Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

witam,
jak wylaczyc funkcje ''duzy kontrast''? nacisnalem jednoczesnie lewy alt lewy szift i prt scr, styl windowsa zmienil mi sie na taki jak z windows 98. nie wiem jak powrocic do starego. gdy wciskam ponownie, kontrast zmienia sie na czarno-fioletowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 18:17, Czarek188 napisał:

To będzie tak: Prawy Przycisk Myszy --> Kompozycja klikasz na to i sobie wybierasz
jaką chcesz. Proste :P

proste i skuteczne. dzieki mistrzu!
wsaadman chyba msz po prostu za duze ikony. zmniejsz i zobacz czy nadal bedzie ta obwodka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 08:29, wsaadman napisał:

Otóż.
Mam nowy komputer z Vistą i pewnego pięknego dnia, wokół niektórych ikon pojawiły się
takie oto obwódki... (zdjęcie). Nie wokół wszystkich ikon, ale niektórych. Wiem, ze to
błahostka, ale... jak się tego cholerstwa pozbyć? Brzydkie to, wcześniej nie było. Wkurza
mnie to niemiłosiernie ;)


Niestety nie da się tego usunąć. Ja zawsze pozbywałem się tego po prostu
usuwając ikonkę i przenosząc ją do menu start :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam pewien baaardzo wku*******y problem.. Otóż jak klikam na folder Documents and seetings albo dane aplikacji to mam błąd w którym jest napisane "odmowa dostępu do folderu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, prawdopodobnie jest to wina tego, że pod Vistą D&S jest skrótem do folderu Users/Użytkownicy. Podejrzewam, że któraś poprawka do Visty zmieniła nazwę Users na Użytkownicy ale nie zaktualizowała ww. skrótu (choć skrót nie działa spod Eksploratora, pod Free Commnaderem działa).
Co do Dane Aplikacji, to nie wiem, może to też tylko skrót, np. do AppData.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich i zapytaj. Ale nawet w wariancie optymistycznym nie licz na to, że wyświadczą Ci taką przysługę za friko ("Sorry, Winnetou...").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma Vista jakąś regulację szybkości (głośności ;)) napędu optycznego? Siorce na Home Basic SP1 napęd śmigał cichutko, po zaktualizowaniu systemu zamieniła się w głośno ryczącą krowę. Jak na razie zaaplikowałem CDBremse, ale siostra nie jest zadowolona z takiego rozwiązania, chciałaby bez zewnętrznych programów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak włączyć widok miniatur zamiast ikon?? Odrazu napisze, że nie wyświetla mi się opcja "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury", dlatego potrzebuje jakiegoś obejścia tego "ficzera". Próbowałem przez System-->Wydajność i tam zaznaczyć pokaż miniatury zamiast ikon ale to nie działa. Pomysły?

20100504192907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 19:29, blem14 napisał:

Może ktoś wie jak włączyć widok miniatur zamiast ikon?? Odrazu napisze, że nie wyświetla
mi się opcja "Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury", dlatego potrzebuje jakiegoś obejścia
tego "ficzera". Próbowałem przez System-->Wydajność i tam zaznaczyć pokaż miniatury
zamiast ikon ale to nie działa. Pomysły?


PPM i ->widok -> kafelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to juz od tej Visty Home Premium szlag trafia. Wciąż tylko laggi, problemy, niedziałające programy, programy działające z problemami... Tylko problemy a nie widze żadnych plusów tego "dzieła" Microsoftu. Człowiek nie może sporej ilości programów uzywac i grac w niektóre gry. Ktoś tez ma takie zdanie o tym windowsie co ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 02:21, Nevrac napisał:

A mnie to juz od tej Visty Home Premium szlag trafia. Wciąż tylko laggi, problemy, niedziałające
programy, programy działające z problemami... Tylko problemy a nie widze żadnych plusów
tego "dzieła" Microsoftu. Człowiek nie może sporej ilości programów uzywac i grac w niektóre
gry. Ktoś tez ma takie zdanie o tym windowsie co ja?

Mam też na laptopie Viste Home Premium ,po SP2 jest już o wiele lepiej. Nie mam niedziałających gier.Był pewien problem w Gothic I-II z filmikami i muzyką,ale juz jest ok. Lipa jest nadal ze sterownikami do urządzeń peryferyjnych np. SB Audigy itd. Niestety dałem się namówić na Win.7 na PC :( To jest dopiero masakra. Niekompatybilność tego badziewia jest porażająca.Lista gier nie działających na W-7 jest naprawdę imponująca;/ Chociażby legendarne gothici 1-2 i wiele,wiele innych.Ciesz się że masz Vistę ,W7 to najgorsza opcja dla gracza.Wracam do XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować