Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy odpalą Wiedźmina 2 dzień wcześniej, niż reszta świata!

469 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 21:04, Isildur napisał:

Przecież otrzymasz grę tydzień przed premierą, to że nie będziesz mógł zagrać to już
nie wina sklepu czy serwisu gram.pl


Wybacz, ale jeśli to ma być poważny argument, to chyba pora zamknąć ten temat i uznać go za niebyły... Jaki jest sens obiecywania graczom, że otrzymają grę przed premierą, jeśli nie posiadacie informacji o tym, czy będzie można grać? Po diabła robić nadzieję, składać (po raz kolejny) puste obietnice, po których odwraca się kota ogonem i jeszcze wmawia ludziom, że nie tylko nie mają prawa narzekać, ale wręcz powinni być szczęśliwi, że w ogóle grę dostaną. Sprawa jest chyba prosta: nie mamy informacji - nie obiecujemy. A jeśli obiecujemy, to grzecznie mówimy "oops, sorki, że raz jeszcze daliśmy <miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę>, nasza wina", a nie wyjeżdżamy z tekstami o końcu świata. Nie, świat się na pewno nie zawali. Tylko zastanów się, czy to akurat jest jakikolwiek argument... Bo wiesz, jeśli ktoś zrobi ci kupę na wycieraczkę, to świat się raczej też nie zawali, prawda? Co najwyżej pozostanie pewien, nomen omen, niesmak.

A chwalenie się, że ludzie, którzy wywalają u was ponad dwie stówy na grę, decydując się raz jeszcze dać gramowi szansę (wbrew - jak widać - zdrowemu rozsądkowi), będą mogli zagrać cały jeden dzień wcześniej, jest już poniżej wszelkiej krytyki. Tytuły tekstów na gramie dawno już sięgnęły poziomu pudelka i innych onetów, ale tym przebiliście nawet tamte portale. Gratuluję. Ale nie przejmuj się. Przecież świat się od tego nie zawali, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jestem pracownikiem gram.pl, po drugie ja nic nikomu nie obiecywałem, po trzecie nie płaczę, z powodu iż nie będę mógł zagrać tydzień wcześniej. ja jedynie wyraziłem swoje zdanie na ten temat uważam, że wyżalanie się oraz awanturowanie nie ma sensu.

Pozdrawiam kończę dyskusję bo nie chce się kłócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:16, Ring5 napisał:

Przecież świat się od tego nie zawali, prawda?

Boli to, że ten świat się nie zawali, bo po raz kolejni banda frajerów (sporej części TA SAMA banda frajerów) dała się nabrać na obietnice gram.pl. Nie mam zamiaru apelować tutaj o anulowanie zamówień i inne durne akcje, ale de facto jest to jedyny sposób, który wywarłby rzeczywista presję na gram.pl i innych ''obiecywaczy''.

Bezczelność gram.pl jest w tej kwestii wyjątkowa, podobnie jak przy premierze pierwszej części - wtedy też gdy EK zaczęła się walić kawałek po kawałku próbowano udowodnić, że przecież nie ma o co się spinać i robić awantury, bo i tak grę (kiedyś) dostaniemy i (jakieś) bonusy będą. Ciekawe, że gdy po kilku dniach furii użytkowników forum gram.pl zaczęło nas wreszcie poważnie traktować to pojawiły się obietnice (wtedy Sol), że wnioski już wyciągnięto i taka wtopa się nie powtórzy. Żałuję, że nie zachowałem linka do tamtej wypowiedzi, pasowałaby jak ulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gdzieś zabezpieczenia przed piratami! Jest produkt dostępny? Zapłaciłem? Wydałem ciężko zarobione pieniądze? Skoro więc mam ochotę chcę grać. I mam głęboko w d.... te zabezpieczenia. Jak kupuję książkę przed premierą, to mogę ją przeczytać, jak idę na przedpremierowy pokaz filmu, to nikt nie puszcza mi samych napisów. Dla mnie to jest kpina i tyle. Gwarantuję, że dokładnie, ale to bardzo dokładnie przeczytam sobie umowę licencyjną, jak tylko otrzymam mój egzemplarz gry i zobaczę, czy w momencie instalacji gry powinienem móc zagrać.
Za takie coś należy się MEGA PAŁA. I jak zostało napisane powyżej; ''dzień przed premierą''. Litości


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Ćśśśś... nie tak głośno, bo jeszcze ktoś usłyszy, że narzekasz zamiast cieszyć się, że możesz dać gramowi swoje pieniądze i dostaniesz klapsa. ;)

Przy Wieśku nie wyschła farba na czymśtam, przy Gearsach na PC zrobili takie zabezpieczenia, że sami nie mogli gry uruchomić... Ciekawe, co (poza premierą o cały dzień wcześniej, niż reszta świata - swoją drogą, ciekawe, czy ktoś tu wziął pod uwagę strefy czasowe?) jeszcze przy okazji tej wspaniałej premiery się schrzani... Kości będą miały tylko 5 boków? Moneta okaże się fałszywa? DLC będzie zawirusowane? Dobrze, że ta premiera już tak niedługo, bo mnie ciekawość zżera :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:13, Isildur napisał:

O zabezpieczeniu nikt nie mówił, to był wystawiony Preorder czyli zamówienia przedpremierowe.



A owszem: w zeszłym roku było wyraźnie mówione o DRM:

http://www.gram.pl/news_8QTlGu,3_CD_Projekt_RED_o_Wiedzminie_2_Bogate_edycje_zamiast_zabezpieczen.html

Jak dla mnie w przypadku EK ograniczenie możliwości uruchomienia gry wcześnie, to właśnie przykład restrykcyjnego DRM.

A także drugi link, trochę nowszy:

http://www.gram.pl/news_8QrkGui3_Tworcy_gry_Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_biora_piratow_za_fraki.html


Tak to wyglądało jeszcze kilka miesięcy temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:21, Isildur napisał:

ja jedynie wyraziłem swoje zdanie


Twoje prawo. Tylko bierz pod uwagę, że prawo do wyrażania własnej opinii mają również ci, którzy (raz jeszcze) czują się koncertowo nabici w butelkę przez firmę, która (jak widać) nie wyciągnęła absolutnie ŻADNYCH wniosków z tego, jak dała ciała kilka lat temu. ''Nuff said.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:13, Isildur napisał:

O zabezpieczeniu nikt nie mówił, to był wystawiony Preorder czyli zamówienia przedpremierowe.
A grę dostaniesz w terminie, jedynie zabezpieczenie, które zostało zawarte w grze oraz
system który je obsługuje zezwoli Ci na aktywacje gry dzień przed premierą ale tylko
tych gier, które zostały zamówione na gram.pl


Ech, no to raz jeszcze:

Kazai: "W sklepie planowana wysylka Edycji Kolekcjonerskiej 12 Maja - czyli juz 12 - 13 maja mozna bedzie GRAC ?"

Krzysztof Ogrodnik: "Tak. Wysyłamy wcześniej i zapewniamy wcześniejszy dostęp do gry"

Chyba ze przez "wczesniejszy dostep do gry" mial na mysli wczesniejszy dostep do pudelka?

Dnia 14.04.2011 o 21:13, Isildur napisał:

> Idac dalej tym tokiem rozumowania. Czy cos sie stanie jesli polska wersja zostanie
uruchomiona
> tydzien PO premierze swiatowej? Zycie sie komus odmieni? A miesiac? A rok? W zwiazku

> z tym CDP moze uruchomic polska wersje za 2 lata i to tez bedzie w porzadku.

Nic by się nie stało, czekałbym do czasu jej wydania.


Widzisz, i to jest wlasnie dowod na to ze po prostu trolujesz. Kazdy srednio rozgarniety czlowiek zauwazylby ze wydanie gry w miejscu w ktorym powstala 2 lata po premierze jest porabane i skonkludowal, ze DATA DOSTEPU DO GRY MA ZNACZENIE i lepiej jest ja miec wczesniej niz pozniej. Ty w sytuacji sprowadzonej do absurdu trzymasz sie bzdurnego argumentu byle nie przyznac ze nie masz racji. Moze jest to potrzebne do samooceny, moze ego by upadlo, gdybys sie przyznal, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale nie dostałeś zabezpieczenia, takiego jak w Assassin''S Creed 2, które wymaga ciągłego połączenia z internetem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:26, Isildur napisał:

Owszem, ale nie dostałeś zabezpieczenia, takiego jak w Assassin''S Creed 2, które wymaga
ciągłego połączenia z internetem...



Dołożyłem również drugi link, tym razem z listopada, gdzie było wyraźnie powiedziane, że gra będzie bez DRM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:26, Komenty napisał:

Widzisz, i to jest wlasnie dowod na to ze po prostu trolujesz. Kazdy srednio rozgarniety
czlowiek zauwazylby ze wydanie gry w miejscu w ktorym powstala 2 lata po premierze jest
porabane i skonkludowal, ze DATA DOSTEPU DO GRY MA ZNACZENIE i lepiej jest ja miec wczesniej
niz pozniej. Ty w sytuacji sprowadzonej do absurdu trzymasz sie bzdurnego argumentu byle
nie przyznac ze nie masz racji. Moze jest to potrzebne do samooceny, moze ego by upadlo,
gdybys sie przyznal, nie wiem.


Uważaj bo mogę to podciągnąć pod punkt drugi regulaminu, bo ja nikogo nie obrażam. Ktoś zadał mi pytanie więc na nie odpowiedziałem, a oskarżanie o trollowanie to już lekka przesada...

Nie odpisuj.

@Ring5 --> Ale ja nikomu nie bronie mieć własnego zdania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:26, Isildur napisał:

Owszem, ale nie dostałeś zabezpieczenia, takiego jak w Assassin''S Creed 2, które wymaga
ciągłego połączenia z internetem...

Czyli sugerujesz, że następnym razem gdy będę miał poinformować pacjenta, że musi być dializowany przez resztę życia, albo, ze straci wzrok, albo ma inna nie śmiertelną chorobę przewlekła to powinienem ich zabrać do kostnicy i pokazać naocznie, że przecież może być gorzej i nie powinni się martwić? Jedyna różnica w takiej metaforze polega na tym, że zwykle te choroby nie są skutkiem mojego błędu - w tym wypadku gram.pl dało ciało a ty sugerujesz dać sprawie spokój, bo przecież mogło być gorzej. Sorry, ale osiągasz powoli graniczne rejestry absurdu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy pracują i nie mają czasu na granie gdy tylko chcą (praca, rodzina) mogli patrzeć na zamówienie i możliwość zagrania "tydzień przed" w bardzo pozytywny sposób, płacę i jestem doceniony, dzieci które chodza do szkoły, czy ba nawet studenci ich nie będzie to ruszać w żaden sposób w końcu i tak mają dużo wolnego czasu.

Tutaj nie chodzi o dotrzymanie danego słowa, bowiem czy można dotrzymać coś o czym wogóle się nie wiedziało?
Raczej nie, ktoś puszcza plotę, nie wiem po co, może po to by mówiono o portalu, w końcu jest na językach, jest bardzo popularny a to dla wszystkich związanych z portalem jest "Super" i nie ważne, że w tej sytuacji jest to informacja wyssana z palca, ważne że poszła.

Co następne?

Może doczekamy informacji w stylu UFO wylądowało na trawniku u Isildura informacje prosto ze źródła ;)

Dziwne to wszystko i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:30, Isildur napisał:

Uważaj bo mogę to podciągnąć pod punkt drugi regulaminu, bo ja nikogo nie obrażam. Ktoś
zadał mi pytanie więc na nie odpowiedziałem, a oskarżanie o trollowanie to już lekka
przesada...

Nie odpisuj.


Banuj sobie jak ci wygodnie bo to nie zmienia faktu ze palnales bzdure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:34, Komenty napisał:

Banuj sobie jak ci wygodnie bo to nie zmienia faktu ze palnales bzdure.


Ostrzeżenie za spam, nie masz nic wnoszącego do tematu do powiedzenia lepiej nic nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:22, Graffis napisał:

TA SAMA banda frajerów


To ja... :/ Niestety...

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Graffis napisał:

Nie mam zamiaru apelować tutaj o anulowanie zamówień


I szkoda, że niestety nie ma wśród graczy solidarności, bo nagłe anulowanie kilku tysięcy zamówień kolekcjonerki (czyli, jak by na to nie patrzeć, kilkadziesiąt tysięcy złociszy zysku w plecy) chyba przemówiłoby do rozsądku tym wszystkim, którzy mają nas gdzieś, co raz za razem udowadniają.

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Graffis napisał:

Bezczelność gram.pl jest w tej kwestii wyjątkowa


Zakład, że już wkrótce zacznie się zmasowana akcja pt. "ale czego się czepiacie, przecież nic się nie dzieje?", "nie rozumiem waszego oburzenia" i innych kwiatków?

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Graffis napisał:

Ciekawe, że gdy po kilku dniach furii użytkowników forum gram.pl
zaczęło nas wreszcie poważnie traktować to pojawiły się obietnice (wtedy Sol), że wnioski
już wyciągnięto i taka wtopa się nie powtórzy.


Cóż, biorąc pod uwagę to, jak poważnie pracownicy gramu traktują swoje obietnice względem klientów,, myślę, że akurat tamta wypowiedź była warta równie wiele, co obecne "obiecanki - sasanki". Naprawdę chciałbym zobaczyć, jak radziłby sobie gram na tzw. "Zachodzie", gdzie praktycznie każda sieć sprzedaży ma własne bonusy lub wydania kolekcjonerskie i gdzie konkurencja jest naprawdę ostra. Bo chyba brak konkurencji sprawił, że niektórym co nieco się w główkach poprzestawiało i wychodzą z założenia, że to klient jest dla nich, a nie oni dla klienta... Oj, gdyby tacy ludzie trafili do pracy w poważnej firmie, to chyba zbyt długo by nie popracowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:26, Isildur napisał:

Owszem, ale nie dostałeś zabezpieczenia, takiego jak w Assassin''S Creed 2, które wymaga
ciągłego połączenia z internetem...


Czy teraz będzie wytłumaczenie takie, po pierwsze brac przykład z Ubi to jak dla mnie najmniej rozsądny pomysł. Tacy byli øaskawi ze nie zrobili jak Ubi, każde zabezpieczenie jest lepsze jak nie pokonuje Ubi, czemu nawiązuje sie to tej firmy a nie do tych ktre wcale nie stosują DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować