Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2007 o 10:40, sferis napisał:

Podobno jutro w Windows Update ma się pojawić BETA SP1 dla Visty

service pack 1 już dzisiaj dostali betatesterzy(12 tysięcy) i wątpie żeby się pojawił jak na razie oficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Muszę Cię zmartwić. Stary artykuł. W dodatku moja Vista (Ultimate 32-bit) , być może jakaś inna, sama pobrała te poprawki - poza bodajże dwiema, które są dla Visty 64-bit (mimo, iż opisali, że dla obydwu wersji systemu).
Ogólnie, dla być może większej ilości osób zainteresowanych - po wszystkich poprawkach wymaganych i ważnych (tak MS nazywa, sortuje poprawki dla Visty) widocznie poprawiła się sprawność odświeżania powłoki, przełączania okien, i takie tam...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 19:22, mrosi napisał:

/.../

No proszę czyli dodali do aktualizacji. Thx. za info nie wiedziałem tego :D
Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie drobne pytanko. Zamierzam zrobić konkretne przemeblowanie dysku (ze 3 systemy będę instalował, a może i 4, w sumie tak dla wprawy bo mi tyle tego nie potrzeba). I się zastanawiam czy dokupywać RAM, żeby mi Vista dobrze chodziła (już 2 miechy temu z MSDNAA ściągnąłem a jeszcze się do tego nie zabrałem, a tu czytam, że za niedługo SP ma wyjść).

Kiedyś tam wyczytałem, że 1 GB to minimum dla Visty, a jak się chce w coś pograć to trzeba mieć więcej. I właśnie się zastanawiam, czy przed instalacją nie dokupić 1 GB (razem by 2 było). Czy może nie będzie to miało specjalnego wpływu ?

I jeszcze takie pytanie. Jaki Antyvir i firewall z freewerowych do Visty najlepiej używać. Bo na XP mam duet AVAST i Kerio i nie narzekam, a nie chce mi sie testować na Viście różnych rozwiązań, gdy może ktoś już to zrobił (po co wyważać otwarte drzwi?). A może ten duet będzie dobry? Musiałbym sprawdzić czy wyszły wersje do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 11:40, Feniks napisał:

Kiedyś tam wyczytałem, że 1 GB to minimum dla Visty, a jak się chce w coś pograć to trzeba
mieć więcej. I właśnie się zastanawiam, czy przed instalacją nie dokupić 1 GB (razem by 2 było).
Czy może nie będzie to miało specjalnego wpływu ?

I jeszcze takie pytanie. Jaki Antyvir i firewall z freewerowych do Visty najlepiej używać.
Bo na XP mam duet AVAST i Kerio i nie narzekam, a nie chce mi sie testować na Viście różnych
rozwiązań, gdy może ktoś już to zrobił (po co wyważać otwarte drzwi?). A może ten duet będzie
dobry? Musiałbym sprawdzić czy wyszły wersje do Visty.

do Visty do pracy wystarczy 1GB do gier przydaloby się 2GB, avast to dobry wybór a firewall to nie wiem bo używam sprzetowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 11:40, Feniks napisał:

Kiedyś tam wyczytałem, że 1 GB to minimum dla Visty, a jak się chce w coś pograć to trzeba
mieć więcej. I właśnie się zastanawiam, czy przed instalacją nie dokupić 1 GB (razem by 2 było).
Czy może nie będzie to miało specjalnego wpływu ?


Nigdy nie jest tak aby nie mogło być lepiej. Cóż to oznacza. Używam Vista Ultimate 32-bit. Sam system + włączony G-Data IS + FireFox + GG zużywa ~700MB pamięci RAM. Czy warto dokupować pamięci? Myślę, że na pewno tak. W momencie kiedy np.w tle mam uruchomionego FF i nagrywanie DVD a gram w FarCry - Vista zużywa ~1150MB. Wniosek? 1GB będzie za małą ilością pamięci jeśli chcesz w miarę swobodnie pracować. Trzeba tu dodać, że XP miał niezbyt dobrze dopracowane zarządzanie pamięcią operacyjną powyżej 1GB. Tak naprawdę czy masz 1GB czy 2GB, XP nie przyspiesza w widoczny sposób (jeśli nawet to różnice są tak marginalne, że nie warto o nich wspominać) w miarę dokładania kolejnych kości. XP chętniej korzysta z pliku wymiany niż z zainstalowanej pamięci fizycznej. Vista natomiast poczyna sobie z pamięcią bardzo śmiało. Nawet za bardzo. Sam mam zamiar dorzucić jeszcze 2GB (do łącznych 4GB) aby mieć pełen komfort pracy i nie myśleć nad tym, czy przypadkiem nie zabraknie mi pamięci.

Dnia 26.09.2007 o 11:40, Feniks napisał:

I jeszcze takie pytanie. Jaki Antyvir i firewall z freewerowych do Visty najlepiej używać.
Bo na XP mam duet AVAST i Kerio i nie narzekam, a nie chce mi sie testować na Viście różnych
rozwiązań, gdy może ktoś już to zrobił (po co wyważać otwarte drzwi?). A może ten duet będzie
dobry? Musiałbym sprawdzić czy wyszły wersje do Visty.


Obydwa programy pod Vistą działają bez zarzutu. Jeśli chodzi o darmowe antywiry osobiście preferuję Avirę, która jest tak samo dobrym programem do ochrony komputera jak Avast jednak ma tę przewagę nad tym ostatnim, że o wiele mniej jest "widoczna" wagowo - zajmuje mniej zasobów systemowych (w skrócie - zużywa mniej RAM). Z pełnopłatnych zdecydowanie polecam G-Data Internet Security. Używam go od ponad pół roku. Jest porównywalnie skuteczny co Norton Antivirus Internet Security, czy również pakietowa Panda, bądź BitDeffender, ale wykorzystuje najmniej pamięci z nich wszystkich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 14:27, DJ Danielus napisał:

Mam pytanie, który system będzie się lepiej sprawował (który polecacie):
Vista Home Premium 32bit, czy 64bit?


32 bity na 64 jest sporo problemów no i nie wszystkie progsy na nim działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:39, DJ Danielus napisał:

A coś dokładniej?
64bit jest ponoć przyszłościowe...


Dokładniej nie wiem jedynie z tego co po forach wyczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 16:39, DJ Danielus napisał:

A coś dokładniej?
64bit jest ponoć przyszłościowe...

64bit współpracuje z dwurdzeniowcami, a 32bit nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Głupstwa Waść prawisz. I 32- i 64-bitowa wersja pracuje z procesorami dwurdzeniowymi a nawet czterordzeniowymi (Quad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:41, mrosi napisał:

/.../

Głupstwa Waść prawisz. I 32- i 64-bitowa wersja pracuje z procesorami dwurdzeniowymi a nawet
czterordzeniowymi (Quad)

No tak, ale na 64bit lepiej pracuje, bo wykorzystuje korzysci dajace z dwurdzeniowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:41, mrosi napisał:

/.../

Głupstwa Waść prawisz. I 32- i 64-bitowa wersja pracuje z procesorami dwurdzeniowymi a nawet
czterordzeniowymi (Quad)

Sorry, że się powtarzam, ale z Quad nie wykorzystuje wszystkich możliwosci, chyba

P.S. W twoim podpisie jest błąd powinno być (...)this is a question (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:44, Rga napisał:

No tak, ale na 64bit lepiej pracuje, bo wykorzystuje korzysci dajace z dwurdzeniowca.


A co Ci po tym? Skoro aplikacji, a raczej aplikacji sprawnie działających na systemie 64-bitowym jest niewiele lub wcale? Używałem XP Professional 64. Przez dwa tygodnie. Sam system owszem, żyleta. Co z tego, jeśli jedyną pracującą bez zarzutu aplikację był FarCry (zresztą wówczas jedyna gra optymalizowana pod 64-bity)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:48, mrosi napisał:

> No tak, ale na 64bit lepiej pracuje, bo wykorzystuje korzysci dajace z dwurdzeniowca.


A co Ci po tym? Skoro aplikacji, a raczej aplikacji sprawnie działających na systemie 64-bitowym
jest niewiele lub wcale? Używałem XP Professional 64. Przez dwa tygodnie. Sam system owszem,
żyleta. Co z tego, jeśli jedyną pracującą bez zarzutu aplikację był FarCry (zresztą wówczas
jedyna gra optymalizowana pod 64-bity)?

No tak, ale zaa rok już wszystko będzie śmigało lepiej pod 64bit niz 32bit.

PS popraw swój podpis bo to denerwujące, że kaleczysz angielską mowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:51, Rga napisał:

PS popraw swój podpis bo to denerwujące, że kaleczysz angielską mowę


Sorry dla Modków za off-top.

Czy jesteś nauczycielem? Albo nativ? Nie podoba Ci się - nikt nie zmusza Cię do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:53, mrosi napisał:

Czy jesteś nauczycielem? Albo nativ? Nie podoba Ci się - nikt nie zmusza Cię do czytania.

Ja to dalem jako P.S., więc to nie jest taki off-top, ale czy to tak trudno dodać jedną literę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować