Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2007 o 11:35, GearHead napisał:


A tak z innej beczki.. doczytałem się u Ciebie, że mamy podobny gust co do gier ;-)

heh to trzeba teraz temat zmienić :P na giercowy
ale co do samych licencji to fakt sprawa pogmatwana jest ale ja (w firmie gdzie pracuje i w domu ) mam stalową zasade = nośnik, naklejka, fakturka(w firmie) i książeczka = prawie zero kłopotów no i wszytkie płytki i cały soft pod kluczem co by rezolutni pracownicy nie wynieśli przypadkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 12:05, Noobio napisał:

moj ojciec chce zainstalowac na laptopie windows vista
/.../
czy bedzie jako tako dzialalo?


Jeśli na laptopie jest zainstalowany windows xp, to można skorzystać z doradcy Uaktualnienia Systemu Windows ;-) Jest to darmowy program microsoftu, który analizuje konfigurację komputera i na końcu odpowiada na pytanie: "Czy Vista pójdzie na tym komputerze?".
Doradca, jak sama nazwa wskazuje, doradza również co należy poprawić w konfiguracji komputera, aby lepiej wykorzystać system Windows Vista.

Więcej o doradcy, znajdziesz na stronie:
http://www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/buyorupgrade/upgradeadvisor.mspx

Z tej strony również pobierzesz ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem coś ciekawego czyli sp1 do visty będzie niewypałem LOL :]

Badacze, którzy testują Service Pack 1 dla Windows Vista, określili dodatek jako "niewypał". Z ich raportu wynika, iż uaktualnienie w małym stopniu zwiększa prędkość systemu.
Ochotnicy z EXO Performance Network powiedzieli, że serie testów sprawdzających pokazały, iż użytkownicy liczący na uzyskanie większej wydajności mocno się zawiodą.
"Po obszernym sprawdzeniu Release To Manufacture i spatchowanej SP1 wersji Windows Vista, wygląda na to, iż Microsoft jedynie wspomniał o poprawkach błędów lecz w ogóle ich nie wprowadził," napisała grupa na swoim blogu.Do weryfikacji Service Pack 1 użyto narzędzi z oprogramowania Devil Mountain Software, które dostępne jest również na stronie ekipy. Badacze użyli notebooka firmy Dell z 1 GB pamięci RAM.Wyniki z Visty, w której zainstalowano korektę były prawie identyczne do tych z normalnej wersji systemu, zgodnie z zespołem. "Uważamy, że SP1 będzie zawierał wszystkie poprawki starych problemów z wydajnością. Zapewne z czasem Vista zrówna się, lub przynajmniej zbliży, do XP," powiedzieli w raporcie. "Niestety nie jest to sprawą prostą." Grupa doszła do wniosku, że odbiorcy, którzy czekają na uaktualnienie poprawiające słabą efektywność, jeszcze przez długi okres czasu nie dostaną go w swoje ręce."Jeżeli jesteś rozczarowany skutecznością Visty, przyzwyczajaj się do tego," napisali. "SP1 nie jest panaceum, które przewidzi wszystko."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już trochę poużywałem visty więc podzielę sie moimi spostrzeżeniami.

Mam Windowsa Vistę w wersji Home Premium od 3 miesięcy.

na konfiguracji:

AMD Sempron 2500+
1 GB RAM Kingston ddr
Radeon x1300 pro 256 mb ddr2

wszystko działa bardzo dobrze.

system jest stabilniejszy niż XP z SP2, od czasu instalacji tylko raz mi sie zawiesił ale to z powodu przeciążenia.
poza tym ani jednego choćby najmniejszego problemu.

a co z grami?

gry chodzą też bardzo dobrze z pewnymi wyjątkami ( wymagania sprzętowe kilku gier)

z tych gier co odpalałem to chodzi bardzo dobrze m.in Wiedźmin,Stalker,Dark Messiah M&M

ogólnie uważam, że na chwilę obecną nie ma lepszego systemu MS od Visty.

słowem zakończenia zwracam się do tych którzy uważają, że na 1 gb ramu nie da się grać,że trzeba mieć 2 gb aby w cokolwiek dało sie zagrać, są też tacy co uważają, że 4 gb ramu nie wystarcza ale tego już nie skomentuję.

a więc:

To co ma się w środku komputera to nie wszystko, ważna jest także dobra konfiguracja systemu.

Jak ktos leci na ustawieniach fabrycznych tak jak to sobie ustalić MS to zal.pl

wystarczy pobawić się w optymalizację, powyłączać zbędne usługi pokonfigurować inne rzeczy itd.

kończąc, zachęcam wszystkich do instalacji Visty na swoim komputerze ( o ile spełnia jej wymagania, ale to już inna bajka)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między systemami Windows Vista BOX i OEM, bo chcę się przesiąść z XP`eka ale nie wiem czym to się różni. Myślę nad systemem Home Premium, teraz mam Home Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Otóż z okna Komputer zniknęły mi paski zapełnienia dysku! Czy ktoś wie, jak mogę je przywrócić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:59, SzarQ napisał:

Witam, mam problem. Otóż z okna Komputer zniknęły mi paski zapełnienia dysku! Czy ktoś wie,
jak mogę je przywrócić ??


U góry masz zakładkę WIDOKI. Ustawiasz na KAFELKI i powinno być dobrze. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:03, mateuszbanach0 napisał:

U góry masz zakładkę WIDOKI. Ustawiasz na KAFELKI i powinno być dobrze. pozdro


Bóg zapłać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nieśmiałe pytanie.
Czy ktoś użytkował/użytkuje system Vista 64bit?
Chciałbym dowiedzieć się czy są aplikacje/gry, które ewentualnie nie działają na tym systemie? Czy jest podobnie jak w XP Professional 64bit?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:49, Noobio napisał:

Już trochę poużywałem visty więc podzielę sie moimi spostrzeżeniami. Mam Windowsa Vistę w wersji Home
Premium od 3 miesięcy. na konfiguracji:
AMD Sempron 2500+
1 GB RAM Kingston ddr
Radeon x1300 pro 256 mb ddr2
wszystko działa bardzo dobrze.
system jest stabilniejszy niż XP z SP2 [...] ani jednego choćby najmniejszego problemu.
ogólnie uważam, że na chwilę obecną nie ma lepszego systemu MS od Visty.


OK, ale w czym (na obecną chwilę) tak naprawdę XP z SP2 jest mniej stabilny od Visty, nie licząc kwestii bezpieczeństwa? Piszesz, że:

Dnia 26.11.2007 o 15:49, Noobio napisał:

To co ma się w środku komputera to nie wszystko, ważna jest także dobra konfiguracja systemu.
Jak ktos leci na ustawieniach fabrycznych tak jak to sobie ustalić MS to zal.pl
wystarczy pobawić się w optymalizację, powyłączać zbędne usługi pokonfigurować inne rzeczy


I ja się z tym całkowicie i w 100% zgadzam. Odpowienia optymalizacja, to klucz do większej wydajności systemu. Ale ta zasada działa również wstecz. Wiem z własnego (wieloletniego) doświadczenia, że XP, jak też wcześniejsze wersje Windows można znacząco przyspieszyć i usprawnić, wyciskając je jak cytrynę, jeśli robi się to z głową.
Problem w tym, że każda kolejna wersja Windows jest z jednej strony doładowywana zbędnymi wodotryskami, do których dostęp jest z drugiej strony, coraz bardziej ograniczany. Efekt tego jest taki, że im nowszy Windows, tym mniej mogą skonfigurować tacy dłubacze jak ja.

Dlatego z pełną powagą, spytam raz jeszcze: w czym XP z SP2 jest mniej stabilny od Visty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 21:21, Yaquza napisał:

Mi Vista nie odpowiada.Ja wole xp bo jest dobry do grania.A vista to dla pracusiów.


vista nie jest tylko dla pracusiów. zobacz, technologia idzie naprzód. teraz niektóre gry będą tylko na vistę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 23:43, mrosi napisał:

Mam takie nieśmiałe pytanie.
Czy ktoś użytkował/użytkuje system Vista 64bit?
Chciałbym dowiedzieć się czy są aplikacje/gry, które ewentualnie nie działają na tym systemie?
Czy jest podobnie jak w XP Professional 64bit?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

wszystko działa ok ja używam i nie mam problemów, niektóre app działają jakby sprawniej niż pod wersją 32 bity. Szczególnie oprogramowanie które jest napisane pod 64 bity - poszukaj na sieci, były porównania w pewnych przypadkach wzrost nawet do 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 15:23, czaja24 napisał:

wszystko działa ok ja używam i nie mam problemów, niektóre app działają jakby sprawniej niż
pod wersją 32 bity. Szczególnie oprogramowanie które jest napisane pod 64 bity - poszukaj na
sieci, były porównania w pewnych przypadkach wzrost nawet do 40%


Czyli bez porównania lepiej niż to było z XP? Tamten system użytkowałem przez kilka dni, potem dałem sobie spokój. Prawie nic nie działało. Dlatego zapytałem jak jest z Vistą. Mam 4GB pamięci a 32-bitowy system widzi jedynie 3GB. Trochę szkoda tego 1GB...:-)
Przy okazji...
Czy tak powinno być, że BIOS widzi też tylko 3GB? Czy nie powinno być tak, że tylko system zaniża wielkość pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować