Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

jak zainstalować konkretną poprawkę do windows vista bezpośrednio, bez wchodzenia na stronę microsoftu i bez sprawdzania oryginalności systemu . (mam oryginalny, ale nie mam ochoty instalować pluginu do sprawdzania tego, ani nic podobnego :-/ )
System aktualizuje się automatycznie, o to chodzi żeby zainstalował to co mu powiem, jak to zrobić?
w zabezpieczeniach/windows update mam wyświetlone zainstalowane poprawki, ale jak kazać mu zainstalowac inną?
mam podejżenia że któraś z aktualizacji zamieszała mi z wykorzystaniem RAMu,

btw . instalować service pack 1 dla vista KB936330 ?
pytam bo to waży wiecej niż mam limit internetu w moim notku, (tam mam limit danych 500MB) i muszę kombinować jak to ściągnąc, na razie nie wiem jak, na PC mam XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:19, seles napisał:

jak zainstalować konkretną poprawkę do windows vista bezpośrednio, bez wchodzenia na
stronę microsoftu i bez sprawdzania oryginalności systemu . (mam oryginalny, ale nie
mam ochoty instalować pluginu do sprawdzania tego, ani nic podobnego :-/ )


Skoro system masz oryginalny, to chyba nie rozumiem problemu...

Dnia 24.04.2008 o 19:19, seles napisał:

System aktualizuje się automatycznie, o to chodzi żeby zainstalował to co mu powiem,
jak to zrobić?


Po wybraniu opcji w Windows Update - sprawdź dostępne aktualizacje - powinna Ci się pokazać lista możliwych do zainstalowania poprawek z zaznaczeniem czego mniej więcej dotyczą i jak są ważne. Możesz wybrać, co chcesz zainstalować.

Co do SP1 to można go ściągnąć w postaci osobnego pliku bezpośrednio ze strony Microsoftu, a dopiero potem zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instalacja plugina w ie jest przydatna - dzieki tej wtyczce bez problemu brykasz sobie po dziale download :)
zgadzam sie ze bez sensu jest instalowac ta wtyczne korzystajac z ff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 22:01, GanD napisał:

> jak zainstalować konkretną poprawkę do windows vista bezpośrednio, bez wchodzenia
na
> stronę microsoftu i bez sprawdzania oryginalności systemu . (mam oryginalny, ale
nie
> mam ochoty instalować pluginu do sprawdzania tego, ani nic podobnego :-/ )

Skoro system masz oryginalny, to chyba nie rozumiem problemu...

bo powiedz mi po co to? mi nie jest potrzebna ani mojemu kompowi, zajmuje miejsce, i nie jest to podejżane? bo dla mnie tak... dlaczego nie wystarczy im numer seryjny? niech sobie wsadzą te wtyczkę...

Dnia 24.04.2008 o 22:01, GanD napisał:

Po wybraniu opcji w Windows Update - sprawdź dostępne aktualizacje - powinna Ci się pokazać
lista możliwych do zainstalowania poprawek z zaznaczeniem czego mniej więcej dotyczą
i jak są ważne. Możesz wybrać, co chcesz zainstalować.

przecież właśnie napisałam , że tyle to wiem... otóz tego co chcę zainstalowac brakuje tam :/ więc nie mogę tego sobie wybrać :/

Dnia 24.04.2008 o 22:01, GanD napisał:

Co do SP1 to można go ściągnąć w postaci osobnego pliku bezpośrednio ze strony Microsoftu,
a dopiero potem zainstalować.

dobra, spróbuje, a warto w ogóle to instalować? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 23:17, seles napisał:

bo powiedz mi po co to? mi nie jest potrzebna ani mojemu kompowi, zajmuje miejsce, i
nie jest to podejżane? bo dla mnie tak... dlaczego nie wystarczy im numer seryjny? niech
sobie wsadzą te wtyczkę...


Podejrzana jest jak dla mnie tylko niechęć do sprawdzenia oryginalności systemu.

Dnia 24.04.2008 o 23:17, seles napisał:

przecież właśnie napisałam , że tyle to wiem... otóz tego co chcę zainstalowac brakuje
tam :/ więc nie mogę tego sobie wybrać :/


W takim razie skorzystaj z ich witryny internetowej lub obejdź się smakiem, jeśli autoryzacja systemu Ci nie po drodze. Taki system, takie zabezpieczenia. Kupując go, sam się na to zgodziłeś. Teraz już nic nie poradzisz.

Dnia 24.04.2008 o 23:17, seles napisał:

dobra, spróbuje, a warto w ogóle to instalować? :P


Nie tylko ja pisałem na ten temat wcześniej. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 23:33, GanD napisał:

> bo powiedz mi po co to? mi nie jest potrzebna ani mojemu kompowi, zajmuje miejsce,
i
> nie jest to podejżane? bo dla mnie tak... dlaczego nie wystarczy im numer seryjny?
niech
> sobie wsadzą te wtyczkę...

Podejrzana jest jak dla mnie tylko niechęć do sprawdzenia oryginalności systemu.

po prostu nie lubię takich ''orwellowskich'' praktyk, to jakas paranoja, żadna inna firma tego nie robi bo by stracili klientów, tylko micro$oft, bo mają monopol

Dnia 24.04.2008 o 23:33, GanD napisał:

W takim razie skorzystaj z ich witryny internetowej lub obejdź się smakiem, jeśli autoryzacja
systemu Ci nie po drodze. Taki system, takie zabezpieczenia. Kupując go, sam się na to
zgodziłeś. Teraz już nic nie poradzisz.

system vista był juz na notku jak kupowałam:/
zaczynam rozumieć MAC''owców ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 23:42, seles napisał:

system vista był juz na notku jak kupowałam:/

Zawsze możesz zmienić system na coś innego, gdy Ci nie odpowiada ;)
Poza tym większość producentów laptopów umożliwia chyba kupno laptopa bez OSu, a przynajmniej powinna. Nieraz słyszałem o procesach wytoczoych przez klientów z tego powodu.

Dnia 24.04.2008 o 23:42, seles napisał:

zaczynam rozumieć MAC''owców ...

Hę? A tu co masz na myśli?
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 23:49, Klimos napisał:

> zaczynam rozumieć MAC''owców ...
Hę? A tu co masz na myśli?
;)

znaczy się prawie wszystkich MAC''owców... ;p
MACowcy powinni istnieć żeby robić konkurencję Micro$oftowi ;]
w sumie przerzucneie się na MACa nie musi być takie złe, i nawet może o tym pomyślałabym, gdyby nie to że lubię grać na kompie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 00:11, seles napisał:

znaczy się prawie wszystkich MAC''owców... ;p

No dobra, ale jak to się ma do "rozumienia ich" w kontekście Twoich poprzednich postów. OS X też jest preinstalowany na każdym kompie Apple''a i zbytniego wyboru nie masz. Podobnie jak nie wiesz tak do końca co w systemie operacyjnym działa w tle...

Dnia 25.04.2008 o 00:11, seles napisał:

MACowcy powinni istnieć żeby robić konkurencję Micro$oftowi ;]

I istniejemy. Co prawda niezbyt licznie, zwłaszcza w tej części świata, ale procentowy udział Apple''a w rynku cały czas rośnie.

Dnia 25.04.2008 o 00:11, seles napisał:

w sumie przerzucneie się na MACa nie musi być takie złe, i nawet może o tym pomyślałabym,
gdyby nie to że lubię grać na kompie ...

Polecam. A jeśli chodzi o granie, to konsole też mają swój urok. W zasadzie MAC + X360/PS3 to kombinacja idealna. I to mówię ja, który grał wyłącznie na PC przez jakieś 18 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 19:19, seles napisał:

jak zainstalować konkretną poprawkę do windows vista bezpośrednio, bez wchodzenia na
stronę microsoftu i bez sprawdzania oryginalności systemu . (mam oryginalny, ale nie
mam ochoty instalować pluginu do sprawdzania tego, ani nic podobnego :-/ )
System aktualizuje się automatycznie, o to chodzi żeby zainstalował to co mu powiem,
jak to zrobić?
w zabezpieczeniach/windows update mam wyświetlone zainstalowane poprawki, ale jak kazać
mu zainstalowac inną?
mam podejżenia że któraś z aktualizacji zamieszała mi z wykorzystaniem RAMu,


Nie wnikam dlaczego nie chcesz instalować pluginu sprawdzania autentyczności MS - Twoja brocha. Nie mniej nie udało mi się jeszcze skorzystać z Windows Update Online dzięki FF. MS woła, że trzeba zrobić to poprzez IE. Co zaś do samych aktualizacji, osobiście mam ustawione, że system w sprawdza czy są dostępne aktualizacje ale pyta mnie czy chcę zainstalować i które z nich.

Dnia 24.04.2008 o 19:19, seles napisał:

btw . instalować service pack 1 dla vista KB936330 ?


Według mnie warto. Po zainstalowaniu SP1 system zaczął pracować o wiele szybciej niż XP (przynajmniej u mnie - konfig raczej dobry, Vista Ultimate 32-bit)

Dnia 24.04.2008 o 19:19, seles napisał:

pytam bo to waży wiecej niż mam limit internetu w moim notku, (tam mam limit danych 500MB)
i muszę kombinować jak to ściągnąc, na razie nie wiem jak, na PC mam XP


Zawsze możesz podejść do kafejki internetowej, ściągnąć plik, wrzucić na pendrive i wgrać do notebooka. Musisz tylko pamiętać, że aby zainstalować jakąkolwiek aktualizację z dysku twardego musisz mieć włączoną usługę aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2008 o 08:37, mrosi napisał:

Zawsze możesz podejść do kafejki internetowej, ściągnąć plik, wrzucić na pendrive i wgrać
do notebooka.

wtedy w kafejce muszą mieć legalną vistę z IE?
mam PC ze stałym łączem, ale z XP i FF

Dnia 25.04.2008 o 08:37, mrosi napisał:

Musisz tylko pamiętać, że aby zainstalować jakąkolwiek aktualizację z dysku
twardego musisz mieć włączoną usługę aktualizacji.

to chyba mam właczaoną .bo to jest automatyczne, czasem mi coś aktualizuje sam, a czasem pyta :S
btw co gorsza czasem bez pytania nagle resetuje mi się notbook , np podczas grania,żeby zainstalować aktualizacje... jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 08:34, Klimos napisał:

> znaczy się prawie wszystkich MAC''owców... ;p
No dobra, ale jak to się ma do "rozumienia ich" w kontekście Twoich poprzednich postów.
OS X też jest preinstalowany na każdym kompie Apple''a i zbytniego wyboru nie masz. Podobnie
jak nie wiesz tak do końca co w systemie operacyjnym działa w tle...

no nie wiem:) no to jaka jest przewaga OS X ?
czemu MAC nie pomyśli o graczach? :P

Dnia 25.04.2008 o 08:34, Klimos napisał:

Polecam. A jeśli chodzi o granie, to konsole też mają swój urok. W zasadzie MAC + X360/PS3
to kombinacja idealna. I to mówię ja, który grał wyłącznie na PC przez jakieś 18 lat
:P

no tak, o konsoli też myślę, ale mam sentyment do pewnych gierek na piecyka :)
i mając X360 znów żeby pograć na necie musisz płacić Micro$oftowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:
1) Jak zwolnić przestrzeń zajmowaną przez kopie zapasowe systemu? Tzn. Vista uszczęśliwia mnie na siłę oferując możliwość przywrócenia systemu do stanu sprzed x dni. Problem w tym, że w ten oto sposób wcięło mi ponad 20 GB przestrzeni na dysku, a to już trochę boli... :/
2) Posiadam Vistę Business. Dla tej wersji, jak i Ultimate istnieje możliwość downgrade''u na XP Pro. Na czym ten proces polega? Czy muszę z kontaktować się z M$ czy HP?
Dla przypomnienia - posiadam laptopa HP 8710p z fabrycznie instalowaną Vistą B.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:25, conradzik napisał:

2 pytania:
1) Jak zwolnić przestrzeń zajmowaną przez kopie zapasowe systemu? Tzn. Vista uszczęśliwia
mnie na siłę oferując możliwość przywrócenia systemu do stanu sprzed x dni. Problem w
tym, że w ten oto sposób wcięło mi ponad 20 GB przestrzeni na dysku, a to już trochę
boli... :/
2) Posiadam Vistę Business. Dla tej wersji, jak i Ultimate istnieje możliwość downgrade''u
na XP Pro. Na czym ten proces polega? Czy muszę z kontaktować się z M$ czy HP?
Dla przypomnienia - posiadam laptopa HP 8710p z fabrycznie instalowaną Vistą B.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Komputer -> PPM na Ikonce dysku Właściwości -> Pod wykresem zajętości dysku "oczyszczanie dysku" -> Zakładka Więcej Opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 00:11, seles napisał:

w sumie przerzucneie się na MACa nie musi być takie złe, i nawet może o tym pomyślałabym,
gdyby nie to że lubię grać na kompie ...

Można użyć bootcampa i zainstalować sobie Win XP/Vista. W dodatku można zaopatrzyć się w narzędzie Parallels Desktop i używać okienek bez konieczności reboot''owania Maka. Bardzo dobre rozwiązanie, sam czasem z niego korzystam...

Btw: Zgadzam się z Klimosem, Macintosh plus konsola Next-gen to doskonała kompozycja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 00:57, Zelgadis napisał:

> w sumie przerzucneie się na MACa nie musi być takie złe, i nawet może o tym pomyślałabym,

> gdyby nie to że lubię grać na kompie ...
Można użyć bootcampa i zainstalować sobie Win XP/Vista. W dodatku można zaopatrzyć się
w narzędzie Parallels Desktop i używać okienek bez konieczności reboot''owania Maka.
Bardzo dobre rozwiązanie, sam czasem z niego korzystam...

Btw: Zgadzam się z Klimosem, Macintosh plus konsola Next-gen to doskonała kompozycja
;)

Nie jest aż tak doskonała, granie w fpsy to jednak nie na padzie, a na macu takich pozycji jak na lekastwo, i choć cenie sobie system jakim jest OS X to jednak wolę zwykłego PC i Windows, bardziej uniwersalne rozwiązanie no i gry na next geny w momenncie premiery są o 100 - 150zł droższe od odpowiedników na PCty i choć koledzy się ze mnie smieją to używam orginalnego oprogramowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 09:40, Klimos napisał:

> Tak no racja ale niema to jak pc

Nie posiadam w domu od kilku miesięcy. I jakoś nie czuję się z tego powodu gorzej, niż
jak go miałem. Powiem więcej, w porównaniu do tego, co przeżywam w pracy na Viście, korzystanie
z komputera w domu to przyjemność ;]
Yes


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 20:08, HiroshiTakubo napisał:

Jak zrobić, żeby mikrofon działał, bo mi nie chce.... Podpinam go i niegdzie sie nic
nie pokazuje :P

a podpinasz gdzie?
Jeśli z przodu to :
- musisz włączyć wykrywanie panelu przedniego w aplikacji sterującej kartą dźwiękową
- sprawdź czy przedni panel jest podlączony do płyty głównej
- sprawdź które urządzenie audio jest zaznaczone do przechwytywania dźwięku - powinien być mikrofon
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych kilku dniach użytkowania visty home premium mam dwa pytania:

1) czy da się zmusić vistę do przyjęcia sterowników niepodpisanych cyfrowo? Widzę, że system automatycznie odrzuca wszystkie inne stery, a jedyne do mojej kamerki internetowej są właśnie niepodpisane.

2) Drobny szczegół: gadżet (tak to się nazywa?) pełniący rolę czytnika rss ma wielkość umożliwiającą pokazywanie tylko 4 wiadomości na raz i nie da się go rozciągnąć w dół (ma stałą szerokość), podczas gdy ja na tym bocznym panelu mam w dół jeszcze sporo miejsca. Nic się nie da z tym zrobić? W panelu od google czytnik rss był bardzo elastyczny, można go był rozciągać dowolnie. Znalazłem inny czytnik ale ten może pokazać max 8 wiadomości jednocześnie i też ma sztywną wysokość. Niby drobna rzecz ale już zdążyłem się przyzwyczaić do tego panelu googla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować