Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

pr0gram - odcinek 35, wiedźmińsko-eRPeGowo-jajeczny

45 postów w tym temacie

Ja mam nadzieję, że dorówna pierwszej części i xfire naliczy równo 50h za pierwszym przejściem. A z tym trybem hardcore bez wczytywania po śmierci... z 70h na pewno wpadnie. Zachodnim producentom jajca odpadną jak zobaczą ile trwa wiedźmak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy.
1. Alpha Protocol to kawał świetnej gry, a wy jesteście za bardzo nastawieni na "frajerwerki" graficzne. Grafika jest ważna, ale jeśli ona ma decydować czy gra jest dobra no to sory. W takim wypadku -> Fallout, Torment, Baldurs Gate, Wolfenstein są słabe.
2. Broń na czarny proch. Jako fani papierowego RPG na pewno graliście w Warhammer''a. Są krasnoludy, niziołki, elfy oraz broń strzelnicza. PS. Mój znajomy gra krasnoludem i posiada pistolet i szczerze. To jest całkiem fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 11:02, Sipso2008 napisał:

Ja mam nadzieję, że dorówna pierwszej części i xfire naliczy równo 50h za pierwszym przejściem.
A z tym trybem hardcore bez wczytywania po śmierci... z 70h na pewno wpadnie. Zachodnim
producentom jajca odpadną jak zobaczą ile trwa wiedźmak...


Nie chcę być tu wieszczem narodowym ale mam dziwne przeczucie że Wiedźmin 2 będzie długo królował w pierwszej 5 najlepiej sprzedających się gier oraz bardzo dobrze zostanie przyjęty World-wide ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas:

Jeśli to czytasz (a mam nadzieję, że chociaż zaglądasz :)), to mam do Ciebie 2 pytanka. Otóż w rozmowie niefortunnie (dla Ciebie, bo teraz będziesz mieć takiego męczydupę jak ja na karku :P) palnąłeś coś o nowym systemie ekwipunku i o tym, że gra jest "fajna jako siekanka" (czy coś w ten deseń). Tak więc mam 2 pytania:

1. Jak to dokładnie wygląda z tym inventory? Jak to zostało rozwiązane? Bo nigdzie na filmikach tego nie widziałem.

2. Czy W2 jest bardziej "siekankowy" niż 1? Bo z Twoich słów możnaby wywnioskować, że jednak bardziej przypomina formułą DA2, niż W1 :( Jak to tak dokładnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 18:29, Tenebrael napisał:

Lucas:

Jeśli to czytasz (a mam nadzieję, że chociaż zaglądasz :))


Jestem w trakcie spisywania wrażeń, artykuł jeszcze dziś, ale trochę mi to jeszcze zajmie, więc raczej około 21:00-22:00. Tam znajdziesz większość odpowiedzi na zadane pytania, OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 18:50, Lucas_the_Great napisał:

Jestem w trakcie spisywania wrażeń, artykuł jeszcze dziś, ale trochę mi to jeszcze zajmie,
więc raczej około 21:00-22:00. Tam znajdziesz większość odpowiedzi na zadane pytania,
OK?


Jasne, dzięki za szybką odp :) Przy okazji, jak tam Mysza? Wraca do zdrowia? (to absolutnie i całkowicie szczerze nie jest aluzja, że rozmowy z Szarym są złe, wręcz przeciwnie, fajnie, że u Was gości :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:44, Tenebrael napisał:

Jasne, dzięki za szybką odp :) Przy okazji, jak tam Mysza? Wraca do zdrowia? (to absolutnie
i całkowicie szczerze nie jest aluzja, że rozmowy z Szarym są złe, wręcz przeciwnie,
fajnie, że u Was gości :))

Jakoś tam żyje, choć marudzi strasznie - ciekawe jak jutro zniesie lot samolotem i zmiany ciśnienia...
Dobra, wracam do pisania, wszystko musi być gotowe max na 22:00, bo się drugi odcinek Gry o Tron zaczyna w TV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2011 o 18:29, Tenebrael napisał:

2. Czy W2 jest bardziej "siekankowy" niż 1? Bo z Twoich słów możnaby wywnioskować, że
jednak bardziej przypomina formułą DA2, niż W1 :( Jak to tak dokładnie jest?

umówmy się, walka nie była mocną stroną W1. To raczej była aluzja do tego, że w W2 walka przypomina teraz bardziej choćby Arcanię, co zresztą widać na filmikach. Tylko animacja uników jakby gorsza, fajne były te piruety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:47, Lucas_the_Great napisał:

Dobra, wracam do pisania, wszystko musi być gotowe max na 22:00, bo się drugi odcinek
Gry o Tron zaczyna w TV :)


Ano zaczyna się, zaczyna :) Pierwszy był niczego sobie, zobaczymy, jak się sprawy rozwiną dzisiaj. Jak na razie Sean Bean mile mnie zaskoczył, przede wszystkim tym, że mimo podobnych realiów NIE przypomina (no, nie bardzo, powiedzmy) Boromira. A po tak głośnym filmie jest to naprawdę niezłą sztuka.

No nic, nie truję już. Miłego oglądania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 14:23, Sanders-sama napisał:

Nie chcę być tu wieszczem narodowym ale mam dziwne przeczucie że Wiedźmin 2 będzie długo
królował w pierwszej 5 najlepiej sprzedających się gier oraz bardzo dobrze zostanie przyjęty
World-wide ;-)

nie chcę być złym prorokiem, ale jak światowy wydawca znowu podejdzie do promocji tak, jak podszedł przy jedynce, to gra skończy jak Arcania - masa kompromisów, wielkie nadzieje i smutna rzeczywistość. No, może tutaj pomoże jesienna/przyszłoroczna premiera edycji konsolowej, w którą nikt już chyba nie wątpi.

dlatego też życzmy REDom i sobie, by gra była udana, promocja na zachodzie wręcz nachalna, tak by jeszcze na pecetach gra swoje zarobiła. Bo że się da, to pokazuje choćby minecraft (2 mln), Starcraft (4 mln) czy Shogun 2 (co najmniej 700 tys. po pierwszym miesiącu, mimo specyficznej tematyki i gatunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 20:02, dark_master napisał:

umówmy się, walka nie była mocną stroną W1.


To znaczy wiesz, mocną stroną może nie była, ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy wiedźminowym (jedynkę mam tu na myśli) wyprowadzaniem kombosów poprzez wciskanie LPM w odpowiednim momencie, a mashowaniem przycisków jak w DA2, to i tak stawiałbym na W1.

Dnia 25.04.2011 o 20:02, dark_master napisał:

To raczej była aluzja do tego, że w W2 walka
przypomina teraz bardziej choćby Arcanię, co zresztą widać na filmikach. Tylko animacja
uników jakby gorsza, fajne były te piruety.


Ano mam taką nadzieję. W1, mimo, że miał sporo walki, to jednak nie odwracała uwagi od elementów czysto cRPG-owych, jak fabuła, zaawansowane wybory (nie tylko moralne, ale nawet prozaiczne, zwykłe, życiowe), czy, może przede wszystkim - od żyjącego świata z niesamowitym klimatem.

Byłoby wybitnie niemiło, gdyby z Wiedźmina 2 zrobili action-cRPG, w którym walka jest na pierwszym planie, a inne elementy są jej "służącymi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 19:47, Lucas_the_Great napisał:

Dobra, wracam do pisania, wszystko musi być gotowe max na 22:00, bo się drugi odcinek
Gry o Tron zaczyna w TV :)


No dobra, zostały mi jeszcze ze dwa akapity, ale dokończę po odcinku Gry o Tron. Sorry, nie wyrobiłem się, bo tekst urósł znacznie w czasie pisania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 21:59, Lucas_the_Great napisał:

No dobra, zostały mi jeszcze ze dwa akapity, ale dokończę po odcinku Gry o Tron. Sorry,
nie wyrobiłem się, bo tekst urósł znacznie w czasie pisania...


A będzie dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 20:06, dark_master napisał:

dlatego też życzmy REDom i sobie, by gra była udana, promocja na zachodzie wręcz nachalna,
tak by jeszcze na pecetach gra swoje zarobiła. Bo że się da, to pokazuje choćby minecraft
(2 mln), Starcraft (4 mln) czy Shogun 2 (co najmniej 700 tys. po pierwszym miesiącu,
mimo specyficznej tematyki i gatunku).


A ostatnio szukałem jakiegoś linku mówiącego o sprzedaży Shoguna :) (vgchartz naturalnie można najwyżej tyłek podetrzeć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować