Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy SecuRom z Wiedźmina 2 wpłynie na bezpieczeństwo naszych danych?

49 postów w tym temacie

News w rodzaju: "podepnijmy wszystko pod nowego Wiedźmina"... Panowie (i panie, oczywiście ;) ) ja też bardzo czekam na tę grę, ale już bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treść tego tekstu jest tak niedorzecznie absurdalna i zwyczajnie głupia, że od razu skojarzyła mi się z popularną swego czasu rubryką "Zapytaj Bravo". Sztuczne budowanie problemów i idiotycznych tekstów macie opanowane do perfekcji. Brawo gram.pl, tylko tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja straszne! O nie! Podam klucz aktywacyjny do Wieśka i mi komputer hackerzy zaatakują skąd wykradną plany zagospodarowania Marsa w latach 2050-2100... nie ma to jak bezpodstawne sianie paniki.

W sumie to mam aparat cyfrowy Sony... lepiej go gdzieś w sejfie schowam bo jeszcze mi wyparuje ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Treść tego tekstu jest tak niedorzecznie absurdalna i zwyczajnie głupia, że od razu skojarzyła

Dnia 29.04.2011 o 16:11, absmak napisał:

mi się z popularną swego czasu rubryką "Zapytaj Bravo".


Pamiętam ;-) Haha, w podstawówce ,na lekcjach religii proboszcz konfiskował egzemplarze tegoż czasopisma koleżankom, w trosce o ich moralność ;-) Miał wtedy zwyczaj mawiać: "Bravo w rękach młodzieży, to jak danie dziecku muchomora do zjedzenia" ;-)))

Ech, te młodzieńcze wspomnienia ;-) Oprócz tej rubryki "rządziły" też "historyjki" z cyklu "Miłość, czułość, namiętność" :P Tam to dopiero były niedorzeczności i "problemy" ;-)

@Eguroll,

A ja kamerę tejże firmy... Cholera muszę "looknąć" czy mi czegoś sama nie nagrywa, danych nie filmuje i nie wysyła jakimś "hakierom" ;-) Aż strach ją do kompa podłączać... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 16:05, Ekonochrist napisał:

Wywoływanie bezpodstawnej paniki.
Dobrze powiedział Pan z CDP. Co niby miałoby wyciec?

wiesz, z drugiej strony takiego FarCry2 też ''tylko'' aktywujesz, a w instrukcji jak wół masz napisane że instalując grę jednocześniepozwalasz ubisoftowi na zbieranie o tobie informacji w celach reklamowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 16:25, Lordpilot napisał:

Ech, te młodzieńcze wspomnienia ;-) Oprócz tej rubryki "rządziły" też "historyjki" z
cyklu "Miłość, czułość, namiętność" :P Tam to dopiero były niedorzeczności i "problemy"
;-)


Te historyjki były najlepsze ;) Pamiętam aferę z "szatanistyczną" historyjką, która postawiła na równe nogi nawet telewizję ;) Kościół też swoje dokładał, jak się jeszcze do niego chodziło ;)
Tak więc gramie, sporo przed Wami. Może w następnym rzucie jakaś historyjka z cyklu "Miłość, Geralt, aktywacja"? Zapytajcie tez SONY, czy mój napęd DVD nie wyśle moich prywatnych danych, wolałbym wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 16:31, TobiAlex napisał:

dark_master tylko jakich danych? Na pewno nie mojego imienia, adresu zamieszkania itp.
tylko to jaki mam procek. A to żadna tajemnica.

who knows co brali tak na dobrą sprawę, mnie zniesmacza już sam fakt, że nie wiem co to dokładnie jest, bo może choćby z przekory nie życzę sobie informować jakąś korporację o czymkolwiek. Tym bardziej, że takie info o wysyłaniu masz ukryte w połowie instrukcji, a nie gdzieś na pudełku w widocznym miejscu.
bo do paradoksu podawania nazwiska, peselu i innych personaliów to za chwilę dojdziemy, patrząc na rozwój ''zabezpieczeń''. Chcesz zagrać, przyłóż palec do czytnika linii papilarnych oraz wykonaj skan siatkówki oka by udowodnić, że jesteś osobą która za grę zapłaciła wydawcy, a nie pożyczającym lub co gorsza klientem z drugiego obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy obcy mogą zaszkodzić premierze Wiedźmina 2, dane w niebezpieczeństwie?"

Wszystkie zabezpieczenia, albo ich znaczna większość są utrapieniem dla użytkownika. To do czego ingerencja w system będzie się sprowadzać może być istotne, nie zmienia jednak faktu, że coś nas irytuje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 18:03, kotlecik5 napisał:

Uważam ten news za przesadę już. Tak bardzo próbujecie dobić Sony za ich błąd, czy zrobić
jeszcze większy hype na Wiedźmina?


Oba, lol.

Zaraz.. Mój telefon to SONY Ericsson? OMGWTFBBQ! Muszę go spalić, bo pewnie już jakiś hakier w Nigerii wie gdzie mieszkam!

Na przekór CDP kupię Fable 3. Tam przynajmniej nie mają marketingowców którzy dla większego szumu stosują FUD (afera z GoG się kłania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po przeczytaniu newsa pierwsze co pomyślałem, to: Ale ma bimbały !! haha lol :P
A w ramach protestu i w obawie przed utratą danych, chyba po prostu nawet nie rozpakuję mojej kolekcjonerki, tylko dostawię do pierwszej części na szafie, a na kompie dla bezpieczeństwa zainstaluje jakiegoś razora czy innego skidrowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Waaazuuup
Ja na Twoim miejscu zapokowałbym Wiedźmina do skrzyni wykonanej z ołowiu i głęboko zakopał pod ziemią, żeby ktoś przypadkiem przez satelitę nie zobaczył Twojego klucza aktywacyjnego. Masz rację, zainstaluj skidrowa albo razora tylko jaki jest wtedy sens kupowania gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że mam oryginalny produkt, którego nie ukradłem i za który uczciwie zapłaciłem a instalka z pajrata bo nie wymaga aktywacji etc. Zresztą to był tylko jołk, więc nie ma się co podniecać na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować