Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 18:40, WinKami napisał:

A no i jeszcze jedno (z poprzedniego njusa o DRM):

"Grę można zainstalować na dowolnej ilości komputerów, a nawet pięć kopii aplikacji
może być uruchomiona jednocześnie.
"

Jeżeli grę można zainstalować na dowolnej ilości komputerów to:
1) Instaluję na 1. kompie, wymagane jest połączenie, wpisuje klucz, dociąga 50 mb i tyle.
Gry nie odpalam.
2) To samo robię na 10/100/100000 innych komputerach.
3) Jeżeli odpalanie gry nie wymaga połączenia z internetem to w jaki sposób CDP sprawdzi,
że jest odpalone nie więcej niż 5 kopii naraz?

Także coś mi się zdaje, że w cytacie z poprzedniego njusa coś nie gra, tj. grę można
zainstalować na maksymalnie 5 komputerach na raz, tak?

najwidoczniej gra jednak laczy sie z internetem przy uruchamianiu, podali sprzeczne dane i nawet tego nie zauwazyli, sprawdzenie ile kopi jest uruchomionych w jednym momencie wymaga polaczenia z internetem minimum przy wlaczeniu i wylaczeniu gry zeby zajac i zwolnic jedno z 5 "miejsc", inaczej tego sie nie da zrobic, a jak ktos neta nie ma to nie uruchomi gry (nawet po aktywacji) tak jak assassins creed 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:17, Isildur napisał:

Ludzie a gdzie jest powiedziane, że będziecie mogli zagrać wcześniej?

W sklepie gram.pl na stronie Z EK Wiedźmina 2 jest zapis "Wysyłka Edycji Kolekcjonerskiej
nastąpi kilka dni przed wysyłką Edycji Premium (Standardowej).
Dzięki temu gracze będą mieli pewność, że Edycja Kolekcjonerska to nie tylko dodatkowe
elementy - ale i przywilej!"


Nie ma nigdzie zapisu, ze będziecie mogli zagrać tydzień wcześniej, więc nie rozumiem
waszego oburzenia. Poza tym możliwość gry dzień wcześniej to wyciągniecie ręki dla nas,
inni którzy kupią grę w empiku czy innym sklepie tej możliwości mieć nie będą.

Zbawi was jeśli gra poleży kilka dni dłużej? Chyba życie od tego nie zależy prawda?



Wiesz, nie odwracajmy kota ogonem. Gram.pl trąbi, jaki to przywilej dostać EK tyle czasu wcześniej. A okazuje się, że to przywilej pozorny, bo dostajesz grę, z którą przez parę dni NIC nie możesz zrobić.

Fakt, nie jest napisane na Gram.pl, że będzie można ZAGRAĆ tyle wcześniej, ale wynika stąd, że Gram.pl dało graczom pozorny jedynie przywilej, z którego nic de facto nie mają.

No nie czarujmy się, tylko nazwijmy sprawę po imieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:57, kaczpak7 napisał:

Lepszy dzień niż nic.


Dobra, dobra. Skoro niektóre egzemplarze mają przyjść nawet na tydzień przed premierą, to po co robić takiego smaka? Jeśli moja kolekcjonerka będzie musiała bezużytecznie leżeć przez 3-4 dni to się ostro wkurzę. :''p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale masz pretensje do sklepu? To nie gram.pl jest producentem Wiedźmina 2 i to nie gram.pl decyduje o rodzaju zabezpieczenia...

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:27, Isildur napisał:

Ale masz pretensje do sklepu? To nie gram.pl jest producentem Wiedźmina 2 i to nie gram.pl
decyduje o rodzaju zabezpieczenia...

Tyle w temacie.


Hmmm, czy mam pretensje... nie do końca. To znaczy i tak, i nie. Nie mam pretensji do Gram.pl, że takie są zabezpieczenia, bo to nie ich wina. Natomiast mam pretensję, że zaczynają robić podobną rzecz, co przy premierze pierwszego Wiedźmina - naobiecują, nasłodzą, by tylko jak najwięcej było pre-orderów (czym się potem ogromnie chwalą), po czym im bliżej premiery, tym więcej obietnic, rzekomych "przywilejów" etc okazuje się mitem, a w najlepszym wypadku przywilejami czysto pozornymi.

[ironia mode on]
Teraz tylko czekam, aż okaże się, że Kolekcjonerka nie została wydrukowana na czas, i dostaniemy ją 3 dni po premierze [ironia mode off]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jest wkońcu, bo ja nie ogarniam.
Kupując kolekcjonerkę mogę zagrac od razu jak ją dostanę czyli 13 maja czy dopiero 16 maja?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 19:34, Tenebrael napisał:

[ironia mode on]
Teraz tylko czekam, aż okaże się, że Kolekcjonerka nie została wydrukowana na czas, i
dostaniemy ją 3 dni po premierze [ironia mode off]


Hehe obyś tego nie wypowiedział w złym momencie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:36, 1096 napisał:

To jak jest wkońcu, bo ja nie ogarniam.
Kupując kolekcjonerkę mogę zagrac od razu jak ją dostanę czyli 13 maja czy dopiero 16
maja?????????


Dopiero 16 maja.Już się człowiek nacieszył że sobie wcześniej zagra ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:38, siatix napisał:

> To jak jest wkońcu, bo ja nie ogarniam.
> Kupując kolekcjonerkę mogę zagrac od razu jak ją dostanę czyli 13 maja czy dopiero
16
> maja?????????

Dopiero 16 maja.



Bo właśnie po to płacimy więcej niż na Steam lub GOG (DRM free) + wysyłka (wiadomo - koszta "popiersia"), żeby mieć ekskluzywne wydanie zabezpieczone DRM i brak możliwości pogrania przed premierą. W końcu nie po to wysyłają, żeby można było od razu grać, prawda? Najpierw trzeba się pozachwycać opakowaniem połączonym z EK Wiedźmina 1, później nawdychać zapachu świeżości płyt i innych elementów. A jak już kupiec ochłonie, że wreszcie ma swój długo wyczekiwany towar, co zapewne potrwa te 3 dni albo i więcej, to wtedy damy mu możliwość pogrania. Żeby biedny zawały nie dostał z nadmiaru wrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj w trakcie czata odbywajacego sie podczas konferencji Ogrodnik na pytanie od gracza Kazai: "W sklepie planowana wysylka Edycji Kolekcjonerskiej 12 Maja - czyli juz 12 - 13 maja mozna bedzie GRAC ?" odpowiedzial:
"Tak. Wysyłamy wcześniej i zapewniamy wcześniejszy dostęp do gry".

Sam wczesniejszy dostep moglby oznaczac oczywiscie ten jeden dzien, ale to byla odpowiedz na pytanie o 12-13 maja!

Zapis czata (mozna zweryfikowac moje cytaty):

http://www.gram.pl/news_8AveJO67_Relacja_na_zywo_z_Wiosennej_Konferencji_CD_Projektu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien wczesniej powinni mniec mozliwość Ci co kupili Edycje premium, a kolekcjonerke miało byc 12 maja czyli 5 dnia nie ejden dzień. Czyli wtedy kłamstwo małe było tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie ktoś (marne zresztą) jaja robi: zakładając, że EK zostanie wysłane w czwartek 12maja, to trafi w moje ręce w piątek tudzież sobotę rano... więc NA PEWNO będę przez cały weekend liczyć pod mikroskopem pixele na pudełku, wąchać farbę z artbooka, rzucać kości i modlić się do Głowy zamiast po prostu pograć... I tym oto sposobem człowiek, który zapie*rza pn-pt tak, że nie ma na nic czasu i wydaje kupę kasy na EK zostaje uprzywilejowany do zagrania 3 dni PO premierze... To jest niehumanitarne znęcanie się nad PeCeciarzami i w ogóle co za geniusz ustala premierę ''megahitu'' na początek tygodnia ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to są jakieś jaja!!! specjalnie wziąłem sobie urlop żeby pograć tydzień przed a tu takie świństwo!!!! i pewnie znając życie też nie wszyscy będą mieli przed premierą grę bo nagle coś się stanie "z przyczyn od nich niezależnych" i dupa do kwadratu. CDP RED Wielkie Gratulacje za robienie ludzi w balona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, było mówione przy okazji promowania EK, gdy zaczęto pre-order, że będzie możliwość grania w W2 na kilka dni przed premierą (prawdopodobnie od pt. - tak było podawane) a teraz nagle zmieniacie na 1 dzień przed premierą ?! 0_o to jakieś nieporozumienie. Oczywiście nie po to kupowałem EK żeby tylko i wyłącznie grać wcześniej, ale głównie dla jej zawartości, ale jednak słowo to słowo..... liczę na szybkie sprostowanie ze strony CDP i gram.pl i że okaże się, że posiadacze EK będą normalnie mogli grać od 12. maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga część Wiedźmina i kolejna nominacja w kategorii Drużynowy Phail Roku dla składu gram.pl & CDP? Heh, jakoś nie jestem zaskoczony. Czekam na informację, że zamiast głowy Geralta, będzie dodawana peruka i to Jaskra (z powodu problemów w dostawach imitacji marmuru, zwanych powszechnie plastikiem) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować