Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Włamanie na PlayStation Network - analiza. Czy powinniście zmienić swoją kartę kredytową?

73 postów w tym temacie



Doczytaj do końca :] sam powiedziałem, że to mało prawdopodobne by wykształcili jakiekolwiek struktury. Stąd pisanie, że anonimowi "tego" nie zrobili jest raczej śmiesznym, bo każdy z nich może raczej pisać tylko o sobie. No ale to już wtedy tak fajnie nie brzmi.

Czy Anonimowi jako grupa są winni?
Jeśli okaże się, że choć jedna osoba z nich odpowiedzialna jest za obecny stan PSN, to jak najbardziej w moim mniemaniu tak. Anonimowi tak jak mówisz nie składają się tylko i wyłącznie z hakerów to jasne jak słoneczko, lecz to nie oznacza, że nie mogą być współwinni.
Pozwólcie mi że posłużę się dosyć ekstremalnym przykładem, jeśli paru bandziorów postanowi kogoś sprać na ulicy a jeden z nich posunie się za daleko zabijając tego kogoś, to kto jest odpowiedzialny za śmierć? On jeden czy cała banda?
Anonimowi są winni, choćby przez to, że rozpoczęli całą bezsensowną wojną. (to jest moje zdanie, nie musi się z nim nikt zgadzać). Inną sprawą jest to czy należy kogoś karać tylko i wyłącznie za stanie pod sklepem, odpowiedź jest chyba jasna.

Nie miałem pojęcia, że wywodzą się z 4chan''a, no ale to by wiele tłumaczyło.


Czym innym jeszcze jest fakt, iż ani razu nie poczułem by ta banda kiedykolwiek broniła moje prawa albo prawa jakiegokolwiek konsumenta. Kupując konsole akceptuje się pewne zasady gry stworzone przez SONY, które jest firmą. Nic nie robi za darmo i też musi zarabiać, cokolwiek by powiedzieli jacyś skrajnie lewicowi psychopaci. Im więcej firma zarabia tym lepszy jest stan samej konsoli. A, że wykreślono możliwość stosowania innych środowisk? No Jezu bo to ich prawo. Chcesz korzystać z Linuxa? Używaj komputera nie konsoli.
Tu nie chodzi nawet o żadną markę, ataki na M$ czy Sony tylko z powodu, że są "kapitalistycznymi świniami"?

Jasne upraszczam sytuacje, powodów mogą wymieniać więcej, mimo wszystko nie uważam je za istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale panika się zrobiła. Lepiej poczekać spokojnie na rozwój sytuacji. BTW głupotą jest podawanie danych swojej karty kredytowej w JAKIEJKOLWIEK usłudze/sklepie internetowym, najlepiej jest wyrobić sobie darmową kartę internetową i w razie potrzeby wpłacać na nią pieniążki. Ja tak zrobiłem i teraz mogę spać spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kartę zablokowałem. Jestem zbyt leniwy żeby codziennie logować się na konto i sprawdzać czy kasa jest w ilości jakiej być powinna. Jak chodzi o PSN to całkowicie przerzucę się na zdrapki. Nowa karta będzie mi służyć juz chyba tylko do tego zeby ją pod PayPal podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to skurw.......ny jeb....ne ch....e pierdo....ne wszystkich tych anonymus za jaja powywieszać .to przecież nie sony cierpi tylko gracze którzy nie mogą w spokoju pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:01, Xjumpaytech napisał:

A, że to zrobili Anonymous to mi się nie wydaje. Oni są grupą hackerską (...)

DDoSu hakowaniem bym nie nazwał a to jedyne co umieją.
4szambo teraz to masa gimbusów, wystarczy zarzucić im obrazek-instrukcję jak korzystać z programu do ddosowania co jest banalnie łatwe i masa lemmingów to wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D I tak oto zwykli ludzie wygrywają z wielką korporacją.

Bezpośrednio przyczyną tej akcji jest zachowanie Sony, w tym wyciągnanie danych od PayPal na temat operacji finansowaych gościa, który złamał PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft miał udane święta, dziwne że tak duża korporacja jak Sony dopuściła do takiego wycieku. Ciężko teraz postawić na równi słowa bezpieczeństwo i PSN. Pewnie zrobili to ruscy albo chińczycy, oni lubią takie zabawy na dużą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do kogoś, kto ma ps3, wysłali w ogóle mejla, że coś takiego miało miejsce? Bo o tym można się tylko dowiedzieć z serwisów netowych, a już bezpośredniego powiadomienia nie ma. Czyli powiedzmy, 25% ludzi o tym wie, a 75% myśli że ich karta jest bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 22:28, byverter napisał:

:D I tak oto zwykli złodzieje wygrywają z rzeszą graczy.

Bezpośrednio przyczyną tej akcji jest zachowanie Sony, w tym wyciągnanie danych od PayPal
na temat operacji finansowaych gościa, który złamał PS3.

Fixed


Jeżeli lewacka "walka z korporacją" ma obciążać zwykłego gracza to jest działanie na jego szkodę. Nie zdziwiłoby mnie z kolei gdyby sony musiał sobie odbić niemałe już straty w ten czy inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 04:36, razor4026 napisał:

Microsoft miał udane święta, dziwne że tak duża korporacja jak Sony dopuściła do takiego
wycieku. Ciężko teraz postawić na równi słowa bezpieczeństwo i PSN. Pewnie zrobili to
ruscy albo chińczycy, oni lubią takie zabawy na dużą skalę.

Banki tez maja wycieki takich informacji i to znacznie czesciej niz mogloby sie wydawac - tylko nikomu tego nie mowia. Jedyne co sie mBank pochwalil, ale to bylo chyba juz raczej z inicjatywy Visy. Anyway, mam nadzieje, ze sprawca/y tego zamieszania zostanie zlapany i gwalcony analnie przez stado szympansow do konca swoich dni.
Jak polozyli serwery Ubi to tez sobie morde wycierali walka ze zla korporacja. Niech ci wszyscy bojownicy/hakerzy/i inni erzy zbiora sie razem, wykopia wielki dol, wejda do niego i sie zasypia. Bo jak na razie wszystkie, ale to wszystkie dzialania takich grup uderzaja tylko i wylacznie w legalnych userow, a nie korporacje. Czas juz przejrzec na oczy i zglanowac to cale srodowisko pseudobojownikow o pseudosprawe, ktore nie ma pojecia komu tak naprawde szkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 08:19, Dzibrill napisał:

Anyway, mam nadzieje, ze sprawca/y tego zamieszania zostanie zlapany
i gwalcony analnie przez stado szympansow do konca swoich dni.


To wybitnie dobry pomysł, jestem za;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 22:28, byverter napisał:

:D I tak oto zwykli ludzie wygrywają z wielką korporacją.


Rozumiem, że zwykli ludzie kradną numery kart i dane osobowe innych? Jaja sobie robisz?

Dnia 27.04.2011 o 22:28, byverter napisał:

Bezpośrednio przyczyną tej akcji jest zachowanie Sony, w tym wyciągnanie danych od PayPal na temat operacji > finansowaych gościa, który złamał PS3.


Sąd pozwolił, a więc mieli prawo do tego, tak samo jak mieli prawo bronić swojej konsoli przed złamaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 08:49, Henrar napisał:

Sąd pozwolił, a więc mieli prawo do tego, tak samo jak mieli prawo bronić swojej konsoli
przed złamaniem.

Źródło proszę z prawomocnym wyrokiem sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą radziłbym uważać na kupowanie kodów Steam, EA Store itd. z taką ilością kradzionych numerów kart na rynku to pewnie 80% kluczy będzie za nie kupionych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować