Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

> Czyli jak tam piszę muszę usunąć klucz Bags i BagsMRU ??
Trzeba zrobić wszystko po kolei jak napisane. Testowane i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 23:25, Sth`Devilish napisał:

Jak zmusić Viste (bo po dobroci nie chce...) żeby:

1) ... zniknął na dobre pasek języka i klawiatury z pasku Start - ilekroć go odznaczę,
to pojawia się zaraz z powrotem

Usunąć wszystkie inne języki klawiatury. Zostawić tylko "Polski (programisty)".

Dnia 17.11.2008 o 23:25, Sth`Devilish napisał:


3) ... były wyświetlane ikony Winampa przy plikach z listami (.m3u; ustawienie w opcjach
nic nie daje, nadal pojawiają się standardowe ikony Windowsa)

Kliknij prawym na skrót od Winampa i "Uruchom jako administrator" zmień opcje, wyłącz i włącz już normalnie Winampa. Ustawienia powinny się zapisać. Zapis ustawień w rejestrze wymaga uprawnień administratora, stąd taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 00:10, vadit napisał:

Usunąć wszystkie inne języki klawiatury. Zostawić tylko "Polski (programisty)".


Dzięki, pomogło :)

Dnia 18.11.2008 o 00:10, vadit napisał:

Kliknij prawym na skrót od Winampa i "Uruchom jako administrator" zmień opcje, wyłącz
i włącz już normalnie Winampa. Ustawienia powinny się zapisać. Zapis ustawień w rejestrze
wymaga uprawnień administratora, stąd taka potrzeba.


Zrobiłem tak jak napisałeś (choć nie wiem po co, bo sam jestem administratorem), ale mimo to nadal nie zmieniają się ikonki. Mam identyczny problem z Irfanview, gdzie zainstalowany mam plugin zmieniający wygląd ikon (na XP działał), a mimo wszystko Windows nadal wyświetla te standardowe ikony :/ W czym leży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko
Mam w domu dwa kompy , tzn. komputer i laptop , na laptopie mam Vistę Home Basci , a na swoim Ultimate i w sieci wykrywa mi laptopa , ale jak chcę tam wejść to wyskakuje okienko i chce jakąś nazwę użytkownika i hasło , co mam podać bo nie mam pojęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak zaradzić na taki problem:
Pracuję na laptopie w rozdzielczości 1680*1050 a po wybudzeniu z hibernacji vista przechodzi do rozdzielczości 1024*768. Denerwujące jest za każdym razem wchodzenie do ustawień ekranu i przywracanie poprzednich ustawień. Spotkał się ktoś kiedyś z takim czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 22:43, Crew 900 napisał:

Mam wyłączone ...

musisz na kompie stacjonarnym utworzyć konto usera takie jakie masz główne w laptopie, a na laptopie takie konto jakie masz główne na kompie, po za tym zmien ustawienia sieci na" domową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 15:06, Crew 900 napisał:

Sieć mam prywatną , kurde nic nie rozumiem jak to zrobić OMG żal

a zrobiłeś konta jak ci pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że włączy konto Gościa i przy udostępnianiu folderu doda Gościa do osób mających prawo dostępu do folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:49, Crew 900 napisał:

Oto mi chodzi :
Chcę wejść do Magda i takie coś mi wyskakuje


Musisz wpisać nazwę oraz hasło użytkownika z tego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działa , kurde na tamtym laptopie było włączone chronione hasłem i wyłączyłem , teraz kolejne pytanie
Gdzie muszę wrzucić pliki na komputerze żeby móc je odebrać przez sieć na drugim komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 18:56, Crew 900 napisał:

Gdzie muszę wrzucić pliki na komputerze żeby móc je odebrać przez sieć na drugim komputerze


Możesz wrzucić do Shared Docs, jeśli to coś małego, w innych przypadkach nie ma to większego sensu. Wystarczy po prostu ten plik/folder udostępnić.

W tym celu PPM na pliku/folderze, dalej Udostępnianie, wybierz Gość, następnie Dodaj, ustaw poziom uprawnień w zależności od potrzeb i na koniec kliknij na Udostępnij. Gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zainstalowałem sobie viste i proszę mi powiedzieć, czy można wyłączyć te irytujące zapytania przy otwarciu jakiegokolwiek programu czy aby na pewno chcę go otworzyć... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:53, Deejay napisał:

dzisiaj zainstalowałem sobie viste i proszę mi powiedzieć, czy można wyłączyć te irytujące
zapytania przy otwarciu jakiegokolwiek programu czy aby na pewno chcę go otworzyć...
:/


Panel sterowania -> Konta użytkowników -> "wyłącz usługe kontrola użytkowników". Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żalować to ty se możesz u siebie na podwórku ;) *żart*

A tak serio, nie podoba ci się? To jaki widzisz problem, odinstaluj i wróć do XP, problem z głowy. Z resztą ty zdaje się sam sobie stwarzasz takie problemy, ja tam Viste chwalę pod niebiosa, przymykając oko na drobne usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować