Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina 2 odpowiadają na pytania graczy o DRM, wymagania sprzętowe i inne

150 postów w tym temacie

może mi ktoś powiedzieć co oznacza non-native w :
"a także będzie grywalna w 16:10 (non-native)"
Znaczy obraz będzie rozciągnięty czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 19:46, HumanGhost napisał:

Czytam tak te wasze zrzędzenia, ględzenia i narzekania i (...)

zrzedzisz, ze inni zrzedza, nic na temat newsa nie napisales...

jak juz ktos napisal im blizej premiery tym gorsze informacje dostajemy na temat gry, pewnie niedlugo sie dowiemy, ze
- na ekranie powitalnym jest napis: "press start to continue"/"nacisnij start zeby kontynuowac"
- nie ma ustawien zaawansowanych: tylko kilka presetow i rozdzialki, brak aa, af itd
- na "niekompatybilnych" rozdzielczosciach gra chodzi wolniej, bylo juz tak w bulletstorm, ktory byl zoptymalizowany pod jedynie sluszne konsolowe rozdzialki, tutaj na starcie wiemy, ze nie bedzie prawidlowego wsparcia dla rozdzialek innych niz 16:9 wiec ryzyko powtorki jest spore
- gra bedzie miala ogranicznik fps ustawiony na 30
- konsolowy fov
- auto aim
- mouse acceleration
i inne atrybuty konsolowego portu, wcale bym sie nie zdziwil
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej o wersje językowe... dotychczas obowiązywała informacja, że ma być możliwość ściągnięcia dowolnej "paczki" językowej, tymczasem w newsie przeczytałem o tym, że poszczególne wersje (w różnych krajach) mają się od siebie różnić językiem. Czy to oznacza, że do jednego wydania będzie przypisany jeden język, bez możliwości jego zmiany, czy też nic w tej kwestii nie uległo, nomen omen, zmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na to pytanie - trzeba je skierować do CDPR.
Odpowiadam tylko w zakresie mojej wiedzy.

Mogę podejrzewać, że sprawa rozchodzi się o to, co będzie na nośnikach i plikach instalacyjnych.
Natomiast dodatkowa zawartość może być dostępna do pobrania po rejestracji gry.
Jednak podkreślam, że to tylko moje przypuszczenia oparte na wcześniej zasłyszanych informacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co oznacza, ze rozdzielczosc 16:10 jest "non-native" :-) Tak sie sklada, ze dla mojego monitora akurat 16:10 1920x1200 jest jak najbardziej native. To, ze telewizory maja o te sto dwadziescia linii w pionie mniej, to nie powinien byc moj problem, tylko ich. To, ze producenci oszczedzaja jak moga i wciskaja klientom mniejsze monitory za ta sama cene - to tez nie oznacza, ze 16:9 jest w czymkolwiek lepsze, bo nie jest.

Zaraz sie okaze, ze zeby wiesiek 2 chodzil "optymalnie" powinno sie posiadac 6 rdzeniowy procesor, siedziec na starym XP w jedynej slusznej rozdzielczosci, bo inaczej wiesiek 2 bedzie parskal. Ah, cale szczescie, ze dobrodusznie PeCeciarzom zostawiono dodatkowe, exclusive menu "zaawansowanych ustawień graficznych". Lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszeć, że im więcej rdzeni tym lepiej bo bardzo mało gier korzysta aż z sześciu, więc nareszcie w pełny wykorzystam mój procesor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 18:43, szypek26 napisał:

W tej chwili tak - w innych niż 16:9 są czarne paski, bo zanim gra trafi do tłoczni,
są ważniejszy rzeczy do naprawienia. Zostaliśmy jednak zapewnieni, że od razu po zakończeniu
prac nad bliżej nieokreślonymi bugami pierwszej potrzeby, na warsztat trafią inne niż
16:9 formaty ekranowe. Jeśli do golda nie zdążą, poprawka pojawi się w pierwszym patchu.


To jeśli w W2 są powazniejsze uchybienia, niż brak pełnej obsługi proporcji 16:10, to ja nie wiem, jak koszmarnie zabugowana musi ta gra być. Toż już stary Wiedźmin 1 chodzi mi bez zarzutu (i bez pasków ani rozciągnięć) w rozdzielczości 1680x1050.

Coś czuję, że będzie, jak wcześniej - wydadzą niedorobioną dwójkę, po czym będą przepraszać i wydawać "Edycję Rozszerzoną", czyli taką, jaka być powinna w dniu premeiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:15, Spinner13 napisał:

Kupując w sklepie
chleb nie dostajesz go bez skórki (jednych by to pewnie zadowoliło innych wręcz przeciwnie).
Ja zainwestowałem dużo pieniędzy w platformę, która ma dźwignąć Wieśka drugiego ze wszystkimi
smaczkami, które przygotowali dla nas - graczy - panowie z CDP Red. Nie wziąłem jednak
pod uwagę jednego szczegółu - że rozdzielczość mojego nowego monitora nie została
uwzględniona przez owych dżentelmenów...


Idac Twoja argumentacja: to tak jakbys mial pretensje do rolnika, ze sprzedaje marchewke, ktora nie pasuje do Twojego talerzyka - bo za dluga i za waska. Teraz widze jak masz pretensje do pani z warzywniaka i marudzisz na forum rolniczym jak to to duzo zainwestowales w ladny talerzyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:52, RobeN napisał:

Po instalacji płytę możesz schować do pudełka, a pudełko do szafy.



A szafę do piwnicy? :P

Dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, ciekawe stwierdzenie:

"Wiedźmin 2 zostanie dostarczony do zewnętrznych tłoczni na kilka tygodni przed swoją premierą."

Mamy 19 kwietnia. Do końca kwietnia pozostało 11 dni. Dodając do tego 17 dni maja, mamy 28 dni, czyli równe 4 tygodnie. Oznaczałoby to, że W2 powinien zostać dostarczony do tłoczni na dniach, co przy info o dalszym eliminowaniu bug''ów wazniejszych niż brak rozdzielczości 16x10 jest BARDZO niepokojące.

Obstawiam, że dostaniemy do swoich rąk kolejny totalnie niedopracowany produkt, który grywalny stanie się dopiero kilka miesięcy po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:21, pobite_gary napisał:

Idac Twoja argumentacja: to tak jakbys mial pretensje do rolnika, ze sprzedaje marchewke,
ktora nie pasuje do Twojego talerzyka - bo za dluga i za waska. Teraz widze jak masz
pretensje do pani z warzywniaka i marudzisz na forum rolniczym jak to to duzo zainwestowales
w ladny talerzyk :)

Szkoda tylko, że chodzi tutaj o grę komputerową, szumnie reklamowaną jako jeden z niewielu już dzisiaj produktów tej branży, który nie idzie na żadne kompromisy i tworzony jest z myślą o specyficznej grupie konsumentów posiadających dość konkretne - i jak myślę, oczywiste wymagania.

Po cholerę w takim razie był ten cały PR-talk z tym jak to CDPR ściśle współpracowali przy testowaniu gry, razem z zielonymi, na przeróżnej gamie konfiguracji w laboratoriach Nvidii? Nie ma to jak ładne słówka, szkoda tylko, że nie zostają pokryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jestesmy w UE i marchewki maja okreslone standardy (dlugosc i srednice) wiec powinny pasowac do naszych wypasionych talerzykow, jak nie beda to mamy od razu zmieniac talerzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:32, Tenebrael napisał:

Obstawiam, że dostaniemy do swoich rąk kolejny totalnie niedopracowany produkt, który
grywalny stanie się dopiero kilka miesięcy po premierze...


Niestety, powoli dochodzę do takiego samego wniosku. Z szumnych obietnic, jakie otrzymywaliśmy przed pre-orderami, zostaje coraz mniej tych zrealizowanych, za to pojawia się coraz więcej faktów, wskazujących na to, że otrzymamy potworka na miarę Buggerfalla, na dodatek dość mocno okrojonego względem tego, co miało się w nim znaleźć (brzmi znajomo, gdzieś już jakby... a wiem! STALKER...).

Biorąc pod uwagę nienajlepszą sytuację materialną, w jakiej się znalazłem ostatnio (z tego miejsca dziękuję za obniżenie zasiłku pogrzebowego, wystarczył na pokrycie aż 1/3 kosztów), coraz poważniej zastanawiam się nad anulowaniem pre-ordera na kolekcjonerkę. W chwili obecnej jedyne, co jeszcze mnie przed tym powstrzymuje, to fakt, że mam EK w pierwszym tysiącu i być może za jakiś czas będzie ona sporo warta na Allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:43, Ring5 napisał:

Niestety, powoli dochodzę do takiego samego wniosku. Z szumnych obietnic, jakie otrzymywaliśmy
przed pre-orderami, zostaje coraz mniej tych zrealizowanych, za to pojawia się coraz
więcej faktów, wskazujących na to, że otrzymamy potworka na miarę Buggerfalla, na dodatek
dość mocno okrojonego względem tego, co miało się w nim znaleźć (brzmi znajomo, gdzieś
już jakby... a wiem! STALKER...).


A najgorsze jest to, że niby premiera za równe 4 tygodnie, a tu konkretów ni widu, ni słychu. Info o zabezpieczeniach dopiero niedawno, info o braku dupiatych DLC fałszywe (najlepsza kurtka w grze, która możemy mieć od początku, jeśli wybulimy na Kolekjonerkę...tiaaaa, skąd ja to znam? Aha, tak, Dragon Age!), w dodatku doszły informacje o "jedynej słusznej" rozdzielczości 16x9 (nota bene, używanej przez konsole) i braku pełnej obsługi padów innych niż X360 (nota bene - znany i częsty problem portów z konsol).

Dodajmy do tego, że o polskiej wersji nie wiemy praktycznie NIC. Szumnie zapowiadano, że pokażą ją na konferencji CDP. I pokazali - w postaci jednego, krótkiego, dwuzdaniowego dialogu, na 20 minut (o ile pamięć mnie nie myli) filmu.

Ponadto: 4 tygodnie do premiery, a filmik z finalnej wersji (chyba...) był... JEDEN, na konfie CDP. Który zresztą niewiele pokazywał prócz walki.

Wierzyłem mocno w Wiedźmina 2, ale naprawdę, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, to naprawdę MARNIE to na chwilę obecną wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą teraz chyba rozumiem czemu absolutnie każdy materiał filmowy z gry był opatrzony napisem pre-alpha albo pre-beta. Szczerze, czy to nie dziwne? Cały czas wydawało mi się, że prezentują jakiś build sprzed roku. Ale ileż można? Naprawdę nie mieli niczego świeższego do pokazania? A może finalizowanie prac nad grą w CDPR odbywa się po prostu na zasadzie zdjęcia stempelka "pre-alpha/beta", aby zaraz po tym wybrać się z nią do tłoczni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:51, Tenebrael napisał:

Wierzyłem mocno w Wiedźmina 2, ale naprawdę, biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności,
to naprawdę MARNIE to na chwilę obecną wygląda...


Nadal wierzę... Wiem, głupi jestem. Ale co ja poradzę, że krasnoludy w wersji angielskiej mówią z takim pięknym akcentem?

Cholera, a może rzeczywiście anulować pre-order i przeznaczyć tę kasę na ewentualną kolekcjonerkę Diablo III?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wywiad jestem pewien w stu procentach ze cały ten DRM nie jest po to aby uczciwym uprzykrzyć życie tylko po to aby gra nie wyciekła wcześniej do sieci,co jest normą ostatnimi czasy.Tak więc narzekanie na DRM nie ma sensu gdyż to nie będzie szkoldiwa odmiana tego ustrojstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować