Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Portal 2: DLC #1 darmowy... dla wszystkich platform!

37 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2011 o 11:22, Dared00 napisał:

> I wszystkie do TF2 przed wprowadzenia tego ...sklepu.
Po też.


Mylisz chyba DLC z uaktualnieniami. Przedmioty z tego sklepu są właśnie takimi DLC, więc nie można powiedzieć, że "po też są darmowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:29, Mercuror napisał:

Mylisz chyba DLC z uaktualnieniami. Przedmioty z tego sklepu są właśnie takimi DLC, więc
nie można powiedzieć, że "po też są darmowe".

W takim razie przed wprowadzeniem sklepu nie było żadnego DLC. Tak samo PC-towa wersja L4D(2) też nigdy nie miała DLC bo wszystko odbywało się na drodze aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:32, Erunn0 napisał:

> Mylisz chyba DLC z uaktualnieniami. Przedmioty z tego sklepu są właśnie takimi DLC,
więc
> nie można powiedzieć, że "po też są darmowe".
W takim razie przed wprowadzeniem sklepu nie było żadnego DLC. Tak samo PC-towa wersja
L4D(2) też nigdy nie miała DLC bo wszystko odbywało się na drodze aktualizacji.


DLC wazne, jak mapy i nowe tryby, byly darmowe, sa tez dodatkowe DLC kosmetyczne (czapki) za $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:38, Valium napisał:

DLC wazne, jak mapy i nowe tryby, byly darmowe, sa tez dodatkowe DLC kosmetyczne (czapki)
za $.

Mi tego tłumaczyć nie musisz. Po prostu skomentowałem to co napisał Mercuror. Nie wiem jednak czy mikrotransakcje, dzięki którym możemy kupić coś co i tak w grze jest i wszyscy mogą to zdobyć, można określić jako downloadable content, ale to już temat na inną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 23:05, Shade napisał:

> Raczej nie kupie.

Nie kupisz czego???

DLC jest za free... chyba, że mówisz o samym portalu 2


To byl zart, Portala 2 juz mam (i przeszedlem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:38, Valium napisał:

DLC wazne, jak mapy i nowe tryby, byly darmowe, sa tez dodatkowe DLC kosmetyczne (czapki)
za $.

Czapki dropią, jest możliwość ich zdobycia za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek pokazuje, że niektórych nigdy się nie zadowoli - płatne DLC be, darmowe DLC be - chyba bo w ogóle określono je jako DLC, a kiedyś by się to nazywało update. Drzewiej też powszechnie używało się słowa ku*as w innym znaczeniu, niż obecnie. Deal with it...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do czpek w tf 2 to owszem mozna je bez problemow"wydropic" w grze wiec nie widze problemu... przed wprowadzeniem tego "sklepu" to byla jedyna mozliwosc ich zdobywania... poprostu dodano droge dla leniwych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo "po" są darmowe. 95% przedmiotów ze sklepu, jest craftowalnych/dropowalnych/wymienialnych. Jedynie kluczy nie zdobędziesz nigdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo "po" są darmowe. 95% przedmiotów ze sklepu, jest craftowalnych/dropowalnych/wymienialnych. Jedynie kluczy nie zdobędziesz nigdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gest miły. Jednocześnie zabezpiecza w jakiś sposób przed rynkiem wtórnym, jednak uważam że nie to ma na celu - Valve nie pierwszy i nie ostatni raz pokazało, że dba o graczy. I całe szczęście, że są takie studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valve jest najgenialniejszą firmą w branży. Mają Steam''a, który daje im zysk i nie psuje (już) PRu, więc mogą sobie pozwolić na wydawanie oryginalnych, niesztampowych gier i całkowicie darmowych DLC. A nic tak nie zachęca do zakupu gry, jak myśl, że z upływem czasu gra się robi coraz większa. Jeszcze to wsparcie dla modderów...cudo. Dawnego Bioware już nie ma, Blizz zaś po WoWie robi kiczowato i pseudo epickie gry godne przeciętnego 16 latka. Portal 2...jedynka była przezabawna, za dwójkę niegłupi pomysł się zabrać jak stanieje. Na razie mam w co grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 10:45, Mercuror napisał:

> Pierwsze DLC do pierwszego L4D też było darmowe. Zapewne w jakiś sposób dogadali
się
> z Microsoftem. Nie liczyłbym jednak na więcej.

Wszystkie DLC do L4D2 też były darmowe. I wszystkie do TF2 przed wprowadzenia tego ...
sklepu.

To każdy wie. Ja odnosiłem się do niedarmowych DLC do konsolowych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super, wiedziałem, że DLC do Portal 2 to tylko kwestia czasu, ale nie wiedziałem ile będzie kosztować. Za darmo dostanę to na co warto czekać... oby tylko etapy były ekstremalnie trudne, mają one po prostu zwalić z nóg ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mogliby się pokusić o wyciśnięcie trochę kasy z graczy, ale to Valve nie Activision więc płatne dlc byłyby precedensem u nich. Pieniędzy zgarniają masę więc mogą sobie na coś takiego pozwolić, a i sam Portal 2 pewnie sprzedawać się będzie nieźle. Zrobili świetną grę i chwała im za to, byle tylko nie zmienili się do końca w Blizzarda bo czekam na HL3 równie mocno jak na wygraną naszych piłkarzy. Wolałby się doczekać przynajmniej tego pierwszego;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować