• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
VertigO

Komputer się nie uruchamia.

Pytanie

Sytuacja wygląda następująco:
Odpalam komputer z przycisku, wszystko rusza, wiatraczki się kręcą i w momencie gdy normalnie był dzwięk z głośniczka systemowego ( jeszcze zanim cokolwiek pokaże się na monitorze) komp za każdym razem się resetuje i sam odpala od nowa. Z kumplami podejrzewałem zasilacz, ale został wymieniony i nic to nie pomogło ( moc 460 W). Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.04.2011 o 18:20, VertigO napisał:

Sytuacja wygląda następująco:
Odpalam komputer z przycisku, wszystko rusza, wiatraczki się kręcą i w momencie gdy normalnie
był dzwięk z głośniczka systemowego ( jeszcze zanim cokolwiek pokaże się na monitorze)
komp za każdym razem się resetuje i sam odpala od nowa. Z kumplami podejrzewałem zasilacz,
ale został wymieniony i nic to nie pomogło ( moc 460 W). Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


Obejrzyj płytę główną czy nie ma spuchniętych kondensatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

skoro dźwięk się nie pojawia to sprzęt... wydaje mi się że procek, bo reszta by zawiadomiła o błędzie... ale na początku odpiąć możesz wszystkie karty, i np. zostawić jedną kość ramu i spróbować wtedy odpalić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2011 o 08:50, VertigO napisał:

Marka zasilacza: Qoltec.
Z tego co widze chyba wszystkie są ok.


Niezupełnie jest ok, gdyż zasilacze marki Qoltec są na czarnych listach. Zasilacz, który posiadasz grozi spaleniem niektórych części komputera. Najlepiej jak najszybciej zmień go na jakiś porządny, markowy. Poszukaj jakiegoś Corsaira 450W lub przynajmniej Fortrona, inaczej niedługo będziesz musiał zmieniać cały sprzęt, nie tylko zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować