Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Witam

Posiadam Viste Home Premium w wersji 64bit.
Mam "mały" problem z nagrywaniem płyt CD, DVD niby system widzi ma ma zainstalowaną nagrywarkę LH-18A1P ale nie mogę nagrać czegokolwiek czy to w Windows Media Center (wychodzi komunikat informujący, że nie ma nagrywarki?), czy to w innym programie, za każdym razem wychodzi informacja, że nagrywarki nie ma?

Czy ktos spotkał się z takim przypadkiem?

Za odpowiedź z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć ,czy nadal jest tak kiepsko z grami na viście ? Słyszałem że ostatnio wyszły 2 duże łatki które podobno zwiększyły wydajność . Czy rzeczywiście widać poprawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widać, żadnej poprawy, bo żadne łatki się nie pojawiły (przynajmniej ja o tym nie słyszałem), za to o Viscie powiem troszkę; Vista jest całkiem niezłym systemem i bardzo pięknym, jednak wymaga jeszcze dużego dopracowania -,- .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma zmienić kompatybilność Visty do gier ;] . Jednak żadnej jakiejś wielkiej poprawy nie będzie. Powinni w ogóle nie wydać tej Visty, ale poświęcić jej jeszcze rok :) . I z OpenGL... Quake 4 na Viscie nie działa, bo OpenGL to konkurencja Microsoftu ;[ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety - jak zwykle marketing Microsoftu. Mógł wydać DX10 na XP i wszyscy by byli wdzięczni, tak to za niedługo na Vistę trzeba się będzie przenieść. Na szczęście nowe okna mają też wiele zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Microsoft to nieźli złodzieje i m.in. ściemniacze. A czemu? Np. mówili, że Halo 2 nie pójdzie na eXPeriance, bo coś tam, a grafikę ma tak ochydną, że szkoda gadać, a piraci wypuścili łatę i jakoś działa ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Vista jest taka piękna jako całość. Gdyby tylko z tą kompatybilnością nie zawalili byłbym za. A tak to lepiej pozostać przy "ikspeku" z SP 3 (będzie za kilka miesięcy) ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:53, Light Prince napisał:

Ale Vista jest taka piękna jako całość. Gdyby tylko z tą kompatybilnością nie zawalili byłbym
za. A tak to lepiej pozostać przy "ikspeku" z SP 3 (będzie za kilka miesięcy) ;] .


Może powiedz jaka gra Ci nie chodzi, bo u mnie z kompatybilnością nie ma problemu. Nawet się zdziwiłem, bo mi Wrota Baldura poszły i CMR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, ale XP to dobry, zasłużony i dopracowany Windows, Vista też taka będzie, ale jeszcze nie teraz ;] . Vista to dziwny Windows, ale tylko przez głupie dziwactwo Microsoftu ;/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:57, gaweyn napisał:

> Ale Vista jest taka piękna jako całość. Gdyby tylko z tą kompatybilnością nie zawalili
byłbym
> za. A tak to lepiej pozostać przy "ikspeku" z SP 3 (będzie za kilka miesięcy) ;] .

Może powiedz jaka gra Ci nie chodzi, bo u mnie z kompatybilnością nie ma problemu. Nawet się
zdziwiłem, bo mi Wrota Baldura poszły i CMR3.

Quake 4, Prince of Persia: Dusza Wojownika, zresztą nie muszę cię przekonywać, bo cały świat wie, że Vista nie do gier ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:57, Light Prince napisał:

> > Ale Vista jest taka piękna jako całość. Gdyby tylko z tą kompatybilnością nie zawalili

> byłbym
> > za. A tak to lepiej pozostać przy "ikspeku" z SP 3 (będzie za kilka miesięcy) ;]
.
>
> Może powiedz jaka gra Ci nie chodzi, bo u mnie z kompatybilnością nie ma problemu. Nawet
się
> zdziwiłem, bo mi Wrota Baldura poszły i CMR3.
Quake 4, Prince of Persia: Dusza Wojownika, zresztą nie muszę cię przekonywać, bo cały świat
wie, że Vista nie do gier ;] .


Pewnie masz rację, ale ja tam nie narzekam. Poza tym na dysku mam też Xpka, więc jakby coś nie poszło jest ktoś "doświadczony" w pogotowiu. Vista fajnie się prezentuje, tylko szkoda, że nie zrobili DX9.0d :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz może i jest "nie dobra", ale z czasem się to zmieni - jestem pewien. Coraz więcej rzeczy jest tak jakby pod Vistę - reklamy, gry i inne... W końcu Vista trafi do domu każdego.

Sam przyznam - ja na ''98 trwałem do 2003r. - dalej już się po prostu nie dało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 19:38, Light Prince napisał:

Nie, nie widać, żadnej poprawy, bo żadne łatki się nie pojawiły (przynajmniej ja o tym nie
słyszałem), za to o Viscie powiem troszkę; Vista jest całkiem niezłym systemem i bardzo pięknym,
jednak wymaga jeszcze dużego dopracowania -,- .

łatki się pojawily i wydajnośc poprawiają (wyszlo ich 4) i są to tak zwane hotfixy NIEDOSTĘPNE NA WINDOWS UPDATE!!! można ich poszukać w samodzielnie na stronach microsoftu w sekcji download a jeśli jesteś subskrybentem technetu powinieneś dostać o nich info;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować