Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2009 o 09:49, Baluk25 napisał:

Dzięki. A da się zrobić tak, że gdy będę coś robił w Firefoxie, to ten pasek będzie niewidoczny?
Bo trochę to przeszkadza w czasie siedzenia w necie ;p.


Yhy, w opcjach ustawiasz, żeby nie był zawsze na wierzchu.

A i ja mam pytanie, ale trochę z innej beczki. Otóż skomponowałem sobie ładny pulpit... no, ale nie o tym miało być...do rzeczy, w Windzie XP pamiętam chyba, ze dało się zrobić miniaturkę Windows Media Playera i można było pobrać różne skórki, i to samo chciałbym zrobić w Viście, ale nie mogę znaleźć takiej opcji, czy jej po prostu nie ma, czy jest jakoś głęboko ukryta? Jeśli jej nie ma to mógłby ktoś polecić dobry, z wielkim naciskiem na słowo dobry, czyli nie jakieś tam Winampy, tylko dobry programik z przejrzystą biblioteką, abym mógł pozrywać sobie płyty i je potem jakoś odnaleźć. No i żeby można było go modować tymi skórami i innymi bajerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdyż czasami znikąd wyskakuje mi użycie CPU 100%, przeskanowałem całego piecka northonem i niby żadnych syfów nie mam, a w jak wezmę na procesy to wszystko wykorzystuje po 0, a explorer właśnie te 100%, ma także wszystkie aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:51, KrzyniuBDG napisał:

Mam problem, gdyż czasami znikąd wyskakuje mi użycie CPU 100%, przeskanowałem całego
piecka northonem i niby żadnych syfów nie mam, a w jak wezmę na procesy to wszystko wykorzystuje
po 0, a explorer właśnie te 100%, ma także wszystkie aktualizacje.

To raczej problem właśnie z northonem bo co się u mnie działo nortonerm użycie 85-100% bez northona 5-12% procek w podpisie!!Choć mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:51, KrzyniuBDG napisał:

Mam problem, gdyż czasami znikąd wyskakuje mi użycie CPU 100%, przeskanowałem całego
piecka northonem i niby żadnych syfów nie mam, a w jak wezmę na procesy to wszystko wykorzystuje
po 0, a explorer właśnie te 100%, ma także wszystkie aktualizacje.


Jeżeli korzystasz z zakupionego Nortona, to lepiej zainwestuj te pieniądze w inny program - ja od lat korzystam z NOD32 i nigdy się nie zawiodłem. Jeżeli nie płacisz, a Nortona dostałeś np. razem z komputerem, to tak jak Czarek188 napisał - w kierunku Avasta powinieneś iść.

Markush

Foobar2000, lecz trochę trzeba się przy nim napracować, by mieć efekty. Są też gotowe paczki odpowiednio przerobione, lecz to są pełne instalory, czyli program+dodatki+instrukcja jak to wszystko włączyć. Długo szukałem dobrego programu muzycznego, lecz od kiedy Foo ma autoodświeżanie biblioteki, nie zamienię go za nic na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:06, ArkStorm napisał:

Mam Viste Ultimate x64 i chciałem zapytać czy da się ją jeszcze za darmo zaktualizować
do Win7 bez formatowania partycji z systemem? Jeżeli się da to w jaki sposób?


Wszystko zależy od tego, kiedy kupiłeś Ultimate. Bodajże od lipca 2009 do Visty można było dostać darmowy kod na Upgrade. Sam proces nie wymaga formatowania, lecz w zależności od ilości aplikacji na dysku i szybkości komputera, może potrwać dość długo (Microsoft pisał, że nawet... 22 godziny).

http://www.microsoft.com/poland/windows/buy/offers/upgrade.aspx
http://blogs.technet.com/chris_hernandez/archive/2009/09/02/windows-7-upgrade-performance.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś strona internetowa na której mamy podane kombinacje na dane kolory w ustawieniach koloru okien? Bo często mam ochotę uzyskać dany kolor, a w mikserze mi nie wychodzi ;)

20091221163533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 16:36, Hartus napisał:

Czy istnieje jakaś strona internetowa na której mamy podane kombinacje na dane kolory
w ustawieniach koloru okien? Bo często mam ochotę uzyskać dany kolor, a w mikserze mi
nie wychodzi ;)


Raczej wątpliwe, bo to nie jest precyzyjne narzędzie, lecz takie "pi razy oko" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż.
Mam nowy komputer z Vistą i pewnego pięknego dnia, wokół niektórych ikon pojawiły się takie oto obwódki... (zdjęcie). Nie wokół wszystkich ikon, ale niektórych. Wiem, ze to błahostka, ale... jak się tego cholerstwa pozbyć? Brzydkie to, wcześniej nie było. Wkurza mnie to niemiłosiernie ;)

20091227082916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam cholera problem. Kiedy chciałem zaimportować na XP pliki AVI do movie makera nie było problemu, na viście zamiast do video wchodzi mi cały czas tylko do audio i w ogóle nie widać obrazu na podglądzie ? Kodeki czy jakiś inny błąd ktoś wie jak zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na "Uruchom..." w pasku start. Wpisz "gpedit.msc" i kliknij ok. Następnie "Szablony administracyjne" -> "Składniki systemu Windows" -> "Zgodność programów" -> "Wyłącz Asystenta zgodności programów" -> Właściwości -> "Wyłączone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:11, TBKPredator napisał:

Kliknij na "Uruchom..." w pasku start. Wpisz "gpedit.msc" i kliknij ok. Następnie "Szablony
administracyjne" -> "Składniki systemu Windows" -> "Zgodność programów" -> "Wyłącz
Asystenta zgodności programów" -> Właściwości -> "Wyłączone".


Jak wpisuje te gpedit.msc to pisze że system Windows nie moze odnaleźć tego pliku...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować