Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Niewiem co ta vista w sobie ma ,że wcześniej na nią narzekałem a teraz ZNÓW z niej korzystam xP A może znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie visty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 16:14, Adin92 napisał:

Niewiem co ta vista w sobie ma ,że wcześniej na nią narzekałem a teraz ZNÓW z niej korzystam
xP A może znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie visty ?

Wyłączyć wszystkie niepotrzebne efekty - pasek boczny, przezroczystość okien/paska, itp;itp.

A tak w ogóle, jeśli masz słaby komputer to po co sobie Viste instalowałeś?
Bo mnie na przykład, działa tak samo szybko jak XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 16:14, Adin92 napisał:

Niewiem co ta vista w sobie ma ,że wcześniej na nią narzekałem a teraz ZNÓW z niej korzystam
xP A może znacie jakieś sposoby na przyśpieszenie visty ?

Kupic nowego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2007 o 17:02, balduran2 napisał:

A tak w ogóle, jeśli masz słaby komputer to po co sobie Viste instalowałeś?
Bo mnie na przykład, działa tak samo szybko jak XP.


ale mózg... kompa mam dobrego :P athlon 3400+x2 , geforce 7600gs ,1 giga ramu :P Ale i tak już nieważne używam znów Xp-ka xPPP ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówie, poki nie wyjdą pierwsze service packi nie ma co się napalać na Viste - wiecej zjada pamięci, wiecej miejsca na dysku no i jest kilka błedów w niej dość poważnych, które muszą poprawić. Ogolnie cenowo wersje OEM - XP ja placilem 290 zł a Vista Home Premium coś 340 - 350 stoi, zalezy gdzie, jednak na dzień dzisiwjeszy oplaca się bardziej kupić XP, ktory jest już systemem sprawdzonym ze sterownikami i programami ktore pod niego już od dawna są, z diagnostyką też jest lepiej, gdyż XP zostal juz poznany, a Vista no cóż troche jeszcze minie zanim firmy się wezmą do pracy nad analizą nowego systmu i wydawaniem odpowiednich aplikacji i sterowników. Vista działa bez podania klucza przy instalacji chyba 2 tygodnie - mozna z niej korzystac razem z aktualizacjami, jedynie po tym okresie jak nie przeprowadzi sie aktywizacji systemu to zabrania uzywania sie ze tak powiem az nie aktywujemy jej wpisujac klucza. Kolejna sprawa w Vista to np narzedie Voice Recognition - mówisz do mikrofonu a program zapisuje w edytorze tekstu to co mowiesz, jednak tutaj jest haczyk bo w wersji Visty PL objetnie jakiej - Voice Recognition nie działa, zadziala jesli sciagniemy jezyk wyświetlania - english, przykro to mowic ale tak jest na domiar zlego nawet po uczynieniu tego kroku - to narzedzie jest totalnie zbędne, gdyż w wiekszosci przypadkow zapisuje co inneg niż się powiedziało. Kolejna wadą moim zdaniem Visty jest totalnie przewrażliwienie systemu na punkcie bezpieczeństwa - pyta się o każda głupią akcje, ktorą chcemy wykonać - to musimy potwierdzić. Ja mialem jeszcze błąd że nieraz zawartosc okien byla pusta a zostawala sama obramówka Aero - wtedy jedynie restart pomagał. W wydajności dla porównania w XP mam zużycie pliku stron. okolo 250 - 300 jak chodzi np GG i jakas mp3 w tle leci. A na Viscie bez żadnych innych procesów mam zużycie 490 - 550 co może troche martwić ;p. Vista ogolnie jest kolorowa i przyjemna, fajnie sie z nią pracuje i ma dużo udogodnień, ma tez od razy directX10, ktorego niestety nie doświadczymy w XP, jednak ludzie pracują nad 10-tką również pod XP. Ogolnie mozna powiedziec ze jest systemem "przyszłościowym" pasującym do XXI wieku, jednak z duzymi wymaganiami i masą błędów. Jesli ktos ceni wiec wydajnosc i stabilnosc - polecam XP - tym bardziej że zapowiedziany został kolejny Service Pack oznaczony numerem 3 do tego właśnie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :/
Miałem jakiś czas Viste (30 dni), ale okres testowy minął i bye bye :/
Ale do rzeczy, miałem na niej postawiony serwerek Webserv, pracowałem na niej nad kilkoma stronkami internetowymi, te pliki .php które powstały w XP nie były w niej widoczne, ale pojawiała się jakas tam opcja etc. etc. i po kilkunastu sekundach kombinowania mogłem zacząć ich edycję.

Teraz gdy wróciłem do Windowsa XP tych plików po prostu nie ma (tych które zedytowałem pod Vistą) :/ Próbowałem chyba wszystkiego, pokaż ukryte pliki, systemowe itd. ale to nic nie daje, w XP wygląda to tak jakby ich nie było (rozmiar folderu z nowymi plikami 0kb), chociaż wiem, że tam są :/ dziwne nie?

Miał ktoś już taki problem? To jednak parę tygodni mojej pracy, przebolałbym gdyby to były jakieś gry/programy itp. :/

PS: Zaznaczam, że nie mam możliwości ponownej instalacji Visty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla marudzących:

Jeff Jones, uznany ekspert zajmujący się bezpieczeństwem od ponad dwudziestu lat, opublikował kolejny raport o usterkach w systemach operacyjnych. Tym razem dokument obejmuje już okres połowy roku, co pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zapowiedzi firmy Microsoft mają się do rzeczywistości, jeśli chodzi o systemy zabezpieczeń i ochrony danych wprowadzone w Windows.

Kluczowe zestawienie graficzne danych o krytycznych lukach w zabezpieczeniach, które wykryto w ciągu ostatniego półrocza, kolejny raz dowodzi, że Windows Vista przoduje w dziedzinie bezpieczeństwa i zostawia w tyle m.in. swojego poprzednika, czyli Windows XP, a także systemy Mac OS X 10.4 oraz Ubuntu 6.06 LTS. Żółtym kolorem oznaczono wykryte, lecz niezałatane usterki, natomiast ciemnym - naprawione przez producenta.

Poprzedni raport również wykazał, że to najnowszy system firmy Microsoft ma najmniej wykrytych luk w zabezpieczeniach.

20070622185743

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jeśli chodzi o raporty o usterkach. Problem polega na tym w jakim stopniu te usterki są wykorzystywane przez hackerów. A tutaj niestety większość wirusów i ataków jest kierowana w stronę produktów firmy Microsoft. Przez to, że pozostałe systemy są mało popularne (chociaż powoli się to zmienia) mniej słyszy się o jakichś epidemiach wirusów, które dotyczą systemów Linux czy Mac OS X,
Niestety ostatnio czytałem, że hackerzy zaczynają pisać wirusy, które są w stanie zaatakować wszystkie systemy operacyjne. Wirusy uniwersalne. I to jest problem. Chociaż z drugiej strony może to zjednoczyć wszystkie firmy w walce przeciwko hackerom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:19, pretorianie napisał:

Ok jeśli chodzi o raporty o usterkach. Problem polega na tym w jakim stopniu te usterki są
wykorzystywane przez hackerów. A tutaj niestety większość wirusów i ataków jest kierowana w
stronę produktów firmy Microsoft. Przez to, że pozostałe systemy są mało popularne (chociaż
powoli się to zmienia) mniej słyszy się o jakichś epidemiach wirusów, które dotyczą systemów
Linux czy Mac OS X,
Niestety ostatnio czytałem, że hackerzy zaczynają pisać wirusy, które są w stanie zaatakować
wszystkie systemy operacyjne. Wirusy uniwersalne. I to jest problem. Chociaż z drugiej strony
może to zjednoczyć wszystkie firmy w walce przeciwko hackerom.


Ty to wiesz i ja to wiem :-) Ale nie wszyscy wiedzą jak sytuacja wygląda. Większość właśnie mówi "Windows ma najwięcej dziur" W sumie Windows jest atakowany przez samych użytkowników. Być może, gdyby Linux i Windows się zamienił miejscami, prawdopodobnie by wszyscy mówili: "jaki ten Linux głupi, przechodźcie na Windowsa" Wydaje się nierealne? Ale jednak możliwe. I ja tutaj nie bronię Microsoftu, tylko próbuję wytłumaczyć ogólną sytuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. I ja tutaj

Dnia 22.06.2007 o 20:31, sferis napisał:

nie bronię Microsoftu, tylko próbuję wytłumaczyć ogólną sytuację :)

Wiem, że nie chodzi teraz o obronę Microsoftu. Ja przesiadłem się na system Mac OS X, ale szanuję Microsoft za to, co wniósł do świata komputerów. Stanowi jego integralną część i tak zostanie bez względu na wszystko. Ale mimo, że uciekłem od Windows to naprawdę nie rozumiem dlaczego ostatnio wszyscy zaczęli narzekać na Microsoft i na jego produkty. Jakaś moda czy co?! Jeśliby rola Microsoftu została na rynku bardzo osłabiona to nie uważam żeby to było dobre. A tutaj muszą się nawet słuchać tego co mówi i chce Google. I to mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:38, pretorianie napisał:

Wiem, że nie chodzi teraz o obronę Microsoftu. Ja przesiadłem się na system Mac OS X, ale szanuję
Microsoft za to, co wniósł do świata komputerów. Stanowi jego integralną część i tak zostanie
bez względu na wszystko. Ale mimo, że uciekłem od Windows to naprawdę nie rozumiem dlaczego
ostatnio wszyscy zaczęli narzekać na Microsoft i na jego produkty. Jakaś moda czy co?! Jeśliby
rola Microsoftu została na rynku bardzo osłabiona to nie uważam żeby to było dobre. A tutaj
muszą się nawet słuchać tego co mówi i chce Google. I to mnie martwi.


Bo dlatego, że Microsoft jest w zasadzie największą korporacją komputerową i jest większy zasięg "narzekaczy". Faktycznie "skaszanili" wiele rzeczy, np. Internet Explorer 6 (za co jestem bardzo zły), ale wnieśli też masę nowych rzeczy, za które trzeba ich szanować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 11:00, Selv napisał:

Możesz wymienić te parę rzeczy? ;)


Stworzenie idei okien w systemie. Czyż wcześniej nie było systemów tekstowych? :P I wiele takich nowinek :-) Ogólnie oni zapoczątkowali większość rzeczy (co nie znaczy, że te rzeczy są najlepsze, mówię zapoczątkowali :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 12:39, Selv napisał:

Niah niah, MacOS był pierwszy ^^
Sama idea pochodzi z jeszcze innego źródła.
Dawaj dalej :))


Pierwszy? Ciekawe w którym momencie :P

Debiut MacOS - 1987r
Debiut Windows - 1981r :-)

Poza tym powinniśmy założyć nowy temat, bo ten jest o Viście, a nie o zasługach Microsoftu i Apple :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debiut Maca przypada na koniec lat 70 (chyba 79). Ale masz absolutną rację - ten temat jest o systemie Windows Vista a nie o zasługach tych dwóch firm. Więc koniec tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 14:21, sferis napisał:

> /.../> Pierwszy? Ciekawe w którym momencie :P

Gates odpowiedział , bodaj Jobsowi, że prawda jest taka, że obaj zrzynali od Xeroxa, z tym, że Jobs pierwszy. Sądzisz, że Gates nie wiedział o czym i co mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Service Pack dla Windows Vista w 2008 roku
Wbrew dotychczasowym spekulacjom pierwszy dodatek Service Pack dla Windows Vista pojawi się najprawdopodobniej w roku 2008. Sam Microsoft oficjalnie niczego do tej pory nie obiecywał co do dat, więc nie musi niczego "odkręcać".

Okazało się, że Google wymusiło zmianę we wbudowanym narzędziu wyszukiwania, gdyż, rzekomo, utrudnia ono korzystanie z rozwiązań alternatywnych. Przyczyniło się to znacznie do rozciągnięcia w czasie prac przygotowywania tego zbioru poprawek. Microsoft przystał na wprowadzenie żądanych modyfikacji w pierwszym Service Pack i zobowiązał się do tych zmian. Przy okazji firma wyjawiła, że pod koniec bieżącego roku planuje wydać wersję beta dodatku, co może wskazywać, że w tym roku wersja ostateczna już się nie pojawi.

Do tej pory utrzymywano, że dodatek pojawi się równolegle z premierą nowego systemu serwerowego Windows Server 2008.


Internet Explorer 8 - wkrótce pierwsza beta
TheHotFix.net, powołując się na źródła bliskie firmie Microsoft, informuje, że pierwsza beta Internet Explorer 8 pojawi się, gdy zostanie wydany dodatek Service Pack 1 dla systemu Windows Vista. Przy okazji serwis dodaje, że - podobnie jak w przypadku Internet Explorer 7 - odsłona ósma będzie przygotowana w dwóch wersjach, z czego jedna będzie opierała się o mechanizmy zabezpieczeń istniejące w Windows Vista, a druga - Windows XP z dodatkiem Service Pack 2, a być może nawet i 3.

Niewiadomo na razie, kiedy SP1 dla Windows Vista, a co za tym idzie - Internet Explorer 8, zobaczy światło dzienne, aczkolwiek nieoficjalnie mówi się o końcu 2007 roku.



Internet Explorer 8 na horyzoncie

Ostatnie dni to wiele informacji o kolejnej wersji Internet Explorer. Obok licznych spekulacji i rozważań, pojawiają się także bardziej wiarygodne donosy, jak np. wiadomość, że Microsoft przygotował już odświeżoną kompilację przeglądarki.

Bruce Morgan, Software Development Manager działu IE, w poście na forum dyskusyjnym Channel9 informuje, że Microsoft w ramach rozwoju inżynierii oprogramowania wydał już wewnętrznie kolejny build Internet Explorer. "Ale to nic wielkiego - z pewnością nie można tego nazwać nawet wersją alfa" - dodaje.

Dziennikarze ActiveWin.com wyjawiają, że finalną wersję Internet Explorer 8 Microsoft przygotuje w ciągu najbliższych osiemnastu do dwudziestu czterech miesięcy, co oznacza, że premiera nastąpi w roku 2008 lub ewentualnie na początku 2009. Takie dane rzekomo podał jeden z przedstawicieli koncernu podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej CES.

Redaktorzy Ars Technica co prawda przyznają, że donosy ActiveWin.com wydają się być wiarygodne, niemniej oni otrzymali następującą odpowiedź od innego przedstawicielia Microsoft: "Microsoft jest zaangażowany w Internet Explorer i ciężko pracuje nad następną wersją przeglądarki. Cieszymy się niezmiernie z tak pozytywnego przyjęcia Internet Explorer 7, a jednocześnie czekamy na opinie i propozycje od naszych klientów, które pozwolą nam dostosować przyszłe wersje do ich potrzeb. Jednakże nie będziemy komentować planów przyszłych wydań, a przynajmniej jeszcze nie teraz."

Z kolei jak dowiedziało się CentrumXP.pl wersje beta Internet Explorer 8 będą dostępne dla wszystkich. Przyznał to Chris Wilson, Group Program Manager działu IE w Microsoft. Z pewnością poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Informacji jak na razie tak dużo, jak są niewyraźne. Wkrótce wszystko powinno się wykrystalizować i przekonamy się, czy Microsoft przygotuje dodatek Service Pack dla aktualnie najnowszej siódmej odsłony swojej przeglądarki, czy wyda kolejną wersję oznaczając ją np. 7.1 lub 7.5.


Źródło: CentrumXP.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować