Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Homefront sprzedaje się lepiej niż Crysis 2

41 postów w tym temacie

Mi sie dwie bardzo podobają całkiem inne gry i inaczej opowiedziane czuje w nich to co cenie sobie w takich grach nie tylko strzelanie. I akurat mam te dwie w mojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada się na kolejną porażkę Cryteca. Chcieli trafić do większej ilości osób, poszerzyć target, ale jak widzę nie wyszło. Z obejrzanych przeze mnie filmów wideo gra wygląda średnio i na pewno jest gorsza od pierwszej części, brakuje jej klimatu tropikalnej wyspy, zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 nie jest w prawdzie grą rewelacyjną, ale na pewno to wyższa półka. Gra się bardzo przyjemnie, a jeśli chodzi o fabułę to nie ukrywajmy, że zawsze to była słaba strona tej gry. Polubiłem crysisa ze względu na Nanokombinezon który rzeczywiście bardzo urozmaica grę i nadaje jej właściwy ton. Singiel fabularnie nie powala, ale za to multi jak dla mnie jest rewelacyjne i przyczynia sie do tego głównie nanokombinezon, który nadaje dodatkowego smaczku grze wieloosobowej. Multi jak dla mnie jest bardziej wciągające niż to z CoDa, bo gra jest bardziej dynamiczna i bardzo przyjemna, a co do Homefronta to nie wiem bo nie grałem, Jak dla mnie atak komunistów czy ruskich czy innych skośnookich "na wielkie i wszechmocne USA" to temat troche zbytnio wyeksploatowany i nic nowego nie wnosi do rozgrywki. Właśnie dlatego wolę Crysis,a 2 bo miło czasem zabijać kogoś innego niż zwykli ludzie i mieć do dyspozycji coś co bardzo pomaga w eliminowaniu wrogów i daje z tego mnóstwo frajdy. To tyle ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jeśli chodzi o Homefronta, to bym co najwyżej przeczyta jego opis na pudełku, Crysisa za to chętnie bym zakupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 13:00, gienek1 napisał:

W dzisiejszych, jak i niedzisiejszych czasach, 11 godzin gry,to albo jeden cały dzionek
młócenia,albo dwa wieczory.


W fpsach to bardzo duzo (nawiasem mowiac, duzo grasz, 11 godzin dziennie to naprawde sporo).

Dnia 30.04.2011 o 13:00, gienek1 napisał:

Dlatego napisałem,ze chociaż gierki krótkie-i tak się nie
chce ich kończyć,bo nudne.


A to pewnie dlatego ze za duzo grasz :) Tryb maskowania to jednak rzadkosc w grach, zwlaszcza tych z najwyzszej polki, a znacznie zmienia rozgrywke. W koncowych etapach Crysisa, jak juz usprawnilem tryb maskowania to kilka potyczek ominalem dzieki temu, w innych zabijalem ostrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Komenty,
no przecież nie gram codziennie po 11 godzinxD To był tylko taki przelicznik na "czas dniowy";) ..Nie zdarzyło Ci się nigdy zarwać nocki w weekend,bo nie mogłeś oderwać się od gierki? Ja tak miałem wiele razy kiedyś,dawno temu. Siadałem do kompa w sobotę rano,a kładłem się spać w południe w niedziele...;) Faktem jednak jest,że w ostatnich,powiedzmy dwóch-trzech latach,kończe może z 20-30% gier, które "napoczne". Może juz za długo gram i za wiele widziałem,a może jestem już starym lamerem i powinienem zmienić hobby. Nie ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ludzie są w większości głupi. homefront to słaba, niedopracowana gra, która w przeciwieństwie do świetnie zrobionego crysisa z o wiele lepszą fabułą nie można porównywać bo inaczej było by to jak porównywanie malucha do bugatti. za cholewkę się nie da. a co się tyczy tego serwisu to bym mu nie wierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabijcie mnie ale na prawdę nie rozumie dlaczego Homefront się sprzedaje w ogóle, nie mówiąc już o tym że lepiej od Crysisa 2...
W Crysis''a 2 grałem, przeszedłem i dosyć mi się podobał (poza średnią oprawą graficzną i przeciętną historią) był całkiem niezły i miał dość wysoki współczynnik "zabawy".
W Homefront grałem u znajomego i szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie żebym grał w większą kichę w ciagu ostanich 6-8 miesięcy, mało ciekawa, brzydka graficznie i w ogóle jakaś taka nie dorobiona, gry nie przeszedłem ale grałem parę godzin i zupełnie nic mi się w niej nie podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homefront odrzuca, patos kipiący z każdego linijki kodu przyprawia o mdłości. Do tego technicznie jest to pozycja słaba, zeby nie powiedzieć bardzo słaba. Jednoczesnie pokazuje ona że wystarczy aby w grze poawił się "amerykanski żołnierz broniący ojczyzny przed komunistycznym najeźdźcą" aby grę kupiły setki tysięcy.

Crysis 2 absolutnie nie jest wybitny ale moim zdaniem na głowę bije Homefronta. Fabuła jest głupia ale chociaż nie boli, technicznie prezentuje się bardzo dobrze, do tego "fun" plynacy z rozgrywki jest bardzo duzy. Dla mnie jeden z lepszych FPSów tego roku.
Tymbardziej smutne są dla mnie wyniki sprzedazy obu tytułów chodź nie powiem żebym się ich nie spodziewał. Reklama i "amerykanski żółnierz" robia swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Homefront się sprzedaje widać po wynikach sprzedaży w UK. Trochę dziwne bo jest mocno niedopracowany, ale pomysł mieli ciekawy i mam nadzieję że zrobią dwójkę. Byle tylko lepiej ją dopieścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest Homefront, ale Crysis 2 to jedna z najgorszych gier w jakie grałem. Po 10 minutach gry miałem dość. Nie umywa się do jedynki. I jeszcze poziom trudności. Nie wiem jak jest pod koniec gry, ale moment w który grałem(Koło takiej dziury w mieście, gdzie się zbierało informacje, z jakiś maszyn) na najłatwiejszym poziomie, można by chyba przejść z zamkniętymi oczami. Nie do pomyślenia dla mnie jest sytuacja, gdy na najtrudniejszym poziomie, styl Rambo sprawdza się w 100%. To, że jesteś pod ostrzałem z każdej strony nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeraźliwie nudnej pierwszej części Crysisa, która była również optymalizacyjnym koszmarkiem, ludzie zwyczajnie się zrazili. W świadomości pozostało, że to benchmark a nie gra i wielu tak samo podeszło do dwójki rezygnując z zakupu. IMO bardzo wiele stracili. Świetna gra z rewelacyjnym trybem wieloosobowym. A Homefront...no nie wiem. Na PC prawie nikt nie gra w jego multi (które jest naprawdę przyjemne), natomiast przy Crysis 2 znalezienie meczu żadnym problemem nie jest. Tak więc te dane to raczej "z dupy" są.
Swoje zrobiło też złodziejstwo - tylu grało (oczywiście w singlu, bo jakżeby inaczej) a mało kto kupił.



Przeraźliwie nudna to jest... Dwójka :) jedynka przy niej to majstersztyk :)

A co do Homefronta i Crysis''a 2 to ten drugi jest zdecydowanie lepszy ,ale też nie idealny bo znacznie gorszy od pierwszej części ,ale przy takim gównianym Homefroncie i tak wypada nadzwyczaj dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obie gry są strasznie cienkie. A czemu C2 sprzedaje się gorzej? Może dlatego, że C1, jakikolwiek by nie był, był na pewno wyznacznikiem w kwestiach graficznych, i gracze tego samego oczekiwali po dwójce - ultrarealistycznej grafiki, która zwali z nóg i ponownie przywróci pytanie o to, gdzie jest granica między grą a realem. Niestety, C2 graficznie był co najwyżej ok, na poziomie konkurencji, ale nic więcej. Co gorsza, nijak nie nadrabiał gameplay''em.

Ale czemu ludzie jednak kupili HF, skoro ten też nic nie wnosił? Może dlatego, że miał tak idiotyczną fabułę, że była ona aż nowatorska - nikt wcześniej nie wymyślił niczego równie kretyńskiego. Mogła więc tu zadziałać czysta ludzka ciekawość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:56, Komenty napisał:

> Obydwie sa przecietne, choc juz wole Homefronta niz "dzielny amerykanin ratujacy
swiat
> w lateksowym wdzianku".

Tam masz z kolei "dzielnego Amerykanina ratujacego Ameryke w skorzanym wdzianku". Naprawde
ta amerykanska propaganda bardziej ci sie podoba? Gra jest bardzo przecietna.


Upraszczam Crysisa 2, bo fabula tam to dno, Homefront ma swoje momenty, jak walka w domu matki z dzieckiem, ukrywanie sie w masowej mogile. Natomiast w C2 "zbroja nasza jedyna nadzieja" (to cytat), i w ogole ona sama ratuje swiat, w iscie prostackim stylu. Byl nawet chyba na gram.pl felieton o niedocenieniu Homefronta i naprawde mocnych momentach z niego.

EDIT : O, nawet go znalazlem, polecam. http://www.gram.pl/news_8AvjG,e3_Artykul_Homefront_strzelanina_inna_niz_wszystkie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 11:38, Valium napisał:

Upraszczam Crysisa 2, bo fabula tam to dno, Homefront ma swoje momenty, jak walka w domu
matki z dzieckiem, ukrywanie sie w masowej mogile.


Przeciez to jest zupelnie karykaturalne.

Spoiler

Co za zbieg okolicznosci, ze akurat gdy wsadzaja cie do autobusu to para zostaje rozdzielona, a pare metrow dalej rodzice sa zabijani na oczach dziecka. Chowanie w masowej mogile? Co za bzdurny pomysl, przeciez mogli schowac sie za autobusem czy za kontenerami w tej misji.

To jest takie zerowanie na symulowanej tragedii niczym propaganda wojenna.

Rozumiem ze o gameplayu nie wspominasz, bo Homefront wypada tu tak mizernie w porownaniu z Crysisem.

Wiadomo ze w grach nie chodzi o realizm, byloby zbyt nudno, ale Homefront przegina. Brakowalo tam tylko palenia zywcem noworodkow albo nabijania na pal.

Jasne, nie ma sensu sie spierac, jak wolisz pomidorowa to Cie nie przekonam ze ogorkowa jest lepsza, ale zachwyt nad Homefrontem mnie dziwi (jego dobra sprzedaz mniej).

Dnia 01.05.2011 o 11:38, Valium napisał:

Natomiast w C2 "zbroja nasza jedyna
nadzieja" (to cytat), i w ogole ona sama ratuje swiat, w iscie prostackim stylu. Byl
nawet chyba na gram.pl felieton o niedocenieniu Homefronta i naprawde mocnych momentach
z niego.

EDIT : O, nawet go znalazlem, polecam. http://www.gram.pl/news_8AvjG,e3_Artykul_Homefront_strzelanina_inna_niz_wszystkie.html


Momenty to widzialem, bo przeszedlem, tak jak napisalem wyzej - to wlasnie one sprawiaja ze gra jest groteskowa!

http://www.escapistmagazine.com/articles/view/comics/critical-miss/8755-Critical-Miss-Connor-Morgan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera... aż mnie przeraziły te wyniki .... piractwo na PC jest okropne. Grałem w obydwie gry i bardziej podobał mi się Crysis 2. Gra naprawdę świetna pomijając tragiczne SI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować