chyba, że umieją się łączyć z serwerami telepatycznie ;)
Tak to niestety sugeruje; dlatego tak wiele osób dostało piany.
Plus, jak to mówią - w imię zasad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować