Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 14:30, LordYoghurt napisał:

Świetne porównanie - jak na osobę, która na 77% nie miała styczności
z najnowszym "dzieckiem" firmy Microsoft... :-/ Jeżeli podasz mi 23
konkretne argumenty
przemawiające za twoją tezą, to zmienię system operacyjny
na Microsoft Windows XP Professional... Zgoda?


Raz: Żre dużo ramu (ZA DUŻO!).
Dwa: Nawet w spoczynku procesor jest aktywny.
Trzy: Starsze gry są (w przeciwieństwie do XP) są "emulowane".
Pięć: Vista ma być wspierana do 2012 roku, a XP do... 2014 roku.
Sześć: Vista się dłużej włącza.
Siedem: Vista jest niestabilna.
Osiem: Spora ilość programów pisanych pod XP działa "poprawnie inaczej" pod Vistą.
Dziewięć: Vista ma dziwne zabezpieczenia (przed instalacją jakiegokolwiek programu się pyta o zgodę admina).
Dziesięć: Vista jest niedopracowaną wersją Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 18:39, mglu napisał:

Raz: Żre dużo ramu (ZA DUŻO!).
Dwa: Nawet w spoczynku procesor jest aktywny.
Trzy: Starsze gry są (w przeciwieństwie do XP) są "emulowane".
Pięć: Vista ma być wspierana do 2012 roku, a XP do... 2014 roku.
Sześć: Vista się dłużej włącza.
Siedem: Vista jest niestabilna.
Osiem: Spora ilość programów pisanych pod XP działa "poprawnie inaczej" pod Vistą.
Dziewięć: Vista ma dziwne zabezpieczenia (przed instalacją jakiegokolwiek programu się
pyta o zgodę admina).
Dziesięć: Vista jest niedopracowaną wersją Win7.


a teraz o xp:
raz: żre za dużo ramu (win 98 potrzebowal mniej i tez dzialal!)
dwa: nawet w spoczynku procesor jest aktywny (chyba sie nie wylaczy, nie?)
trzy: starsze gry (w przeciwienstwie do win98) sa emulowane
cztery: ktos tu najwyrazniej nie umie liczyc, wiec punktu czwartego nie bedzie....
piec: XP ma byc wspierany do 2004, a win 98 do konca swiata i jeszcze dalej (w SuperExpresie czytalem!)
szesc: Xp sie dluzej wlacza
siedem:xp jest niestabilny (zawsze sie jakis debil znajdzie co da napiecie na memki 1.5V i mowi ze niestabilnie jest...)
osiem: Spora ilość programów pisanych pod win98 działa "poprawnie inaczej" pod Xp.
dziewiec: XP ma jakies dziwne komunikaty, kiedy chce skopiować plik trojan.exe do katalogu C:\windows
dziesiec: xp jest niedopracowana wesja linuxa, w dodatku zupelnie do niego nie podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:07, wiejskichlop napisał:

> Raz: Żre dużo ramu (ZA DUŻO!).
> Dwa: Nawet w spoczynku procesor jest aktywny.
> Trzy: Starsze gry są (w przeciwieństwie do XP) są "emulowane".
> Pięć: Vista ma być wspierana do 2012 roku, a XP do... 2014 roku.
> Sześć: Vista się dłużej włącza.
> Siedem: Vista jest niestabilna.
> Osiem: Spora ilość programów pisanych pod XP działa "poprawnie inaczej" pod Vistą.

> Dziewięć: Vista ma dziwne zabezpieczenia (przed instalacją jakiegokolwiek programu
się
> pyta o zgodę admina).
> Dziesięć: Vista jest niedopracowaną wersją Win7.

a teraz o xp:
raz: żre za dużo ramu (win 98 potrzebowal mniej i tez dzialal!)
dwa: nawet w spoczynku procesor jest aktywny (chyba sie nie wylaczy, nie?)
trzy: starsze gry (w przeciwienstwie do win98) sa emulowane
cztery: ktos tu najwyrazniej nie umie liczyc, wiec punktu czwartego nie bedzie....
piec: XP ma byc wspierany do 2004, a win 98 do konca swiata i jeszcze dalej (w SuperExpresie
czytalem!)
szesc: Xp sie dluzej wlacza
siedem:xp jest niestabilny (zawsze sie jakis debil znajdzie co da napiecie na memki 1.5V
i mowi ze niestabilnie jest...)
osiem: Spora ilość programów pisanych pod win98 działa "poprawnie inaczej" pod Xp.
dziewiec: XP ma jakies dziwne komunikaty, kiedy chce skopiować plik trojan.exe do katalogu
C:\windows
dziesiec: xp jest niedopracowana wesja linuxa, w dodatku zupelnie do niego nie podobna



Jedno ale - Windows XP gdy się pojawił to przynajmniej dobrze działał. A Vista? Rok (czy już dwa?) od premiery i nadal sporo kompów jest na nią za wolnych...I przynajmniej nie zmuszano graczy do przesiadki - pierwsze gry działające tylko pod XP-kiem (i Windows-em 2000!) pojawiły się dopiero dwa-trzy lata po jego premierze....
I żeby nie było - pisze to z pozycji osoby, która Vistę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:19, ziptofaf napisał:

Jedno ale - Windows XP gdy się pojawił to przynajmniej dobrze działał. A Vista? Rok (czy
już dwa?) od premiery i nadal sporo kompów jest na nią za wolnych...
I przynajmniej nie
zmuszano graczy do przesiadki - pierwsze gry działające tylko pod XP-kiem (i Windows-em
2000!) pojawiły się dopiero dwa-trzy lata po jego premierze....
I żeby nie było - pisze to z pozycji osoby, która Vistę ma.



Ci ktorzy maja za wolny sprzet na viste i tak w nowe gry nie graja, wiec zmuszanie tych graczy ktorzy by ''chcieli a nie moga z-racji-ze-nie-maja-visty'' do kupowania visty przez gry wykorzystujace tylko dx10 nie ma sensu.
Dwa - ile jest gier wymagajacych dx10? Ja znam tylko Shadowrun i (jesli to mozna nazwac gra) nowy 3dmark. Tak wiec nie ma na razie zadnego zmuszania do przejscia na viste, oczywiscie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:25, wiejskichlop napisał:

Ci ktorzy maja za wolny sprzet na viste i tak w nowe gry nie graja, wiec zmuszanie tych
graczy ktorzy by ''chcieli a nie moga z-racji-ze-nie-maja-visty'' do kupowania visty
przez gry wykorzystujace tylko dx10 nie ma sensu.

Tja, tylko że ktoś kto ma np. 2GB RAM-u (i resztę sprzętu naprawdę mocną) zauważy duuuuużą rożnicę między XP i Vistą.

Dnia 24.06.2008 o 19:25, wiejskichlop napisał:

Dwa - ile jest gier wymagajacych dx10? Ja znam tylko Shadowrun i (jesli to mozna nazwac
gra) nowy 3dmark. Tak wiec nie ma na razie zadnego zmuszania do przejscia na viste, oczywiscie
moim zdaniem.

Halo 2 i Crysis (a przynajmniej "tryb DX10", który nieoficjalnie działa też pod XP-kiem). A zresztą sam stwierdziłeś - Shadowrun, który ma badziewną grafikę wymaga Visty. Widać tu, jak Microsoft promuje swój system na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:19, ziptofaf napisał:

> > Raz: Żre dużo ramu (ZA DUŻO!).
> > Dwa: Nawet w spoczynku procesor jest aktywny.
> > Trzy: Starsze gry są (w przeciwieństwie do XP) są "emulowane".
> > Pięć: Vista ma być wspierana do 2012 roku, a XP do... 2014 roku.
> > Sześć: Vista się dłużej włącza.
> > Siedem: Vista jest niestabilna.
> > Osiem: Spora ilość programów pisanych pod XP działa "poprawnie inaczej" pod
Vistą.
>
> > Dziewięć: Vista ma dziwne zabezpieczenia (przed instalacją jakiegokolwiek programu

> się
> > pyta o zgodę admina).
> > Dziesięć: Vista jest niedopracowaną wersją Win7.
>
> a teraz o xp:
> raz: żre za dużo ramu (win 98 potrzebowal mniej i tez dzialal!)
> dwa: nawet w spoczynku procesor jest aktywny (chyba sie nie wylaczy, nie?)
> trzy: starsze gry (w przeciwienstwie do win98) sa emulowane
> cztery: ktos tu najwyrazniej nie umie liczyc, wiec punktu czwartego nie bedzie....

> piec: XP ma byc wspierany do 2004, a win 98 do konca swiata i jeszcze dalej (w SuperExpresie

> czytalem!)
> szesc: Xp sie dluzej wlacza
> siedem:xp jest niestabilny (zawsze sie jakis debil znajdzie co da napiecie na memki
1.5V
> i mowi ze niestabilnie jest...)
> osiem: Spora ilość programów pisanych pod win98 działa "poprawnie inaczej" pod Xp.

> dziewiec: XP ma jakies dziwne komunikaty, kiedy chce skopiować plik trojan.exe do
katalogu
> C:\windows
> dziesiec: xp jest niedopracowana wesja linuxa, w dodatku zupelnie do niego nie podobna



Jedno ale - Windows XP gdy się pojawił to przynajmniej dobrze działał. A Vista? Rok (czy
już dwa?) od premiery i nadal sporo kompów jest na nią za wolnych...I przynajmniej nie
zmuszano graczy do przesiadki - pierwsze gry działające tylko pod XP-kiem (i Windows-em
2000!) pojawiły się dopiero dwa-trzy lata po jego premierze....
I żeby nie było - pisze to z pozycji osoby, która Vistę ma.


Uff, znalazł się ktoś komu marketingowcy M$ nie zrobili wody z mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:29, ziptofaf napisał:

Tja, tylko że ktoś kto ma np. 2GB RAM-u (i resztę sprzętu naprawdę mocną) zauważy duuuuużą
rożnicę między XP i Vistą.


To vista jako system bardziej zaawansowany i graficznie i od strony, ktorej nie widzimy ma dzialac szybciej od XP?

Dnia 24.06.2008 o 19:29, ziptofaf napisał:

Halo 2 i Crysis (a przynajmniej "tryb DX10", który nieoficjalnie działa też pod XP-kiem).
A zresztą sam stwierdziłeś - Shadowrun, który ma badziewną grafikę wymaga Visty. Widać
tu, jak Microsoft promuje swój system na siłę.


Dlaczego od razu ''Microsoft promuje''? Może to twórcom nie chcialo sie robic gry pod dx9, bo jak wiemy dx10 ''pozwala osiagnac niewiele wiecej niz dx10, ale za to wiele szybciej''? Nie widze sensu wrzucania do tej puli tytulow crysis, tutaj vista nie jest obowiazkowa (i tak malo ktora konfiguracja pociagnie go na very high). Halo 2 powstało tylko i wylacznie dla zbijania kasy. To fakt. Zauwzyc mozna to juz patrzac na cene, czy grafike.

Wg. mnie vista nie jest systemem dla kazdego, kto chce niech instaluje, rozumiem ludzi, ktorzy chca zostac przy xp, czy nawet win98, czy 95. Kazdy niech ma to co lubi i co mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się w Viscie podoba to wygląd... A mam Vistę na Laptopie więc mam styczność z tym systemem. Powiem tylko że strasznie mnie wnerwia, wolę o wiele XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 19:34, mglu napisał:

Uff, znalazł się ktoś komu marketingowcy M$ nie zrobili wody z mózgu.


Taaaa......
Licencjonowany psychiatra się znalazł....
Poza suchymi stwierdzeniami na "nie" dla Visty przytocz chociaż jakieś argumenty (nie wyżalenia się usera z za kiepskim kompem dla tego systemu) lub nie włączaj się do dyskusji. Ile czasu używasz/łeś Visty? Dwa dni? Pewnie w dodatku niekoniecznie legala więc nic dziwnego, że nie działał tak jak powinien. Albo jesteś kolejnym, któremu kumpel powiedział, że "Vista jest be...".
Mnie MS nie zrobił prania mózgu. Z własnej woli kupiłem Vistę rok temu i z pełną świadomością dwa miesiące temu kupiłem laptopa - również z Vistą. I jakoś nie mam powodów do narzekań.

P.S. Tnij posty bo nikt nie ma ochoty przesuwać 3 stron żeby przewinąć Twój jeden post. Z góry dzięki.

@ ziptofaf
To samo co w P.S.

Zlitujcie się panowie i oszczędzajcie serwery Gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kiedyś jechałem po Viście, a sam jej nie widziałem. Ale teraz kupiłem nowego PC, dostałem do niego za darmo Viste (Home Premium), i jak pracuję (I gram) na niej już jakieś 2 tygodnie, to naprawdę mi się spodobała. Jedyna wada to to że w starsze gry już nie pogram, ale mniejsza z tym. Vista jest bardzo dobra IMO, komp jeszcze nie zwiesił mi się tak żeby trzeba go było restartować, tutaj wszystko działa bardzo dobrze. Opcji i przeróżnych bajerów jest więcej niż w XP, i można się w tym pogubić, ale po dwóch dniach wiem już co i jak ;] A Ci którzy jadą po tym systemie, są dziwni. Ja polubiłem Vistę i na XP nie zamierzam się już przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:16, MiejskiKlasyk napisał:

Ale teraz kupiłem nowego PC, dostałem do niego za darmo Viste (Home Premium),


No teraz to pojechałeś... ;-P System był wliczony w cenę kompa. Na pewno nikt nie dał Ci go za darmo... Takie rzeczy to tylko w Erze..... ;-)

Dnia 24.06.2008 o 21:16, MiejskiKlasyk napisał:

Jedyna wada to to że w starsze gry już nie pogram, ale mniejsza z tym.


Powiedz mi w jakie. jak na razie jest tylko jedna gra, która wprawdzie działa ale po kilkunastu- kilkudziesięciu minutach wywala się do systemu - Bionicle Heroes (gra mojego syna). Poza tym działają nawet gry typu Różowa pantera (640x480 256 kolorów - czyli era przedpotopowa).

>Ja polubiłem Vistę i na XP nie zamierzam się już przenosić.

Witamy w klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Powiedz mi w jakie.


Może ja odpowiem. Jest to m.in. Scarface i The Punisher, lecz z tego co mi wiadomo to nie dzialaja one tylko z powodu sterownikow nvidii. Tak wiec 4850 coraz blizej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

No teraz to pojechałeś... ;-P System był wliczony w cenę kompa. Na pewno nikt nie dał
Ci go za darmo... Takie rzeczy to tylko w Erze..... ;-)

Pomyłka ;] Swoją drogą, ile kosztuje taka Vista Home Premium ?

Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Powiedz mi w jakie. jak na razie jest tylko jedna gra, która wprawdzie działa ale po
kilkunastu- kilkudziesięciu minutach wywala się do systemu - Bionicle Heroes (gra mojego
syna). Poza tym działają nawet gry typu Różowa pantera (640x480 256 kolorów - czyli era
przedpotopowa).

Bet on Soldier, już przy instalacji pisze że ta gra nie jest zgodna z moim systemem. A gra nie jest jakaś stara (2005 rok bodajże). A to w sumie dziwne, bo np. Fallout 2 uruchomił się bez żadnych oporów, to samo Baldur''s Gate 2.

Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Witamy w klubie.

Trzeba teraz przekonać nieprzekonanych do tego systemu ;p Ale antyfani zawsze wolę gadać swoje (Nawet jeśli racji nie mają w ogóle) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tym Bionicle to nawet walczyłem z Cenegą ale nic nie wskórałem. Działa tylko z XP i koniec. Natomiast w te, które przytoczyłeś nie grałem, więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

Powiedz mi w jakie. jak na razie jest tylko jedna gra, która wprawdzie działa ale po
kilkunastu- kilkudziesięciu minutach wywala się do systemu - Bionicle Heroes (gra mojego
syna). Poza tym działają nawet gry typu Różowa pantera (640x480 256 kolorów - czyli era
przedpotopowa).

Mi nie działa mój ulubiony Half-Life. Cała seria. Nie sprawdzałem tylko epizodów.
W części drugiej wywala mi błąd że mam za mało RAMu do uruchomienia gry... mam 8GB

Dnia 24.06.2008 o 21:22, mrosi napisał:

>Ja polubiłem Vistę i na XP nie zamierzam się już przenosić.
Witamy w klubie.

Cóż, ja dopiero teraz, po blisko miesiącu cackania się z Vistą i licznych modyfikacjach zaczyna mi przypominać stary dobry XP.
Ale pierwsze dni z nią to istne męki. Bydle drukarki nie chciało wykryć ( i do tej pory zresztą nie mogę zainstalować, podłączyłem do poprzedniego komputera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:28, MiejskiKlasyk napisał:

Pomyłka ;] Swoją drogą, ile kosztuje taka Vista Home Premium ?


W sklepie gdzie składam komputery - 249PLN (wersja OEM, zaróno 32- jaki 64-bit)

Dnia 24.06.2008 o 21:28, MiejskiKlasyk napisał:

Bet on Soldier, już przy instalacji pisze że ta gra nie jest zgodna z moim systemem.
A gra nie jest jakaś stara (2005 rok bodajże). A to w sumie dziwne, bo np. Fallout 2
uruchomił się bez żadnych oporów, to samo Baldur''s Gate 2.


Może być podobna sytuacja do mojej. Bionicle (żeby było zabawniej) jest bodajże z roku 2006...

Dnia 24.06.2008 o 21:28, MiejskiKlasyk napisał:

Trzeba teraz przekonać nieprzekonanych do tego systemu ;p Ale antyfani zawsze wolę gadać
swoje (Nawet jeśli racji nie mają w ogóle) ;]


Osobiście nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Każdy robi co chce (no, prawie) - wolny kraj w sumie jest. Wkurza mnie jednak czasami bezmyślne pieniactwo co poniektórych nie mające żadnych podstaw, żadnych argumentów. I włączają się do dyskusji po to (z reguły) aby nabić kolejnego posta nic konkretnego do tej dyskusji nie wnosząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 21:34, mrosi napisał:

W sklepie gdzie składam komputery - 249PLN (wersja OEM, zaróno 32- jaki 64-bit)

Nie jest tak źle. Ja zawsze myślałem że Vista kosztuje ze 400 złotych ;] Chociaż nie wiem czy sam bym kupił Vistę, tak jak pisałem wcześniej, zawsze myślałem ze to kompletny badziew. Całe szczęście że do nowego komputera została dodana Vista, i mogłem się przekonać na własnej skórze że Vista nie jest zła ;]

Dnia 24.06.2008 o 21:34, mrosi napisał:

Osobiście nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Każdy robi co chce (no, prawie) - wolny
kraj w sumie jest. Wkurza mnie jednak czasami bezmyślne pieniactwo co poniektórych nie
mające żadnych podstaw, żadnych argumentów. I włączają się do dyskusji po to (z reguły)
aby nabić kolejnego posta nic konkretnego do tej dyskusji nie wnosząc.

Jak to się mówi, są ludzi i taborety ;] Tak jak pisałeś wcześniej, jakieś dzieci ściągają Vistę z neta, a potem żalą się że nic nie działa, że "zamula", że to, że tamto. A jak ktoś im powie że to dobry system, to jeszcze Ci się oberwie, i polecą w Twoją stronę bluzgi, że żeś "nub".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to bardzo dziwne bo u mnie Half-Life2 , Episode One i Episode Two działają normalnie, to samo Portal, Team Fortress 2 oraz ConterStrike

Aktualizuj system oraz gry czasem warto zajrzeć do FAQ na steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:29, Darkstar181 napisał:

Mi nie działa mój ulubiony Half-Life. Cała seria. Nie sprawdzałem tylko epizodów.


Episode Two działa bo sam grałem. Na szczęście moja grafa pozwala na komfortową jakość choć akurat ta gra nie ma kosmicznych wymagań systemowych (niestety moja ukochana grafika wzięła i padła... :''('''''''''''''''''''''''''''' )

Dnia 24.06.2008 o 21:29, Darkstar181 napisał:

W części drugiej wywala mi błąd że mam za mało RAMu do uruchomienia gry... mam 8GB


Jeśli masz system 32-bitowy to i tak system widzi tylko ~3,25GB. Poza tym niektóre gry są tak skonstruowane, że musisz mieć ustawiony jakiś plik wymiany aby gra zadziałała. Miałem to samo z grą córy (Barbie - nędzna grafika a wymagała 3MB pamięci wirtualnej. Tak, 3MB to nie pomyłka). Ze zlikwidowanym plikiem wymiany gra dokładnie tak samo się wywalała - brak wystarczającej ilości pamięci - taki komunikat wyrzucała i pozamiatane. A przyznam szczerze, że chwilę zajęło mi zanim doszedłem do tego, że chodzi o plik wymiany a nie stricte o pamięci operacyjną.

Dnia 24.06.2008 o 21:29, Darkstar181 napisał:

Ale pierwsze dni z nią to istne męki. Bydle drukarki nie chciało wykryć ( i do tej pory
zresztą nie mogę zainstalować, podłączyłem do poprzedniego komputera)


Przejście z 98 na XP też dla większości było masakrą. A z instalacją drukarki to słyszałem, że były problemy z niektórymi modelami od HP, ale było to prawdopodobnie spowodowane niedopracowaniem sterowników. Z Canonem bynajmniej nie miałem problemów (moje urządzenie wielofunkcyjne jest nawet na liście zaimplementowanych do systemu sterowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 21:42, czaja24 napisał:

a to bardzo dziwne bo u mnie Half-Life2 , Episode One i Episode Two działają normalnie,
to samo Portal, Team Fortress 2 oraz ConterStrike

Aktualizuj system oraz gry czasem warto zajrzeć do FAQ na steam

Epizody działają, sprawdzałem :)
Ale sama podstawowa wersja nie uruchamia się. Poczytam coś na Steamie, powinno być rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować