Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2008 o 10:53, LordYoghurt napisał:

Proszę bardzo o to łącze: http://www.microsoft.com/poland/licencje/produkty/windows.aspx.
Swoją drogą - bardzo ciekawa inicjatywa... ;-P


A i owszem, ale mnie interesuje takie małe zdanie: "Wyłącznie użytkownicy wersji OEM oprogramowania Windows Vista Business i Ultimate mogą użyć jednej z wcześniejszych wersji oprogramowania", czyli jak kupiłem BOXa to 4 litery zbite? Gdzie tu sprawiedliwość - nie dość, że BOX jest droższy to jeszcze nie mogę bezpłatnie obniżyć wersji :/ Na szczęście mam OEM ;)

DJ Danielus: Nie wiem jeszcze czym Cię zaciekawiłem :) Jeżeli licencją to LordYoghurt podał Ci link, jeżeli 4 GB RAM to służę linkiem do specyfikacji: http://tiny.pl/nhsg :)

Jeszcze taka jedna uwaga do wszystkich. Po instalacji SP1 (i jak wiemy, że nie będziemy usuwać tej aktualizacji) warto skorzystać z opcji Vsp1cln.exe wpisanej w wierszu poleceń (kasuje pliki zarchiwizowane, które mają posłużyć w przypadku odinstalowania SP1 = zabierają miejsce na dysku, jeżeli nie chcemy kasować SP1). Więcej informacji: http://tiny.pl/nhst

pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkolnej bibliotece jest zainstalowana Vista Business. Na jednym z kompów po zalogowaniu na konto utworzone dla uczniów. Podczas włączonego PC po jakimś czasie (około 5 minut) system pobiera niby jakieś aktualizację po czym sam się restartuje. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że proces ten powtarza się cały czas, nawet po wielokrotnym restarcie. Pani od biblioteki jest zdezorientowana. Mógłbym wyłączyć w ogóle te aktualizacje, ale musiałbym mieć uprawnienia admina, a pani nie chce podać, albo nie wie jakie jest hasło na admina. I tu moje pytanie: jaki jest powód zachowania tego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyłączenie automatycznych aktualizacji nie jest najlepszym pomysłem, bo Vista jeszcze wielu łatek potrzebuje.
Po drugie ściągnięcie aktualizacji na komputer nie powoduje jego samoczynnego restartu. Niektóre zainstalują się od razu, inne dopiero przy wyłączaniu komputera przez użytkownika. No chyba że w wersji Business Vista pozwala na cyrki ze swobodnym restartowaniem komputera, ale jakoś nie wydaje mi się, by tak miało być. Tak więc, choć sam pomóc Ci nie potrafię, to jednak nie sądzę, aby te restarty były winą Windows Update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 23:36, Ryan Cooper napisał:

W mojej szkolnej bibliotece jest zainstalowana Vista Business. Na jednym z kompów po
zalogowaniu na konto utworzone dla uczniów. Podczas włączonego PC po jakimś czasie (około
5 minut) system pobiera niby jakieś aktualizację po czym sam się restartuje. Wszystko
byłoby super gdyby nie to, że proces ten powtarza się cały czas, nawet po wielokrotnym
restarcie. Pani od biblioteki jest zdezorientowana. Mógłbym wyłączyć w ogóle te aktualizacje,
ale musiałbym mieć uprawnienia admina, a pani nie chce podać, albo nie wie jakie jest
hasło na admina. I tu moje pytanie: jaki jest powód zachowania tego komputera?


GanD ma rację WU nie ma tutaj nic do tego, a z pewnością nie jest to wina Visty Business, którą sam posiadam. Według mnie albo jest jakiś śmieć na dysku, albo któryś z programów powoduje crash i restart komputera (zobacz czy jest dodatkowy firewall zainstalowany, jeżeli tak to on może powodować problemy [mi np. ZoneAlarm nie pozwalał wyłączać do końca aplikacji - zostawały w menadżerze zadań i dalej zabierały zasoby]).

Ponadto - konto gościa i aktualizacje zawsze powodowały różnego rodzaju cyrki (u mnie w pracy na XP, system pobierał aktualizację i sam restartował kompa, bez żadnej informacji, po prostu klik i od nowa wczytywał system) - możliwe, że na tej płaszczyźnie jest największa bolączka. Moim zdaniem należy dostać się na konto admina, pobrać i zainstalować aktualizację i zrestartować komputer. W takim także przypadku warto zmienić ustawienia aktualizacji z "zainstaluje aktualizacje automatycznie" na "pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy mają być instalowane". Obie opcje znajdziesz w PANEL STEROWANIA ---> ZABEZPIECZENIA ---> WINDOWS UPDATE ---> zmień ustawienia (po lewej).

Hasło admina może kobieta sama wpisać, a jak nie chce to niech wezwie osobę, która zajmuje się komputerami u Ciebie w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siora mnie odwiedziła, normalnie mieszka pod Londynem, więc mam zamiar podzielić się z wami pewnymi niepokojącymi wiadomościami. Otóż Brytyjczyk niezależnie czy informatyk czy sprzątacz, łyknie każdy nowość tylko dlatego, że jest nowa. Reasumując, gdyby w reklamach powiedzieli, że win 98 jest nowszy od visty to 98 sprzedawałby się znakomicie, panuje tam całkowity brak myślunku, każdy chce mieć to co nowe...
Trochę to niebezpieczne i smutne, ale tak jest.
Niebezpieczne bo czasem to co zapewnia mniejszą ochronę zdobywa użytkowników, a taka sytuacja sprzyja rozwojowi wszelkiego robactwa. Smutne bo czasem lepszy produkt umiera pod naporem kampanii reklamowej majętniejszego konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie znalazłem w Twojej wypowiedzi niepokojących informacji. Jeżeli Angoli stać na każdą nowość, to powodzenia. U nas jeszcze przez długi czas przeciętny Polak, mający trochę oleju w głowie, dwa razy się zastanowi zanim zdecyduje, czy wymiana sprzętu na nowy, jeżeli stary działa bez zarzutu, ma sens. Co prawda kolejne mody w naszym kraju pojawiają się najczęściej po tym, jak ktoś na zachodzie (głównie w USA) powie "to jest modne" i dopiero wówczas coś staje się modne. Najczęściej ponieważ są wyjątki - np. Jozin z Bazin ;) Ale na przykładzie tytułowej Visty widać, że u nas w kraju, jeżeli ktoś ma stary sprzęt z xp, to raczej niechętnie wymieni go nowy system. Jeśli powodem nie są sprawy finansowe, to najczęściej ludzie uważają, że Vista nie jest na tyle dopracowanym systemem, aby na siłę się przesiadać. Nomen omen, czytając różne fora, można dojść do wniosku, że najbardziej na Viste narzekają użytkownicy XP, którzy z nowym system mieli jak dotąd niewiele wspólnego :)

Oczywiście cała sytuacja może ulec zmianie, jak za kilka lat obudzimy się w drugiej Irlandii ;)

Korzystając zaś z okazji :) Jeżeli Twoja siostra wróciła z Anglii, zapytaj jej się, jak tam wygląda sprawa ubezpieczenia sprzętu (np. iPodów, aparatów cyfrowych, itp.). Rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który siedzi kupę czasu w jakiejś wichurze koło Manchester''u i opowiedział mi, że bardzo dużo osób w chwili kupna nowego sprzętu, wykupuje jednocześnie ubezpieczenie (dajmy na to, na wypadek uszkodzenia sprzętu) po czym tuż przed końcem owej gwarancji celowo uszkadzają sprzęt i wymieniają na nowy - a że najczęściej danego modelu już nie ma na stanie, mają prawo do wyboru sprzętu o cenie zbliżonej do kwoty jaką wydali na swój stary sprzęt (oczywiście za dopłatą w przypadku droższych modeli). Liczę się z tym, że ktoś wtajemniczony zacznie odpowiedź na mojego posta od słowa "Bzdura (...)", ale ja chce po prostu upewnić się ile w tym prawdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z dwa lata temu jej kumpel kupił telefon komórkowy, wykupił to ubezpieczenie i przypadkowo zostawił telefon w Polsce, powiedział im, że zostawił(nie zgubił), mimo to firma wypłaciła mu kasę na nowy telefon, więc może dalej to funkcjonuje.

Co do systemu miałem na myśli to, że w takim razie firmy za jakiś czas mogą dojść do wniosku, że nie ma sensu rozwijać systemu skoro wystarczy zmienić ikonki powiedzieć, że to coś nowego, a i tak się sprzeda w ogromnych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wczoraj napisać :) O ile Z Heroes V nie było problemów po instalacji SP 1, o tyle w NWN nie mam pojęcia w jaki sposób, ale znikły mi wszystkie sejwy. Nawet mi do głowy nie przyszło, że może się pojawić taki problem :/ pierwsze wrażenie? Myślałem, że mnie krew zaleje... ;) Cały pierwszy akt do powtórki... :/

Tak więc taka mała porada do wszystkich, którzy planują instalację SP 1. Sejwy najlepiej z gier najlepiej skopiować w bezpieczne miejsce :) Jeżeli gra bezpośrednio po instalce nie będzie chciała się uruchomić, można ją zainstalować ponownie. Z sejwami już trochę gorzej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te zapisane gry były, w jakim folderze? Sprawdziłem u siebie i wszystko co miałem w folderach Dokumenty i Zapisane Gry nadal jest tam w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:21, GanD napisał:

A gdzie te zapisane gry były, w jakim folderze? Sprawdziłem u siebie i wszystko co miałem
w folderach Dokumenty i Zapisane Gry nadal jest tam w całości.


Cały psikus polega na tym, że gry zapisane były w folderze z grą. Nie było żadnych plików typu save, dajmy na to w moich dokumentach, czy innych folderach. I naprawdę nie mam pojęcia w jaki sposób pliki te mogły "wyparować". A jednak znikły... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 10:36, Klimos napisał:

> Tak ! mój kolega ma wiste i hm .... słabo Xp wymagała 124 mega a Vista 1giga ! Ja
dziękuje

Różnicy między wydaniem XP a Visty było 6-7 lat, tyle samo co pomiędzy Windowsem 95 a
XP. Ten pierwszy wymagał 8 MB RAMu do normalnego funkcjonowania, XP 128 MB RAMu, a Vista
przynajmniej 1GB. Jak widać, wymagania w ciągu tego samego okresu czasu wzrosły w pierwszym
wypadku 16-krotnie, a w drugim zaledwie 8-krotnie. Ty byś chciał non-stop stać w miejscu
i żeby programy były coraz lepsze, oferowały coraz większe możliwości i jednocześnie
miały jednakowe wymagania sprzętowe? Kto nie idzie naprzód, ten się cofa! Nie dysponuję
w tym momencie archiwalnymi cennikami sprzętu, ale jestem gotów się założyć, że sprzęt
spełniający zalecane wymagania systemowe Microsoftu w przypadku trzech wymienionych przez
mnie OSów w dniu premiery na rynku, był najtańszy w wypadku Visty.

>No ale co pół roku 1000 zł leci na kompa w sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 09:42, Ramzes5 napisał:

No ale co pół roku 1000 zł leci na kompa w sprzęt


Do korzystania z internetu i pracy biurowej komputer za 1500 złotych z powodzoniem wystarczy na dwa lata.
A do gier? Hmmm... konsola? ~2000 złotych w dniu premiery i spokój na pięć lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:25, Chester001 napisał:

cały mój komentarz


Taa, newsik potrafi zwalić z nóg. MS przyznaje się do tego chyba tylko dlatego, że Bill odszedł na drugi plan. Tylko trochę głupio, że mówią o tym w ponad rok po premierze systemu. Patrząc z drugiej strony, to zawsze chodzi o kase.

Jest też taki artykulik:
http://www.idg.pl/news/148371/Forrester..nie.pomijac.Windows.Vista..html

Mnie jakoś to do przejścia na Viste na zachęca. Zwłaszcza, że znam kilka osób które kupiły lapka z preinstalowana Vista i mają problem z Upgrade''em do XP - no bo producenci sterowników dla XP nie załączyli/instalacja XP nie rozpoznaje dysku twardego (w lapku HP -modelu nie pamiętam).
I z relacji co po niektórych osób wynika, że problemy z kompatybilnością/zgodniością oprogramowania jakoś się nie skończyły. Kumpel postanowił nawet dla wygody wirtualizować XP.

A czy SP1 coś zmieniło, to nie mam zielonego pojęcia. Ktoś coś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:52, T4KEDA napisał:

> cały mój komentarz

Taa, newsik potrafi zwalić z nóg. MS przyznaje się do tego chyba tylko dlatego, że Bill
odszedł na drugi plan. Tylko trochę głupio, że mówią o tym w ponad rok po premierze systemu.
Patrząc z drugiej strony, to zawsze chodzi o kase.

To wszystko jest dziełem specjalistów od PR, podobnie jak przyznanie się do błędu w postaci akcji w Zatoce Świń przez Kennediego(nie wiem czy dobrze piszę), przyznając się do błędu pan prezydent stał się bardziej popularny...

Dnia 21.04.2008 o 20:52, T4KEDA napisał:

Jest też taki artykulik:
http://www.idg.pl/news/148371/Forrester..nie.pomijac.Windows.Vista..html

Mnie jakoś to do przejścia na Viste na zachęca. Zwłaszcza, że znam kilka osób które kupiły
lapka z preinstalowana Vista i mają problem z Upgrade''em do XP - no bo producenci sterowników
dla XP nie załączyli/instalacja XP nie rozpoznaje dysku twardego (w lapku HP -modelu
nie pamiętam).


Jeżeli już to byłby to downgrade, a samo nierozpoznawanie dysku twardego można rozwiązać przez przełączenie opcji Native SATA, same sterowniki to nie wszystko producenci zamieszczają informację że
wsparcie jest TYLKO DLA VISTA, i nie jest to winą MS że producentom nie chce się trzymać dwóch zespołów programistów do tworzenia sterów

Dnia 21.04.2008 o 20:52, T4KEDA napisał:

I z relacji co po niektórych osób wynika, że problemy z kompatybilnością/zgodniością
oprogramowania jakoś się nie skończyły. Kumpel postanowił nawet dla wygody wirtualizować
XP.

A czy SP1 coś zmieniło, to nie mam zielonego pojęcia. Ktoś coś wie??


Sporo zmieniło, na 1GB RAM dużo wygodniej się pracuje choć nie było tak źle - dla ścisłości tez mam VISTA na Lapku HP i sobie chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 22:20, czaja24 napisał:

Jeżeli już to byłby to downgrade, a samo nierozpoznawanie dysku twardego można rozwiązać przez przełączenie
opcji Native SATA, same sterowniki to nie wszystko producenci zamieszczają informację że wsparcie jest
TYLKO DLA VISTA, i nie jest to winą MS że producentom nie chce się trzymać dwóch zespołów programistów >do tworzenia sterów


Jak dla mnie jest to Upgrade. Z początku to była prawda, teraz to tak bardziej w formie żartu (ale wciąż coś ze stanem rzeczywistym wg mnie ma wspólnego). Ale jak kupie sobie większy dysk do lapka (80GB to troche mało na openSuse 10.3, XP i Viste) to przetestuje jeszcze raz Viste i się okaże jak to jest.

Opłaca się czy nie, to i tak przy tym co zarabiają to nakłady na zrobienie odpowiednich sterowników to jest kropla w morzu (zwłaszcza dla takich firm jak HP/Asus/Acer).
Jak kumpel instalował XP to próbował wszystkich możliwości i nie poszło. Mówił, że brakuje mu sterowników/firmware do dysku czy czegoś w tym stylu w instalce XP SP2.

Dnia 21.04.2008 o 22:20, czaja24 napisał:

Sporo zmieniło, na 1GB RAM dużo wygodniej się pracuje choć nie było tak źle - dla ścisłości
tez mam VISTA na Lapku HP i sobie chwalę


Vista nie jest zła. Ale jak Ballmer sam stwierdził, jest niedopracowana. Oby szybko się z tym uwinęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 10:36, Klimos napisał:

> Tak ! mój kolega ma wiste i hm .... słabo Xp wymagała 124 mega a Vista 1giga ! Ja
dziękuje

>Tak no racja ale niema to jak pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 08:26, Ramzes5 napisał:

Tak no racja ale niema to jak pc


Nie posiadam w domu od kilku miesięcy. I jakoś nie czuję się z tego powodu gorzej, niż jak go miałem. Powiem więcej, w porównaniu do tego, co przeżywam w pracy na Viście, korzystanie z komputera w domu to przyjemność ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z cyklu zabawne obrazki z visty:
centrum zabezpieczeń visty zgłasza mi ,że Kaspersky zgłasza,że jest wyłączony :(
obok w tle okienko Kaspersky''ego...
:/
:]

20080422104524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować