Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Sekrety Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 - kości i karty

78 postów w tym temacie

Pewnie to będzie lepiej wydany pieniądż niż na ek Shoguna 2 fakt tamta ma klimat ale Wiesiek ma nieco lepiej oby tylko artbook był lepszy niż ten zeszycik z shoguna bo na tym się zawiodłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kostki nie są z prawdziwego drewna, tylko je nieudolnie próbują imitować. A jak wszyscy wiemy nie da się podrobić klimatu i nieprzewidywalności drewnianych kostek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciekawiłem się czy będzie coś w rodzaju samouczka. Jak widać Jaskier podał nam swą pomocną dłoń ;). Ogólnie karty i kości wyglądają całkiem fajnie i mimo specyficznego wyglądu widać, że są to przedmioty XXI w. Chodzi o to, że dobrze by było zobaczyć je takie jakimi są w Wiedźminie. Ale nic nie mówię dopóki ich nie zobaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 16:44, Sylwek93 napisał:

Pięknie! Ale kości mogłyby być bardziej zaokrąglone na krawędziach.


Kostki do gry w kości powinny mieć właśnie ostre krawędzie, tak jak kości w kasynie.

https://midwestmagic.net/images/TR-3695.jpg

Nie próbuj uczyć kogoś, kto zajmuje się nimi profesjonalnie. :)

Ogólnie rzecz biorąc ludzie byliby chorzy, gdyby nie marudzili. Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 22:32, Vojtas napisał:

Ogólnie rzecz biorąc ludzie byliby chorzy, gdyby nie marudzili. Ech.


Cóz zrobisz...Taki fason widocznie. Mnie akurat te gadżety bardzo sie podobają. Dobre firmy je wykonały. Jak dla mnie to za tę głowę to wolałbym jakis fajny kubek do kart, albo etui na karty... Ale dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 22:46, macman78 napisał:

Oczywiście kubek do kości :)


He he heeee. ;)
http://q-workshop.com/products.php?lang=PL&sell_type=DETAL&category=Cups

Trzeba przyznać że Q-Workshop robi prawdziwe cacuszka. Nie grywam w RPG-i, w planszówki z rzadka, ale to są małe dzieła sztuki. :)
http://q-workshop.com/photos/dice/large/scth21_2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 23:00, Vojtas napisał:

Trzeba przyznać że Q-Workshop robi prawdziwe cacuszka. Nie grywam w RPG-i, w planszówki
z rzadka, ale to są małe dzieła sztuki. :)


Ja właśnie zamówiłem sobie kubek :D
http://q-workshop.com/products.php?lang=PL&sell_type=DETAL&category=Cups%20Black
Czarny elficki oczywiście. Tylko ciekawe kiedy pogram w te kości skoro będę grał w wieśka 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że o jakość kart i kości nie trzeba będzie się pewnie martwić. Tylko szkoda, że kości jest "tylko" 5 (czyli tylko dla jednej osoby) i że nie będzie się dało jakoś "transformować" pudełka w planszę do gry w kościanego pokera - taką na jakiej gra się w Wiedźminie - to by było dopiero coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 18:42, Hacket napisał:

Pewnie to będzie lepiej wydany pieniądż niż na ek Shoguna 2 fakt tamta ma klimat ale
Wiesiek ma nieco lepiej oby tylko artbook był lepszy niż ten zeszycik z shoguna bo na
tym się zawiodłem :(


Hej, Artbook pokażemy już niedługo i będziesz mógł się przekonać, że wydanie jest na najwyższym poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 03:06, wwwhitek napisał:

Widać, że o jakość kart i kości nie trzeba będzie się pewnie martwić. Tylko szkoda, że
kości jest "tylko" 5 (czyli tylko dla jednej osoby) i że nie będzie się dało jakoś "transformować"
pudełka w planszę do gry w kościanego pokera - taką na jakiej gra się w Wiedźminie -
to by było dopiero coś ;)


W Wiedźminie też każdy miał własne kości. A dwa razy własne równa się łącznie AŻ 10 kości. Więc do kumpla i partyjkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi tylko jedno.

Jak Jaskier ma dwie pary to idzie w bardziej ryzykownego fulla (szansa 1/3), czy tylko trochę mniej ryzykowną trójkę (1/2 lub 3x 1/6, jak kto woli)? Czy to może zależy od kontekstu i tego co drugi gracz ma? Wszak to jedna z największych wątpliwości pokerzystów jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 22:32, Vojtas napisał:

Ogólnie rzecz biorąc ludzie byliby chorzy, gdyby nie marudzili. Ech.


Do mnie Waści pijesz? ;p

Wiesz, dzień bez marudzenia jest dniem straconym... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeee;)

Talia kart kosztuje w kiosku ~3zł,a plastikowa kość ~1zł. Kupiłem pare lat temu "Two Worlds" w edycji standardowej i tez tam była talia kart ze motywami z gry. Do tej pory kart nie uzyłem ani razu-gdzies tam się walają... Kto dziś w karty gra? A jeśli komus zalezy na "walorach kolekcjonerskich" takiej talii,to tez nimi nie będzie grał,żeby się nie zniszczyły...;)

Tak jak myślałem-kupa "klimatycznych śmieci" wartych kilka złotych+1000% marży...;)

Jak to dobrze,że nie stać mnie na "Kolekcjonerkę" hahaxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ogólnie rzecz biorąc ludzie byliby chorzy, gdyby nie marudzili. Ech.

Dnia 23.04.2011 o 11:54, Ring5 napisał:

Do mnie Waści pijesz? ;p


A powinienem? :P

Dnia 23.04.2011 o 11:54, Ring5 napisał:

Wiesz, dzień bez marudzenia jest dniem straconym... :]


Najwyraźniej tak. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 14:37, gienek1 napisał:

Talia kart kosztuje w kiosku ~3zł,a plastikowa kość ~1zł. Kupiłem pare lat temu "Two
Worlds" w edycji standardowej i tez tam była talia kart ze motywami z gry.


No tak, ale zrobienie dedykowanej talii i kostek to już nie takie hop-siup.

Dnia 23.04.2011 o 14:37, gienek1 napisał:

Kto dziś w karty gra?


Zapewne Ci, którzy prowadzą aktywne życie towarzyskie. :)) Jedni grają w RPG-i, drudzy w planszówki, inni szachy, a jeszcze inni w karty. Nie musi być poker, może być brydż - bardzo zacna gra.

Dnia 23.04.2011 o 14:37, gienek1 napisał:

A jeśli komus zalezy na "walorach kolekcjonerskich" takiej talii,to tez nimi nie
będzie grał,żeby się nie zniszczyły...;)


Od czego koszulki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować