Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Aperture Science: Rekrutacja trwa! - przegląd najlepszych modów do gry Portal

22 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Wciąż marzycie o powrocie do ośrodka Aperture Science, a ciągłe oczekiwanie na premierę Portala 2 to dla Was udręka? Nie martwcie się - dzięki fanom "jedynki" owy powrót jest możliwy. I to zupełnie za darmo!

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Aperture Science: Rekrutacja trwa! - przegląd najlepszych modów do gry Portal" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja również chciałbym, żebyście zaczęli wypuszczać artykuły o modach. Wtedy miałbym już absolutnie wszystko co mnie interesuje na jednym portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prelude ukończyłem w tamtym roku. Po historii oczekiwałem czegoś więcej a nie tylko kołomyi i ludzi chodzących w te i z powrotem w tych pokoikach. Sama rozgrywka nawet udana mimo paru bugów (ver. 1.1.5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowego Portala przeszedłem 4 razy, ale szczerze mówiąc nigdy nie zainteresowałem się modami i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że można wśród nich znaleźć tyle interesujących pozycji. Jako, że na razie nie mam funduszy na kupno sequela, to w oczekiwaniu na lepsze czasy biorę się za ściąganie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet przeszedłem i grałem w CO-OP i gra jest OMGWFTSOGREAT. Fabuła, gameflow, postacie, oprawa graficzna i przede wszystkim ZERO błędów (co dzisiaj jest niespotykane), DLC tylko kosmetyczne (żadnych dodatkowych map, ulepszeń etc.) po prostu tak solidny kawałek kodu jakiego dawno nie było.

IMO tytuł gryy roku to Valve ma już w kieszeni, chyba, że zapowiada się naprawdę udany rok (co byłoby miłą odmianą od "spatchujemy nasz produkt pół roku po premierze a jak chcesz poznać całość to zapłać dodatkowe 200zł za DLC")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 17:22, Siberian_Husky napisał:

Ja już nawet przeszedłem i grałem w CO-OP i gra jest OMGWFTSOGREAT. Fabuła, gameflow,
postacie, oprawa graficzna i przede wszystkim ZERO błędów (co dzisiaj jest niespotykane),
DLC tylko kosmetyczne (żadnych dodatkowych map, ulepszeń etc.) po prostu tak solidny
kawałek kodu jakiego dawno nie było.

IMO tytuł gryy roku to Valve ma już w kieszeni, chyba, że zapowiada się naprawdę udany
rok (co byłoby miłą odmianą od "spatchujemy nasz produkt pół roku po premierze a jak
chcesz poznać całość to zapłać dodatkowe 200zł za DLC")


Szkoda, że już wiadome jest, że pojawi się DLC o tytule Sixense (na PC tylko dla Razer Hydra). Za tym pójdą następne pakiety DLC, zapewne w postacie zestawów map (strzelam, że 4-6 map w pakiecie).

Co do ZERA błędów, to będę polemizować. W samym co-op już 3-4 błędy znalazłem ze znajomym (typu: kulka/cube przechodzący przez zamknięte drzwi). Z tego, co słyszałem i czytałem, to są problemy z działaniem czasami (sam miałem jeden, ale zę był w dniu premiery, to przymykam oko).

Bardzo podoba mi się nadawanie tytułów gry roku średnio co dwa miesiące ;) W lutym mieliśmy Dragon Age 2, który miał być grą roku. W maju Wiedźmin 2, który przez polską prasę zostanie okrzyknięty grą roku. W listopadzie mamy mieć Mass Effect 3, który znowu będzie grą roku. W międzyczasie Battlefield 3 i nowy CoD - oczywiście gry roku. Plus pewnie Heroes VI, który też okaże się we wrześniu grą roku. To tak tylko lecąc po nagłówkach z ostatnich kilku dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 18:54, Deathscythe napisał:

Szkoda, że już wiadome jest, że pojawi się DLC o tytule Sixense.

Po pierwsze - dlaczego szkoda? Po drugie - to nie paczka nazywa się "Sixense", tylko technologia Razera. Po trzecie - to nie będzie DLC, tylko osobna wersja, dystrybuowana tylko z Hydrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 20:09, Dared00 napisał:

> Szkoda, że już wiadome jest, że pojawi się DLC o tytule Sixense.
Po pierwsze - dlaczego szkoda? Po drugie - to nie paczka nazywa się "Sixense", tylko
technologia Razera. Po trzecie - to nie będzie DLC, tylko osobna wersja, dystrybuowana
tylko z Hydrą.

Po czwarte wiadomo o tym już od ok. pół roku i już wtedy były nawet pokazy przy użyciu Hydry w Portalu 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 20:09, Dared00 napisał:

> Szkoda, że już wiadome jest, że pojawi się DLC o tytule Sixense.
Po pierwsze - dlaczego szkoda? Po drugie - to nie paczka nazywa się "Sixense", tylko
technologia Razera. Po trzecie - to nie będzie DLC, tylko osobna wersja, dystrybuowana
tylko z Hydrą.



Q: How is the additional Sixense MotionPack DLC for Portal 2 different from the standard version of Portal 2?
A: The Sixense MotionPack levels incorporate more advanced motion control gameplay mechanics than the standard Portal 2 levels, allowing for more freedom of movement and deeper immersion in the game. For example, in these bonus levels, you can manipulate Redirection Cubes at any angle with the Razer Hydra for more precise laser deflection

Faktycznie - wcale nie DLC. Faktycznie - tylko z Hydrą. Otóż dla posiadaczy Hydry będzie darmowe, dla pozostałych płatne.

Ale o co się martwić? To tylko wstęp do DLC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W single player też jest kilka bugów :) I''m flying ;D

Ogólnie dwójka jest ciekawsza :) SPAAACEEEEE ^^

Ale...

Spoiler

Z tym księżycem to chyba przesada, co?



Mogły by wyjśc jakieś DLC, bo jeszcze znajomi gry nie nabyli ... Albo niech wyjdzie ten edytor poziomów :)

@Deathscythe a wczorajszy patch nie wykluczył kilku z nich ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest także Portal:Unity (wprowadza niektóre rozwiązania z Portala 2 jak strumienie lewitacyjne, przyspieszacze, odbijające podesty, niebędące chyba w P2 siatki laserowe), nawet niespecjalnie trudny, do ściągnięcia m.in. tu: http://www.moddb.com/mods/portal-unity , choć wymaga specjalnego, steamopodobnego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 14:12, Liqid napisał:

choć wymaga specjalnego, steamopodobnego programu.

Tzn? Coś jeszcze trzeba zrobić oprócz wsadzenia do SourceMods by to uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod ściąga się i uruchamia przez platformę DESURA, więc wybierając opcję instalacji na tej stronce najpierw instaluje się ten program, potem sam mod, bez grzebania z folderami. Tak samo można zainstalować wspomniany tuż nad moim postem Aperture: Deja vu. Nie takie trudne, a mody tego warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować