Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

THQ rejestruje domeny. Czy Metro 2034 ukaże się pod inną nazwą?

19 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2011 o 15:29, Palpatine_II napisał:

Hmmm. Grałem w 1 część i nie spodobała mi się. Gra była niezgodna z kasiążką (którą przeczytałem).
...


Może dlatego, że gra wcale nie miała być w 100% zgodna z książką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że gra nie będzie na podstawie Metro 2034. Czytałem obie książki, i Metro 2033 było dużo lepsze, oraz trudno byłoby im się trzymać fabuły w drugiej części książki. Dlatego Metro 2033 2 dużo bardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja najnowszej gry z uniwersum Metro 2033 będzie się działa między Metro 2033 a 2034. Gra wypełni luki związane z Hunterem i dalszymi losami głównych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 15:29, Palpatine_II napisał:

Hmmm. Grałem w 1 część i nie spodobała mi się. Gra była niezgodna z kasiążką (którą przeczytałem).

Ja miałem odwrotnie. Przeczytałem książkę (prawie w ogóle mi nie podeszła), gra za to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metro 2034 uważam za rzecz słabą. Odniosłem wrażenie, że nie o to tu chyba chodzi, by bohaterowie przemierzali tunele metra... i właściwie nic poza tym. Jeden, krótki i nierozwinięty epizod z ogromną pajęczyną wiosny nie czyni. W 2033 bohaterowie biegali po metrze, po ruinach miasta, po zawalonych tunelach, pakowali się w kosmiczną kabałę tylko po to, by na końcu zaliczyć kosmiczny "fail" i to było w porządku. Tu natomiast... mhm... jakoś tak na spokojnie, nudnawo, absolutnie nie widzę gry na podstawie tej książki. Miło więc wiedzieć, że kolejna produkcja opowie historię między wydarzeniami z książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem książki i może dlatego gra mi się tak podobała. Zresztą nieważne do czego nawiązuje- moim zdaniem był to kawał porządnej strzelanki i z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 18:10, Jave napisał:

Metro 2034 uważam za rzecz słabą. Odniosłem wrażenie, że nie o to tu chyba chodzi, by
bohaterowie przemierzali tunele metra... i właściwie nic poza tym. Jeden, krótki i nierozwinięty
epizod z ogromną pajęczyną wiosny nie czyni. W 2033 bohaterowie biegali po metrze, po
ruinach miasta, po zawalonych tunelach, pakowali się w kosmiczną kabałę tylko po to,
by na końcu zaliczyć kosmiczny "fail" i to było w porządku. Tu natomiast... mhm... jakoś
tak na spokojnie, nudnawo, absolutnie nie widzę gry na podstawie tej książki. Miło więc
wiedzieć, że kolejna produkcja opowie historię między wydarzeniami z książek.


Dokładnie. Dla mnie Metro 2034 było książką napisaną na siłę, a książka Metro 2033 była wręcz genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam Metro 2034 i za kilka dni w pracy skończę ją :)
Nie istotne czy będzie się nazywać Metro 2034 czy Last Night albo Day.
Ważne, żeby fabularnie była oparta o książkę. Nawet tak luźno jak pierwsza egranizacja.

Tak nawiasem mówiąc to szczerze polecam najpierw zagrać a potem przeczytać książkę.
Dlatego, że gra wtedy okaże się bardzo okrojona i płytka. Ale kilka momentów jest lepiej ukazanych w grze.
Jeśli chodzi o samą książkę Metro 2034 to nie spoilerując czyta mi się ją równie dobrze jak pierwszą.
A jeśli chodzi o treść to nie mam na razie żadnych zastrzeżeń.
Metro 2033 zaś uważam za małe arcydzieło. Aczkolwiek smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Takiej kampanii promocyjnej jaka zrealizowana była na potrzeby Metro 2033, po samej grze spodziewałem się znacznie więcej. Najbardziej zawiedziony byłem długością kolejnych epizodów. Lokacje były bardzo małe, zróżnicowanie praktycznie niewielkie (ale to jeszcze można było przeżyć ze względu na tematykę), a sama rozgrywka raczej nudna i oparta głownie na przechodzeniu krótkich misji z punktu A do B. Najbardziej tej grze zaszkodziły dwie rzeczy: porównania do S.T.A.L.K.E.R.-a jeszcze przed premierą, oraz typowo konsolowy - uproszczony - system rozgrywki. Nie pisze tego, by zdenerwować konsolowych graczy, jednak uproszczenia w tej grze na pececie kompletnie się nie sprawdziły a w niektórych aspektach wręcz doprowadziły do jej nieczytelności (np. system kupowania uzbrojenia). Dlatego właśnie nie czekam na kontynuację. Jestem pewien, że twórcy nie wyciągną wniosków z pierwszej części. Mam jednak nadzieję, że miło się zaskoczę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że tak jak w przypadku pierwszej części, THQ nie będzię wzorować się silnie na książce, bo Metro 2034 była wyraźnie gorsza od poprzedniczki, widać było że autor odcinał kupony od wyśmienitej 2033.

Oby gra była lepsza od książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 15:29, Palpatine_II napisał:

Hmmm. Grałem w 1 część i nie spodobała mi się. Gra była niezgodna z kasiążką (którą przeczytałem).
...


I właśnie dlatego gra ci się nie spodobała? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a ostatnio szukałem info odnośnie Metro 2034 (chodzi o grę) i nie mogłem nic znaleźć, a tu piszecie tak sobie, że Metro 2034 ukaże się w tym roku na PC, Xboxxa etc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Metro 2034 już prawie wita do sklepów, a ja wciąż nie mam pierwszej części. Mam nadzieję, że pokaże się jakaś sensowna super promocja obejmująca książki i gry. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować