Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stało się! Sony w sądzie za wyciek poufnych danych użytkowników PSN

83 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2011 o 16:56, Henrar napisał:

Chyba raczej odwrotnie proporcjonalny. Bo ani ich aparaty, ani telefony ani TV, ani tym
bardziej konsole złe nie są.

Naprawde???

Dnia 28.04.2011 o 16:56, Henrar napisał:

Jeżeli upadną korporacje, to jedyne co będziesz mógł zrobić to wysłać mi parę sygnałów
dymnych w odpowiedzi zamiast odpisywać tutaj na posta.

To straszne...

Dnia 28.04.2011 o 18:47, Namaru napisał:

Wiesz ile to jest milion bajtów? 1 MB. To tak dużo? Jaką pojemność mogły mieć te wszystkie
dane? Załóżmy, że same dane osobowe jednej osoby to średnio ze 200 bajtów. Więc 77 milionów
to jakieś 15 GB danych. To tyle co spora część obecnie wydawanych gier. Tak dużo?

... wiesz w przeciwieństwie do wielu tutaj, <ekhym ekhym> nie śmiem twierdzić że znam się na wszystkim lepiej niż inni. Ale czy pobieranie 15 GB z bazy danych to nie tak jakby... no... dużo? Wiesz o ile ostatnio patrzyłem na PSN nigdzie nie widziałem pliku o nazwie "Dane wszystkich graczy" waga -> 15 GB, mogłem przeoczyć.... no ale... cóż... 15 GB danych wziętych prawie z powietrza okrężnymi drogami, etc. to jest dużo. Tym bardziej, naprawdę mam spooore wątpliwości, czy naprawdę mówimy tu o 15 GB tylko. No i dodatkowo wyobraź sobie tak: wszystko to co jest legalnie na PSN leży sobie na terenie królestwa SONY, twoje dane osobowe leżą sobie w wielkiej cytadeli, osłoniętej kilka razy murami i fosą... robi różnice?

Acha i w przeciwieństwie do was, nie twierdzę, że karty kredytowe są zagrożone.

Dobre a pomyślałeś, że np. adresy email można sprzedać spamerom, aby mieli gdzie reklamy
wiagry rozsyłać? A imiona i nazwiska, adresy można wykorzystać w inny sposób np. do podszycia
się pod pracownika banku, urzędnika etc?

No i co? Co z tego? To nie tak, że już połowa z nas ich nie otrzymuje? Czekaj sprawdzę.... w tym miesiącu dostałem 21 spamów od samego ONETu/WP/Gazety.pl. Wiesz co z nimi robię? Kasuję. I co... jakoś naprawdę mam spore wątpliwości, że program komputerowy podszyje się pod pracownika banku... no chyba, że chcesz to wyiskać manualnie... manualnie z 70 mln kont.

Pomyśl, że los kupujesz jeden a oni np. wykorzystają dane 300 000 osób. Coś jakby większa
szansa co?

Jaki jeden, człowieku kochany puchu marny ;p losowania są 3x w tygodniu (ironia).

To, że nie zdajesz sobie sprawy/bagatelizujesz z powagi sytuacji nie ochroni cię przej
jej skutkami. I jasne - śmiech to zdrowie, ale pamiętaj, że ten się śmieje kto się śmieje
ostatni.

Wiesz czym się różnimy? Że ja czuję smród, tego co część użytkowników ma już w gaciach. Ja zachowałem już środki ostrożności, więcej nie muszę się martwić. Mogą sobie wziąć hasło, które używałem tylko do PSN, mogą sobie zabrać nawet dane do karty, i tak zasilałem ją tylko o kwotę za ile chcę coś kupić.
Ot sprawa skończona dla mnie.

Tym bardziej jak na ludzi (przeciętnie - nie twierdzę że wszyscy z was) którzy rozdają znacznie więcej swoich danych przez FB... serio? w wielu przypadkach ukradli tylko to co mogli za darmo zobaczyć na FB.

A małpki tańczą, tańczą tańczą tańczą

Dnia 28.04.2011 o 15:51, Isildur napisał:

Kolejny mądry post, musisz się zniżać do takiego poziomu? Istnieje formularz pod który
powinieneś napisać, że ktoś Ciebie obraża. Ostrzeżenie za wycieczki osobiste,
jeszcze raz zobaczę podobny post będzie degrad z bonusem.

Owszem to było nie mądre. Lecz nie mogę znieść jak ktoś mnie obraża chociaż ja temu komuś nic nie zrobiłem czy brzydko napisałem. Odgryzłem się i to wszystko. Przepraszam :) Następnym razem będę ignorował takie zaczepki bo to bezsensu.

Co do newsa, skoro Sony uważa się za potentata w dziedzinie elektronicznej rozgrywki to powinien bardziej dobierać słowa nawet w oficjalnej informacji jaką wydała do sieci. Oskarża nas użytkowników o to że my własnowolnie oddaliśmy hakerą nasze dane osobowe.. Skoro takie z nich cwaniaki to może niech zniosą obowiązkową rejestrację na PSN żeby w przyszłości nikt mnie nie okradł z tożsamośći. Tak samo dotyczy to płatności on-line. Przy wykupywaniu pkt czy jakiś innych gier niech zrobią tymczasowe konto do płatności a wpisane dane niech po godzinie kasują. To zdecydowanie zmniejszy ryzyko kradzieży na ich słabo zabezpieczonych serwerach skoro nie stać ich na lepsze środki bezpieczeństwa.

No Sony tutaj raczej nie jest bez winy, bo to najprawdopodobniej oni zawalili systemami bezpieczeństwa, ale oskarżanie ich o wszystko i życzenie jak najgorzej raczej też nie jest mądre. Obie strony w jakiś względach mają rację. Dane osobowe faktycznie mogą posłużyć do rozsyłania spamu o powiększeniach pewnych części ciała itd. Ale też i nie muszą, bo one mogą kogoś nie interesować. Ja martwiłbym się bardziej o karty i hasła. Przed chwilą w Faktach właśnie mówili, że to o hasła ludzie powinni się bać, bo jeśli mają takie same na mailu, w serwisach aukcyjnych, sklepach itd. to mogą się oni czuć zagrożeni. Na pewno teraz wpłynie ten atak na konkurencje. Ale nie oskarżałbym też GeoHota. Atak był po prostu teraz, bo właśnie on zrobił zamieszanie i jakaś grupa mogła sobie wykorzystać wszystkie zapowiedzi ataków Anonymous. W tej wersji można oskarżyć o to GeoHota, ale to najprawdopodobniej już dawno zaplanowany atak, z którym on raczej nie ma nic wspólnego, który i tak miałby miejsce, tylko przy innej okazji. On też w 100% nie jest bez winy, ale o jakiś atak wywołany bezpośrednio przez niego nie chce mi się wierzyć.

Oby ten rok nie był piętą Achillesa dla Sony... Oby nie okazał się kolosem na glinianych nogach...
>>>>PIEPRZENIE! :D

Jak dla mnie to Sony ma kryzys wieku średniego, skala tej afery (choć wielka) nie odbije się na formacie tej firmy.

Tak, też to niestety oglądałem ;p właściwie to miałem rację pisząc kilka dni temu, że się zainteresuje tym TVN i Polsat ;p
Bardzo negatywnie jednak odebrałem sam przekaz newsa w ich wykonaniu.
Nie mają bladego pojęcia o tym a wypowiadali się jakby wiedzieli wszystko.
Zachować środki bezpieczeństwa? -> OK
Zmienić hasła tam gdzie się miało identyczne? -> OK
Zablokować kartę jeśli mamy tam jakieś środki? -> OK
Sianie paniki, aury że wszystko na pewno zostało skradzione i najpewniej jutro koniec świata? -> NOOOOOOOOOOOOT OK

>Galnospoke
Oj naprawdę nie trzeba, serio już Centrum Wszechświata? Nie no to za dużo dla mnie, mów mi "Boże" albo "Bogu" będzie spoko.

Dnia 28.04.2011 o 19:43, Archacus napisał:

Tak, też to niestety oglądałem ;p właściwie to miałem rację pisząc kilka dni temu, że
się zainteresuje tym TVN i Polsat ;p
Bardzo negatywnie jednak odebrałem sam przekaz newsa w ich wykonaniu.
Nie mają bladego pojęcia o tym a wypowiadali się jakby wiedzieli wszystko.
Zachować środki bezpieczeństwa? -> OK
Zmienić hasła tam gdzie się miało identyczne? -> OK
Zablokować kartę jeśli mamy tam jakieś środki? -> OK
Sianie paniki, aury że wszystko na pewno zostało skradzione i najpewniej jutro koniec
świata? -> NOOOOOOOOOOOOT OK

Dane zostały skradzione i co do tego nie ma wątpliwości. Bo skoro ktoś planuje atak na taki koncern jak SONY to musi mieć zaplanowane wszystko. Tutaj akurat mieli dość łatwo skoro u SONY było tak słabiutko z zabezpieczeniami a przecież to taki duży gigant :) Złodziei może nie obchodziły same imiona, nazwiska czy adresy zamieszkania potencjalnych użytkowników ,ale ich info dotyczące kart płatniczych. A zapewne Sony trzymało wszystkie dane przy danej osobie a nie oddzielnie na innych serwerach :) Sony mówi że były dane płatnicze szyfrowane, niech powiedzą jak szyfrowane, iloma bitami itp.

Ilu z Was dobrowolnie oddaje w łapy przypadkowych internautów swoje dane osobowe, za sprawą Facebooka, Naszej Klasy czy innego badziewia? No właśnie. Więc w czym problem? Mam konto na PSN i się nie przejmuję :)

...
Ok, spoko twoje imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania a może nawet hasło do twojego PSN zostały skradzione. Powątpiewam jednak (i mam do tego prawo czytając wypowiedzi SONY i osób, które zajmują się zabezpieczeniami), że również i dane dotyczące kart kredytowych zostały skradzione....
A może inaczej, złodziej wbija się na chatę tobie i kradnie dwa pudełeczka, które stoją w tym samym miejscu. Zabiera oba. Z racji, iż pierwsze pudełeczko jest słabo zabezpieczone otwiera je bez większych problemów (pufff oto twoje dane osobowe, które użyłeś do rejestracji) lecz drugie pudełeczko jest zabezpieczone znacznie lepiej, jakieś łańcuchy, zamki, kluczyki, szyfry (oto twoje dane karty kredytowej)

Osoba, której skradziono te dwa pudełeczka z zrozumiałych względów mówi "możliwe, że dane dotyczące tożsamości i karty kredytowej zostały wykradzione"

Możliwe -> słówko klucz, oznacza, potencjalną opcję.

Pytanie teraz, czy złodziej znajdzie klucze by otworzyć oba pudełeczka? Mam póki co nadzieję, że nie.

Zrozumiano teraz?
Ostrożność jednak zachować można.

TL;DR -> nie wiadomo czy dane dotyczące kart kredytowych zostały wykradzione

>nVid
Prawda? Obrońcy prawdy i tożsamości rozdający na prawo i lewo wszystkie swoje dane. Ale cóż, taka mentalność człowieka nowoczesnego.

Ogromnie mnie bawią komentarze typu "eee tam, i tak wszyscy wszystko wiedzą" ;)
Gratuluje podejścia, następnym razem polecam zrobić nick złożony z imienia oraz nazwiska, w podpisie adres.

Jeśli w polsce będzie zbiorowy pozew to również się dołączę. Zgadzając się na regulamin użytkowania PSN oczekiwałem że zapewnią mi bezpieczeństwo danych.

Może cie mówić że sony jest winne ale....skoro ludzie włamują sie na serwery wojska USA to znaczy że takie sony wiecej raczej nie może....
Ba jeden Anglik sam włamał sie na serwery armi USA i pościągał pliki dotyczących UFO. Polecam poczytac w necie o tym.

Najlepiej do transakcji internetowych używać innego rodzaju karty; w mBanku (nie wiem jak w innych) jest specjalna karta do transakcji elektronicznych, która niby działa jak karta kredytowa, ale tak naprawdę to dodatkowe subkonto i można z tego pobrać tylko tyle kasy ile akurat się wrzuci.

Krótko mówiąc chcesz coś kupić na steamie i musisz zapłacić 130zł, to w kilka sekund przelewasz sobie tylko taką kwotę na kartę i od razu kupujesz, a jak coś zostanie to z powrotem wrzucasz z karty na konto.

W ten sposób jesteś ubezpieczony na wypadek kradzieży danych karty, bo ktoś może z tego konta pobrać co najwyżej okrągłe 0zł. Natomiast tradycyjną kartę lepiej wykorzystywać w zwykłych sklepach, a nie podawać wszędzie jej dane, bo to w końcu nie bez powodu karta "kredytowa".

Dnia 28.04.2011 o 19:43, Archacus napisał:

Oj naprawdę nie trzeba, serio już Centrum Wszechświata? Nie no to za dużo dla mnie, mów
mi "Boże" albo "Bogu" będzie spoko.

Im dzwon bardziej pusty tym glosniejszy. Tobie moge ewentualnie mowic: trepie, mlotku, durniu. Pasuje?

Dnia 29.04.2011 o 13:48, Galnospoke napisał:

Kolejna informacja:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/PSNGATE_Sony_odpowiada%2C_dane_na_sprzedaz-34751.html

Czyli mialem racje. Jak ja jednak dobrze znam ta zaklamana firme...

Oj tak wiesz najlepiej, jesteś najpiękniejszy najwspanialszy i potrafisz czytać ze zrozumieniem <odpowiada ignorując tabliczkę z napisem nie karmić trolla>.
Ty ale wiesz, że to póki co tylko plotka? a po drugie to raczej normalne, że ktoś chce na tym zarobić nawet jeśli nie dysponuje niczym. Norma.

[Puk puk. Rzeczywistość puka]

Czy Ty w ogóle wiesz coś o fotografii? Powiem tak. Prywatnie mam 2 źródła dochodu. Handluję od paru ładnych lat sprzętem foto/wideo oraz mam działalność fotograficzną. Regularnie czytuję i pisuję na różnych forach ale głównie zagranicznych. Każdy kto ma blade pojęcie o fotografii wie, że Sony daje niemalże to samo jakościowo co C/N a często - nie zawsze - taniej.

http://front1.dxomark.com/index.php/Camera-Sensor/Compare/Compare-sensors/%28appareil1%29/645|0/%28appareil2%29/675|0/%28appareil3%29/698|0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Canon/%28brand2%29/Sony/%28brand3%29/Nikon

Pierwszy link z brzegu i już widać co i jak mój ekspercie. Na optycznych w teście Canon zanotował wynik lepszy o 0,3 zaledwie!! Ale widać nikt się nie zna, tylko Ty :)

Co do TV to z racji pracy w branży Foto/wideo zajmowałem się długo i telewizorkami a mam wielu znajomych co od lat w tym siedzą i po pierwsze matryce Sony i Samsung produkują w tej samej fabryce, której obie firmy mają po 50% udziałów. Topowe modele Sony mają matryce z fabryk Sharpa, których to Sony też jest udziałowcem. To nie jest żadna tajemnica handlowa i wie to każdy kto zna rynek i FAKTY a nie pierniczy 3 po 3 jako znawca w sieci. Po drugie każda z firm jakie znam oficjalnie przyznaje, że dzisiaj same panele to może 10% TV a cała reszta to elektronika.

Dnia 28.04.2011 o 15:56, Xjumpaytech napisał:

S-LCD firma, w której po 50% udziałów mają Samsung Electronics Co i Sony Corp., zapowiedziała
inwestycję w wysokości 10 mld jenów (ok. 83.8 mln$) w zwiększenie mocy produkcyjnych swoich wytwórni > paneli LCD

Co do jakościowego to znowu pudło chłopie. telewizory plazmowe i LCD mają inną konstrukcję. LCD mają już wbudowany polaryzator, którego nie ma plazma. A jest on niestety niezbędny do zabawy z 3d w efekcie posiadają go okulary Samsunga a Sonego nie. Dlaczego? Bo Samsung te same okulary stosuje do obu technologii z powodu cięcia kosztów. Efekt? Obraz migocze dużo bardziej przy Samsungu niż przy Sonym. Jak to się odbija na jakość i komfort oglądania nie muszę chyba mówić? Informacje sprawdzone organoleptycznie przez setki klientów oraz przez pracowników Samsung, Sony.

Mając dobrych znajomych w KAŻDEJ istniejącej w Polsce sieci handlowej mam dość dobre źródło informacji o serwisowych problemach. Każdy sklep/siec za bardziej awaryjne typuje Samsunga niż Sony. O innych się nie wypowiadam, bo nie pytałem nigdy.

Ogólnie to wyglądasz mi chłopie na kogoś kto ma za dużo czasu na czytanie netu i robisz z siebie eksperta w każdej dziedzinie nie mając ku temu najmniejszych podstaw. Trafiłeś jednak na kogoś kto używa akcesoriów do aparatu droższych niż cały Twój fotograficzny plecaczek z zawartością a do tego ma najwyższy rynkowo model TV + parę ładnych alt praktycznego doświadczenia z branży o jakiej się wypowiada. Peszek, nie? :)

Podejrzewam, że jesteś jednym z tych co to mają XBOXa wmawiają sobie, że PS3 mimo, że każdy niemalże podzespół ma mocniejszy i więcej oferuje - jest gorszy :D

Mam nadzieję, że nie napisałem nic co jest obraźliwe i godzi w regulamin ^^

Dnia 29.04.2011 o 23:25, Lailonn napisał:

Czy Ty w ogóle wiesz coś o fotografii? Powiem tak. Prywatnie mam 2 źródła dochodu./ciach/

Zapomniałeś o tym, że handlujesz wszystkim i w każdym temacie grasz eksperta...

http://front1.dxomark.com/index.php/Camera-Sensor/Compare/Compare-sensors/%28appareil1%29/645|0/%28appareil2%29/675|0/%28appareil3%29/698|0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Canon/%28brand2%29/Sony/%28brand3%29/Nikon

Pierwszy link z brzegu i już widać co i jak mój ekspercie. Na optycznych w teście Canon
zanotował wynik lepszy o 0,3 zaledwie!! Ale widać nikt się nie zna, tylko Ty :)

No tak panie ekspercie. Raz napisałeś, że ten aparat jest TAŃSZY. No niestety wyprowadzę Cię z błędu jest droższy o 200 zł, od Canona 550D, czyli droższy też od Nikona i to więcej w modelu D5000, bo nie widzę sensu porównywać to z nowością. Sprawa druga panie ekspercie. Porównujesz sprzęt wyższej półki. A55 został stworzony do konkurencji z Nikonem D90 i Canonem 50D. Jakby nie patrzeć sprzęt wyższej klasy. Więc cóż panie ekspercie 2 głupoty w 1 zdaniu? Czyżby ekspert miał zły dzień? A może taka wiedza sprzedawcy?

Co do TV to z racji pracy w branży Foto/wideo /ciach/

A ja mam znajomego, który handluje w Tesco i mówił mi, że Sony jest do du**. Bez takich proszę. Ja chcę fakty, a nie znajomych handlujących po sieciówkach. Oni mają w większości wiedzę jak sprzedać, a nie co sprzedają. Jedynie kilka systemów na krzyż potrafią rozszyfrować i o nich coś powiedzieć. Oczywiście jest coraz więcej wyjątków, ale nadal jest ich mało. Wystarczy mi, że czytam to co mówią eksperci. Nie uważam się za żadnego eksperta (cóż tak oczywiście Polak musi innemu od razu z tego dowalić jak sam się nie zna), nigdzie tego nie powiedziałem. Ale spróbuj napisać to na jakimś forum lub przeczytać fotopolis.pl decyzja nasunie się sama. Aha jakość zdjęć nie zależy od parametrów, bo one są mierzone różnymi sposobami, żeby stwierdzić, który aparat robi lepsze zdjęcia trzeba samemu zdjęcie zrobić. Dowodów na to jest wiele. Wystarczy poczytać. Nawet w tym temacie z innym użytkownikiem to stwierdziliśmy na przykładzie TV Philips.

Co do jakościowego to znowu pudło chłopie. telewizory plazmowe i LCD mają inną konstrukcję.
LCD mają już wbudowany polaryzator, którego nie ma plazma. A jest on niestety niezbędny
do zabawy z 3d w efekcie posiadają go okulary Samsunga a Sonego nie. Dlaczego? Bo Samsung
te same okulary stosuje do obu technologii z powodu cięcia kosztów. Efekt? Obraz migocze
dużo bardziej przy Samsungu niż przy Sonym. Jak to się odbija na jakość i komfort oglądania
nie muszę chyba mówić? Informacje sprawdzone organoleptycznie przez setki klientów oraz
przez pracowników Samsung, Sony.

Wystarczy znów poczytać testy. Telewizory Samsunga są dużo bardziej rozwinięte pod względem efektu 3D. Nigdzie nie mówiłem o męczeniu się wzroku, więc następnym razem przeczytaj co mam do przekazania zanim się znowu będziesz rzucał. Ja jestem przeciwnikiem tej technologii, więc każdy telewizor będzie męczył wzrok i mnie to nie interesuje w jaki sposób.

Mając dobrych znajomych w KAŻDEJ istniejącej w Polsce sieci handlowej mam dość dobre
źródło informacji o serwisowych problemach. Każdy sklep/siec za bardziej awaryjne typuje
Samsunga niż Sony. O innych się nie wypowiadam, bo nie pytałem nigdy.

YHY. No pomijając to, że większość serwisantów nie potrafi wymienić wadliwego czujnika to masz wyjątkowo dobre źródło informacji. Żyj dalej w świadomości, że oni coś potrafią. Ale wyprowadzę Cię z tego błędu. Tylko niewielka ilość serwisantów na prawdę zna się na tym co robi. Wiem jak to działa w większych sieciach. Zatrudniają tych co chcą mało, a nie tych co potrafią naprawić coś bez instrukcji serwisowej. No dobra, nie na wszystkim może się ktoś znać, ale chociaż małą usterkę by usunęli bez instrukcji. No i pomijam to, że jeśli tylko gwarancja jest to nie bawią się oni w żadne naprawy tylko wysyłają to do serwisów producentów.

Ogólnie to wyglądasz mi chłopie na kogoś kto ma za dużo czasu na czytanie netu i robisz
z siebie eksperta w każdej dziedzinie nie mając ku temu najmniejszych podstaw. Trafiłeś
jednak na kogoś kto używa akcesoriów do aparatu droższych niż cały Twój fotograficzny
plecaczek z zawartością a do tego ma najwyższy rynkowo model TV + parę ładnych alt praktycznego
doświadczenia z branży o jakiej się wypowiada. Peszek, nie? :)

I mówi to sprzedawca wszystkiego? Haha. Dobre sobie. Nigdzie nie pisałem, że jestem ekspertem. Jedynie to, że TY W ŻADNYM WYPADKU NIM NIE JESTEŚ. I żadne znajomości tego nie zmieniają. Potrafisz tylko robić wycieczki do innych. I to właśnie określa jakim człowiekiem jesteś. Dlatego nie widzę żadnego sensu z Tobą rozmawiać. Już raz te swoje wypociny umieściłeś i Cię wyśmiali teraz wracasz znów pokazać jaki Ty jesteś bogaty, mądry itd. Szkoda, że nie masz żadnej wiedzy prócz tej od kolegów. Poczytaj czasami portale, które na prawdę mają swoich ekspertów, a nie słuchaj swoich kolegów, to może w końcu przestaniesz pisać te głupoty.

Podejrzewam, że jesteś jednym z tych co to mają XBOXa wmawiają sobie, że PS3 mimo, że
każdy niemalże podzespół ma mocniejszy i więcej oferuje - jest gorszy :D

Znowu podejrzenia? Teraz utwierdziłeś mnie, że na prawdę z takim człowiekiem nie warto wdawać się w jakąkolwiek dyskusję. Powiedziałbym dlaczego, ale to najprawdopodobniej bym wtedy został ukarany. Widzę, że w swoim poziomie masz już duże doświadczenie, więc nie będę się do niego zniżał.

Zaloguj się, aby obserwować