Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 07:02, BlackBomb napisał:

Jak mii się nie chciał uruchomić SEUS (program do aktualizacji komórki) to kliknąłem prawym
na skrócie, dałem właściwości - zgodność - Uruchom ten system XP SP2 - Uruchom program jako
admin. Tak zrobiłem i mi działa, może tobie też pomoże.


Próbowałem już ;/

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:03, marian538 napisał:

http://komputery.wp.pl/kat,12773,wid,8758570,wiadomosc.html?rfbawp=1173207303.244&ticaid=1356c

Nie wiem , może czytaliście albo słyszeliście , ale co tam :)


Hmm... moze to i dobrze, bo zmusi M$ do dzialania... jednakze ja systemu nieoryginalnego to jakos bym nie zaryzykowal ;-P Zwlaszcza tak jeszcze "niedopracowanego" jak Vista ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:03, marian538 napisał:

http://komputery.wp.pl/kat,12773,wid,8758570,wiadomosc.html?rfbawp=1173207303.244&ticaid=1356c

Nie wiem , może czytaliście albo słyszeliście , ale co tam :)

Czytałem i jak dla mnie to normalna kolei rzeczy jeśli chodzi o komputery z rodziny Windows. z każdym nowym systemem tak jest. Sytuacja się uspokoi trochę dopiero po wydaniu pierwszego lub drugiego service packa. Wcześniej na pewno nie. Tak samo było z XP. Dopiero po wydaniu SP2 stał się w miarę stabilnym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 17:02, TigerXP napisał:

Bez przesady, ja nigdy nia miałem SP2 pod XP a system mam cholernie stabilny.


A ja mialem i bez SP i z SP1 i SP2 i nie zauwazylem roznicy zadnej :-D Oby Viscie jednak te SPki pomogly ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 20:21, Hyrion napisał:

co zrobic by knight online mmorpg zadziałał na windows vista?

prubuj uruchomic grę w trybie zgodności z windows XP(prawy przycisk myszy na pliku .exe i tam w odpowiedniej zakładce bodajże zgodność wybierasz XP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:03, marian538 napisał:

http://komputery.wp.pl/kat,12773,wid,8758570,wiadomosc.html?rfbawp=1173207303.244&ticaid=1356c

Nie wiem , może czytaliście albo słyszeliście , ale co tam :)

tego typu crack znany jest praktycznie od premiery Vista po za tym radzę uważac bo jedna z jego wersji była zainfekowana trojanem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy to pomoże, na razie firmy wypuszczające gry mmo nie daje wsparcia dla Windowsa Visty, przykładem jest Ncsof i Lineage 2, którego po wielu próbach udało mi sie uruchomić po Vistą i na oficjalnym serwerze chodzi aż miło :D , ale oficjalnego wsparcia firma niestety nie udziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 10:14, Galadin napisał:

http://www.pcworld.pl/news/107590.html
Jak ktoś napisał w komentarzu tego newsa - Vienny nie bedzie. ;)

I dobrze bo puszczenie wraz z premierą nowej wersji OS (który ma bardzo niskie notowania) infa o wyjściu za dwa lata jeszcze nowszego systemu zalatuje mi sabotażem marketingowym, albo piramidalną głupotą.
No chyba, że chodzi o poprawienie Visty w taki sposób, żeby wpakować do niego to, co pierwotnie planowano w Longhornie, a co zarzucono z powodu kasy i rzekomej konieczności szybszej premiery nowego systemu. A z rewolucyjnego w założeniach Longhorna zrobił się podrasowany graficznie XP jakby głównie dla gier, przy czym działają one gorzej niż na XP.
Na dodatek jakiś baran spowodował powstanie wersji 32-bit, która już kompletnie nie ma sensu, zamiast skupić się na jak najlepszym działaniu w jedynym możliwym trybie 64-bit.
Jak widać wreszcie marketing M$ zmuszający do jak najczęstszego wypuszczania nowych pudełek z nowym OS (nawet niedopracowanych) wyszedł tej firmie bokiem. Taka polityka przestała mieć sens gdy w każdej chwili dowolny program można zaktualizować przez internet lub zamówić w ten sam sposób na płytce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 08:20, LordYoghurt napisał:

Z tego co czytałem, to Microsoft Windows Vista jest "wolniejszy" od swojego poprzednika o około
16%. Przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność w grach komputerowych. A jeżeli zostanie to w ogóle
poprawione, to wraz z nadejściem Microsoft Windows Vista Service Pack 1. I najlepiej poczekaj
z jego zakupem do czasu wydania tej poprawki.

M9oim zdaniem raczej nie będą tego poprawiać, raczej twórcy będą wydawać łatki pod Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 12:00, Olamagato napisał:

Na dodatek jakiś baran spowodował powstanie wersji 32-bit, która już kompletnie nie ma sensu,
zamiast skupić się na jak najlepszym działaniu w jedynym możliwym trybie 64-bit.


MS musiał wypuścić Viste w wersji 32-bit bo procki te mają nadal ogromny udział w rynku komputerów. A wypuszczając tylko wersje 64-bit odcieliby sobie dostęp do posiadaczy staszych procków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 12:27, BuuBuu napisał:

MS musiał wypuścić Viste w wersji 32-bit bo procki te mają nadal ogromny udział w rynku komputerów.
A wypuszczając tylko wersje 64-bit odcieliby sobie dostęp do posiadaczy staszych procków.

tak dla scisłosci-nie ma prawdziwych procesorów 64 bitowych :) takie c2d to dalej 32 bitowe jednostki,potrafiace jedynei wykonac kod 64 bitowy za pomoca pewnych instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 12:00, Olamagato napisał:

Dnia 09.03.2007 o 12:00, Olamagato napisał:

nowego systemu. A z rewolucyjnego w założeniach Longhorna zrobił się podrasowany graficznie
XP jakby głównie dla gier, przy czym działają one gorzej niż na XP.
Jak widać wreszcie marketing M$ zmuszający do jak najczęstszego wypuszczania nowych pudełek
z nowym OS (nawet niedopracowanych) wyszedł tej firmie bokiem.


mów sobie co chcesz ale najwyraźniej nie używałeś jeszcze Visty, twierdzenie że jest to tylko podrasowana graficznie wersja systemu jest co najmniej nie na miejscu. W znaczący sposób uległa zmianie struktura systemu, opcje sieciowe, zarządzanie kontami, powłoka zabezpieczeń wyizolowana od jądra systemu, nowe jądro, zarządzanie zasobami systemowymi, narzędzia administracyjne i diagnostyczne, wersja 64bit naprawdę śmiga aż miło. A gierki pisane pod nowe jądro NT 6.0 chodzą szybciej niż na XP pomimo że są pisane wciąż pod biblioteki DX9.0, poprawiona wielozadaniowość systemu i stabilność - przez 1,5 miesiąca ZERO zwisów gdzie przy XP SP2(tak zachwalanym) jakby się lepiej postarać to można zrobić zwis na zawołanie. Acha no i virusy znalazłęm dwa (żaden się nie zdołał aktywować) z czego jeden ściągnąłem z sieci p2p a drugi wlazł przez przeglądarkę firefox2.0.1. Nie działające oprogramowanie nie jest winą systemu(znaczy jest bo nowe jądro i nowe instrukcje) tylko twórców oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 12:58, danzelmario napisał:

tak dla scisłosci-nie ma prawdziwych procesorów 64 bitowych :) takie c2d to dalej 32 bitowe
jednostki,potrafiace jedynei wykonac kod 64 bitowy za pomoca pewnych instrukcji.


jesteś tego pewien? a co powiesz na to?

Wyjaśnienia dot. trybów pracy [edytuj]
Architektura AMD64 przewiduje dwa główne tryby pracy:

Long
Tryb ten jest podstawowym trybem działania procesora w architekturze AMD64, jest kombinacją 64-bitowego trybu pracy i zgodnego wstecz trybu 32-bitowego. W trybie long pracują 64-bitowe systemy operacyjne, wśród których można na dziś wymienić różne wersje Linuksa, BSD, Solaris 10, Windows XP Professional x64 Edition, Microsoft Windows 2003 Server x64 Edition.
Jako że zbiór rozkazów AMD64 zawiera niemal wszystkie rozkazy x86, wykonywanie kodu x86 nie jest obciążone żadnym narzutem. W konkurencyjnej architekturze Intela IA-64, różnice w architekturze procesora i implementowanych rozkazach powodują, że kod 32-bitowy musi być tłumaczony (drogą programową lub sprzętową), co pociąga za sobą bardzo znaczący spadek wydajności. 32-bitowe aplikacje rekompilowane z użyciem zestawu rozkazów AMD64 mogą odnieść korzyść ze stosowania przez kompilator optymalizacji wykorzystujących dodatkowe rejestry dostępne w trybie long.
W trybie long, 64-bitowy system operacyjny może uruchamiać równocześnie aplikacje 32- i 64-bitowe. Architektura AMD64 przewiduje również możliwość uruchamiania w tym trybie aplikacji 16-bitowych. W przypadku systemów operacyjnych Microsoftu, takich jak Windows XP Professional x64 Edition, możliwość taka nie istnieje (prawdopodobnie ze względu na trudności w implementacji warstwy zapewniającej kompatybilność z aplikacjami 16-bitowymi podsystemu WoW64).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 12:00, Olamagato napisał:

I dobrze bo puszczenie wraz z premierą nowej wersji OS (który ma bardzo niskie notowania) infa
o wyjściu za dwa lata jeszcze nowszego systemu zalatuje mi sabotażem marketingowym, albo piramidalną
głupotą.


Nie dziwię się, że coraz chętniej różne portale rozpisują się na temat Linuxa, ostatnio Japonia się przerzuca. ;) Ja jakoś nie moge się przełamać, brak czasu, szkoła, nie mam kiedy tego zainstalować i zacząć porządnie korzystać, wiadomo że to przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2007 o 14:38, czaja24 napisał:

jesteś tego pewien? a co powiesz na to?


a to powiem ze to mi wyglada na jakas notke ze strony producenta co nie musi oznaczac prawde. teoria to tylko teoria. z tego co mi wiadomo to prawdziwe 64 bitowe jednostki maja(czy miały by-nie wiem czy takowe w ogole sa wyprodukowane) zgoła odmnienna architekturę! przynajmnei jtak pisał ow jednym z artykułów w jednym z wiekszych magazynów-nie sadze ze mieli tam powody kłamac a pracuja w takich gazetach raczej mądrzy ludzie. po prostu athlony itp maja jedynie rozkazy 64 bitowe ale to wcale nie oznacza ze to prawdziwe 64 bitowe jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować