Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED ukończył prace nad grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów!

57 postów w tym temacie

a ja mam takie małe pytanie, otóż czy wiedźmin 2 pójdzie mi na takim kompie: Procesor Intel Core 2 Duo (2x 2.8 Ghz), Geforce 9600 GT 512 VRAM, 2 gb ram? odrazu mówie że mam windowsa xp.. i jeszcze jak ktoś by przewidział mniej-więcej na jakich ustawieniach... to był bym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:34, Sebek20 napisał:

a ja mam takie małe pytanie, otóż czy wiedźmin 2 pójdzie mi na takim kompie: Procesor
Intel Core 2 Duo (2x 2.8 Ghz), Geforce 9600 GT 512 VRAM, 2 gb ram? odrazu mówie że mam
windowsa xp.. i jeszcze jak ktoś by przewidział mniej-więcej na jakich ustawieniach...
to był bym wdzięczny :)

Pewnie minimum, albo troszeczkę lepiej niż minimum. Radzę poczekać, aż CDP "ukończy" tę grę - co pewnie będzie za rok (w przypadku pierwszej części tak było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebek20 gierka najprawdopodobniej się odpali ale nie liczył bym na wodotryski i to też zależy czy obsługa dx9 będzie nie sprawdzałem wymagań sprzętowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:34, Sebek20 napisał:

a ja mam takie małe pytanie, otóż czy wiedźmin 2 pójdzie mi na takim kompie: Procesor
Intel Core 2 Duo (2x 2.8 Ghz), Geforce 9600 GT 512 VRAM, 2 gb ram? odrazu mówie że mam
windowsa xp.. i jeszcze jak ktoś by przewidział mniej-więcej na jakich ustawieniach...
to był bym wdzięczny :)


Zmodyfikuj sobie BIOS do grafiki. Ja po takiej akcji mam duży wzrost wydajności na GF9600GT 1GB Ram DDR2 :)

Co do Wiedźmina 2 to myślę że na średnich pójdzie. Przynajmniej ja na tyle liczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja na dobrą sprawę jeszcze ani razu nie skończyłem W1 (przy kilku podejściach stanąłem na 4-5 akcie). Przed 16 maja (heh jeden dzień :)) trzeba przejść Wiedźmaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

Mimika twarzy - jak była do kitu tak na najnowszych gameplayach jest do kitu [czyli wszyscy
wyglądają jak by walnęli kupę w za duże portki]

true, ale żaden DA lepszej wcale nie ma. Nawet ME, przy całej swej filmowości, akurat ten element ma zawalony kompletnie. Tzn obcy są ok, ale Miranda z tym przyklejonym uśmiechem idiotki (czy w ogóle inni ludzie z komadorem na czele)..

Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

Animacje kulawe jak były tak zostały, lip-sync też nie grzeszy dopracowaniem.

+1. Pocieszmy się tym, że przynajmniej bieg wygląda normalnie, bo w większości gier jest to jeden z najgorzej wykonanych elementów.

Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

Framerate - to już Lucas podał, średniany, brak wsparcia dla monitorów 16:10, gra ma
memmory leak, wyskakuje okazyjnie do windy i robi zwiechy przy ładowaniu savea.

i 5:4 i 4:3. W zasadzie wszystkich monitorów, które nie są telewizorami. Gra stricte pecetowa, psia jej mać, a czas na takie pierdoły jak filmiki na prima aprilis to był.

Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

System walki - moje subiektywne zdanie, slasher gorszy niż w DA2 [wal w guzik A i B i
wioooo!]

ale z drugiej, jak sobie wyobrażasz grę o wiedźminie-zabójcy potworów, znanym ze swej szybkości, zwinności i sianiu pogromu nawet, gdy ma przeciw sobie siedmiu gości? Dziwny system z jedynki, czy tury? Akurat to był krok w dobrą stronę, żeby tylko teraz tej walki nie było za dużo. Już w W1 jak nie szło przejść 10 metrów by nie trafić na kikimorę można było dostać szału (dość wspomnieć, że w ksiązce zwykle potwory występowały pojedynczo, a nie w tysiacach).

Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

System dialogów - częściowo jak dla debili, miks kółka dialogowego z ME z odpowiedziami
na czas z AP.

o ironio, system "podpowiedzi z kółka ale bez kółka" jeszcze więcej utrudnia niz pomaga - w ME2 wiedziałem gdzie kliknąć by pchnąć, tutaj trza zgadywać.

Dnia 27.04.2011 o 15:31, Pietro87 napisał:

Trzeba liczyć, że uratuje ją dobra strona merytoryczna, tak jak to było z W1 [który technicznie
tez był zwalony, ale wybronił się klimatem, fabuła i tona patchy ważących tyle co połowa
gry =)]

ale z tą fabuła to też nie przesadzajmy ;) w sumie to taki 'wiedźmiński KOTOR' - miks najbardziej znanych motywów i dialogów z książkowego/filmowego odpowiednika. Fajny, ale ciagle ma się wrażenie 'już to widziałem'. Oby analogia dalej była prawidłowa, i tak jak KOTOR2 pozamiatał, taki W2 zrobi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przed premierą W1 też robiono konferencje, ludzie grali wracali i pisali jaki system walki we W1 jest dopasiony, rozbudowany i niesamowicie oryginalny ;)

Wyjdzie pełniak to zobaczymy, póki co wygląda na wciskanie dwóch przycisków+strzałki, cała reszta to niepotrzebny bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra o ile już te 4:3 można zrozumieć, bo w dzisiejszych czasach panowanie objął format HD to już 16:10.. to lekka przesada.
Przecież to jest obok 16:9 najpopularniejszy współczynnik kształtu obecnych monitorów w panoramie [ba większość średniej klasy 19'' to jest 16:10, już pomijam tu lekką prywate bo sam mam monitor 16:10].

A system walki - jak już miał być arcade, to była tona lepszych systemów do zerżnięcia niż takie cudactwo jak wymyślili : np system z Assasin Creeda czy z Demons Soul czy z Ninja Gaiden, albo od biedy i z DMC4 [nikt nie każe im wrzucać żywcem systemu z DMC4 ofc, ale mechanikę kombosów mogli sobie zrobić na tym wzorcu, zamiast debilnego wciskania 2-3 guzików na krzyż...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 18:59, Anonim_1 napisał:

Myślałem że numerowanych jest tylko 999 egzemplarzy. w Newsie o jedna 9 za dużo czy zwiększono
limit ?


Caly naklad jest numerowany. Z tym, ze pierwszy 1000 jest przypisany do pierwszego 1000 zamawiajacych, a kolejne sa przydzielane losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:58, Pietro87 napisał:

Oceniam to co widziałem, bo nie - grać siła rzeczy nie grałem, a napisałem wyraźnie :
moje subiektywne zdanie.
Chyba mogę sobie postękać na pre order za prawie 270 zeta =)


A narzekaj sobie do woli, tego nikt nie zabroni (sam nie czuje gdy rymuje :)). Rzecz w tym, ze z ocena walki trzeba sie wstrzymac do czasu samodzielnego zagrania na roznych poziomach trudnosci. Jak wspomnialem - gralem na normalnym i mialem problemy, a walka sie nie ograniczala do klikania dwoch przyciskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:34, Sebek20 napisał:

a ja mam takie małe pytanie, otóż czy wiedźmin 2 pójdzie mi na takim kompie: Procesor
Intel Core 2 Duo (2x 2.8 Ghz), Geforce 9600 GT 512 VRAM, 2 gb ram? odrazu mówie że mam
windowsa xp.. i jeszcze jak ktoś by przewidział mniej-więcej na jakich ustawieniach...
to był bym wdzięczny :)



Wymagania minimalne:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 Ghz lub AMD Athlon 64 X2 5000+
Pamięć RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: 512 MB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 8800 lub ATI Radeon HD3850)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 16 GB wolnego miejsca
Napęd optyczny: DVD x8, zgodny z DVD9
Instalacja wymaga uprawnień administratora
Gra zgodna z kontrolerem Xbox 360 dla systemu Windows

Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.

Wymagania zalecane
System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32/64-bit)
Procesor: Intel Core 2 Quad lub AMD Phenom X4
Pamięć RAM: 3 GB Windows XP / 4 GB Windows Vista i Windows 7
Karta graficzna: 1 GB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX260 lub ATI Radeon HD4850)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Dysk twardy: 16 GB wolnego miejsca
Napęd optyczny: DVD x8, zgodny z DVD9
Instalacja wymaga uprawnień administratora
Gra zgodna z kontrolerem Xbox 360 dla systemu Windows

Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.

( http://www.gram.pl/sklep/pc/wiedzmin-2-zabojcy-krolow-edycja-kolekcjonerska?utm_source=top10&utm_medium=link&utm_campaign=sklep_gram)
Wystarczyło poszukać i pomyśleć czy strzep się zmieści. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować