Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 20:28, Tom_pl napisał:

Dobrze że nie dzień później w ramach promocji ;)

Na ten news czekam zaraz po tym o głowie. Wtedy gdy okaże się, że ''elytarne'' pudełka nie dotarły z Chin i EK zostanie wysłana tydzień później (ale gratisowo dostaniemy zestaw naklejek i jedną papierową figurkę - Wioskowego Głupka, specjalnie dla od gram.pl i CDP dla klientów decydujących się na EK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:26, Graffis napisał:

Druga część Wiedźmina i kolejna nominacja w kategorii Drużynowy Phail Roku dla składu
gram.pl & CDP? Heh, jakoś nie jestem zaskoczony.


Nie no, faila z poprzednim Wiedźminem raczej nie przebiją. Tam akurat kompletnie NIC nie było tak, jak być powinno. Mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski... Choć z drugiej strony, już naobiecywali, i powoli szlag te obiecanki trafia, więc fakt, są na najlepszej drodze do owej nominacji...

Dnia 14.04.2011 o 20:26, Graffis napisał:

Czekam na informację, że zamiast głowy
Geralta, będzie dodawana peruka i to Jaskra


Tia, albo implanty Triss w wersji z kartonu :P

Dnia 14.04.2011 o 20:26, Graffis napisał:

(z powodu problemów w dostawach imitacji
marmuru, zwanych powszechnie plastikiem) ^^


A tej głowy jestem ciekaw akurat. Bo "imitacja marmuru" to baaaardzo szerokie pojęcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż żal czytać wasze posty... To nie gram.pl decyduje o tym kiedy będzie można zagrać tylko wydawca bądź producent... Skoro takie jest zabezpieczenie i tak zadecydował wydawca gry, to tak widocznie ma być i nic na to nie poradzimy.

Poza tym powtórzę to raz jeszcze i ostatni:

Czy jeśli nie zagramy w Wiedźmina 2 tydzień wcześniej to coś się stanie? Czy świat się zawali? Zależy od tego wasze życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu z tych wypowiadających się użytkowników przeczytało cały artykuł przecież pisze, że posiadacze edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 odpalą grę szybciej a nie dzień wcześniej i tu cytat: Jak już wiemy, każda kopia Wiedźmina 2 będzie zabezpieczona SecuRomem (czytaj: Wiedźmin 2 sprzedawany u nas jednak będzie miał DRM, wiemy jaki). Ma to zagwarantować, że nikt nie odpali gry przed oficjalną daty premiery, czyli przed 17 maja. NIKT, PRÓCZ POSIADACZY EDYCJI KOLEKCJONERSKIEJ "drugiego Wieśka", a która jest dostępna tylko w sklepie gram.pl! Wystarczy uważnie przeczytać artykuł a nie wyżalać się w komentarzach, że nic im nie da kupienie EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie świrować! Przecież w EK jest tyle materiałów, że spokojnie wystarczy na te kilka dni "strojenia się" do gry. Proponuje na przykład pograć z synem/bratem/ojcem/kolegą w kości. Tylko kupcie karton zapałek, bo przy kasie mogą być kwasy:-). Ja niecały tydzień po premierze mam komunie syna, więc też nie za bardzo sobie pogram, ale kolekcjonerki z tego powodu nie odwołam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:35, Isildur napisał:

Aż żal czytać wasze posty... To nie gram.pl decyduje o tym kiedy będzie można zagrać
tylko wydawca bądź producent... Skoro takie jest zabezpieczenie i tak zadecydował wydawca
gry, to tak widocznie ma być i nic na to nie poradzimy.


To po kiego było pół roku przed premierą trąbić, że Kolekcjonerkę gracze dostaną na kilka dni przed premierą, nie wiedząc, jakie będzie miała zabezpieczenia, i czy gracze cokolwiek będą z tego "przywileju" mieli? Jak się wchodzi z butami z hasłami reklamowymi, to niestety, trzeba się też liczyć, że tym butem można potem oberwać po zadku, jeśli ów "przywilej" okaże się jedynie pozorny. Life is brutal.

Dnia 14.04.2011 o 20:35, Isildur napisał:

Poza tym powtórzę to raz jeszcze i ostatni:

Czy jeśli nie zagramy w Wiedźmina 2 tydzień wcześniej to coś się stanie? Czy świat
się zawali? Zależy od tego wasze życie?


A ja mówię to jeszcze raz: To, czy mi się świat zawali, to moja rzecz. Natomiast nie zmienia to faktu, że chełpicie się daniem graczom POZORNEGO przywileju, który w praktyce jest im jak psu na budę. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

PS, Isildur: To skoro piszesz, że przecież to niewielka różnica, że zagra się kilka dni później, to czemu w Waszym sklepie szumnie nazywane jest to PRZYWILEJEM? Czyli co, kiedy trza się chełpić, to granie wcześniej jest ważne, ale gdy okazuje się, że figa z tego wychodzi - to już nie? Czyżby nuta hipokryzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:45, Tenebrael napisał:

Czyli co, kiedy trza się chełpić, to granie wcześniej jest ważne, ale gdy okazuje się, że figa z tego
wychodzi - to już nie? Czyżby nuta hipokryzji?

Oj uważaj, mi już ''zieloni'' zwracali uwagę, że wytykam hipokryzję gram.pl przy reklamowaniu DA2, strach pomyśleć co spotka nie dość zachwyconych teraz gdy chodzi o Wiedźmina. W końcu widać nawet po tym jak ów news jest skonstruowany, że mamy po prostu cieszyć się jak dzieci z tego co dostajemy i nie wolno nam wytykać tego, że ktoś coś nam obiecał a teraz nic z tego nie wychodzi. A jeśli spróbujesz to zrobić to zgodnie z tym co Isildur napisał aż żal czytać twoje posty :P Jedynie słusznym sposobem komentowania kolejnych modyfikacji w wydaniu EK jest bezwzględne uwielbienie i afirmacja tych działań ze strony klienta oraz radość, ze jednak coś dostaje (nie to co obiecano, ale zawsze coś!).

Który to już raz... Swoją drogą te posty broniące gram.pl i CDP zaczynają naprawde przypominać pierwszą fazę faila przy okazji premiera Wiedźmina kilka lat temu. Wtedy jednak było to chyba bliżej premiery niż miesiąc jaki teraz pozostał. Może w tym czasie okaże się, że edycja premium do DVD w kopercie, a EK będzie miało dołączoną instrukcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej podoba mi się treść ostatniego newsa na Gram.pl:

Jeżeli przebieracie nogami z niecierpliwości, a każdy dzień ciągnie się wam w nieskończoność w oczekiwaniu na Wiedźmina 2:Zabójcy Królów, to mamy dla was świetną wiadomość. Jest szansa na odpalenie najnowszego dziecka studia CDP Red o jeden dzień wcześniej, niż sugeruje to oficjalna data premiery.


Nie ma to jak ograniczenie dla posiadaczy Kolekcjonerki, którzy będa ją mieli KILKA dni wcześniej, przedstawić jako ogromny przywilej i wyróżnienie.

I jak tu potem się nie wkurzać i nie pomstować? News powinien brzmieć:

"Niestety, z uwagi na dodanie SecuROM do Wiedźmina 2, posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej nie będą jej mogli odpalić w dniu, gdy do nich dotrze. Jednakże otrzymają dodatkową możliwość, choć mniej spektakularną - będą mogli zagrać dzień przed oficjalną premierą"

Tak brzmiałoby rzetelne i uczciwe przedstawienie sytuacji. Ale cóż, chyba za wiele wymagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież otrzymasz grę tydzień przed premierą, to że nie będziesz mógł zagrać to już nie wina sklepu czy serwisu gram.pl, na tamtą chwilę nikt nie wiedział jakie będzie zabezpieczenie. Nie pytaj mnie o działalność sklepu bo nie jestem pracownikiem gram.pl, te pytanie proszę skierować do Akne, która zajmuje się sklepem gram.pl

Ja zamówiłem EK i płacze z tego powodu, że będę mógł zagrać dopiero dzień przed premierą? Awanturuje się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:35, Isildur napisał:

Aż żal czytać wasze posty... To nie gram.pl decyduje o tym kiedy będzie można zagrać
tylko wydawca bądź producent... Skoro takie jest zabezpieczenie i tak zadecydował wydawca
gry, to tak widocznie ma być i nic na to nie poradzimy.


To dlaczego gram.pl wypowiadalo sie w tej sprawie, jesli nie mieli na ten temat pewnych informacji? Patrz moj wczesniejszy post - jeszcze dzisiaj zapowiadali, ze gra bedzie dostepna dla posiadaczy edycji kolekcjonerskich kiedy do nich dotrze.

Dnia 14.04.2011 o 20:35, Isildur napisał:

Poza tym powtórzę to raz jeszcze i ostatni:

Czy jeśli nie zagramy w Wiedźmina 2 tydzień wcześniej to coś się stanie? Czy świat
się zawali? Zależy od tego wasze życie?


Idac dalej tym tokiem rozumowania. Czy cos sie stanie jesli polska wersja zostanie uruchomiona tydzien PO premierze swiatowej? Zycie sie komus odmieni? A miesiac? A rok? W zwiazku z tym CDP moze uruchomic polska wersje za 2 lata i to tez bedzie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ma to zagwarantować, że nikt nie odpali gry przed oficjalną daty premiery, czyli przed 17 maja. Nikt, oprócz posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej "drugiego Wieśka", a która jest dostępna tylko w sklepie gram.pl!"

chyba raczej "nikt, oprócz piratów, którzy te gówniane zabezpieczenia złamią sporo wcześniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło aby sklep gram.pl nic nie pisał o wcześniejszej wysyłce EK, wtedy ten 1 dzień byłby bardzo pozytywną niespodzianką. A tak zachwalali na każdym kroku wcześniejszą wysyłkę i teraz to się na nich zemści bardzo złą opinią.

Ciekawe co nas jeszcze czeka. Nie zdziwie się jak premiera Wieśka 2 zostanie nieco opóźniona, został miesiąc do premiery a gra nadal nie ma statusu gold, kiedy oni chcą wytłoczyć tyle płyt na caly świat nie mowiąc o dodatkach, instrukcjach itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 20:59, Graffis napisał:

Może w tym czasie okaże się,
że edycja premium do DVD w kopercie, a EK będzie miało dołączoną instrukcję :P


ty weź nawet tak nie żartuj, bo przy polityce "miało nie być gównianych DLC a są, miało nie być DRM a jest, w kolekcjonerce miało być wszystko a już ssą nowe duperele, miało być tydzień przed premierą a nie będzie, miało nie być na konsole a wszystko jest do nich dostosowane" to jeszcze możesz wykrakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:08, Komenty napisał:

To dlaczego gram.pl wypowiadalo sie w tej sprawie, jesli nie mieli na ten temat pewnych
informacji? Patrz moj wczesniejszy post - jeszcze dzisiaj zapowiadali, ze gra bedzie
dostepna dla posiadaczy edycji kolekcjonerskich kiedy do nich dotrze.


O zabezpieczeniu nikt nie mówił, to był wystawiony Preorder czyli zamówienia przedpremierowe. A grę dostaniesz w terminie, jedynie zabezpieczenie, które zostało zawarte w grze oraz system który je obsługuje zezwoli Ci na aktywacje gry dzień przed premierą ale tylko tych gier, które zostały zamówione na gram.pl

Dnia 14.04.2011 o 21:08, Komenty napisał:

Idac dalej tym tokiem rozumowania. Czy cos sie stanie jesli polska wersja zostanie uruchomiona
tydzien PO premierze swiatowej? Zycie sie komus odmieni? A miesiac? A rok? W zwiazku
z tym CDP moze uruchomic polska wersje za 2 lata i to tez bedzie w porzadku.


Nic by się nie stało, czekałbym do czasu jej wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować