Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

nie znam dokładnych nazw wersji, ale wersja dla firm ma być faktycznie wcześniej (ten rok) niż "domowe" (początek przyszłego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać różnice pomiędzy wersjami albo dać linka gdzie to jest po Polsku opisane? Chcę wiedzieć, czym różni się Home od Premium i Ultimate, bo są dziwne pogłoski, że Home jest gorsze od XP i że gry najlepiej działają na Ultimate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 22:12, Galadin napisał:

Może ktoś opisać różnice pomiędzy wersjami albo dać linka gdzie to jest po Polsku opisane?
Chcę wiedzieć, czym różni się Home od Premium i Ultimate, bo są dziwne pogłoski, że Home jest
gorsze od XP i że gry najlepiej działają na Ultimate.

gorszy to będzie tradycyjnie starter, home chyba już nie (aczkolwiek mogę sie mylić, jako że chwilowo nie dysponuje za szybkim komputerem vistą raczej nie jestem zainteresowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 22:12, Galadin napisał:

Może ktoś opisać różnice pomiędzy wersjami albo dać linka gdzie to jest po Polsku opisane?
Chcę wiedzieć, czym różni się Home od Premium i Ultimate, bo są dziwne pogłoski, że Home jest
gorsze od XP i że gry najlepiej działają na Ultimate.



Poszukaj na tej stronie, coś powinno być na temat różnic http://www.centrumxp.pl/

Czytaliście newsa? http://www.gram.pl/news.asp?id=2580 wystarczy mieć odpowiedni klucz i załatwione.
Mam nadzieję, że wersja podstawowa nie będzie gorsza od XP Pro (albo przynajmniej Home) bo po co wydawać taką kasę?? skoro ma się otrzymac gorszy produkt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach Visty beta 2 a teraz sprawdzam Vistę 64bit RC1.
Śmiga pięknie tyle, że w poprzedniej becie 2 system ściągnął sobie w formie aktualizacji stery do SB LIve! i miałem dźwięk. Teraz (pewnie ze względu na to, że to 64bit) sterów do Live''a! nie ma ... dźwięku też nie ;(

Wie ktoś może coś na ten temat? Kiedy te stery będą? A może już są (mile widziane linki) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Vista zbliża się wielkimi krokami :). Na wielu stronach internetowych można znaleźć reklamę:

"Nie daj się złapać w sieci.
Kup legalizacyjny Windows."

Ceny Windows''a XP tanieją. W tej chwili Home OEM można kupić za 340 zł. Ceny spadają i moim zdaniem to dobrze, ponieważ XP jest wart tej ceny, dla początkującego użytkownika według mnie lepszy będzie on, a nie bardzo droga Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać. Już tylko 1 miesiąc i 26 dni do premiery Vista. Wejście tego oprogramowania przyspieszy rozwój komuterowego sprzętu, a co za tym idzie spadek cen obecnego sprzętu. Pozwoli mi to w marcu kupić nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie panowie czy kupic i załozyc Viste od razu czy poczekac jeszcze tak z rok do dwóch lat jak większosc programów na to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 20:29, Neo97 napisał:

Witam słuchajcie panowie czy kupic i załozyc Viste od razu czy poczekac jeszcze tak z rok do
dwóch lat jak większosc programów na to będzie


Na początku zapewne będzie droższy niż np po roku. A to co działa na XP na Viscie tez powinno dzialac. Wybor nalezy i tak do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 12:38, Clegan napisał:

Trzeba będzie wymienić część aplikacji - nie działają pod Wiśta http://www.idg.pl/news/100288.html

Tylko, że informacje podane na wspomnianej stronie szybko się dezaktualizują lepiej pójść do źródła:
http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista_Software_Compatibility_List
gdzie na wprowadzane są uaktualnienia informacji, sytuacja nie wygląda aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie bedzie mialo slaby komp to gierki beda dzialac wolniej :) a skoro juz w wakacje albo zaraz po wakacjach procesory 4 rdzeniowe stana sie standartem to nie wiem o co krzyk :) to tak jakby mowic ze na P III win xp bedzie dzialac wolniej niz 98 a gierki to nie daja sie uruchomic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 10:06, morthi napisał:

jak sie bedzie mialo slaby komp to gierki beda dzialac wolniej :) a skoro juz w wakacje albo
zaraz po wakacjach procesory 4 rdzeniowe stana sie standartem to nie wiem o co krzyk :) to
tak jakby mowic ze na P III win xp bedzie dzialac wolniej niz 98 a gierki to nie daja sie uruchomic.

4 rdzenie standardem ? Chyba żartujesz - dopiero co dwa wchodzą do powszechnego użytku, a wcale nie są dwa razy lepsze od 1rdzeniowych.
A poza tym na co komu proc 4rdzeniowy w grach ? Wydajności w tym wypadku wiele albo wcale to nie podnosi.
4rdzenie w domu na początku będą ''chłytem marketingowym'' dla ludzi ogłupionych różnymi ''testami'' [a bo na tym to jest 120fps, a na k8l 130fps] :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 10:06, morthi napisał:

jak sie bedzie mialo slaby komp to gierki beda dzialac wolniej :) a skoro juz w wakacje albo
zaraz po wakacjach procesory 4 rdzeniowe stana sie standartem to nie wiem o co krzyk :) to
tak jakby mowic ze na P III win xp bedzie dzialac wolniej niz 98 a gierki to nie daja sie uruchomic.

No tak, ale nie każdego od razu stać na "smoka", który będzie z nawiązką nadrabiał te 10, czy 15%. :\
Jakie 4 rdzenie? dopiero co weszły dwa. A jeśli już wyjdą te 4, to lepiej ich ceny nie chcę znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sa lepsze 2 rdzenie bo nie sa w pelni wykorzystane ot co... Poza tym nie moga az tak szybko wprowadzic 4 rdzeni bo byloby to hmmm marnotractwo.

@Ciastuś a sprawdzales sam jak tyo dziala? No i jeszcze jedno czy bedzie takze polska wersja tego czegos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:07, metal_man napisał:

Zaciekawil mnie w Viscie system sterowania glosem. Mozecie cos o tym napisac? Jest to bodaj
w ktoryms RC...

http://www.youtube.com/watch?v=JGoyUwU0l54&NR

metal_man: pewno nie, nie opracowano wydajnego i znośnego systemu rozpoznawania dla polskiej mowy, chociaż tu widać, że komendy są wydawane "jakby" w bezokoliczniku, czyli w sumie wystarczyły by wzorce fonemów i ich powiązań, ale raczej z dyktowaniem w Wordzie byłby pewno spory problem. Chyba, że sytuacja sie poprawiła i coś się zmieniło w ostatnim czasie w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować