Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 22:50, Lord_Kaftan napisał:

Ludzie, wy chyba czytać nie umiecie.

Wyraźnie jest napisane, że wysyłka jest planowana na 12 maja, czyli dojdzie w piątek
lub poniedziałek. To drugie pewnie bardziej prawdopodobne, bo trudno zsynchronizować
wysyłkę 10tys paczek. Tak więc od początku było wiadomo, że posiadacze EK zagrają najwcześniej
dzień przed premierą.

Czytać i myśleć ludzie!



Nie, nie było, bo gdyby nie tego typu zabezpieczenie zagrać można by w dniu otrzymania przesylki.


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:45, PinKee napisał:

> To jest jakiś kamulec rzeźbiarski do taniej imitacji marmuru, nazwy nie pomnę.
Ta, gips się zwie ten kamulec :P Przecież to nie jest żadna rzeźba, żeby z kamienia miało
to być, to jest odlew. Na rzeźbach to by zbankrutowali :)


imitacja marmuru to nie gips ;) jest to lepszy materiał niż gips ale również nic specjalnego ale wiadomo ze się to nie rozleci za szybko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:52, goros napisał:

[Proszę ciąć cytaty]
Nie, nie było, bo gdyby nie tego typu zabezpieczenie zagrać można by w dniu otrzymania
przesylki.


pozdrawiam


Skoro grę otrzymasz w poniedziałek, dzień przed premierą, to co ma do tego zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica, czy dzień, czy tydzień? Ja kupuję i gra leży dopóki nie przejdę tego w co akurat gram, a może to trwać nawet i pół roku. To chyba tylko dla szpanu w szkole, że "a ja już wiedźmina przeszedłem". I mokro w gaciach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 21:37, Ring5 napisał:

Zakład, że już wkrótce zacznie się zmasowana akcja pt. "ale czego się czepiacie, przecież
nic się nie dzieje?", "nie rozumiem waszego oburzenia" i innych kwiatków?

ja stawiam na artykuł "czemu DRM jest naszym przyjacielem", analogicznie do "demo DA2 okiem konsolowca" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że redakcja Gram.pl się pomyliła i zamiast dzień będzie tydzień ;/
Było mówione jakoś tak "Nabywcy Edycji Kolekcjonerskiej będą mogli się cieszyć grą 5 dni wcześniej"
Jeśli chodzi o ten wspaniały przywilej to wiem, że to na pewno nie zachęci do zakupu EK a raczej pewni ludzie z niej zrezygnują.

Módlmy się, proszę aby był 1 Kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 19:34, Tenebrael napisał:

[ironia mode on]
Teraz tylko czekam, aż okaże się, że Kolekcjonerka nie została wydrukowana na czas, i
dostaniemy ją 3 dni po premierze [ironia mode off]


Hehe, pijesz do pierwszej części? ;) Ja tam nauczony doświadczeniem czekałem, a tu okazuje się że wersja z Empiku będzie nie gorsza od EK i do tego tańsza :)
Dziwne tylko, że jeszcze ludziska się nie nauczyli, że duże premiery to lepiej w sklepie kupować bo zwykle dobrze się na tym wychodzi?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to taki zly news, lepszy jeden dzien nic zaden. Ja pamietam "lepsze" czasy gdy zamowilam gre przed premiera...a dostalam z tydzien po premierze?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś napisałem "tylko dlatego"? Dla niektórych fakt możliwości odpalenia gry tydzień przed mógł zaważyć na decyzji o kupnie EK. Poza tym obietnic się nie łapie.

>A niektórzy dostaną wcześniej, bo przecież nie zdołają rozesłać wszystkiego w jeden dzień - ludzie, czasami wystarczy trochę pomyśleć.

A co to ma do rzeczy? Raz, że wszystkie 1000 pierwszych EK [z tego co wiem] miało być wysłane jednego dnia, ale to pomijam - i tak im dalej, tym dłużej idzie. Tu chodzi o to, że każdy posiadacz EK miał móc grać w swoją edycję nawet tydzień wcześniej. Tymczasem niezależnie od tego, kiedy gra dojdzie i tak mamy czas ograniczony do jednego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam, zbawcy! Spodziewać się podobnego pięknego gestu, aż łza w oku się kręci.

Poważnie, jedna brednia goni kolejną, zaraz się dowiemy, że gry tak naprawdę nie ma, a wszystko jest wynikiem masowej halucynacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Isildurowi nie wypada sie wypowiadac we wlasnej sprawie. Degrad -1 za spam )post zupelnie nie na temat) i obrazanie innego uzytkownika forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle oddmiene zdanie od twojego uwazasz za zakaz wypowiadania sie. Dorosnij wrescie chlopie. Po drugie - posiadacze EK beda mogli zagrac przed premera, wiec przestan sie oburzac i twierdzic, ze biale jest czarne, a czarne jest biale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zawiedziony, że nie będę mógł pograć już w piątek, tylko dopiero w poniedziałek. Podobnież jestem zawiedziony tym, że CDP zdecydował się na wydanie gry w Polsce z Securomem. Jedno i drugie się ze sobą wiąże nierozerwalnie. DRM ma za zadanie nie dopuścić do wycieku gry przed premierą. To założenie spowodowało, że W2 na całym świecie nie będzie mógł być odpalony wcześniej niż 17 maja (kolekcjonerzy 16). Po prostu nie będzie pełnego kodu, który pozwoliłby grę uruchomić. Trudno by crackerzy go po prostu dopisali. Finalny składnik muszą udostępnić sami wydawcy. Wersję GOG-ową (a więc tę bez DRM-u) będzie można zacząć zasysać jeszcze przed premierą, ale ostatni kamyk do ogródka zostanie dostarczony w dniu premiery. Pomijając fakt że to świetny sposób na odciążenie serwerów, skutek będzie taki sam - brak nielegalnej kopii przed premierą. DRM również nie służy niczemu innemu - zaraz po premierze w sieci będzie hulać kopia GOG-owa. Mam nadzieję, że patch szybko usunie Securom, bo po 17 maja po prostu przestanie spełniać swoją rolę.

No cóż, mówi się trudno, niesmak faktycznie pozostaje. Gram.pl podało, że grę zacznie wysyłać 12 maja (5 dni przed premierą), ale nie powiedzieli jednocześnie, od kiedy będzie można grać. Wszyscy zamawiający przyjęli za pewnik, że w dniu instalacji na HDD - wszystko na to wskazywało. Niestety, Gram.pl nie przewidziało wprowadzenia DRM-u i wszystkich konsekwencji z tym związanych. Co gorsza - CD Projekt wcale im nie pomógł sugerując np. zamieszczenie ostrzeżenia dla klientów. Tym niemniej staram się zrozumieć decyzję wydawcy, który po prostu nie chce ryzykować fuck-up''u, który był udziałem EA, Cryteka i kilku innych dużych firm. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich zabezpieczeń, ale grę zamierzam jednak kupić, bo nikt chyba jeszcze nie wydał gry A3 bez DRM-u - nawet jeśli tyczy się to tylko wersji GOG. Być może właśnie od tego wsparcia zależy, czy wydawcy zdecydują się rezygnować z zabezpieczeń. CDP i tak wykazuje się odwagą, której nie mają giganci.

Tak czy siak dalsze bicie piany uważam za bezcelowe, bo to i tak niczego nie zmieni. Ponadto uważam, że porównywanie tej "obsuwy" do gramowej porażki logistycznej przy wysyłce W1 jest całkowicie chybione - wtedy była katastrofa - sam byłbym wściekły, gdybym zamówił kolekcjonerkę, dostał ją tydzień po premierze, a jeszcze w między czasie, by się okazało, że mediaki sprzedają je na 2 dni przed premierą. Ta sytuacja się nie powtórzy choćby z tego powodu, że EK sprzedaje wyłącznie gram.pl. Edycja specjalna empiku jest marna - porównywanie jej do EK to kiepski żart (ktoś zdaje się to uczynił). Cóż, niektórzy widać wyznają zasadę "mam się nieźle, ale inni niech mają ch***owo". Brakuje słów na odpowiednio dosadne określenie takiego postępowania.


@ Graffis

Twoja satysfakcja z obrzucania łajnem ponad miarę i podburzania innych do linczu mnie po prostu mierzi. Szkoda, że tego nie dostrzegasz, bo jest to zachowanie godne pożałowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 03:19, Vojtas napisał:

Twoja satysfakcja z obrzucania łajnem ponad miarę i podburzania innych do linczu mnie
po prostu mierzi. Szkoda, że tego nie dostrzegasz, bo jest to zachowanie godne pożałowania.

Nie ma w tym (prawie) żadnej satysfakcji - sam jestem jakże teraz szczęśliwym przyszłym posiadaczem EK tej gry. Nikogo też do linczu nie podburzam, ani jakoś specjalnie łajnem nie obrzucam. Nie da się ukryć, że mamy tu do czynienia z kolejną wtopą wydawcy i sklepu. Po raz kolejny naobiecywano nam złote góry, wyszło jak zawsze. Swoboda z jaką pozwalam sobie na komentarze wynika z tego, że nawet przez sekundę nie wierzyłem w bezproblemowe i rzetelne załatwienie sprawy przez gram.pl. Nie zdziwię się jeśli w najbliższych tygodniach będą się działy kolejne ''cuda'' związane z tym wydaniem. Wątpię, by ktokolwiek w gram.pl przejmował się moim smętnym pitu-pitu na forum (lub czyimkolwiek).

Prawie nie ma w tym satysfakcji, gdyż rzeczywiście odrobinę pewniej się czuję widząc, że moje przewidywania dotyczące EK się sprawdziły (niestety), a uwagi przekazywane kilka lat temu po awanturze związanej z pierwszą częścią gry poszły w las. Biorąc to wszystko pod uwagę nie wydaje mi się by moja postawa była pożałowania godna (poza faktem zamówienia EK wbrew oczywistej oczywistości jaką jest rzetelność gram.pl w wypadku tak wielkich eventów). Przeciwnie zaś pożałowania godny jest sposób zorganizowania tego procesu przez obie zainteresowane firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 03:39, Graffis napisał:

Nie ma w tym (prawie) żadnej satysfakcji - sam jestem jakże teraz szczęśliwym przyszłym
posiadaczem EK tej gry. Nikogo też do linczu nie podburzam, ani jakoś specjalnie łajnem
nie obrzucam. Nie da się ukryć, że mamy tu do czynienia z kolejną wtopą wydawcy i sklepu.
Po raz kolejny naobiecywano nam złote góry, wyszło jak zawsze.


To jest dokładnie to, o czym pisałem. Wyolbrzymiasz błąd w polityce informacyjnej (bo tak właśnie go traktuję), przekraczając granice przyzwoitości - ergo, podburzasz ludzi, którzy to czytają i się zwyczajnie nakręcają pod wpływem takich reakcji. Choć, muszę przyznać, do skrajności jeszcze nie dotarłeś, bo na drugim biegunie leży odwoływanie pre-orderu i groźby pozwów sądowych. EOT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 02:14, Wojman napisał:

Dorosnij wrescie chlopie.


Po pierwsze, kilkanaście postów temu, Isildur obruszył się i zaczął grozić degradami za coś, co uznał za obraźliwe. Prosiłbym zatem (jeśli, jako moderatorzy, macie sami zamiar przestrzegać regulaminu), byś powstrzymał się od osobistych wycieczek, które ja również mogę odebrać za obraźliwe. Różnica polega jedynie na tym, że ty jesteś bezkarny, bo ja degrada ani ostrzeżenia dać nie mogę.

Dnia 15.04.2011 o 02:14, Wojman napisał:

Po drugie - posiadacze EK beda mogli zagrac przed premera, wiec przestan sie
oburzac i twierdzic, ze biale jest czarne, a czarne jest biale.


Po drugie, radzę przeczytać dyskusję raz jeszcze. A potem jeszcze raz. I jeszcze. Aż do skutku.

Po trzecie, dziękuję za potwierdzenie mojej tezy, wiedziałem, że na kogo jak na kogo, ale na ciebie na pewno można liczyć. Przybyła kawaleria :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 04:22, Vojtas napisał:

To jest dokładnie to, o czym pisałem. Wyolbrzymiasz błąd w polityce informacyjnej


Widzisz, gdyby sytuacja wyglądała inaczej (czyli gdybyśmy nie mieli za sobą smutnych przejść z pierwszą EK), pewnie też bym tak do tego podchodził. Ale po tamtej, delikatnie mówiąc, kuriozalnej sytuacji, historia się powtarza. Raz jeszcze pojawiają się obietnice, które nie są honorowane, raz jeszcze gra się ludziom na nosie, raz jeszcze robi się klientów, dzięki którym ten tytuł jest w ogóle możliwy, w Płotkę.

Nikt tu nie mówi o rezygnacji z pre-orderu, mowa jest jedynie o tym, że chcielibyśmy być poważnie traktowani przez firmę, która wielokrotnie zapewniała, że to fani są dla niej najważniejsi. W momencie, gdy mówi się jedno, a robi się coś innego, o poważnym traktowaniu nie może być mowy. Co gorsza, robi się problem z tego, że ludzie krytykują, choć nie powinni, bo przecież zagrają cały jeden dzień wcześniej a DRM nie będzie tak restrykcyjny, jak w grach UbiSoftu. Słowami Isildura - mogło być gorzej, nie? Mogliśmy przecież dostać grę tydzień po premierze, a DRM mógł od nas wymagać podawania trzydziestoznakowego cd-key''a co 2 minuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty naprade probujesz sprowokowac Moderatorow czy moze urlop chcesz dostac?

I jeszcze w odpowiedzi na kolejny twoj post: nie klam i nie wprowadzaj w blad uzytkownikow. Byla mowa, ze nabywcy EK beda mogli wczesniej zagrac w Wiedzmina 2 i to jest dotrzymane. Byla mowa, ze nabywcy EK wczesniej dostana pudelka z gra i to jest dotrzymane. Byla mowa, ze zawartosc EK jest bogata i ekskluzywna za dobra cene i to jest dotrzymane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba to zabezpieczenie anty uzytkownikowe. Najgorsze jest to, ze gry nie bedzie mozna zainstalowac bez pobrania tych 50 mb. Jeszcze bym zrozumial, ze po instalacji gra cos tam sobie sciaga i bez tego sie nie uruchamia. Wkurza mnie tez to, ze utrudnienie dla uczciwych graczy CDP nazywa ulatwieniem. A co jak bede mial akurat awarie internetu (a takowe ostatnio czesto sie u mnie zdarzaja) i nie bede mogl pobrac tego zabezpieczenia anty uzytkownikowego? Ano nawet gry nie bede mogl zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować