Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2011 o 07:06, Wojman napisał:

Byla mowa, ze nabywcy EK beda mogli wczesniej zagrac w Wiedzmina 2 i to jest dotrzymane.
Byla mowa, ze nabywcy EK wczesniej dostana pudelka z gra i to jest dotrzymane.

Nie bądźmy drobiazgowi jak jacyś prawnicy. Dla normalnego człowieka, gracza dwie czynności, czyli otrzymanie pudełka z grą we własne łapki oraz uruchomienie gry, to pojęcia praktycznie tożsame (no może z kilkudziesięciominutowym poślizgiem czasowym). Dostajesz grę - grasz (a przynajmniej masz taką możliwość, co z tym zrobisz, to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja). A tutaj nagle okazuje się, że owszem, wyślą pudła na tydzień przed premierą, ba - jest nawet spora szansa, że dotrą do odbiorców nawet i ten tydzień przed d-day, ale jednak jest jedno "ale": nie będzie dało się grać! To jaki z tego pożytek? Po co robić wokół tego tygodniowego okresu tyle szumu medialnego, skoro nie ma się pewności co do finalnego kształtu tego przedsięwzięcia? Gracze mają prawo czuć się nabici w butelkę. CDP i Gram.pl powinni publicznie uderzyć się w pierś i przynajmniej przeprosić za zaistniałą sytuację oraz za to, że mogli swoimi komunikatami wprowadzić niektórych (albo większość) w błąd. Tak wygląda odpowiedzialny marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że posiadacze kolekcjonerek będą mogli odpalić grę wcześniej to super sprawa!

Ale jeśli gra ma być wysłana 7 dni wcześniej, a odpalona 1 dzień wcześniej to troszkę nie tak. 6 dni ma się kurzyć, mam przeglądać bestariusz czy mapę, a może pograć w kości?

Przypomina mi się sytuacja z Shogunem 2, tutaj sytuacja była identyczna, grę można było odpalić w dniu premiery ..po godzine 13 jak się nie mylę. A dwa czy ileś tam dni leżała i czekała, SIC!

Pozostaje nam mieć nadzieję, że twórcy po przeczytaniu komentarzy pójdą po rozum do głowy i umożliwią granie posiadaczą EK w normalnym terminie, tj. w dniu otrzymania przesyłki.

Co do poziomu zabezpieczeń to żadne z wymienionych mi osobiście nie przeszkadza. SecuRom - OK, DRM - w takiej formie jak najbardziej! Skoro zdecydowałem się nabyć grę za 229,00zł to podanie seriala podczas instalacji i pobranie dodatkowych 50,0mb nie stanowi żadnego problemu!

Rejestracja produktu po instalacji jest dobrowolna więc nie wiem skąd wasze oburzenie w tej kwestii.

Jednak jestem w stanie zrozumieć oburzenie tymi wszystkimi zabezpieczeniami i coraz to nowymi absurdami jakimi raczą nas twórcy. Dlatego też rozumiem odwoływanie zamówień, czekanie na wersję GOTY czy torrenty.

Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że sprawa się wyjaśni i będzie to wyjaśnienie logiczne i sensowne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposob: to zabezpieczenie mi tez sie nie podoba, zreszta od sporego czasu wszelkie DRMy nazywam zabezpieczeniami anty uzytkownikowymi, bo piraci i tak zagraja (po prosta sobie sciagna wersje gogowa bez DRM), a czy jeden dzien pozniej to zadna strata przeciez. Zabezpieczenie jest przykre jeszcze z tego powodu, ze CDP utrudnienie dla uczciwych graczy nazywa ulatwieniem. No i nie bedzie mozna zainstalowac gry bez tego, wiec jak bedzie awaria internetu to kapilica. Jednakze sklep gram.pl nie ma zadnego wplywu na to w jaki sposob wydawca zabezpieczy gre.

I gra (EK konkretnie) z tego co mi wiadomo, nie bedzie wysylana 7 dni wczesniej tylko piec (prawdopodobnie 12 maja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 07:40, Wojman napisał:

Powiem w ten sposob: to zabezpieczenie mi tez sie nie podoba, zreszta od sporego czasu
wszelkie DRMy nazywam zabezpieczeniami anty uzytkownikowymi, bo piraci i tak zagraja
(po prosta sobie sciagna wersje gogowa bez DRM), a czy jeden dzien pozniej to zadna strata
przeciez.

Jak dla mnie to sprawa jest śmieszna. Pakować się w jakieś Securomy tylko po to, żeby nikt nie zagrał kilka dni wcześniej w grę. Raz, że klienci będą niezadowoleni, dwa, Securom przecież nie jest rozdawany za darmo i ktoś będzie musiał za niego zapłacić - albo gracze (czyli jest wkalkulowany w cenę), albo wydawca gry będzie musiał wziąć to "na swoje bary". W sumie to w jednym i drugim przypadku CDP pozbawia się części dochodu w imię nie wiadomo czego :/

Dnia 15.04.2011 o 07:40, Wojman napisał:

Zabezpieczenie jest przykre jeszcze z tego powodu, ze CDP utrudnienie dla uczciwych
graczy nazywa ulatwieniem. No i nie bedzie mozna zainstalowac gry bez tego, wiec jak
bedzie awaria internetu to kapilica.

Nie wiedziałem nawet, że CDP próbuje tym zabezpieczeniem "uszczęśliwiać" graczy :) To tylko zwiększa poziom absurdu całej sytuacji aż pod sam sufit ^_^ Cieszyło mnie, gdy zapowiadano brak jakichkolwiek zabezpieczeń, a zmartwiło mnie odejście od tego pomysłu. Osobiście zrezygnowałem z zamówienia na kolekcjonerkę, ale z powodów innych niż te, które są przedmiotem tej ożywionej debaty - po prostu szkoda mi aż tylu pieniędzy na jedną grę, nawet tak fajną, jaką zapewne będzie Wiesiek 2. Za rok czy dwa kupię go sobie w reedycji za dobre pieniądze, a DRM zapewne nie będzie już, czyli same plusy :)

Dnia 15.04.2011 o 07:40, Wojman napisał:

Jednakze sklep gram.pl nie ma zadnego wplywu na
to w jaki sposob wydawca zabezpieczy gre.

Normalny sklep może i nie ma wpływu, ale tu sytuacja jest jednak trochę inna. Nie dość, że to powiązana kapitałowo grupa, to jeszcze Gram.pl jest jedynym sklepem, który tą konkretną wersję gry będzie dystrybuował, więc chyba troszkę na innych prawach z wydawcą mogą się dogadywać.

Dnia 15.04.2011 o 07:40, Wojman napisał:

I gra (EK konkretnie) z tego co mi wiadomo, nie bedzie wysylana 7 dni wczesniej tylko
piec (prawdopodobnie 12 maja).

Kosmetyka, liczy się sam fakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 07:40, Wojman napisał:

Jednakze sklep gram.pl nie ma zadnego wplywu na
to w jaki sposob wydawca zabezpieczy gre.


Wojman, ale zauważ, że nie o to się tu rozchodzi. Krytyka nie dotyczy tego, że wydawca zastosował takie, a nie inne zabezpieczenia. Krytyka dotyczy tego, że, podobnie jak przy Wiedźminie 1, składane są bardzo pochopne obietnice, bez zastanowienia, czy będą mogły być dotrzymane, lub, jak w tym przypadku, czy nie okaże się, że tak na prawdę nic z nich nie wynika.

Nie chodzi też o to, że Gram.pl okłamało graczy. NOMINALNIE Gram.pl powiedziało prawdę - fakt, gracz dostaje EK wcześniej o parę dni, niż inni. Problemem jest to, że robiono z tego wielkie halo (oczywiście - jako zachęta do składania pre-orderów), nie wiedząc nawet, jakie będą zabezpieczenia - a w obecnych czasach jest jakieś 90% szans na to, że owe zabezpieczenia uniemożliwią granie wcześniej.

Ponadto, mnie osobiście zbulwersowała reakcja Gram.pl, w newsie odnośnie zabezpieczeń. Zamiast po prostu kulturalnie powiedzieć, że niestety "przywilej" dla posiadaczy EK nie do końca wypalił, i i tak pograją najwyżej dzień wcześniej (nie mówię tu nawet o jakimś przepraszaniu, zauważ), to jeszcze piszą newsa w tonie hurra-optymizmu i wielkiej nobilitacji dla graczy.

Innymi słowy, już przedstawiają czarne (no, niech będzie, że szare) jako śnieżnobiałe.

Tym bardziej mnie to irytuje, że podobne jazdy były przy EK pierwszego Wiedźmina. Mnóstwo pustych obietnic, a potem udawanie, że nic się nie stało, i dopiero później, gdy tony błota, łajna i zawartość kilku szamb została na nich na forum wylana, łaskawe przyznanie się do błędu i przeprosiny.

Czy myślisz, że takie podejście dobrze wróży na przyszłość? Bo ja uważam, że nie. I coraz mniej wierzę, że kolekcjonerka W OGÓLE będzie wysyłana przed premierą, i nie zdziwiłbym się, gdybyśmy mieli powtórkę z rozrywki z Wiedźmina 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 08:53, Bralewski napisał:

@Koski Do Empiku? Żeby było taniej? Hahahahahahah chyba Ci na głowę padło


W Empiku bądź innym sklepie nie dla idiotów na pewno wyjdzie taniej niż 115 zł, jakie wychodzi z przesyłką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć po złożeniu zamówienia zmienili swoją ofertę handlową. Nie wygląda mi to zbyt poważnie. Pal licho ten tydzień. Tutaj chodzi o zwykłą ludzką słowność a z tym niestety coraz bardziej gram ma problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 07:06, Wojman napisał:

Ty naprade probujesz sprowokowac Moderatorow czy moze urlop chcesz dostac?


Nie. Chcialbym tylko, bys nie urzadzal osobistych wycieczek pod moim adresem. Nie zycze sobie tego i grzecznie prosze, bys to uszanowal. W czym tu widzisz prowokowanie?

Dnia 15.04.2011 o 07:06, Wojman napisał:

I jeszcze w odpowiedzi na kolejny twoj post: nie klam i nie wprowadzaj w blad uzytkownikow.


Byla mowa, ze nie bedzie DRMu i to jest dot... a nie. Moj blad. Nie jest. Tylko o tym akurat sie zapomina. Wyjasnij mi rowniez, jesli mozesz, sens rozsylania paczek prawie tydzien przed premiera, jesli gre mozna odpalic dopiero 24h przed oficjalna polska premiera. Oczywiscie, mozemy bawic sie semantyka i dyskutowac o tym, iz to gracze dokonali nadinterpretacji, wychodzac z zalozenia, ze skoro wysylka jest sporo wczesniej, to i grac bedzie mozna odpowiednio wczesniej. Niech bedzie. Tylko czemu jakos nikt tego nie dementowal? Niektorzy czuja sie oszukani i daja temu wyraz na forum.

To tyle, jesli idzie o moja dyskusje z toba. Nie widze jej dalszego sensu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 07:51, PinKee napisał:

Jak dla mnie to sprawa jest śmieszna. Pakować się w jakieś Securomy tylko po to, żeby
nikt nie zagrał kilka dni wcześniej w grę. Raz, że klienci będą niezadowoleni, dwa, Securom
przecież nie jest rozdawany za darmo i ktoś będzie musiał za niego zapłacić - albo gracze
(czyli jest wkalkulowany w cenę), albo wydawca gry będzie musiał wziąć to "na swoje bary".
W sumie to w jednym i drugim przypadku CDP pozbawia się części dochodu w imię nie wiadomo
czego :/


Zabezpieczanie swoich produktów to normalna praktyka, proponuje nie zamykać swojego mieszkania i samochodu oraz wyłaczyc alarm - po co skoro dla większości złodziei i tak to nie przeszkoda

Dnia 15.04.2011 o 07:51, PinKee napisał:

Normalny sklep może i nie ma wpływu, ale tu sytuacja jest jednak trochę inna. Nie dość,
że to powiązana kapitałowo grupa, to jeszcze Gram.pl jest jedynym sklepem, który tą konkretną
wersję gry będzie dystrybuował, więc chyba troszkę na innych prawach z wydawcą mogą się
dogadywać.


Wiadomo od 2 lat, że nie są powiązani kapitałowo i chyba nie myślisz, że mają wpływ na zabezpieczenia w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Tak narzekacie, że się nie dobrze robi. A kogo to obchodzi, że tydzień wcześniej czy w dniu premiery? Tragedia? Koniec świata czy jak? LoL?
EK kupujesz po to by <jak przedmówca> cieszyć się dodatkową zawartością i czystą satysfakcją z posiadania takowej edycji. Płaczecie, że nie tydzień przed? To jest śmieszne. A jak ktoś napisał, że właśnie anuluje zamówienie to już w ogóle haha :D
" Jak zawsze legalni użytkownicy na straconej pozycji..." ? Słucham? Tylko dlatego, że zagrają dzień przed premierą a na tydzień? A może pre-alpha bete wam dać? pół roku przed? na straconej pozycji? Jakiej straconej.
Co tu się dzieję w ogóle. Ludziom się chyab w dup*** przewraca. Autentycznie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2011 o 10:18, Falgo1 napisał:


Zabezpieczanie swoich produktów to normalna praktyka, proponuje nie zamykać swojego mieszkania
i samochodu oraz wyłaczyc alarm - po co skoro dla większości złodziei i tak to nie przeszkoda

Ale głupoty piszesz co to w ogóle za porównanie? A poza tym jeśli chcesz iść tym tokiem rozumowania to uwierz mi, że są drzwi i zabezpieczenia których złodziej nie złamie w przeciwieństwie do wszystkich DRMów które już na dwa dni po premierze są złamane i można crackować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 10:24, Arthur030393 napisał:

Wiecie co. Tak narzekacie, że się nie dobrze robi. A kogo to obchodzi, że tydzień wcześniej
czy w dniu premiery? Tragedia? Koniec świata czy jak? LoL?


Nie. Niezadowolenie z takiego stanu rzeczy. Ale jak widać, fanboy zawsze musi mieć rację, i zrozumieć nie potrafi, że inni myślą inaczej.

Dnia 15.04.2011 o 10:24, Arthur030393 napisał:

EK kupujesz po to by <jak przedmówca> cieszyć się dodatkową zawartością i czystą
satysfakcją z posiadania takowej edycji.


Każdy kupuje z WŁASNYCH pobudek. Ale oczywiście, TWOJE pobudki MUSZĄ być tymi JEDYNYMI słusznymi. Żenada.

Dnia 15.04.2011 o 10:24, Arthur030393 napisał:

A jak ktoś napisał, że właśnie anuluje zamówienie to już w ogóle haha :D


Wolny rynek mamy, i wolność wyboru. Ale znowu, tylko Twoje postępowanie jest słuszne, a inne - śmieszne. Żenada po raz drugi.

Dnia 15.04.2011 o 10:24, Arthur030393 napisał:

Co tu się dzieję w ogóle. Ludziom się chyab w dup*** przewraca. Autentycznie ^^


Tia. Przewraca im się, bo nie są zadowoleni z nałożonych im ograniczeń, które czynią posiadanie EK kilka dni przed premierą bezcelowym. Żenada po raz trzeci - sprzedane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 10:25, Witcher1990 napisał:

Ale głupoty piszesz co to w ogóle za porównanie? A poza tym jeśli chcesz iść tym tokiem
rozumowania to uwierz mi, że są drzwi i zabezpieczenia których złodziej nie złamie w
przeciwieństwie do wszystkich DRMów które już na dwa dni po premierze są złamane i można
crackować grę.


Porównanie jest idealne, pomyśl nad nim. Nie ma drzwi i zabezpieczenia nie do złamania, nie ma. Wszystko jest kwestią czasu, środków i wysiłku. Ale stanowi to dużą przeszkodę dla niedzielnych crackerów np. zabezpieczenia Xpand Rally Xtreme były bardzo długo nie złamane, a Assassins Creed II również się utrzymało trochę czasu.

Tak naprawdę kilka pierwszych dni sprzedaży są decydujące (nawet te dwa dni). Jeśli gra wtedy nie jest złamana, to już ogromny sukces. Widać to po histerii tu w wątku - gry nie ma w sieci, a koledzy już grają i opowiadają w szkole no to lecę do sklepu kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 10:48, Falgo1 napisał:

Tak naprawdę kilka pierwszych dni sprzedaży są decydujące (nawet te dwa dni). Jeśli gra
wtedy nie jest złamana, to już ogromny sukces. Widać to po histerii tu w wątku - gry
nie ma w sieci, a koledzy już grają i opowiadają w szkole no to lecę do sklepu kupić.


No popatrz - a już w dniu premiery masz wersję bez DRM na GOG. Teraz pytanie iście filozoficzne: czy piraci będą męczyć się z crackowanie czy też skorzystają z rozwiązania oczywistego? Po co wyważać otwarte drzwi? Tu nie chodzi o samo zabezpieczenie, tylko o fakt, że uderza ono w uczciwych klientów, którzy zapłacili więcej za pewne przywileje oraz ekskluzywne wydanie.


Swoją drogą: CDP Red mógłby zwyczajnie dodać do bazy 10k kodów z EK i umożliwić ich aktywację wcześniej. Że nie ma takiej możliwości? A możliwość wpisania ich na jeden dzień wcześniej to z powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja akurat to, że dają zabezpieczenie rozumiem, i do samego CDP nie mam absolutnie nic. Jeżeli (podkreślam - JEŻELI) rzeczywiście nie będzie problemów z aktywacją w dniu premiery, to jak dla mnie jak najbardziej ok.

Zastrzeżenia mam tylko do Gram.pl, bo znowu zagalopowali się z roztaczaniem świetlanych wizji, jakie to przywileje będą mieli zamawiający Kolekcjonerkę, nie wiedząc nawet, czy te przywileje będą cokolwiek warte. A teraz, zamiast przyznać, że no cóż, z uwagi na zabezpieczenia niestety "przywilej" będzie znacznie mniej wartościowy, niż planowali, to jak to Gram.pl - idą w zaparte i ograniczenie pokazują jako... jeszcze większy przywilej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 10:42, Tenebrael napisał:

/.../ że inni myślą inaczej.


I vice versa...

Dnia 15.04.2011 o 10:42, Tenebrael napisał:

Każdy kupuje z WŁASNYCH pobudek. Ale oczywiście, TWOJE pobudki MUSZĄ być tymi JEDYNYMI
słusznymi. Żenada.


Jak wyżej.

Dnia 15.04.2011 o 10:42, Tenebrael napisał:

Wolny rynek mamy, i wolność wyboru. Ale znowu, tylko Twoje postępowanie jest słuszne,
a inne - śmieszne. Żenada po raz drugi.


Co w tym śmiesznego? Wygląda na to że w tej chwili zabraniasz komuś, kto ma odmienne zdanie od twojego oraz nie jest po twojej stronie wyrazić własnego zdania. To jest żenada a nie wypowiedź kolegi.

Dnia 15.04.2011 o 10:42, Tenebrael napisał:

Tia. Przewraca im się, bo nie są zadowoleni z nałożonych im ograniczeń, które czynią
posiadanie EK kilka dni przed premierą bezcelowym. Żenada po raz trzeci - sprzedane!


Ograniczeń?
Przecież EK dostaniesz dużo wcześniej niż Ci co zamówili wersję premium, zagrasz wcześniej od tych osób, które nie zamówiły Edycji Kolekcjonerskiej oraz wersja Kolekcjonerska jest bogata w bardzo dobrej cenie. To są ograniczenia?


Nie zabraniaj komuś mieć własnego zdania na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować