Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2011 o 16:47, Blackhand napisał:

Jest, szukaj w sklepach 7 w wersji upgrade.


A ile kosztuje i czy nadaje się do laptop owej visty oem z re-covery dyskiem jako partycją (zablokowanym totalnie przez hp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie zawodzi, to coś koło 200PLN. A problemów z instalacją być nie powinno, jeśli nawet 7 "pogryzie" się z Vistą od HP, to istnieje sposób, by zainstalować wersję upgrade tak, jak normalny system, na całkiem czystym dysku. Oczywiście żeby to było legalne, nie możesz się pozbyć licencji na Vistę, choć w sumie w przypadku wersji OEM to nie problem, bo i tak nie da się jej odsprzedać osobno bez laptopa, więc tak czy siak, będziesz musiał ją sobie zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 22:44, Ponury666 napisał:

Witam mam pytanie czy możliwy jest upgrade Visty home premium do windowsa 7 za dopłatą(
tzn nie ceną półkową 7 :)


Nie da rady, wersja UPGRADE jest dostępna wyłącznie w pakiecie BOX czyli system też powinien być BOX a tak nie jest ( tak mówi teoria i licencja MS )
Praktycznie możesz zainstalować taką wersję na OEM systemie bez problemu, mało tego możesz zainstalować na czystym dysku bez wcześniejszej zainstalowanej Visty, koszt takiego systemu to 280 zł, według mnie trochę nie opłacalne bo zwykła wersja kosztuje 300zł np.
http://allegro.pl/promocja-windows-7-home-premium-pl-sp1-dvd-64-bit-i1559617594.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy w Windows Vista można zrobić tak jak w siódemce by tło pulpitu zmieniało się co jakiś czas na inne?
Moja koleżanka zobaczyła jak się u mnie zmienia i też by chciała coś takiego na swojej Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nietypowy problem, a mianowicie kiedy komputer jest nieuzywany i przechodzi w wygaszacz ekranu wówczas przechodzi w hibernacje po około 60min i przez to likwiduje mi proces sciagania elektronicznej wersji gry. Co mam zrobić aby nie przechodził ww ten stan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 18:12, diabolo20 napisał:

Witam mam nietypowy problem, a mianowicie kiedy komputer jest nieuzywany i przechodzi
w wygaszacz ekranu wówczas przechodzi w hibernacje po około 60min i przez to likwiduje
mi proces sciagania elektronicznej wersji gry. Co mam zrobić aby nie przechodził ww ten
stan?


Wyłącz hibernacje w opcjach zasilania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zainstalowaną na komputerze Vistę Home Basic OEM w wersji 32 bit. Czy na tej licencji mogę zainstalować wersje 64 bit? Na nalepce nie ma żadnej informacji w jakiej wersji musi być system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem na dysku c z 2 plikami które mimo że mam uprawnienia nie mogę wyrzucić. Wyskakuje info że brak uprawnień mimo że je mam. co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pliki? Może to są jakieś pliki systemowe, których nie można usunąć. Poza tym sprawdź atrybuty plików - zdarza się, że może być problem z usunięciem takich, które maja atrybut "tylko do odczytu" czy "systemowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnij dwa programy - Unlocker i Eraser. Jeśli nie pójdzie tym drugim, to spróbuj je odblokować Unlockerem (prawdopodobnie te pliki to coś "wirusopochodnego", więc mogą uruchamiać jakiś proces) a potem wyczyścić Eraserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować