Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2007 o 21:18, Dysten napisał:

Kaspersky Internet Security 7.0
GDATA Internet Security 2008
BitDefender Internet Security 2008
Panda Internet Security 2008


W zasadzie każdy z nich. Osobiście używam G-DATA IS 2008. Nie wiem dlaczego w raportowaniu pojawiają się jakieś błędy wyrzucone przez antywira. Ale generalnie ani nie muli kompa i jest na drugim miejscu pod względem skuteczności (wg testów Komputerbuild, zaraz za Norton Antywirus IS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze wyłacz przywracanie systemu to podobno zabiera duzo miejsca

Dnia 07.12.2007 o 21:18, Dysten napisał:

Jakie zestaw pod VISTE 64 bit ?

Kaspersky Internet Security 7.0
GDATA Internet Security 2008
BitDefender Internet Security 2008
Panda Internet Security 2008

moze cos innego?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 21:06, moonman napisał:

moja vista premium 64 zajmuje mi juz 18GB (mam ją na partycji 20GB)

programy i inne rzeczy trzymam na innej partycji...
ona faktycznie tyle zajmuje - czy "coś mi zapycha dysk"

BTW: jest jakiś darmowy odpowiednik Particion Magic (mam jedną wolną partycję - połączyłbym
ją z systemową)

dysk zapychają ci pewnie pliki tymczasowe, włącz od czasu do czasu oczyszczanie dysku, po zatym sporo miejsca zajmują punkty przywracania systemu (swoją drogą bardzo przydatne dla eksperymentatorow), dalej w zależności od tego ile masz kont użytkowników na każde jest poświęcone ok 1GB pojemności, do tego system swap i superfetch zajmują sporo - pliki tymczasowe przygotowane do szybszego odczytu itd Rozmiar 20GB dla os to żadna nowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 21:06, moonman napisał:

moja vista premium 64 zajmuje mi juz 18GB (mam ją na partycji 20GB)


Moja Home Premium 64 zajmuje obecnie (katalog Windows) 12,1 GB - zainstalowana 2 dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:59, mrosi napisał:

/.../Nie ryzykowałbym. Lepiej postaw system na nowo, tworząc przyzwoite rozmiarowo partycje (systemową
przynajmniej 40GB - na system, aktualizacje i ewentualne programy "stałe")

Bez przesady. Co prawda nie stosowałem darmowych odpowiedników, tylko autentyczny Partition Magic do zmiany partycji i zamiany FAT 32 na NTFS i z powrotem z NTFS na FAT 32 i nic się nie stało. No, chociaż może i się stało, bo w Skype musiałem odhaczyć automatyczne włączanie się kamery przy rozmowie. Tylko nie jestem pewny, czy to od tych operacji, czy od zupełnie czegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, po moich doświadczeniach z utratą danych nie ryzykowałbym. Tym bardziej jeśli ma się jakieś dane oprócz systemu na tej samej partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 18:38, mrosi napisał:

/.../ > Wiesz, po moich doświadczeniach z utratą danych nie ryzykowałbym. Tym bardziej jeśli ma się
jakieś dane oprócz systemu na tej samej partycji.

Ja już traciłem dane w różny sposób. Najlepszy był wtedy, kiedy padł mi dysk. Miałem kopie zapasową, ale... ale nagrywarka nagrywała, weryfikowała zapis po czym nic się nie dawało z płyty odczytać, bo nagrywarka źle nagrywała. Zachodzę w głowę do dzisiaj, jak ona weryfikowała zapis...A ja połapałem się dopiero wtedy, kiedy chciałem przywrócić dane z płyty. Od tego czasu mam dwie nagrywarki w kompie ;-D
A szczególnie cenne dane trzymam na DVD i pendrivie, na dysku oczywiście też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 19:19, mrosi napisał:

/.../

Teraz już też jestem taki cwany. Mam dane zapisane na 5 płytach DVD (pięć kopii).

To jeszcze nie jesteś taki cwany. Cwany będziesz, jak będziesz sprawdzał te wszystkie płyty co 3 miesiące a co dwa lata i tak przegrywał na nowe płyty (nie wyrzucając starych) ;-P

Dnia 08.12.2007 o 19:19, mrosi napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

He, zaczynam tak robić :-)
A nikt nie chciał mi wierzyć, że nagrywarka mi nie nagrała wtedy zdjęć... Już zacząłem myśleć, że mam jakieś zwidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 19:19, mrosi napisał:

/.../

Teraz już też jestem taki cwany. Mam dane zapisane na 5 płytach DVD (pięć kopii).

płytki są mało trwałe - jak dane ważne to jednak HDD będzie najlepszy - ceny spadły więc można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy, a jeśli tak to jak, w Viście można całkowicie wyłączyć funkcję przywracania systemu?
Nie wiem co, ale zgaduję że właśnie ta opcja, powoduje, że mam na dysku zajęte dodatkowe 20GB przez... no właśnie, nie wiem przez co, bo albo system źle oblicza wielkość katalogu Windows albo coś się gdzieś ukrywa (a sprawdzałem nawet pliki normalnie ukryte). Oczywiście komputer nie jest zawirusowany, a miejsca na dysku mi nie ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:04, GanD napisał:

Czy, a jeśli tak to jak, w Viście można całkowicie wyłączyć funkcję przywracania systemu?
Nie wiem co, ale zgaduję że właśnie ta opcja, powoduje, że mam na dysku zajęte dodatkowe 20GB
przez... no właśnie, nie wiem przez co, bo albo system źle oblicza wielkość katalogu Windows
albo coś się gdzieś ukrywa (a sprawdzałem nawet pliki normalnie ukryte). Oczywiście komputer
nie jest zawirusowany, a miejsca na dysku mi nie ubywa.


http://www.vista4u.pl/content/view/261/1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:37, stys napisał:

S kąt można ściągnąć DirectX10 na XP?


Nie jest to możliwe. Do posiadania DX10 potrzebna jest Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:44, Net.com napisał:

mam pytanie: mam kompa na vista home premium intel duo cord 2 1 gb ramu geforce 8600 gs i srasznie
długo sie włancza :(


Napisz po polsku, bo nie bardzo rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:39, gaweyn napisał:

> /.../> Nie jest to możliwe. Do posiadania DX10 potrzebna jest Vista.

Uściślij: jak dotąd, nie jest to możliwe. Ale niezależni programiści nad tym pracują i moze im się to uda, zanim nastąpi wysyp gier wymagających DirectX10. Ale nawet wtedy bedzie można w te same gry pograć bez DirectX10 a fajerwerki graficzne będą tylko trochę mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować