Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zawiadamia polskich użytkowników PSN o awarii...

35 postów w tym temacie

Nie tylko polskich. Ja jestem użytkownikiem PSN UK i też dopiero dzisiaj dostałem maila. Tak więc mniemam, że te maile były "ogólnoświatowe". Trochę za późno Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety Sony tym razem dbałością o dobro klienta się nie wykazało szczególnie, że są już pierwsze informacje dotyczące wystawienia bazy danych z numerami kart na sprzedaż (w tym także do sony które temu jak zawsze zaprzecza)
ciekawe jak rozwinie się ta sytuacja ale pozew zbiorowy chyba będzie nieunikniony bo narażone zostały dane osobowe użytkowników oraz co najgorsze owe dane z numerami
pół biedy gdy ktoś śledzi informacje i już kartę zablokował albo planuje to zrobić ale co z użytkownikami którzy sporadycznie używają sieci a mogą stracić całą zawartość konta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że maile były ogólnoświatowe. Na adres, którego używam do japońskiego PSN też dostałem takiego maila dopiero wczoraj w nocy.
Zdecydowanie za późno, ale niestety, w japońskich korporacjach podejmowanie nawet błahych z pozoru decyzji zawsze trwa strasznie długo (wiem, bo sam w takiej pracuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako użytkownik polskiego PSNu nic do tej pory (tj 10:47) nie dostałem. Bardzo często jestem zalewany jakims spamem z nowymi ofertami z PSNu, ale tego akurat maila jeszcze nie dostałem. Ale to chyba staje sie juz norma, ze najpierw informuje sie media, ze coś się zrobiło, a potem ewentualnie to cos sie robi, albo nie...
W każdym razie informacja z początku tego artykułu: "Dziś na skrzynki pocztowe użytkowników PSN trafiły oficjalne maile," na chwilę obecną na pewno nie jest prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dzieki temu mailowi przypomnialem sobie, ze mam konto na PSN (bo mam konsolke PSP). Coz jest to nauczka na przyszlosc - oprocz produktow Microsoftu unikac tez produktow Sony.

A sam list jest nie po polsku tylko po polskiemu napisany. Pracuja na okragly zegar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:51, Strider napisał:

Ja, jako użytkownik polskiego PSNu nic do tej pory (tj 10:47) nie dostałem. Bardzo często
jestem zalewany jakims spamem z nowymi ofertami z PSNu, ale tego akurat maila jeszcze
nie dostałem. Ale to chyba staje sie juz norma, ze najpierw informuje sie media, ze coś
się zrobiło, a potem ewentualnie to cos sie robi, albo nie...
W każdym razie informacja z początku tego artykułu: "Dziś na skrzynki pocztowe użytkowników
PSN trafiły oficjalne maile," na chwilę obecną na pewno nie jest prawdziwa.

Około 20 osób, które znam i nie mają nic wspólnego z mediami, dostało takiego samego maila jak ja. Ja zresztą mam zarejestrowane PSN na prywatnym, nie służbowym mailu, bo i konsolę mam prywatną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:52, Wojman napisał:

A sam list jest nie po polsku tylko po polskiemu napisany. Pracuja na okragly zegar...

Heh, Wojman... okrągły zegar tani nie jest, muszą na niego popracować, nie? W tym czasie nie da się oddelegować ludzi do tłumaczeń... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważna wiadomość bez polskich znakow i z literówkami - Sony znowu pokazuje jak bardzo niepoważne jest i jak traktuje klienta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:55, Lucas_the_Great napisał:

Heh, Wojman... okrągły zegar tani nie jest, muszą na niego popracować, nie? W tym czasie
nie da się oddelegować ludzi do tłumaczeń... ;)


Mam w piwnicy od lat nieuzywany okragly zegar, moge nawet na ich koszt wyslac do Sony. :) Problem w tym, ze nie mam teraz zaufania do tej firmy, a to oznacza, ze nie mam tez zaufania miedzy innymi do zabezpieczenia antyuzytkownikowego w Wiedzminie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie dostałem na maila, ale ta informacja była już co najmniej od wczoraj na stronie psn, tam w zakładce "Przeglądarka internetowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy traktowac jako oficjalna, informacje, ktora ledwie przypomina jezyk polski ? Wyglada to raczej jakby bylo puszczone przez poroniony translator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Sony się nie popisało (nie pierwszy raz od czasu padnięcia PSN), szkoda tylko że nie chcą się przyznać oficjalnie że dane kart kredytowych faktycznie wyciekły i dalej mówią tylko o "możliwości" wycieku tych danych:/
Ja jak i kilka innych osób (nie koniecznie z polski) straciło już trochę kasy (narazie niewielkie sumy) na niedbalstwie Sony.
Nie wiem co Sony będzie musiało zrobić żeby odzyskać w moich oczach jakiekolwiek resztki honoru i wiadrygodności...

P.S. Ja korzystam z 3 kont i jak narazie tylko z amerykańskiego dostałem maila od Sony i było to wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:52, Wojman napisał:

I wlasnie dzieki temu mailowi przypomnialem sobie, ze mam konto na PSN (bo mam konsolke
PSP).


Witaj w klubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 10:52, Wojman napisał:

I wlasnie dzieki temu mailowi przypomnialem sobie, ze mam konto na PSN (bo mam konsolke
PSP). Coz jest to nauczka na przyszlosc - oprocz produktow Microsoftu unikac tez produktow
Sony.

A sam list jest nie po polsku tylko po polskiemu napisany. Pracuja na okragly zegar...

Czemu zaraz unikać? Powiedz proszę, czy zniknęło coś z twojej karty kredytowej? Usunęli Ci jakieś gry?

A co do twojej wypowiedzi na temat pisowni tego listu. Nie przypomina Ci to czegoś? Hmm.. Brak polskich znaków, u kogoś już to widziałem na tym forum- i ten ktoś, jest moderatorem.

A tak już na temat. To trochę żenujące, że Sony Polska, napisało ten list, bez wyżej wspomnianych, polskich znaków.
Orientacyjna data powrotu PSN to niby 4 maja. Mam nadzieję że wszystko wtedy wróci do normy :)

@Wojman
Nie ufaj nikomu Wojman. Każdy jest wrogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 13:05, Snafu napisał:

Czemu zaraz unikać? Powiedz proszę, czy zniknęło coś z twojej karty kredytowej? Usunęli
Ci jakieś gry?


Wystarczy, ze moje dane osobwe dostaly sie w rece osob nie powolanych pomimo tego, iz rzekomo mialy byc bezpiecznie przechowywane.

Dnia 29.04.2011 o 13:05, Snafu napisał:

A co do twojej wypowiedzi na temat pisowni tego listu. Nie przypomina Ci to czegoś? Hmm..
Brak polskich znaków, u kogoś już to widziałem na tym forum- i ten ktoś, jest moderatorem.


Ten ktos w oficjalnych mailach do klientow jak pracowal w pewnej firmie uzywal polskich znakow. Na forum pisanie bez polskich znakow nie jest bledem. W oficjalnej korespondencji firma - klient juz jest. To raz. Dwa, ze ten Moderator zna polskie zwiazki frazeologiczne i wie, ze nie ma czegos takiego jak "pracujemy na okragly zegrar" tylko dajmy na to "pracujemy 24h na dobe" albo "pracujemy bez chwili wytchnienia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować