Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2011 o 17:04, mrosi napisał:

/.../

Ściągnij dwa programy - Unlocker i Eraser. Jeśli nie pójdzie tym drugim, to spróbuj je
odblokować Unlockerem (prawdopodobnie te pliki to coś "wirusopochodnego", więc mogą uruchamiać
jakiś proces) a potem wyczyścić Eraserem.

Dzięki wielkie pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sprawy. ;)
Ściągnij jeszcze SpyBoot Search&Destroy i przeskanuj kompa. Jak na moje to masz jakieś świństwo w systemie, bo takie pliki biorą się z reguły z załączników poczty e-mail (sam walczyłem na komputerach znajomych kilkukrotnie z takimi problemami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 19:17, mrosi napisał:

/.../

Nie ma sprawy. ;)
Ściągnij jeszcze SpyBoot Search&Destroy i przeskanuj kompa. Jak na moje to masz jakieś
świństwo w systemie, bo takie pliki biorą się z reguły z załączników poczty e-mail (sam
walczyłem na komputerach znajomych kilkukrotnie z takimi problemami).

Znalazł 5 problemów i je rozwiązał dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Service Pack to de facto zbiór poprawek do systemu. Automatycznie więc, skoro instalujesz nowszy SP, to zawiera on poprawki zawarte w poprzednim SP oraz te, które zostały opublikowane do jego wydania. Dlatego możesz śmiało instalować od razu najnowszego SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2011 o 16:47, mrosi napisał:

Service Pack to de facto zbiór poprawek do systemu. Automatycznie więc, skoro instalujesz
nowszy SP, to zawiera on poprawki zawarte w poprzednim SP oraz te, które zostały opublikowane
do jego wydania. Dlatego możesz śmiało instalować od razu najnowszego SP.


No,nie wiem - na vista.pl pisze że przed instalacją sp2 trzeba się upewnić że ma się zainstalowany sp2,więc sam już nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS miesza, jak może i gdzie tylko może, ile ja się namordowałem, by znaleźć offline''ową instalkę IE6...
Ale do rzeczy, w tym przypadku wykładnia MS jest jasna:
"Aby zainstalować dodatek SP2, należy najpierw zainstalować dodatek Windows Vista Service Pack 1."
Źródło:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Learn-how-to-install-Windows-Vista-Service-Pack-2-SP2
I jeszcze to:
"Dodatek Service Pack 2, to najnowszy dodatek Service Pack zarówno dla systemu Windows Server 2008, jak i Windows Vista, który zapewnia obsługę nowych typów sprzętu oraz nowych standardów dotyczących sprzętu, zawiera wszystkie aktualizacje udostępnione od czasu wydania dodatku SP1 (...)"
Źródło:
http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=891ab806-2431-4d00-afa3-99ff6f22448d
Czyli, w przeciwieństwie do takiego XP czy 2000, najpierw musisz zainstalować SP1 a dopiero potem - SP2.
EDIT Wytłuszczenia moje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się normalnie korzystać z komputera jak mi system próbuje wmówić, ze jest nie oryginalny? Aktywacja online mi się skończyła, bo za dużo razy reinstalowałem, a ta przez telefon coś nie bardzo chce działać i do tego ukradli mi 50zł za rozmowę, więc podziękuję, nie będę już tam dzwonił, skoro i tak nic to nie da. Chyba, ze jest jeszcze jakiś sposób na aktywowanie systemu o którym nie wiem i przez któy nie stracę kolejnych 50zł...
Może w połowie tygodnia dostanę siódemkę, bo i tak miałem zmieniać na 64-bitowy system. Żeby tylko do tego czasu można było korzystać z komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Eh, te ograniczenia co do editu.
Jeszcze dopiszę, ze najpierw dzwoniłem na nr 0801 308 801. Tam się pani przywitała i podała inny numer, taki: 00 800 12 11 654, tam pan mi kazał wpisać pierwszą grupę cyfr. Wpisałem 6 cyfr i mi powiedział, ze nie otrzymali wszystkich. Może coś źle robię? Mam za jednym zamachem wpisać wszystkie cyfry co są pod tymi numerkami od 1 do 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z moim laptopem. Otóż pod koniec czerwca przez własną głupotę ściągnąłem na kompa plik z linku, który swego czasu przewijał się na tablicach znajomych na facebooku imitujący jakieś zdjęcie. Przyznaję głupi podstawówkowy wręcz błąd. W końcu żadne zdjęcie z fejsa nie trzeba ściągać na kompa. Ale cóż o 2 w nocy się już nie myśli za bardzo. Anyway wiadomo że był to wirus jakiś, o którym potem zresztą czytałem na necie. W każdym razie od razu usunąłem cholerstwo, które zdążyło mi już zmienić hasło dostępu do kompa(do kompa dostałem się przez linuksa) przeskanowałem kompa skanerem online z eseta, do tego Microsoft Security Essential i zmiana wszystkich haseł. Zdawałoby się problem rozwiązany, a jednak cos chyba pozostało. Otóż gdy laptop przejdzie w stan hibernacji, nagle nie akceptuje mi hasła, które ustawiłem. Co by było śmiesznie, gdy normalnie odpalam laptopa hasło pasuje bez problemu. Jedynie po hibernacji nagle jest be. Czy to pozostałość tego linka z FB czy co innego? Zostaje mi już tylko format systemu, czy jakoś da się jeszcze inaczej to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 16:22, Blackhand napisał:

A próbowałeś najprostszego - wyłączyć hibernację, restart, włączyć hibernację?



W sensie zrestartować kompa jak mi się pojawia ekran przy wznawianiu? Czy o co Ci dokładnie chodzi, bo nie do końca rozumiem? Jak zrestartuję kompa to wtedy odpala się normalnie i hasło akceptuje. Nie robi tego tylko przy wznawianiu pracy. Dodatkowo co zauważyłem, gdy chcę zmienić hasło do konta w panelu sterowania, to też nie akceptuje mi hasła, wyskakuje błąd, że hasło niepoprawne. Tyle, że ono jest poprawne, w końcu na kompa się dostałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o normalny restart (Start->Uruchom ponownie). Ale to, że w Panelu sterowania hasła nie akceptuje, może świadczyć o tym, że śmietnik po wirusie nie został do końca uprzątnięty. Może zrób tak - zaloguj się na konto z uprawnieniami administratora (inne, niż to problematyczne :)) i z tego konta zmień jeszcze raz hasło na tym, które sprawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 13:15, Blackhand napisał:

Chodzi o normalny restart (Start->Uruchom ponownie). Ale to, że w Panelu sterowania
hasła nie akceptuje, może świadczyć o tym, że śmietnik po wirusie nie został do końca
uprzątnięty. Może zrób tak - zaloguj się na konto z uprawnieniami administratora (inne,
niż to problematyczne :)) i z tego konta zmień jeszcze raz hasło na tym, które sprawia
problemy.



Widzisz taki normalny restart nie pomaga. Moje konto już ma uprawnienia administratora, jestem jedynym użytkownikiem laptopa. Chyba że jeszcze zaloguję się na to pełne administratorskie, to zobaczymy jak z tym będzie. Hasła zmieniałem do tej pory przez wiersz polecenia i przez takowy niby wszystko jest ok, tylko w panelu sterowania coś zgrzyta. A śmietnik to czym polecasz posprzątać by był już spokój? Esetem jeszcze raz? Search & Destroy? Z tych darmowych rzecz jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 17:53, M_S_13 napisał:

..


Widzisz taki normalny restart nie pomaga. Moje konto już ma uprawnienia administratora,
jestem jedynym użytkownikiem laptopa. Chyba że jeszcze zaloguję się na to pełne administratorskie,
to zobaczymy jak z tym będzie.


No właśnie o to chodzi - by zabieg zmiany hasła wykonać z innego konta :).

Dnia 03.09.2012 o 17:53, M_S_13 napisał:

... A śmietnik
to czym polecasz posprzątać by był już spokój? Esetem jeszcze raz? Search & Destroy?
Z tych darmowych rzecz jasna


Hm, dobrze by było zrobić skan Malwarebyte''s Antimalware i skanerem Dr Web Cure It. Do tego wygenerować logi do sprawdzenia (nie wiem, co aktualnie jest "na topie", ostatni raz, jak się tym interesowałem, był to RSIT i GMER) dla kogoś kompetentnego (niestety, na mnie nie licz, nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak, przeskanowałem kompa programami, które mi poleciłeś, dodatkowo jeszcze spybot s&d, wykryło mi parę adaware''ów głównie w rejestrach, usunęłó ofc, ale problem jak był tak jest dalej. Po włączeniu tego superadministratorskiego ukrytego konta w viście ledwo co dostałem się do własnego konta z tym nieszczęsnym hasłem, o niezalogowaniu się do superkonta nie wspominając, mimo że ustawiłem na nie hasło sam, przed 5 minutami... Wyłączyłem od razu super konto zostawiłem tylko własne, zrobiłem jescze te logi RSIT-em, tylko nie wiem jak je tu wrzucić, to pliki .txt a screen byłby przepotężny. Znasz może kogoś kto zrozumiałby coś z tych logów? Bo poza Tobą na temat nikt chyba nie zagląda :D Rok szkolny się zaczął... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 11:29, M_S_13 napisał:

... Znasz może kogoś
kto zrozumiałby coś z tych logów? Bo poza Tobą na temat nikt chyba nie zagląda :D Rok
szkolny się zaczął... :P


Teoretycznie można to zrobić samemu (Google + common sense :)), ale nie polecam, bo jednak wujek Google nieomylny nie jest :).
Możesz wrzucić logi na forum SpyBota http://forums.spybot.info/, tylko najpierw zapoznaj się z przypiętymi tematami. Po polsku - hmm, na FA (Forum Actionum - forum CD-Action) swego czasu logami zajmował się bardzo sprawnie wies.niak, ale odkąd został junior adminem już praktycznie się nie udziela, podobnie Sevard, który obecnie jest super moderatorem, niestety, nikogo innego stamtąd nie jestem w stanie polecić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa z org. naklejką i kodem do VISTY Buisness ale bez samego systemu na kompie (po formacie) i bez płyty (jakiś poleasingowy sprzęt). Miałem orginalnego XP więc home więc spokojnie sobie zainstalowałem.
Teraz chcę laptopa sprzedać i chętnie spowrotem wrzuciłbym VISTĘ. Mogę gościągnąć z netu i poprostu wklepac kod? Skąd ściągnąć? Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować