Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2008 o 20:53, Noobio napisał:

dalej nic wogóle sie nie da użyć tego ;/


Najpierw rozpakuj ściągnięty plik do folderu (najlepiej na pulpicie). Potem wejdź w menadżer urządzeń i sprawdź jakie urządzenie jest z żółtym trójkątem ostrzegawczym. Jeśli to będzie wspomniany kontroler HDD, kliknij na tym opisie prawym przyciskiem->aktualizuj oprogramowanie sterownika->przeszukaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika->wybierz folder z rozpakowanym sterownikiem na pulpicie->zaznacz folder "winxp"->dalej (lub OK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem na komputerze mam zainstalowany Windows XP (na dysku C) i Windows Vista (na dysku E).
Chciałbym usunąć Viste nie ruszają przy tym XP ani gier które mam na dysku E. Prosiłbym o opis krok po kroku co robić i nie odsyłanie mnie do google (znalazłem tam niby poradnik ale nie rozumiem co mam robić według niego).
Aktualnie jestem na Windows XP.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem sam. Miałem tylko problem przy usunięciu folderu WINDOWS. Zmieniłem jeko nazwe unlockerem i potem tym samym programem go skasowałem i jestem szczęśliwy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 20:28, bzuq99 napisał:

Mam pytanie czy starsze gry chodza na Viście? np. Warhammer 40,000, czy jeszce jakaś
starzsza gra?

W40K śmiga na Viście ;] A i starsze gry tez chodzą (Fallout, BG), zdarza się tylko że niektóre NOWSZE gry nie chodzą ;/. W Scarface np. nie ma tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 20:28, bzuq99 napisał:

Mam pytanie czy starsze gry chodza na Viście? np. Warhammer 40,000, czy jeszce jakaś
starzsza gra?
z góry dziękuje za odpowiedż

Paradoksalnie, tak jak napisał NuGGet, to te nowsze gry czasami mają więcej problemów niż starsze :)

Warhammer śmiga na Viście bez problemu. Wiem, bo mam go zainstalowanego, i sam czasami w niego gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ile oni w tym MS robią aktualizacji do Visty...? O.o
Wczoraj zassałem Service Packa, teraz odpaliłęm kompa i widze że mam już 8 nowych aktualizacji, w tym jedna ważna. Nie wyrabiam już ze ściąganiem ich ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 09:09, NuGGet napisał:

Kurcze, ile oni w tym MS robią aktualizacji do Visty...? O.o
Wczoraj zassałem Service Packa, teraz odpaliłęm kompa i widze że mam już 8 nowych aktualizacji,
w tym jedna ważna. Nie wyrabiam już ze ściąganiem ich ;p

musiałeś dość niedawno zainstalować vistę to raz, większość aktualizacji dotyczy Defendera(anty spyware), część to aktualizacje sterowników, a część to aktualizacje systemu. Jak do końca się zaktualizuje będziesz miał spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 15:45, bzuq99 napisał:

Ile RAMu zużywa Vista 64 bitowa?

w zależności od tego ile masz:) jeśli masz 1 GB to zużywa ok 500MB, jeżeli masz 2GB ok 800MB jeśli więcej masz to ok 1,2GB jest to również uzależnione od aplikacji które działają w tle. Ilość zużycia ram zwiększa się wraz ilością zainstalowanej pamięci bo system wykorzystuje zasoby możliwie najpełniej w tym superfetch oraz indeksowanie i minimalnie używa SWAP w tym czasie, dlatego tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 20:28, T34 napisał:

Po resinstalacji systemu mam problem z ponownym zainstalowaniem service packa.
Pod koniec instalacji otrzymuje komunikat o bledzie 0x80070002 (Vista Ultimate 64).
Czy ktos mial taki problem? Jak sobie z tym poradzic?

najprawdopodobniej nie podczas instalacji tylko ściągania to jest zwyczajny problem po stronie serwera aktualizacji, cierpliwości, sam się ściągnie i zaktualizuje, możesz też ściągnąć wersję standalone, znajdź na dobreprogramy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 20:35, czaja24 napisał:

najprawdopodobniej nie podczas instalacji tylko ściągania to jest zwyczajny problem po
stronie serwera aktualizacji, cierpliwości, sam się ściągnie i zaktualizuje, możesz też
ściągnąć wersję standalone, znajdź na dobreprogramy.pl


Podczas instalacji ze standalone...
Pomoc Techniczna Microsoft podała mi całą mase teoretycznych wyjść z tej sytuacji, z tym że żadna z nich nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 20:58, T34 napisał:


> najprawdopodobniej nie podczas instalacji tylko ściągania to jest zwyczajny problem
po
> stronie serwera aktualizacji, cierpliwości, sam się ściągnie i zaktualizuje, możesz
też
> ściągnąć wersję standalone, znajdź na dobreprogramy.pl

Podczas instalacji ze standalone...
Pomoc Techniczna Microsoft podała mi całą mase teoretycznych wyjść z tej sytuacji, z
tym że żadna z nich nie działa...

hmmmm to proponuje aktualizację przez windows update możliwe że konfiguracja twojego kompa powoduje błąd i bez jakiejś poprawki nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 21:41, czaja24 napisał:

hmmmm to proponuje aktualizację przez windows update możliwe że konfiguracja twojego
kompa powoduje błąd i bez jakiejś poprawki nie pójdzie.


Zassałem wszystko co możliwe i dalej nic...
Generalnie chodzi o to, że zmieniłem płyte główną. Na poprzedniej - starszej wszystko poszło OK.
Nie mam konfliktu z aktywacją, bo żeby się upewnić reaktywowałem winde telefonicznie....
Sterowniki do wszystkich podzespołów są najnowsze itd.
Chybe trzeba będzie zastosować starą "komputerową mądrość" - wszystko out i reinstall ...
Chyba, że ktoś mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 21:56, T34 napisał:

Zassałem wszystko co możliwe i dalej nic...
Generalnie chodzi o to, że zmieniłem płyte główną. Na poprzedniej - starszej wszystko
poszło OK.
Nie mam konfliktu z aktywacją, bo żeby się upewnić reaktywowałem winde telefonicznie....
Sterowniki do wszystkich podzespołów są najnowsze itd.
Chybe trzeba będzie zastosować starą "komputerową mądrość" - wszystko out i reinstall
...
Chyba, że ktoś mi pomoże?

to znaczy przez windows update (system automatycznych aktualizacji w systemie) wywala ci ten sam błąd? pamiętaj że nie wszystkie poprawki są widoczne od razu w windows update, instalują się po kolei, instalują się/pojawiają w zależności od obciążenia serwerów.. stara komputerowa prawda to cierpliwość i rozsądek.

Możesz też zrobic jeszcze jeden numer, Vista ma bardzo proste i skuteczne narzędzie "samonaprawcze" wystarczy zbootować system z płyty instalacyjnej i na pierwszym ekranie wybrać opcję "napraw", kilka razy ratowało mi "rzyć" po instalacji gier spod znaku Cedega i jakiegoś bzdurnego zabezpieczenia(a UAC mnie ostrzegał w trakcie instalacji czerwonym monitem że następuje głęboka ingerencja w system i jeest możliwe uszkodzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2008 o 22:08, czaja24 napisał:

to znaczy przez windows update (system automatycznych aktualizacji w systemie) wywala
ci ten sam błąd? pamiętaj że nie wszystkie poprawki są widoczne od razu w windows update,
instalują się po kolei, instalują się/pojawiają w zależności od obciążenia serwerów..


Poza SP1 windows update ściągnął już wszystkie możliwe poprawki. Wiecej się nie pojawia. Poza tym ściągnąłem pare porawek, które doradzili mi w Pomocy Technicznej Microsoftu.
Błąd, o którym mówimi wywala mi tylko pod koniec instalacji SP1 - poprawka ściągnieta wcześniej na dysk, jeszcze na starej płycie ale to nie ma znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować