Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Dawne Komputery i Gry" - relacja

14 postów w tym temacie

Kiedyś gry były dziwne, w zasadzie mało który tytuł potrafił mnie przyciągnąć na dłużej niż pół godziny rozgrywki. Na popularnym u nas Pegasusie grałem łącznie krócej, niż dziś w niektóre pojedyncze tytuły. Na C64 jeszcze mniej. Nie tęsknie za tamtymi czasami. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 12:20, Kadaj napisał:

Kiedyś gry były dziwne, w zasadzie mało który tytuł potrafił mnie przyciągnąć na dłużej
niż pół godziny rozgrywki. Na popularnym u nas Pegasusie grałem łącznie krócej, niż dziś
w niektóre pojedyncze tytuły. Na C64 jeszcze mniej. Nie tęsknie za tamtymi czasami. ^^


No cóż :) ja swojego NES''a nie zapomnę do końca życia i gry takie jak Contra czy Castlevania i wiele więcej przynosiły mi niezapomniane wrażenia nieraz lepsze niż dzisiejsze gry :P zresztą tamte czasy jak dla mnie były rewelacyjne jeśli chodzi o gry wideo :D.

Jeśli ktoś lubi wspominać polecam Angry Video Game Nerd można go obejrzeć na YouTube czy GameTrailers nietuzinkowe spojrzenie na stare konsole i gry :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 12:36, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa podpinania NES-a pod nowe telewizory? Pewnie wszystko
jest niemiłosiernie rozciągnięte i rozmazane, prawda?



Problem zaczyna się przy telewizorach panoramicznych, w których faktycznie obraz rozciąga się niemiłosiernie. Ratunkiem jest system dostosowania rozdzielczości ekranu - w nowszych telewizorach taka opcja jest standardem - dzięki czemu obraz można "przyciąć" i nadal cieszyć się konsolkami typu Pegasus lub Snes :] Sam tak bawię się nadal czasem - muszę oszczędzać pady bo u siebie praktycznie nie ma opcji na kupno nowych, nawet podróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 12:54, Kaldaka napisał:

Problem zaczyna się przy telewizorach panoramicznych, w których faktycznie obraz rozciąga
się niemiłosiernie. Ratunkiem jest system dostosowania rozdzielczości ekranu - w nowszych
telewizorach taka opcja jest standardem - dzięki czemu obraz można "przyciąć" i nadal
cieszyć się konsolkami typu Pegasus lub Snes :]


Dokładnie tak. Dość często korzystam z tej opcji, bo różne stacje nadają w różnych formatach np. TVP i TVN w 4:3, ale już np. TVP3 i TVN24 w 16:9. Jest wprawdzie opcja dostosowywania automatycznego, ale nie zawsze działa to poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 12:54, Kaldaka napisał:

> Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa podpinania NES-a pod nowe telewizory? Pewnie
wszystko
> jest niemiłosiernie rozciągnięte i rozmazane, prawda?


Problem zaczyna się przy telewizorach panoramicznych, w których faktycznie obraz rozciąga
się niemiłosiernie. Ratunkiem jest system dostosowania rozdzielczości ekranu - w nowszych
telewizorach taka opcja jest standardem - dzięki czemu obraz można "przyciąć" i nadal
cieszyć się konsolkami typu Pegasus lub Snes :] Sam tak bawię się nadal czasem - muszę
oszczędzać pady bo u siebie praktycznie nie ma opcji na kupno nowych, nawet podróbek.

Obraz nie jest rozmyty? Gigantyczne piksele są ostre jak żyleta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 13:59, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Obraz nie jest rozmyty? Gigantyczne piksele są ostre jak żyleta? :)


Tak, ostre jak żyleta i wielkie jak drzwi od stodoły.

Poza wszystkim: wałki z płytami (grami?) na zdjęciu - epic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obraz nie jest rozmyty? Gigantyczne piksele są ostre jak żyleta? :)


I kolejna rzecz ponownie zależna od posiadanego telewizora. Akurat mój model posiada jedną fajną opcję delikatnego rozmycia, dzięki czemu wspomniane przez kogoś piksle jak stodoła wcale nie rażą tak oczu. Zresztą, nie okłamujmy się, przy dzisiejszych telewizorach zachowanie większej odległości jest zalecane bardziej niż przy starych "żarówach".
Tak czy siak, mając trochę chęci i znając sprzęt jaki się posiada można naprawdę dostosować nowy odbiornik do starej konsolki. Przyznam się, że osobiście mam zakodowane ustawienia pod Pegasusa, PSX i Snesa ( czasem zdarza się również i Segę odkurzyć ). Ułatwia to zabawę i nie trzeba za każdym razem programować obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć dobre streszczenie z imprezy trzeba przyznać :) Sam byłem jako wystawiający, ale przyjemności gry na Ameprodzie nie mogłem sobie podarować..... Niesamowite, że nadal są ludzie jak ja, którzy wolą wybrać parę kresek i kwadrat zamiast Xbox czy innej konsoli nowszej generacji. Była to moja pierwsza impreza tego typy, ale na pewno chętnie wybiorę się na następną co również innym polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh bardzo żałuje, że mnie tam nie było ;(

przysłowiowa "łezka" się w oku kręci na samo wspomnienie:)

Atari 65XE - do tej pory pamiętam jak razem z kumplami siedzieliśmy "bez ruchu" bo każdy wstrząs mógł spowodować "Load Error"

C64 - oh cudo po prostu i wryta w pamięć komenda <-HF do ustawianie głowicy (makabra jak śrubka wypadła), i te wszystkie połamane joysticki ze sławnymi "mikrostykami" na Decathlon

Amiga1200 - pierwsze starcie z Settlersami

z ówczesnych konsol to pamiętam tylko Pegasusa i nieśmiertelna Contra :)

co za czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować