Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

A ja nie kupię, bo po prostu mnie nie stać, a piratem nie jestem i nie kupię sobie u Zycha na bazarze za dychę. Poza tym nadal mam Xp''eka i nie zamierzam zmieniać dłuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 21:15, Budyn napisał:

A ja nie kupię, bo po prostu mnie nie stać, a piratem nie jestem i nie kupię sobie u Zycha
na bazarze za dychę. Poza tym nadal mam Xp''eka i nie zamierzam zmieniać dłuugo.


I bardzo dobre myślenie. ;) Do tej pory masa ludzi korzysta z 98, pełno firm z 2000/XP więc wątpię w ten zapowiadany boom na Vistę. A śmiałbym się gdyby Mircosoft przyznał, że nie spodziewali się tak niskiej sprzedaży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przepraszam za 2 posty pod rząd, ale zapomniałem. Masz w podpisie "text" takiej piosenki Rammsteina czy coś zupełnie innego? Bo mam takie skojarzenie poprostu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż system zapowiada się interesująco, to zbyt wiele wad będzie miał na początku. Zwłaszcza że Vista zostanie wydana w kilku wersjach. Skoro tak bardzo interesujący jest to system to najlepiej ściągnąć wersję BETA i zobaczyć jak to wygląda. Ja osobiście przez dłuższy czas zostane przy XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że się ostatnio testowo bawię Vistą oto moje spostrzeżenia

Platforma testowa.
CPU: Intel Pentium IV 2.8GHz HT ~ 3.4 GHz
Chłodzenie oparte o Zestaw Siberia TTC-NZ03TB zmodowane z rdzenia ALU na Pt/Cu
RAM: 1024MB (4*256MB DDR DualChannel TwinMos Parowane)
MB: EPOX EP-4PDA3I
VGA: ATI RADEON X800GT 256MB 256BIT Tuningowana (chłodzenie Pentagram Freezone Cu)
SB: Creative S.blaster 24Bit ext (wymieniony bios karty)
Tuner R/TV Winfast LeadTek TV 2000XP Expert.
2*HDD 160GB Maxtor 8MB + nap.optyczne
Reszty nie podam bo jeszcze się nabawicie jakiejś depresji big_smile

1/.Widać więc że sam sprzęt do słabych nie należy . Służy raczej do AutoCad, MatchCad, Grafika 3D i gry(zawsze full detal) i takie tam inne sprawy mniej oficjalne.

2/.Rozmiar kompilacji ISO tej wersji windowsa to ~2,7GB

3/.Oficjalne minimum dla Visty do CPU 1GHz i minimum 512MB ramu(Bez Aero)
Zaczynamy.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Instalacja.
Przebiegła normalnie około 30-u minut i Vista była gotowa.
W tym czasie pytał tylko o serial i lokalizację jusera.
Dwa restarty...aprobujące wykryty sprzęt i winda ruszyła.

Pierwsze uruchomienie.
O ku.... gdzie ja jestem tyle może powiedzieć osoba która przesiada się na Viste z 9x.
Jeśli przesiadacie się z XP to niewielka różnica wręcz nikła.
Pierwsze co się rzuca w oczy to menu start. Bardzo upodobnione do menu startowego Ubuntu 6.06LTE. Niema już rozpierdziszu takiego jak w xp-eku.
Każda sekcja to osobne programy .(Totalnie identyczne jak w KDE linuxowym)
Ogólne wrażenie...dobre.

Zagłębiamy się w bebechy OS-u.
Sprzęt. Większość rozpoznało poprawnie(prawie) Problem jest tylko z dźwiękową i tunerem ale po chwili kombinacji miałem i dźwięk i telewizje.
Instalowanie innych bajerków. Jeśli tylko macie do tego stery pod Viste...to się zainstalują .Najlepiej jest sobie je przygotować przed instalacją. Instalka Aparatu cyfrowego ,Flash-a i skanera żywcem zerżnięta z metodyki XP-ka.(Flash) Czyli nic nowego i Ubuntu (aparat cyfrowy) Po prostu wybrany został najbliższy podobny sterownik.
Personalizacja systemu...Zapomnijcie o tym(W RC1 jeszcze to jest niedostępne może w wersji sklepowej)
W sumie spersonalizować to sobie może my conajwyżej ekran i myszę smile
Outlook to już nie outlook tylko windows mail(te same opcje co outlook ale co tam)
Panel sterowania...standard. Albo klasyczny albo taki bardziej współczesny. Nic nowego.
Masa funkcji która była pochowana po różnych zakładkach teraz jest jako osobne elementy.
Bez Tweak UI i tak się nieobeszło .
Salut na trzy palce działa tak jak działał...(ALT+CTRL+DEL).
Co dalej....no po prostu bardzo dużo opcji zerżniętych żywcem z Linux-a
Teraz w głównym oknie mamy nawet pasek informujący o zajętym i wolnym miejscu na dysku nie trzeba klikać nawet na właściwości dysku by te wartości poznać
Autostart - na dzień dzisiejszy nie do wyłączenia.
Rejestr – jest jak było - względny porządek.

Strona wizualna.
Hmmmm.... ładna ale.
No właśnie to ale....to za dużo bajerków o wiele za wiele śmieci upiększających system.
Połowa tego jest zbędna a druga połowa wogle niepotrzebna. Np. (okno kopiowania) na diabła mi wizualizacja kopiujących się plików ???.
Praktycznie każde menu się animuje. A zasoby się kurczą sad
No ale dla kogoś kto lubi takie bajerki może być.

Praca z internetem.
IE 7. Identyczny jak mozilla firefox tylko bardziej dziurawy. Posiada zakładki. I resztę podobną niesamowicie do mozilli.
Test na złośliwy kod został oblany. IE to nadal koń trojański legalnie rozprowadzany
Pozostałe funkcje niezmienione tylko doliftingowane.

Praca z multimediami.
Tak jak zawsze....czyli ok. No nie całkiem, Bez problemu obejrzałem „Das Boot” Wolfganga Petersena pomimo nieposiadania żadnego normalnego playerka do DVD.


Gry.
Da się uruchomić. Chodzą prawidłowo. Nie mogłem nic powiedzieć. Tzn te które zainstalowałem śmigały jak złoto. A były to TRD3/TRD2/TRD/B.o.S/RBR/CMR2005/Juiced/Tribes/Chrom, Chrome Specforce/FarCry.
OS posiada w sobie już zaimplementowany DX10. Niby nowe funkcje ale w sumie nic się nie zmieniło Poza tym że w FC drzewa były ładniejsze niż na dx9c
Średnia FPS 45
Miłe wrażenie robią odmłodzone wersje starych gier oraz dodane szachy, machjong i kilka innych.
Jest nawet gierka dla maluchów takich 5-

Podsumowując.
System godny uwagi ale jeszcze widać że nieskończony. Masa w nim baboli i innych dziwadeł, pożerających zasoby systemu.
Ale do stycznia powinni się wyrobić. Na dzień dzisiejszy...ładna z tego prezentacja, choć ma zalążki na godnego następcę Xp Prof.
Proces aktywacji jak był tak jest. Teraz czas to nie 30 dni a tylko14.
Za pół roku zobaczymy jak to wygląda.

Na dzień dzisiejszy ceny przewidywane kształtują się następująco
Home Basic ---drogi (ok. 720 zł)
Home Premium---droższy (ok. 830 zł)
Business---dosyć drogi (ok. 1050 zł)
Ultimate--- diabelnie drogi (ok. 1385 zł)
Enterprise--- zapomnij o zakupie będzie dostępna tylko w programach licencjonowania grupowego.

Na razie na szczęście są to tylko przebąkiwania wielkich panów od marketingu.


Osobiście.
Mnie się podoba. Trochę nad nim trzeba będzie popracować zaraz po instalacji ale po dostosowaniu do normalnego życia będzie chyba znośny.I pomimo wyjścia na rynek w styczniu 2007 ja odczekam do pokazania się pierwszego service packa.


Wersja dostepna na stronach microsoftu jest wersją ewaluacyjną więc osoby na palone na windowsa za free się zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak ostatecznym testem będzie działanie Visty w trybie 64-bitowym. Tryb 32-bitowy, to już niedługo trup (wszystkie procesory sprzedawane od ponad roku mają x64, więc nie ma co się przejmować i32). Granica 2 GB na przeciętną aplikację przestanie wystarczać już za chwileczkę i co..? :) Moim zdaniem MS mógłby spokojnie usunąć z tego systemu kod 32-bitowy, a stare programy uruchamiać tylko pod 32-bitową maszyną wirtualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:< jestem zasmucony tym systemem niema co teraz to bedom wymagania gier skoro sam windows bierze 512 ram i obsluguje hsadery 3,0 pytam sie po ki H.. shadery 3,0 w systemie operacyjnym mam parzec na odbicia okienken w sobie?^^(jak by kto pytał w wymaganiach victy jest karta z shaderami 3,0) wiem ze teraz ciezko dostac cos mniejszego niz 3,0 no ale samochody jezdża na normalne paliwo choc rakietowe jest juz znane od dawna..(taka aluzja) dalej wymagania gier wzrosna niema sie co oszukiwac (wiem pisałem juz o tym) pare razy kiedys na takim sprzecie co wymaga vista szlo odpalic dooma 3/far crya na przynajmneij srednich(moze procek troche slaby ale to szczegół) a dzis system operacyjny:< microsoft zabardzo sie panoszy i mysli ze jego monopol bedzie trwal wiecznie(choc juz nie wkoncu sa linuxy itp) dalej cena.... zaliczylem plecy za ta kase za najtansza wersje mozna w polsce( okolo 2100zl) kupic przynajmniej sredniego kompa(nie mowie juz o wersji najlepszej za ktora mozna kupic zaje.. maszynke do gier) wiec albo microsoft wymyslił super system zabezpieczen albo viste kupia duuzo osób tylko za 10złna bazarkach(i taka jest niestety prawda) .. tyle co chcialem powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza Vista ma kosztować 199$.

Wersja systemu Cena produktu Cena wersji aktualizacyjnej
Home Basic 199.00 USD 99.95 USD
Home Premium 239.00 USD 159.00 USD
Ultimate 399.00 USD 259.00 USD
Business 299.00 USD 199.00 USD

a oto źródło informacji
http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3091,Microsoft_poda%C5%82_ceny_Windows_Vista.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ceny mi sie niewiem czemu pomieszały i z kąd je wziełem ale i tak to co napisałem to prawda i w polsce microsfot niemoze liczyc na duzy zbyt (moge sie mylic) w wielu innych krajach tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 21:54, Solstheim napisał:

>ceny mi sie niewiem czemu pomieszały i z kąd je wziełem ale i tak to co napisałem to prawda
i w polsce microsfot niemoze liczyc na duzy zbyt (moge sie mylic) w wielu innych krajach tez


Około 750zł za wersję pudełkową w najuboższym wydaniu, to jets i tak za dużo jak na polskie realia. Chyba że będzie też możliwość zakupu w wersji tańszej (wraz z samodzielnie złożonym PC- ja kupiłem w ten sposób XP HE za około 300zł) to jest chyba ver OEM, ale nie jestem pewny.

Poza tym mogła by być edycja dla uczniów i studentów (nie więcej niż 40% ceny (w wypadku każdej wersji poza Business) i by zeszło jak świeze bułeczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 23:05, T4KEDA napisał:

Poza tym mogła by być edycja dla uczniów i studentów (nie więcej niż 40% ceny (w wypadku każdej
wersji poza Business) i by zeszło jak świeze bułeczki)

Studenci uczelni będących w programie Microsoft Development Network Academic Alliance będą peno jak w przypadku poprzednich Windows mogli pobrać za 0 euro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2006 o 19:33, PioMrex napisał:

> Poza tym mogła by być edycja dla uczniów i studentów (nie więcej niż 40% ceny (w wypadku
każdej
> wersji poza Business) i by zeszło jak świeze bułeczki)
Studenci uczelni będących w programie Microsoft Development Network Academic Alliance będą
peno jak w przypadku poprzednich Windows mogli pobrać za 0 euro ;)


A jakie uczelnie są w tym programie?? Bo jeśli Politechnika Poznańska to się ucieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 11:11, T4KEDA napisał:

A jakie uczelnie są w tym programie?? Bo jeśli Politechnika Poznańska to się ucieszę :)

Ja byłem na telekomunikacji to mieliśmy, wiem, że także elekrotechnika miała oraz wydział inf. i zarz. a przynajmniej informatycy z tego wydziału.
Trzeba pójść do centrum zarządzania siecią (budynek Wydz. Elektrycznego, bodaj 1 piętro na końcu korytarza za szklanymi drzwiami z szyfrem).
Pozdrawiam.

Teraz obowiązują bodaj licencje roczne, czy na czas studiów, pierwsze programy jakie udostępnili były przez ok. 0,5 roku (jakieś 3 lata temu) na korzystniejszej licencji udostępniane (także po zakończeniu nauki) potem się zorientowali, że za dobrze i zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 17:44, PioMrex napisał:

> A jakie uczelnie są w tym programie?? Bo jeśli Politechnika Poznańska to się ucieszę :)

a jeszcze tu bodaj możesz poczytać więcej o programie: http://msdn60.e-academy.com/elms/Storefront/Storefront.aspx?campus=wyd_ele


Fajnie, dzięki. Ja akurta idę na Informatykę :) więc może Vistę będę miał na tej ich licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 12:22, T4KEDA napisał:

Fajnie, dzięki. Ja akurta idę na Informatykę :) więc może Vistę będę miał na tej ich licencji.

Tak jak pisałem, idź się zgłoś pod wskazane powyżej miejsce, mówiąc, że przyszedłeś w sprawie programu MSDN AA (to jest międzywydziałowa komórka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja Business ma być podobno dostępna już w Listopadzie tego roku.- Słyszał ktoś o tym??
A komercyjna w styczniu 2007- oby nie było opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować