Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2011 o 13:56, Karanthir666 napisał:

Typowa polska mentalność.

Typowa polska mentalność to kłaść na wszystkim lagę :/ Ktoś mnie oszukał - olać to, nie chce mi się reagować, po co będę coś mówił, jeszcze na mnie kto nakrzyczy. Polacy nie są chętni, żeby walczyć o swoje, wolą się zamknąć w domu i mieć wszystko w cytopydze. Od samoego narzekania nikomu się krzywda nie dzieje, a z braku reakcji na pewno się nie polepsza. Uważam, że nawet w błahych sprawach (jaką jest przecież premiera Wieśka 2) trzeba podnosić tumult, kiedy ktoś oszukuje bądź nie dotrzymuje do końca obietnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE gdzie piszę, że Gram.pl jest producentem Wieśka 2 ?? Jest Sprzedawcą ?? Tak jest Sprzedawcą i czy macie pretensje do tego, że teraz gram musi się wam tłumaczyć ?!?!?! Było takie coś: "Gracze Którzy zakupią EK będą mogli się nią cieszyć tydzień wcześniej niż cały świat" Jeśli się już chcecie spierać to faktycznie gram.pl złapał nas za słówko, ale to nie ich wina !!!

Nieważne co piszecie tego już nie cofnie Gram to zależy od CDP więc darujcie sobie nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 13:48, PinKee napisał:

Wiesz, jakie jest najważniejsze prawo rynku? Takie, że to konsument ma zawsze rację i
to on zagłosuje swoim portfelem. Dlatego świętym prawem każdego klienta Gram.pl jest
móc odwołać swojego preoredera, bądź to z kaprysu i chwilowego widzimisię, bądź też jako
głos na NIE dla złych praktyk zaprezentowanych przez zainteresowane firmy w tej konkretnej
sytuacji.

To już twoje zdanie. Ja jak napisałem, EK nie kupiłem dla gry tylko dla akcesoriów.

Dnia 15.04.2011 o 13:48, PinKee napisał:

No właśnie innych też może nie obchodzić kiedy grę dostaną w łapska, dwa lata po premierze
też może nie przeszkadzać, więc można preordera skasować :D

Żeś wyjechał z tymi dwoma latami. Może jeszcze 10 lat? Mi się świat nie zawali jeśli dostanę swoją EK nawet parę dni po premierze. Mi się świat nie zawali jak co niektórym.
>A postawę dziecka neo prezentujesz

Dnia 15.04.2011 o 13:48, PinKee napisał:

raczej Ty, wyzywając innych od dzieci neo :P

Normalny człowiek chyba nie ma pretensji o wszystko co złe do CDP i gram.pl. Mowa tutaj głównie o DRM. Na pewno kiedyś będzie zdjęty. No i teraz to, że nie mogą zagrać ileś tam dni przed premierą. Czytając niektóre komentarze można odnieść wrażenie, że niektórzy żyją tylko wieśkiem i umrą jak nie zagrają odpowiednio wcześniej. I kto tutaj jest dzieckiem neo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 13:55, Jamz napisał:

/.../ Obiecano ROZGRYWKE na TYDZIEN przed premiera /.../


Proszę mi pokazać w którym miejscu gram.pl obiecało rozgrywkę tydzień przed premierą, poza tym ja słyszałem o wcześniejszej wysyłce a o wcześniejszej rozgrywce nic poza tym newsem... Jeśli mi pokażesz jednoznaczny cytat to wtedy przyznam się do błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POTEM JAK WAM JUŻ PRZEJDZIE ZAUWAŻCIE MOJE POSTY I SOBIE PRZECZYTAJCIE MOŻE WAM COŚ WRÓCI DO GŁOWY, PRZEJRZYJCIE ARCHIWA GRAM.PL I WSZYSTKO SIĘ WYJAŚNI sory za capsa ale myślę, że moich postów nie widzicie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 13:58, Jamz napisał:

A Tobie potrzeba czegos wiecej, zeby stracic zaufanie do firmy? Masz ustawiony limit
klamstw, po ktorym przestaniesz ufac bezgranicznie w kazdy slowo? To milo, tez bym chcial
byc tak ufny.

Nie wiem jak u ciebie, ale to jest mój pierwszy preorder, więc nie narzekam. Poza tym, na CDP się nie zawiodłem. Jak jest jakiś problem, to zawsze odpisują, a nie tak jak cenega. Ale chyba zszedłem z tematu. Chodzi o to, że ludzie wyobrażali sobie nie wiadomo co po EK i teraz jak są rozczarowani, to dają temu upust. Akurat ten DRM rozumiem. To jest taki przedpremierowy. Wystarczy czytać uważnie. A to, że zagrają kilka dni później niż myśleli? To już ich ból, nie mój. Ja poczekam cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:03, Isildur napisał:

> /.../ Obiecano ROZGRYWKE na TYDZIEN przed premiera /.../

Proszę mi pokazać w którym miejscu gram.pl obiecało rozgrywkę tydzień przed premierą,
poza tym ja słyszałem o wcześniejszej wysyłce a o wcześniejszej rozgrywce nic poza tym
newsem... Jeśli mi pokażesz jednoznaczny cytat to wtedy przyznam się do błędu.


Ot, chocby dziś bylo we wtraceniu do jednego z newsow:

"Gra ukaże się 17 maja, ale zamawiając Edycję Kolekcjonerską, dostępną wyłącznie w sklepie gram.pl, otrzymacie dostęp do rozgrywki nawet tydzień wcześniej!"

Juz dokonano ninja edita (rozgrywki zmieniono na gry), wiec nawet jesli przeszuklbym stare newsy, nie znalazlbym innych, dokladnych cytatow - jak mam udowodnic, ze ich nie zmieniono? Nie mam takiego dostepu, wiec nawet nie bede probowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:02, Karanthir666 napisał:

Żeś wyjechał z tymi dwoma latami. Może jeszcze 10 lat? Mi się świat nie zawali jeśli
dostanę swoją EK nawet parę dni po premierze. Mi się świat nie zawali jak co niektórym.

Myślę, że nikomu się nie zawali, toż to nie powietrze, żeby do życia było potrzebne :)

Dnia 15.04.2011 o 14:02, Karanthir666 napisał:

Normalny człowiek chyba nie ma pretensji o wszystko co złe do CDP i gram.pl. Mowa tutaj
głównie o DRM. Na pewno kiedyś będzie zdjęty.

A do kogo innego mieć pretensje jak nie do CPD i Gram.pl? Do Komisji Europejskiej czy Gazpromu? :P Może i DRM będzie zdjęty, ale na płytkach zawsze już będziesz mieć wersję, która będzie wymagać jeszcze doinstalowywania jakiejś łatki, żeby w ogóle pograć :/

Dnia 15.04.2011 o 14:02, Karanthir666 napisał:

No i teraz to, że nie mogą zagrać ileś
tam dni przed premierą. Czytając niektóre komentarze można odnieść wrażenie, że niektórzy
żyją tylko wieśkiem i umrą jak nie zagrają odpowiednio wcześniej. I kto tutaj jest dzieckiem neo?

Sednem sporu nie jest różnica kilku dni wte czy wewte, ale sam fakt, że obiecywano co innego oraz, tak jak Tenebrael wykazał, błąd logiczny w ich przekazie marketingowym. Na miejscu CDP i Gramu bym był wdzięczny za taką krytykę, bo jest ona w sumie konstruktywna - mają nauczkę na przyszłość, że należy się takich rzeczy wystrzegać jak ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:01, PinKee napisał:

Typowa polska mentalność to kłaść na wszystkim lagę :/ Ktoś mnie oszukał - olać to, nie
chce mi się reagować, po co będę coś mówił, jeszcze na mnie kto nakrzyczy. Polacy nie
są chętni, żeby walczyć o swoje, wolą się zamknąć w domu i mieć wszystko w cytopydze.
Od samoego narzekania nikomu się krzywda nie dzieje, a z braku reakcji na pewno się nie
polepsza. Uważam, że nawet w błahych sprawach (jaką jest przecież premiera Wieśka 2)
trzeba podnosić tumult, kiedy ktoś oszukuje bądź nie dotrzymuje do końca obietnic.

To zależy od skali oszustwa. Jakoś wszyscy podnoszą szum o to, że nie pograją w wieśka o ileś tam dni wcześniej przed premierą. I wskaż mi tekst, gdzie to pisze. Wiem, że gram.pl wysyła grę tydzień czy ileś tam dni przed premierą, ale nie pisze, że w nią zagrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:07, Karanthir666 napisał:

> A Tobie potrzeba czegos wiecej, zeby stracic zaufanie do firmy? Masz ustawiony limit

> klamstw, po ktorym przestaniesz ufac bezgranicznie w kazdy slowo? To milo, tez bym
chcial
> byc tak ufny.
Nie wiem jak u ciebie, ale to jest mój pierwszy preorder, więc nie narzekam. Poza tym,
na CDP się nie zawiodłem. Jak jest jakiś problem, to zawsze odpisują, a nie tak jak cenega.
Ale chyba zszedłem z tematu. Chodzi o to, że ludzie wyobrażali sobie nie wiadomo co po
EK i teraz jak są rozczarowani, to dają temu upust. Akurat ten DRM rozumiem. To jest
taki przedpremierowy. Wystarczy czytać uważnie. A to, że zagrają kilka dni później niż
myśleli? To już ich ból, nie mój. Ja poczekam cierpliwie.

No to czekaj. Nikt ci nie broni. Tak samo jak nikt nie broni innym okazywania swojego zdenerowowania byciem oszukanym, ponoc mamy wolnosc slowa. Kazdy ma inny poziom tolerancji i odczuwa to inaczej i tyle. Nie ma powodow, by wyzywac ich od opoznionych dzieciakow, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że osoba, która pisała newsa się pomyliła lub źle to ujęła? Poza tym ja tego nie widziałem więc to dla mnie nie jest dowód. Więc jak widzisz nie masz czym podeprzeć się. Jak składałem preorder nikt nie mówił o wcześniejszej rozgrywce tylko o wcześniejszej wysyłce.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:09, PinKee napisał:

Myślę, że nikomu się nie zawali, toż to nie powietrze, żeby do życia było potrzebne :)

Odnoszę wrażenie, że niektórych to chyba jest potrzebne.

Dnia 15.04.2011 o 14:09, PinKee napisał:

Na miejscu CDP i Gramu bym był wdzięczny za taką krytykę, bo jest ona w sumie konstruktywna
- mają nauczkę na przyszłość, że należy się takich rzeczy wystrzegać jak ognia.

Ja akurat za taką krytykę podziękuję. Co innego wytknięcie błędów, a co innego zmieszanie z błotem i jeszcze się obrażać jak ktoś zwróci uwagę. Takich normalnych postów jest bardzo mało. Głównie przeważają biadolenia i atakowanie gram.pl i CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:12, Isildur napisał:

A nie pomyślałeś, że osoba, która pisała newsa się pomyliła lub źle to ujęła? Poza tym
ja tego nie widziałem więc to dla mnie nie jest dowód. Więc jak widzisz nie masz czym
podeprzeć się.


Ty tak poważnie czy żartujesz?
Bo to już zakrawa na kpinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:15, RexNebular napisał:

Ty tak poważnie czy żartujesz?
Bo to już zakrawa na kpinę.


Ludzie nie rozumiem was dostajecie grę wcześniej, jako jedyni na świecie będziecie mogli zagrać przed premierą, a marudzicie, w dodatku aż żal czytać...

W dodatku nie przyjmujecie argumentów innych osób, które nie narzekają.

Co do ów newsa nie widziałem czy ktoś go edytował, jak go czytałem to było napisane, to co jest teraz zawarte.

Ja już kończę moje wywody bo szkoda mojego czasu, poza tym pora kończyć ten bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą możliwością grania w dniu otrzymania gry jest tak samo jak z tym, że EK jest "tylko w gram.pl". Z tym pierwszym ominęli fakt, że dostanie gry nie równa się możliwości zagrania w nią (co raczej wszyscy przyjęli domyślnie) a EK jest "tylko w gram.pl" jako jednym sklepie w Polsce czy też jako jednym sklepie zaczynającym się na litery "gr". (wszyscy raczej przyjęli domyślnie, że chodzi o cały świat, ale jednak nie - http://www.game.co.uk/Games/PC-Games-and-Downloads/Role-Playing/The-Witcher-2-Assassins-of-Kings-Collectors-Edition/~r352762/?s=witcher+2 ) Ja też mogę dać ogłoszenie: "Zapałki! Tylko u mnie!", ale tak naprawdę moja ekskluzywność polega na tym, że jestem jedynym, który sprzedaje zapałki a tak się nazywa. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:18, Isildur napisał:

Ludzie nie rozumiem was dostajecie grę wcześniej, jako jedyni na świecie będziecie mogli
zagrać przed premierą, a marudzicie, w dodatku aż żal czytać...

W dodatku nie przyjmujecie argumentów innych osób, które nie narzekają.

Typowa polska mentalność. Nie dziw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:12, Isildur napisał:

A nie pomyślałeś, że osoba, która pisała newsa się pomyliła lub źle to ujęła? Poza tym
ja tego nie widziałem więc to dla mnie nie jest dowód. Więc jak widzisz nie masz czym
podeprzeć się. Jak składałem preorder nikt nie mówił o wcześniejszej rozgrywce tylko
o wcześniejszej wysyłce.

No tak, WWII nie bylo, bo jej nie widziales, tylko na reprodukcjach. Wiec nie jest to dla ciebie dowod, ze do niej doszlo, huh? Podpieram sie tym, ze wiele osob widzialo ten cytat, skomentowalo go i w dodatku jest w moim poscie w temacie dot. rzeczonego newsa. A gdzie masz dowod, ze jak skladales preorder, nie bylo tam slow o rozgrywce, tylko wysylce? Wkleisz mi teraz cytat, ktory gram.pl moglo juz dowolna ilosc razy zmienic? No i dalej jest kwestia otrzymania gry TYDZIEN wczesniej. Niemozliwe fizycznie, jak to juz bylo wielokrotnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:18, Isildur napisał:

W dodatku nie przyjmujecie argumentów innych osób, które nie narzekają.


Jak na razie wygląda na to że to ty nie przyjmujesz innych argumentów *_*

Z tego co pamiętam to w opisie EK było że wszyscy którzy ją zamówią będą mogli zagrać 'tydzień przed premierą'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawi mnie jedna kwestia odnośnie wyjaśnień Isildura:

I. Skoro gram.pl pisało jedynie o wysyłce tydzień przed premierą, to czemu nie poinformowało również o tym, że będzie można dopiero grać dzień przed premierą?

II. Gdyby sklep i serwis chciał zachować się uczciwie zamieściłby informację o tym. A skoro jednak tak się nie stało, to:
- albo nie miał wiedzy o sytuacji,
- albo wprowadzał użytkowników celowo w błąd.

Wnioski:
- jeżeliby sklep nie miał wiedzy to po cóż linia obrony, że obiecał tylko wysyłkę, skoro logiczną konsekwencją w oczach użytkownika i niewiedzącego o ograniczeniu sprzedawcy jest łącznie z dotarciem gry jest możliwość jej odpalenia, a więc obietnica czegoś więcej, niż teraz zostało dane?
- jeżeli miał wiedzę, to zwabił kłamstwem ludzi na zamówienia przedpremierowe, gdyż o nim nie poinformował.

Osobiście skłaniałbym się do umyślnego przemilczenia przez gram.pl pewnych informacji na temat zabezpieczeń i wysyłki. Jednak niezależnie od tego, jak to wygląda, swoim zachowaniem sklep jedynie traci, bo zamiast powiedzieć jak jest, podkręca jeszcze w sztuczny sposób hype.
Proszę zauważyć, że nikt z użytkowników, nawet tych broniących sklepu, nie napisał, że wobec czynionych przez sklep i CDP obietnic, spodziewa się niemożności odpalenia gry w momencie, jakim ją dostanie. Informują jedynie o tym, że im to nie przeszkadza i kupują kolekcjonerkę dla dodatków. W porządku, jednak to pokazuje to, że informacja o wysyłce wcześniejszej była przez każdego interpretowana łącznie z możliwością pogrania. CDP łącznie z gram.pl najprawdopodobniej to zatajając zachował się bardzo niefair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba logicznym jest, że EK zagranicą jest dostepna w ich sklepach a nie na gram.pl ...

@Buachu - Przyjmuję, tylko niektórzy zapomnieli o poziomie dyskusji...
Nie było takiego zapisu, że będzie można zagrać tydzień przed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować