Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Wiedźmina 2 odpowiadają na pytania graczy o DRM, wymagania sprzętowe i inne

150 postów w tym temacie

Czyli "na dniach", ale nikt nie poda Ci terminu ;-)
Poza tym - sam launcher ma o tym przypominać - mogą pojawiać się aktualizacje do gry.

W tym wypadku (od strony produkcji) można zauważyć wyższość Steam nad inną drogą rozpowszechniania aplikacji. W przypadku Steam masz gwarancję, że użytkownicy pobiorą aktualizację z dnia premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 22:13, RobeN napisał:

W tym wypadku (od strony produkcji) można zauważyć wyższość Steam nad inną drogą rozpowszechniania
aplikacji. W przypadku Steam masz gwarancję, że użytkownicy pobiorą aktualizację z dnia
premiery.


Takiej zupełnej pewności to nie masz, bo niektórzy mają wyłączone aktualizacje automatyczne. Steam jest niedorobionym klientem i lubi pobierać update w czasie rozgrywki w multi. Oczywiście konczy się to zerwaniem połączenia i wywaleniem całej ekipy do poczekalni. Tak jest przynajmniej w przypadku L4D2. Ale ogólnie rzecz biorąc, masz rację, bo większość ma aktualizacje auto włączone. Mam nadzieje, że launcher będzie wyraźnie sygnalizował, że pojawił się nowy patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam, bo nie da się zainstalować gry w trybie offline, a Steam przy instalacji pobiera tabele NCF ze swoich serwerów, po czym z płyt instaluje tylko te dane, które się pokrywają z danymi tabeli NCF. Cała reszta jest pobierana z serwerów i dopiero wówczas użytkownik może uruchomić grę, wyłączyć kolejne (nadchodzące) aktualizacje lub przejść w tryb offline (ten tryb dopiero gwarantuje brak informacji i pobierana kolejnych aktualizacji).

Podsumowując: przy instalacji gry Steam zawsze wymusza pobranie najnowszych danych. Zatem jest to gwarancja dla producenta, że w dniu premiery użytkownik dostanie najnowszą dostępną wersję aplikacji.

Mówię oczywiście o grach w pełni zintegrowanych ze Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno, nie kupujcie tej gry jak nie podobaja wam sie zabespieczenia, mi najbardziej zalerzy na tym co gra ma do przekazania czyli fabula jest najwarzniejsza. Ważne jest tylko aby czlowiek odpalił gre bez problemow na sprzecie który jest standardem w danym okresie, gry sa robione dla tej grupy osob z odpowiedznim sprzetem.
Ile gier kupiliście w swoim życiu, podejrzewam ze niewiele skoro macie takie wymagania od strony technicznej. Ta gra jest tak dobra z tego co zapowiadają dev. ze nikt nie powinien zwracać uwagi na securom czy drm, starają sie wyjaśnić ich decyzje dla dociekliwych graczy, a tacy ludzie którzy nie sa dociekliwi maja gdzies drm czy inne zabezpieczenia..
Zachowujecie sie jakby ta gra musiala byc PERFEKCYJA aby zaslurzyc na to abyście ja kupili, jesli ma kosztowac 200PLN to zaden wydatek dla potencjalnego gracza. Jesli nie stac kogos na sprzet aby udzwignac gre- to trudno, nie powinien sie udzielac i narzekać na to jak ta gra nie bedzie stabilna na PC "bo jest pisana pod konsole" mimo zapewnien ze jest odwrotnie. Jesli jakaś gra mi nie idzie to obwiniam siebie, nie spotkalem sie jeszcze z taka sytuacja ani nie znam nikogo, komu jakas gra nie poszla na kompie, lub gralo sie na mniej niz 30fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 22:13, RobeN napisał:

W tym wypadku (od strony produkcji) można zauważyć wyższość Steam nad inną drogą rozpowszechniania
aplikacji. W przypadku Steam masz gwarancję, że użytkownicy pobiorą aktualizację z dnia
premiery.

czy raczej - ''będą usiłowali pobrać'' bo jak iluśset tysiącom na raz wyskoczy, że patch już jest, to transfer jest katastrofalny lub wręcz co rusz zrywa się połączenie (na marginesie jeśli CDP będzie korzystał z własnej infrastruktury do tych update''ów, to będzie jeszcze gorzej, co serwery choćby gramu wielokrotnie udowadniały). Tak samo obligatoryjne zmuszanie do ściągania patcha potrafi być mocno upierdliwe - co z tego że chciałbym pograć w Empire: TW na wersji 1.2 bo to na nim najlepiej działała dyplomacja (ja problemów ze stabilnością nie mam i nie miałem), steam wie lepiej czego mi do szczęscia potrzeba i na starszej wersji już nigdy nie pogram, bo tytuł ten jest w pełni zintegrowany z platformą. Podobnie ma się sytuacja z modami, które często wymagają konkretnej wersji gry.

to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytałeś. Pozwolę sobie zatem przypomnieć:

"Zdajemy sobie sprawę z opinii części graczy na temat tej technologii, jednak infrastruktura jej dostawcy, firmy SONY, daj nam całkowitą pewność, że rejestracja oryginalnych egzemplarzy gry przebiegnie bezproblemowo."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 22:56, G_S_PattoN napisał:

"Zdajemy sobie sprawę z opinii części graczy na temat tej technologii, jednak infrastruktura
jej dostawcy, firmy SONY, daj nam całkowitą pewność, że rejestracja oryginalnych egzemplarzy
gry przebiegnie bezproblemowo."


czytać czytałem, ale te kilka lat temu też zapewniali że z kolekcjonerkami jest wszystko ok. Dość powiedzieć, że już przy zbieraniu zamówień spaliły im się wtedy serwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 22:59, dark_master napisał:

czytać czytałem, ale te kilka lat temu też zapewniali że z kolekcjonerkami jest wszystko
ok. Dość powiedzieć, że już przy zbieraniu zamówień spaliły im się wtedy serwy.


Wtedy korzystali ze swoich maszyn :) i się przeliczyli.
Tym razem opierają się o firmę z wieloletnim doświadczeniem i zapewne większym zapleczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie trochę to denerwuje, że w zależności od tego, jaką wersję kupimy, tak będzie wyglądać gra. Wg mnie gra powinna być taka sama w każdej wersji, a kolekcjonerskie to ew. z tymi wszystkimi bajerami. Za niedługo dojdzie do tego, że wersje zwykłe będą mocno okrojone w porównaniu z różnej maści wersjami Super, Premium, Kolekcjonerska itd itp :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o DLC.
Z tego co wiem, jest ich 6, czy poza tymi dwoma, które będą dołączone do EK reszta będzie dostępna za opłatą, czy jak? O ile w ogóle będzie dostępna, ktoś się orientuje w tej materii? Może ktoś ma jakiś link do informacji na ten temat, do którego nie dotarłem a jest tam wszystko wyjaśnione, jeśli tak to byłbym wdzięczny za podanie go.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę ponarzekałem i już mi przeszło. Nie będzie wsparcia dla 16:10 w dniu premiery - trudno. W końcu ma wyjść patch, który to poprawi, prawda? Zaczekam. Ta gra zapowiada się tak dobrze, że jestem w stanie zrezygnować z możliwości zagrania w nowego Wieśka dzień wcześniej. Zagram jak będę mógł się nim cieszyć w pełni. Życze sobie i innym końca tych przykrych niespodzianek ;). Trzymajmy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero konkretów.
Nadal czekam na patcha uwalniającego grę od DRMa i wtedy kupię. Do tego momentu pogram w coś innego (aktualnie Sup Com pierwszy na zmianę z Titan Questem mi czas pochłaniają - o ile go mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 22:13, RobeN napisał:

Czyli "na dniach", ale nikt nie poda Ci terminu ;-)
Poza tym - sam launcher ma o tym przypominać - mogą pojawiać się aktualizacje do gry.


Ok, ale nie o przypomnienia tu chodzi, tylko o to, że ZNOWU dostaniemy grę, która będzie niedorobiona, i dopiero po solidnym łataniu będzie się nadawała do gry. Bo nie oszukujmy się, gra PC-towa, która nie ma od początku wsparcia dla różnych proporcji ekranu (mówię tu o pełnym wsparciu, bez pasków czy rozciągania) JEST niedorobiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Na poparcie powyższego - według statystyk Steam proporcje 16x10 używane są przez nieco ponad 40% (!!!) użytkowników. Co oznacza, że statystycznie co 2-3 gracz będzie musiał grać w W2 z paskami/na rozciągniętym ekranie...

EDIT: A z proporcji 16x9 korzysta jedynie 25% użytkowników. Czyli jeszcze mniej fajnie, bo w W2 tylko co 4 gracz pogra w rozdzielczości dopasowanej do jego ekranu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem programistą , ale dziwne dla mnie jest że aż tak wielkim problemem jest obsługa monitorów 16:10 bez pasów . Ludzie potrafią stworzyć tak skomplikowaną rzecz , jaką jest gra RPG ...... a nie potrafią szybko uporać się z tym problemem . Pomijająć już fakt że pewnie wiedzieli o tym od razu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dodanie obsługi monitorów 16x10 jest zbyt trudne dla twórców, lub wynika to z lenistwa i przeświadczenia, że "aaa dobra wydamy grę, a później będziemy ja łatać". To nie jest pierwsza gra z wyższej półki, która nie obsługuje tej rozdzielczości. Cała seria Assassins Creed oraz Bulletstorm jej nie obsługują, przynajmniej u mnie, gdzie musiałem grać z czarnymi pasami, które mnie bardzo irytują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2011 o 06:59, Tenebrael napisał:

EDIT: A z proporcji 16x9 korzysta jedynie 25% użytkowników. Czyli jeszcze mniej fajnie,
bo w W2 tylko co 4 gracz pogra w rozdzielczości dopasowanej do jego ekranu...

ale gra jest oczywiście PC only i nie ma żadnych kompromisów względem konsol, wyciskają ile się da z naszych maszyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem to co chciałem przeczytać
i potwierdziłem sobie to za razem wszystko.
Usuną zabezpieczenie w jednym z pierwszych aktualizacji.
I tego byłem pewny od początku. Ale nie lepiej jest
na forum wylewać żale, toczyć ślinę i wpadać w furię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować