Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #221: Czy włamanie do PlayStation Network będzie miało wpływ na Twoje zakupy na PSN?

29 postów w tym temacie

I tak planowałem korzystać z karty dostępnej np. w sklepie gram.pl... Poza tym wydaje mi się, że po takim kopniaku dołożą starań, żeby nie powtórzyła się sytuacja, więc nie trzeba będzie się bać o bezpieczeństwo zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sprawa jest sztucznie rozdmuchana. Prawda jest taka, że złamać można każdy serwis/portal kwestia środków i czasu, natomiast to nie czyni w tym przypadku Sony winnym. Winnym natomiast jest osoba/grupa osób która ataku dokonała. To jedna sprawa.

Druga to taka, że każda osoba przykładająca uwagę do bezpieczeństwa wykonywanych przez siebie transakcji "nie wiąże" danych swojej karty kredytowej z kontem/profilem. Szczególnie, że istnieje m.in. coś takiego jak eKarty, których celem jest właśnie uchronienie się przed nieautoryzowanym wyciągnięciem środków.
Także moim zdaniem obarczając winą Sony równie dobrze można powiedzieć, że owi klienci są sami sobie winni. Bo kto normalny podaje na przechowanie swój kod CVV?

Błąd jaki popełniło Sony jest fakt, że nie poinformowało o takim zdarzeniu swoich klientów od razu gdy tylko wiedziało o tym. I to faktycznie zasługuje na naganę.

@Laid_back: to, ze ktoś ma konsolę PSP/PS3 nie oznacza, że musi korzystać z PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że drugi raz już tak nie będzie, Sony wie co robi, a zwłaszcza po takiej aferze. Cały czas uczą się na swoich błędach i na niefortunnych zdarzeniach, co daje im możliwość bycia lepszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony to nie jest jakaś dolna marka. Ktoś ładnie naderwał ich wizerunek mając w tym jakiś cel (może chcąc zamieszać w zakupach na PSN lub zachęcić do zakupu Xbox). Na 100% taka sytuacja w przyszłości nie będzie miała miejsca, ponieważ Sony zmieni swoje dotychczasowe zabezpieczenia, ale w gruncie rzeczy dużo osób przestanie wierzyć całkowicie sony (zwłaszcza Ci co mieli konta związane z kartami kredytowymi na PSN). Tak czy inaczej długo nikt o tym nie zapomni;)

PS: nie ma co się zrażać do playstation, jest to bardzo dobra marka i spełnia wymagania niemal każdemu graczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, cała ta sprawa to jeden wielki bullszit, a po zabiegach, do jakich przyzwyczaili nas spece od "nowoczesnego marketingu", nie ufam już nikomu. Może to konkurencyjna firma podłożyła Sony świnię, żeby zrazić do zakupu tej konsoli. A może samo Sony podłożyło sobie świnię, żeby narobić szumu wokół siebie, swoich produktów i usług. Nie wiem jak było na prawdę, nie wierzę, że kiedyś się tego dowiemy i mam to serdecznie w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, nic się nie stało, biedne Sony ... co tam dane 77 milionów osób łącznie z ich numerami kart kredytowych. Każdemu mogło się przytrafić ...

Jedni twierdzą, że wszędzie można się włamać. Inni zaś, że Sony poprawi zabezpieczenia i taka sytuacja nie będzie miała miejsca ... Problem właśnie w tych zabezpieczeniach, które były naganne. Jeżeli już ktoś zabiera się za przechowywanie danych osobowych łącznie z numerami kart kredytowych to wypadałoby to należycie zabezpieczyć. Sony najwyraźniej tego nie zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlackDragon z całym szacunkiem, ale chyba nie masz bladego pojęcia o zabezpieczeniach. W skrócie można to ująć tak: wszystko co stworzył człowiek, inny człowiek może zniszczyć. W tym przypadku złamać. Tak jak już ktoś wspomniał, zależy to tylko od czasu i pieniędzy. Pseudo-hakerzy włamują się także na strony rządowe, powiesz, że danemu rządowi nie zależy na bezpieczeństwie i nie przykładają się do zabezpieczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje opcji " I tak korzystałem ze zdrapek" ;p
Swoją drogą to straszna wpadka z tymi kartami i na pewno Sony na tym straci, ale takie są skutki niechlujstwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sie ciesze : ), mimo tego ze nie moge sobie pograc na necie juz przez jakis czas, ale za to mam nadzieje ze wyjda nam naprzeciw z jakas nowa kampania, typu tansze gry, microsoft sie ostatnio ratowal po zapowiedzi mova ps3 (ktory jednak nie okazal sie tak zajebistym jak mial byc) tanszymi grami za microsoft pointsy : ), mam nadzieje ze cos takiego zrobi sony aby zachecic spowrotem klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam PS3, ale Xboxa. I na Xboksie korzystam ze zdrapek, a gdybym PS3 posiadał to robiłbym pewnie tak samo, więc i tak i tak nie miałoby to dla mnie znaczenia. A to, że mieliby mój adres zamieszkania - wali mi to. Nie jestem z Al Kaidy żebym musiał się ukrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować