Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Można prosić o usunięcie kopii i tego postu? Sorry, przeglądarka mi się zwiesiła i dwa razy poszło.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa gier pod Vistą dokładniej to chodzi mi o to że zamierzam kupić wersję 64-bit czy gry takie jak gothic 3 etc., będą mi chodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie koledzy minęło juz nie duzo czasu od wejscia Visty na rynek ale prosze o opinie na jej temat tzn. jak chodzą na niej gry i czy wogóle chodzą gry którą są na Windows XP i czy chodzą normalnie czy gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:01, Kasiunia14 napisał:

według mnie vista jest beznadziejna.Nie chodzi na niej gg,gramirc,więc po co tu wspominać o
grach???


Z tego co wiem, to gg działa w wersji 7.6, gramirc - działa bezproblemowo, wiele gier także nie ma większych problemów. A żeby nie było, to testowałem Viste u kolegi, więc wiem co nieco.

Z javą rzeczywiście mogą być problemy, bo trzeba ją samemu doinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: o co chodzi z tym 32 i 64-bity? Tak pisze przy kupnie Visty (za taką samą cene).
Planuje kupno i nie wiem którą wybrać... chyba najleprzym wyborem będzie Windows Vista Home premium (Ultimate to trochę droga - a ja nie prowadze jakiegos tam biznesu)??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche nietrafne porównanie, ale chyba lepiej się nie da: Home Premium to coś jak XP Home Edition, A Enterprise to coś jak XP Pro. Home Basic i Business to trochę okrojone wersje, a Ultimate to wszystko w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin1930 jak masz procesor 32-bitowy to nie masz dużego wyboru pozostaje Ci opcja tylko 32-bity ale jak masz procesor 64-bitowy to możesz mieć i wersję 32bit lub 64bit, a ja wcześniej zadałem pytanie jak z grami, które chodzą pod XP 32 bit na Viście 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał o wersji Home Basic (wg mnie odpowiednik XP Home). Najbardziej opłacalna wersja wg mnie to Home Premium (cena/jakość), ponieważ ona posiada wszystko oprócz:
- Lepsza ochrona przed awarią sprzentu
- Funkcje sieciowe dla firm oraz pulpit zdalny
- Lepsza ochrona danych

Droższa od niej wersja Business nie ma:
- Lepsza ochrona danych
- Możliwość oglądania zdjęć i korzystania z rozrywek (w Media Center)
- Windows Media Center

Ultimate posiada wszystko, a Home Basic nawet Aero nie ma.

* Wszystkie dane wziąłem z mojej wersji box Home Premium
** Tylko w wersji Ultimate jest drugi dysk z wersją 64 bitową, w przypadku innych wersji musisz dopłacić 40 euro (tylko karta kredytowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://hedera.linuxnews.pl/_news/2007/01/09/_long/4235.html

http://byte.livenet.pl/?page_id=819

Nie zrozumiecie wszystkiego ale zaleca sie to przeczytać. Namawiam do bojkotu systemu, który stara sie być tak "uczciwy" że jego legalna kopia staje sie automatycznie nielegalna. Olejcie nowy system M$u. Nie dajcie sie zmanipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh, Windows Vista kupują głownie ze względu na wygląd... a tymczasem patrze z ciekawości na zeszły Komputer świat a tam płytka z czymś takim jak vista transformation pack która zamienia wygląd xp na wygląd visty.
dodam że gazeta kosztuje ok. 6 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem to ja narazie chyba zostanę przy starym systemie ale dobrze by było żeby na forum wypowiedziały się osoby, które już mają Vistę jak ona im działa naprawdę bo jak narazie wypowiadają się osoby które mają Linuxa, XP etc. i podają linki do stron - ja nie mam nic przeciw zainteresował mnie ten artykuł na linux.pl ale wiecie nie ma to jak z pierwszej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no... Kto by pomyślał jak się M$ wycfanił. Nie miałem zamiaru kupowac Visty przez najbliższy rok, teraz tym bardziej nie kupię :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 19:13, BlackBomb napisał:

Kolega zapomniał o wersji Home Basic (wg mnie odpowiednik XP Home). Najbardziej opłacalna wersja
wg mnie to Home Premium (cena/jakość), ponieważ ona posiada wszystko oprócz:
- Lepsza ochrona przed awarią sprzentu
- Funkcje sieciowe dla firm oraz pulpit zdalny
- Lepsza ochrona danych

Droższa od niej wersja Business nie ma:
- Lepsza ochrona danych
- Możliwość oglądania zdjęć i korzystania z rozrywek (w Media Center)
- Windows Media Center


I dzięki za to, że Business nie ma tego.
Media Center to spora pomyłka - muli strasznie, jak się nie ma extremalnie wypasionego kompa, a do tego po co to komu... Przynajmniej ja nie widzę zastosowania dla tego w ogóle.
A "lepsza ochrona danych" to puste hasło reklamowe.
Także najlepszym wyborem jest Business (jak miło, że MSDN AA właśnie takową wersję daje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować