Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2010 o 18:45, Maximo napisał:

Niestety dałem się namówić na Win.7 na PC :( To jest dopiero masakra. Niekompatybilność tego badziewia
jest porażająca.Lista gier nie działających na W-7 jest naprawdę imponująca;/ Chociażby
legendarne gothici 1-2 i wiele,wiele innych.Ciesz się że masz Vistę ,W7 to najgorsza
opcja dla gracza.Wracam do XP.


A możesz wymienić te wiele, wiele innych? U mnie jakość działają nawet baaaaardzo stare gry. A gram dużo (Crysis, FarCry, Diablo)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik,nie wiem gdzie o tym napisać ... ogólnie dotyczy on gry PoP Zapomniane Piaski ale nie mogę znaleźć tematu poświęconego tej grze a mój problem wiąże się też z systemem
zainstalowałem świeżą vistę 64 bit na nowy dysk twardy / poprzedni dysk mi padł / i próbowałem zagrać sobie w nowego PoPa / na poprzednim systemie,zresztą tym samym gra działała i miałem już ok.80% gry /,niestety,po instalacji gry i po jej uruchomieniu / i po zalogowaniu sie na serwer Ubsoftu / gra się wyłącza i na czarnym tle pojawia się komunikat:
program Prince of Persja.exe.przestał działać

a w rozwinięciu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: Prince of Persia.exe
Wersja aplikacji: 1.0.0.0
Sygnatura czasowa aplikacji: 4bef2f23
Nazwa modułu z błędem: Prince of Persia.exe
Wersja modułu z błędem: 1.0.0.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4bef2f23
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00a304b8
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 8d13
Dodatkowe informacje 2: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311
Dodatkowe informacje 3: 8d13
Dodatkowe informacje 4: cdca9b1d21d12b77d84f02df48e34311

o co tu może biegać? - dodam że inna gra od Ubisoftu / Assassins Creed II / działa bez problemu - czy to wina systemu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak długo. Niestety problem w tym, że tradycyjne metody nie działają, a programy które powinny móc zmienić ikony w miniatury nie mają nawet tych opcji (coś takiego było w tune up). Mi się wydaje, że problem musi być gdzieś w rejestrze, ale nie znam się na windowsie na tyle dobrze żeby tam grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedż Malcolma z forum.pcarena.pl do kogos z takim samym problemem co ty (tylko inna gra):

Xoka - bawiłeś się ustawieniami audio?
Spróbuj tego (skopiowane z jakiegoś forum):

if your under vista go to, control panel------->Sound---------->Recording Tab------------>show disabled devices
there should be one called stereo mix enable it should work after

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 14:14, blem14 napisał:

Wypowiedż Malcolma z forum.pcarena.pl do kogos z takim samym problemem co ty (tylko inna
gra):

Xoka - bawiłeś się ustawieniami audio?
Spróbuj tego (skopiowane z jakiegoś forum):

if your under vista go to, control panel------->Sound---------->Recording Tab------------>show
disabled devices
there should be one called stereo mix enable it should work after


A Mógłbyś to przetłumaczyć,przynajmniej końcówkę od " show disabled devices "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzucił byś do tłumacza google i byś się połapał o co biega.

panel sterowania->dźwięk->zakładka nagrywanie->ppm "pokaż wyłączone urządzenia"
tam powinno być coś o nazwie "stereo mix" po uruchomieniu (ppm "włącz") powinno już działać

Chyba jakoś tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 13:46, blem14 napisał:

Wrzucił byś do tłumacza google i byś się połapał o co biega.

panel sterowania->dźwięk->zakładka nagrywanie->ppm "pokaż wyłączone urządzenia"
tam powinno być coś o nazwie "stereo mix" po uruchomieniu (ppm "włącz") powinno już
działać

Chyba jakoś tak będzie :)


Problem już rozwiązany - wystarczyło że system się zaktualizował i gra już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: próbując zalogować się na konto administratora wyskakuje mi błąd "Logowanie usługi Usługa profilów użytkowników nie powiodło się. Nie można zalogować profilu użytkowników" i w związku z tym nie mogę go uruchomić. Mam co prawda konta ograniczone, ale nie ma mowy o instalowaniu czy nadawaniu praw administracyjnych bez hasła. Próbowałem przywracania systemu, ale "nie powiodło się". Zastanawiam się czy nie jest to wina tego, że w koncie admina pliki "ntuser.dat.LOG1" i "ntuser.dat.LOG2" nie są ukryte, w dodatku ten drugi waży 256 kb, a nie 0 jak w reszcie kont. Rozważałem ich podmianę na te z innego konta, ale boję się, że zaszkodzi to systemowi. Może ktoś wie co da się zrobić? Z góry dziękuję i przepraszam, bo odpowiedź może potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić aby podczas podłączania Pendriva/ PSP do kompa pokazywało się to okienko w którym było do wyboru: otwórz folder aby wyświetlić pliki, pokaż zdjęcia, odtwórz muzykę itp. Poszukałbym w google ale nie wiem jak krótko nazwać mój problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:47, tofikt25 napisał:

Jak zrobić aby podczas podłączania Pendriva/ PSP do kompa pokazywało się to okienko w
którym było do wyboru: otwórz folder aby wyświetlić pliki, pokaż zdjęcia, odtwórz muzykę
itp. Poszukałbym w google ale nie wiem jak krótko nazwać mój problem :)


W win 7 jest tak: Panel Sterowania -> Sprzet i dźwięk -> Autoodtwarzanie i sobie tu ustawiasz co i jak. W viscie powinno być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem SP1 dla Win Vista Home Premium x64 ( system oczywiście oryginalny ). Problem polega na tym, że podczas instalacji wyskakuje mi okienko z błędem 0x80070002. Porady ze strony supportu MS nie działają. Próby usunięcia pliku pending.xls i wymuszenie instalacji agenta aktualizacji z przełącznikiem /wufroce oraz przejęcice folderu Backup i utworzenie poprawnych nazw plików też nie skutkują. System jest świeżo zainstalowany, na dysku systemowym jest ok. 70 GB miejsca wolnego. Specyfikacja sprzętowa: C2D E8400, DFI P35 T2RS, GF9800GTX, 4GB RAM, CORSAIR 520 W. Za pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ostatnio mam dziwny problem z Vistą. Do tej pory wszystko było w miarę cacy, ale ostatnio coś się zkaszaniło. Przy włączaniu systemu Windows pyta o hasło, chociaż żaden z domowników go nie ustawiał. Co więcej zamiast normalnej nazwy administratora jest tylko jedna opcja przy logowaniu "OEM", na ten problem pomaga tylko uruchomienie systemu poprzez płytę z Windowsem. Co zrobić? Mam nadzieję że wytłiumaczyłem w miarę zrozumiale :) Wszystko oryginalne, z góry zaznaczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tata wyłączał mi Vistę w ten sposób, że dał kompa, aby zapisał sesję i niski pobór baterii był no i wyłączył PC. Dziwnie się włączył - czarny ekran prawie cały, ale spoko jak resetnąłem było. Czy nie popsuje mi się nic?
To tak jak się ojcu daje PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem kompa i klasycznie chciałem w coś pograć, ale ku mojemu zdziwieniu z dysku D: zniknął cały folder gry. Miałem w nim wszystkie gry zainstalowane. Wygląda na to, że same się odinstalowały. Na szczęście savy zostały. Skanowałem kompa i wirusów brak. Wątpię abym odzyskał gry. Trzeba od nowa instalować. Ale ktoś miał już taki problem? Jak zabezpieczyć się na przyszłość? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc,mam problem,nie moge zainstalowac Service packa 1 wyskakuje mi blad wewnetrzny 0x80070002,co zrobic,zeby zainstalowac tego SP1 w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować