Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 12:40, Crew 900 napisał:

No właśnie nie jest uruchamiany

Zaznacz opcję by się uruchamiał w narzędziu konfiguracyjnym systemu Windows. Niestety nie wiem jaki jest skrót do Visty, ale w XP był to msconfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , jak do tej pory instalowałem stery (oczywiście jak wyjdą nowe) to na koniec instalacji wyświetla mi okienko że system nie został zmodyfikowany , należy uruchomić kompa ponownie i uruchomić kreator instalacji jeszcze raz. Ale jak uruchamiam kompa to nie uruchamiam kreatora bo po co ? Ide do Mój komputer i pisze że klasyfikacja nie została zrobiona ( cały czas tak jest jak zainstaluję nowe stery) No i robię i niby wszystko ok , jest wszystko od sterów tylko tej ikonki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 10:37, Crew 900 napisał:

A co do sterowników do kart graficznych Nvidia też tak wam się długą instalują i na
koniec wywala coś że system nie został zmodyfikowany ?


Miałem to samo, ale po takiej nieudanej próbie instalacji uruchomiłem instalator jeszcze raz i poszło. Ew. zrestartuj komputer i próbuj instalować. Po udanej instalacji nie powinno się pokazać okienko o którym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:48, Crew 900 napisał:

Jak do jakiegoś folderu mogę założyć hasło ?


Chyba się nie da , aczkolwiek

Ja proponuje zarządzanie uprawnieniami , robisz folder z uprawnieniami dla twojego konta i heja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 13:48, Crew 900 napisał:

Jak do jakiegoś folderu mogę założyć hasło ?


Albo tak jak w XP, pakujesz do "Moje dokumenty" i nakładasz hasło na konto, nikt poza tobą nie powinien mieć wtedy dostępu do tych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)
Mam pytanie odnośnie Visty. Właśnie mam zamiar dokonać zakupu nowego komputera. Wybrałam dobrą kartę graficzną. Przyszedł w końcu czas na wybór systemu operacyjnego. Informatyk mówi, że XP nie wykorzystuje wszystkich możliwości karty. I tu pojawia się pytanie, co mam wybrać? XP czy Viste? Obawiam się bardzo, że nie poradzę sobie w Viście, że gry nie będą się uruchamiały, ogółem, że będzie dużo problemów... Czy Vista naprawdę sprawia tyle problemów? I czy wy wybraliście na moim miejscu Viste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:40, 332 napisał:

Witam wszystkich :)
Mam pytanie odnośnie Visty. Właśnie mam zamiar dokonać zakupu nowego komputera. Wybrałam
dobrą kartę graficzną. Przyszedł w końcu czas na wybór systemu operacyjnego. Informatyk
mówi, że XP nie wykorzystuje wszystkich możliwości karty. I tu pojawia się pytanie, co
mam wybrać? XP czy Viste? Obawiam się bardzo, że nie poradzę sobie w Viście, że gry nie
będą się uruchamiały, ogółem, że będzie dużo problemów... Czy Vista naprawdę sprawia
tyle problemów? I czy wy wybraliście na moim miejscu Viste?

Też miałem ten dylemat, kiedy to w wakacje przyszedł czas na kupn nowego komputera. Vista nie jest wcale taka zła. Co prawda na początku trudno się przyzwyczaić z XP-ka, ale po pewnym czasie nie zauważa się różnicy. Vista ma jeden mankament- niektóre starsze gry na niego nie wchodzą, np. Mafia, ale wypuszczane są patche, które owy problem naprawiają. Jeśli masz naprawdę dobrego kompa, Vista jest wręcz obowiązkowa. W pełni wykorzystuje system oraz DirectX 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrał bym viste dlatego że jeżeli masz zamiar Grać . To vista oferuję 10 razy lepsza grafikę dlatego ze DX10 . I faktycznie więcej umie wyciągnąć z karty .
Bardziej stabilna . dawno mi się nie zacięła może z 5 razy od kiedy mam ja zainstalowaną a już mam długi czas .
Jeżeli jesteś programista itp to polecam XP i Linux .
Napisałeś że vista ma dużo problemów podobno . .. to nieprawda ma jakieś bugi itp ale małe tak samo jak XP jak każdy inny system :P
Więc polecam Viste home albo ultimate :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 14:40, 332 napisał:

Wybrałam dobrą kartę graficzną.


Dobrą to za mało powiedziane, napisz jaką. Jeżeli nie ma obsługi DX10, to już masz pierwszy argument przemawiający za Windows XP.

Dnia 29.11.2008 o 14:40, 332 napisał:

Przyszedł w końcu czas na wybór systemu operacyjnego. Informatyk
mówi, że XP nie wykorzystuje wszystkich możliwości karty. I tu pojawia się pytanie, co
mam wybrać? XP czy Viste?


Hehe :) To zależy od tego jaką masz kartę (patrz powyżej) i czy w ogóle możesz sobie pozwolić na granie na maksymalnych ustawieniach grafiki (nie napisałaś jaki masz komputer: procesor, RAM, karta graficzna). Jeżeli masz super sprzęcior obsługujący DX10 z zadowalającą wydajnością, to faktycznie na Windows XP nie wykorzystasz pełnego potencjału. Napisz też jaki masz procesor - 32 czy 64 bitowy. Zależnie od tego jaki masz, spróbuj sprawić sobie odpowiednią wersję systemu (ja np mam 64 bitową ze względu na procesor, podobno działa szybciej i sprawniej jeżeli ma się 64 bitowy procek).

Dnia 29.11.2008 o 14:40, 332 napisał:

Obawiam się bardzo, że nie poradzę sobie w Viście, że gry nie
będą się uruchamiały, ogółem, że będzie dużo problemów... Czy Vista naprawdę sprawia
tyle problemów? I czy wy wybraliście na moim miejscu Viste?


W takim czystym porównaniu XP SP3 do Vista SP1: tak, sprawia niestety problemy, więcej niż XP. Z niektórymi grami możesz mieć malutkie kłopoty (ale chyba wszystkie z nich da się rozwiązać), co do innych problemów to możesz się przekonać tylko w praniu. Jednym chodzi super, innym stwarza problemy (małe, bo małe, ale jednak, choć nie utrudniają one życia). Nie wierz w bajki o stabilności Visty, XP pod tym względem wcale nie zostaje w tyle (ba, nawet czasami działa szybciej). Są oczywiście plusy, ale do tych głównie należy śliczna oprawa audio-wizualna (choć część bajerów zarezerwowana jest wyłącznie dla wersji Ultimate) i szybsze ładowanie się systemu (jak i zamykanie). Nieco problematyczny pozostaje nadal (nawet pomimo nabytej wprawy) interfejs, wszystko jest tutaj zupełnie inne i chyba niepotrzebnie zmieniane (brakuje paru opcji i ogólnie może na dłuższą metę irytować, jeżeli robisz dużo operacji na plikach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdybym mogła podałabym, ale nie mam kartki, na której napisane jest wszystko (RAM, karta graficzna itp.) Mogę ewentualnie jutro ją odzyskać i napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:18, 332 napisał:

Wiesz gdybym mogła podałabym, ale nie mam kartki, na której napisane jest wszystko (RAM,
karta graficzna itp.) Mogę ewentualnie jutro ją odzyskać i napisać.


Wejdź w menu start->komputer->prawy przycisk myszy->właściwości
Tam masz wszystko podane :)
Jeśli nie będzie pisało jaką masz kartę graficzną to wejdź w panel sterowania wybierz menadżer urządzeń i tam otwórz kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie czytasz ze zrozumieniem, ja mam zamiar kupić nowy kopmuter, ja go jeszcze NIE MAM. Dlatego pytam się, który system operacyjny wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:05, Sth`Devilish napisał:

Dobrą to za mało powiedziane, napisz jaką. Jeżeli nie ma obsługi DX10, to już masz pierwszy
argument przemawiający za Windows XP.


A znasz jakieś dobre karty graficzne nie obsługujące DX10?

Dnia 29.11.2008 o 19:05, Sth`Devilish napisał:

Hehe :) To zależy od tego jaką masz kartę (patrz powyżej) i czy w ogóle możesz sobie
pozwolić na granie na maksymalnych ustawieniach grafiki (nie napisałaś jaki masz komputer:
procesor, RAM, karta graficzna). Jeżeli masz super sprzęcior obsługujący DX10 z zadowalającą
wydajnością, to faktycznie na Windows XP nie wykorzystasz pełnego potencjału. Napisz
też jaki masz procesor - 32 czy 64 bitowy. Zależnie od tego jaki masz, spróbuj sprawić
sobie odpowiednią wersję systemu (ja np mam 64 bitową ze względu na procesor, podobno
działa szybciej i sprawniej jeżeli ma się 64 bitowy procek).


Nie zgadzam się. Do dzisiaj (pomimo prób) nie przesiadłem się na wersję 64-bitową Visty. Mam zero problemów z wersją 32-bit a przesiadać się z samego powodu "widzenia" pełnych 4GB pamięci - nie widzę sensu.
Poza tym czy system kupuje się tylko dla karty graficznej?

Dnia 29.11.2008 o 19:05, Sth`Devilish napisał:

W takim czystym porównaniu XP SP3 do Vista SP1: tak, sprawia niestety problemy, więcej
niż XP.


Nieprawda. Zdecydowana większość użytkowników XP zrezygnowała z SP3 lub go odinstalowała z powodu problemów jakie powodował w systemie. Z SP1 do Visty jest dokładnie odwrotnie - polepszył system.

Dnia 29.11.2008 o 19:05, Sth`Devilish napisał:

Z niektórymi grami możesz mieć malutkie kłopoty (ale chyba wszystkie z nich da
się rozwiązać), co do innych problemów to możesz się przekonać tylko w praniu. Jednym
chodzi super, innym stwarza problemy (małe, bo małe, ale jednak, choć nie utrudniają
one życia). Nie wierz w bajki o stabilności Visty, XP pod tym względem wcale nie zostaje
w tyle (ba, nawet czasami działa szybciej).


Dobrze to ująłeś. "...XP czasami działa szybciej..."

Dnia 29.11.2008 o 19:05, Sth`Devilish napisał:

Są oczywiście plusy, ale do tych głównie
należy śliczna oprawa audio-wizualna (choć część bajerów zarezerwowana jest wyłącznie
dla wersji Ultimate) i szybsze ładowanie się systemu (jak i zamykanie). Nieco problematyczny
pozostaje nadal (nawet pomimo nabytej wprawy) interfejs, wszystko jest tutaj zupełnie
inne i chyba niepotrzebnie zmieniane (brakuje paru opcji i ogólnie może na dłuższą metę
irytować, jeżeli robisz dużo operacji na plikach).


Jakoś tak ogólnikowo... Może więcej szczegółów? Konkretów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Osobiście nie wyobrażam sobie powrotu do XP. Używam Vista Ultimate 32-bit od ponad roku. Na początku były problemy (np. ze sterownikami do karty muzycznej) ale wraz z przybywaniem kolejnych łatek jest coraz lepiej. Co należy dodać, to fakt, że z XP też na początku były poważne problemy...
Co zaś do gier. Gram w różne tytuły. Starsze i młodsze. Starsze - np. moje dzieciaki grają w Różową Panterę (gra działa w 256 kolorach i rozdziałce 640x480), ja gram w Baldurs Gate czy Icewind Dale lub w Diablo II. Wszystko śmiga. O nowych nie wspominam. Na XP na przykład nie działali mi Kozacy - na Viście śmigają aż miło.
Choć znalazłem jedną grę, która nie działa na Viście - to gra mojego syna, Bionicle Heroes. I nie ma żadnego patcha. Osobiście zdecydowanie polecam Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się z tobą sprzeczać co lepsze i kto ma rację (bo tylko zmarnujemy kilka stron forum), wyraziłeś po prostu swoje zdanie i też nie podałeś żadnych konkretów, tylko jakoś tak ogólnikowo ;) Poczytaj sobie choćby http://www.pcworld.pl/news/147780/Vista.SP1.czasem.szybciej.czasem.wolniej.niemal.zawsze.w.tyle.za.XP.html - tu znajdziesz więcej konkretów. Co do 32bit vs 64bit - skoro nie próbowałeś, to oczywiste że nie widzisz różnicy. I nie chodzi tu o samo 4 GB RAM. Ale w sumie, dla przeciętnego użytkownika, który komputer wykorzystuje tylko do prostych aplikacji, gier i multimediów, to 32bit w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować