Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2008 o 11:11, Darkstar181 napisał:

Wczoraj zainstalowałem świetną, wspaniałą, nową Vistę, i oczywiście od razu są do diabła
z nią problemy.
Mianowicie chciałem wyłączyć komputer, i od niechcenia (wiem,głupota boli) nie szukałem
opcji wyjścia (która w XP była WIDOCZNA, a w Viście nie). W końcu kliknąłem na opcję
po prawej po rozwinięciu paska z symbolem kółka z kreską w środku (czyli symbol mocy,
włączenia systemu i tak dalej) Ekran się ściemnił (tak jak przy wylogowywaniu)
po czym monitor przestał cokolwiek wyświetlać, prócz napisu " tryb oszczędny ". Po czym
komputer przestał na cokolwiek reagować.

Dzisiaj nie mogę uruchomić systemu, cały czas jest na monitorze pisze tryb oszczędnościowy.

czyli komp cały czas był właczony? próbowałes włączenia przycisku zasilania na kompie?

Dnia 20.05.2008 o 11:11, Darkstar181 napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja kurna opcję włączyłem !?

chyba uśpienia

Dnia 20.05.2008 o 11:11, Darkstar181 napisał:

I co ważniejsze, jak ją
kurną, WYŁĄCZYĆ. Przypominam, była to opcja z symbolem tego kółka z kreską, po prawej
stronie rozwiniętego paska.

spróbuj przycisk zasilania na kompie, jakbyś normalnie włanczał go

Dnia 20.05.2008 o 11:11, Darkstar181 napisał:

Acha, sam system to Vista HOME premium, 64 bitowa. Monitor to 19 LCD (nie wiem czy ma
to znaczenie, ale po podłączeniu do innego komputera monitora jest ta sama sytuacja.

chciałeś powiedzieć, po podłaczeniu innego monitora do komputera ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 11:45, seles napisał:

czyli komp cały czas był właczony? próbowałes włączenia przycisku zasilania na kompie?

Nie.Wy łączyłem go przełącznikiem od zasilania.

Dnia 20.05.2008 o 11:45, seles napisał:

> Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja kurna opcję włączyłem !?
chyba uśpienia
> I co ważniejsze, jak ją
> kurną, WYŁĄCZYĆ. Przypominam, była to opcja z symbolem tego kółka z kreską, po prawej

> stronie rozwiniętego paska.
spróbuj przycisk zasilania na kompie, jakbyś normalnie włanczał go

Próbowałem, nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ;] Nie wiem o co ci dokładnie chodzi, ale podam pare informacji. Ta opcja to zapisanie sesji i przełączenie kompa w stan niskiego poboru energii, umożliwiając szybkie wznowienie pracy (jak najedziesz na ikonke kursorem to podaje info). Fakt, też się na to kilka razy złapałem na początku ;] Jak się z tego wychodzi ? Wciskając np enter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 12:14, Darkstar181 napisał:

> czyli komp cały czas był właczony? próbowałes włączenia przycisku zasilania na kompie?

Nie.Wy łączyłem go przełącznikiem od zasilania.
> > Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja kurna opcję włączyłem !?
> chyba uśpienia
> > I co ważniejsze, jak ją
> > kurną, WYŁĄCZYĆ. Przypominam, była to opcja z symbolem tego kółka z kreską,
po prawej
>
> > stronie rozwiniętego paska.
> spróbuj przycisk zasilania na kompie, jakbyś normalnie włanczał go
Próbowałem, nic to nie dało.

ee. to dziwne...
gdy był wyłaączony, a gdy był w tym "trybie" też próbowałes przyciskiem? ale nie przez pieć sekund tylko krótko. Jak nie podziała to nei wiem:S

[u mnei przywołuje się go z uśpienia przyciskiem kompa, a tego pzrycisku w menu start nie używałam i wolę nie używać chyba jak to czytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest przycisk wstrzymania - naprawdę bardzo przydatna opcja (możesz ją też wybrać z tego rozwijanego menu na końcu). Jak napisał Skwarek pl powoduje ona przejście kompa w stan niskiego poboru energii i zapisuje Twoją sesję w pamięci komputera, dzięki czemu później możesz błyskawicznie uruchomić go z powrotem. Jednak tak naprawdę komputer nie wyłącza się całkowicie, choć może to tak wyglądać, bo m.in. gaśnie dioda wskazująca, że komputer jest aktualnie włączony (a jeśli ktoś ma naprawdę cichy sprzęt to faktycznie może wyglądać jakby był wyłączony zupełnie), można to porównać do telewizora w stanie czuwania albo do zgaszonego, ale nie wyłączonego monitora. Także po użyciu tej opcji nie należy odłączać komputera od sieci przyciskiem zasilania, bo wtedy wyłączysz go całkowicie, a co się wtedy stanie, to nie wiem. W każdym razie powrót do systemu to zwykłe poruszenie myszką albo kliknięcie, wciśnięcie dowolnego przycisku na klawiaturze, komputer powinien być gotowy do użytku po dosłownie kilku sekundach.
Vista ma chyba domyślnie ustawione przejście w ten tryb po 2h bezczynności, jednak jako bezczynność traktuje też działający w tle program do ściągania plików, więc lepiej wyłączyć to całkiem albo znacznie wydłużyć okres bezczynności, bo inaczej można sobie uniemożliwić korzystanie choćby z tego typu programów (nie wiem, jakby to podziałało, gdy w tle będzie działać np. defragmentacja dysków).

Ustawienia możesz zmienić w: panel sterowania -> opcje zasilania (po lewej stronie będzie lista opcji). Ja mam wyłączone automatyczne przejście w ten tryb, ale korzystam z niego ręcznie bardzo często, bp gdy np. muszę wyjść na pół godziny do sklepu, to bardziej opłaca mi się ustawić komputer w tryb czuwania niż go całkowicie wyłączać, po powrocie mogę od razu wrócić do tego co robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 00:05, ConayR napisał:

> /.../ > Co będziesz z tego miał? Nie wiem do czego kompa używasz. Na nowszych sterownikach zarówno
DX9 jak i DX10 osiągają lepszą wydajność. /.../

Jak powszechnie wiadomo, komputer służy do grania. Potem długo nic, i dalej służy do bawienia się fotografią cyfrową, oglądania telewizji, filmów, sprawdzania poczty i rozrabiania na forum. Czasem jeszcze do jakiejś tam pracy (z Officem) i grzebania w internecie.
Zreszta do wszystkiego (oprócz gier) mam "nieco" starszy komputer z Pentium IV 2,8, jeszcze na szynie 533 z GF 7800 GS i staruszka z Celeronem 800 i GF 5200.
Bajery w rodzaju Aero mogą rozdawać za darmo, bo nie są na tyle atrakcyjne, żeby za nie dodatkowo płacić.
Czyli wygląda na to, że w mojej sytuacji kupno Visty jest pozbawione sensu: korzyści nie są adekwatne do "kosztu wdrożenia" i lepiej będzie, jak sobie w przyszłości kupie nowy komputer z Windowsem Seven, oczywiście 64 bitowy. Bo w tym komputerze, który mam, chyba wystarczy za rok wymienić kartę graficzną.
A Vistę zostawię entuzjastom nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wiem że to stan hibernacji, ale niestety, kompueter nie chce się wybudzić.
Naprawdę nikt nie wie? Widziałem w necie, że ludzie mają pdobne problemy(nie pomaga restart,power) ale odpowiedzi nie znalazłem na wybudzenie kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już nieaktualne. Wkurzyłem się, wcisnąłem z całej siły powera, aż włączył mi się Bios, restartując ustawienia systemu.

Mam jednak pytanie : gdzie mogę ustalić pobór mocy, ewentualnie sprawdzić czy nadal jestem w trybie niskiego poboru pradu? System mi sie juz uruchamia, ale podczas wlaczania, na monitorze nadal jest napisane że jest to tryb oszczednosciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 16:04, Darkstar181 napisał:

Fajnie że wiem że to stan hibernacji, ale niestety, kompueter nie chce się wybudzić.
Naprawdę nikt nie wie? Widziałem w necie, że ludzie mają pdobne problemy(nie pomaga restart,power)
ale odpowiedzi nie znalazłem na wybudzenie kompa.

podobno 64 bitowa vista sprawia kłopoty
tu masz poradnik wujka Billa:

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/Help/335c6a5d-0304-4af1-b13 5-6bf6c124dc111045.mspx
(wklej bez spacji)



Co się dzieje, gdy użytkownik kliknie przycisk Zasilanie w menu Start?


Domyślnie system Windows przełącza komputer w stan uśpienia. Mimo to, można zmienić czynność, która jest wykonywana po kliknięciu przycisku Zasilanie.

Aby zmienić czynność, która jest wykonywana po kliknięciu przycisku zasilania

1.

Otwórz aplet Opcje zasilania, klikając przycisk StartObraz przycisku Start, klikając kolejno polecenia Panel Sterowania, System i konserwacja, a następnie klikając polecenie Opcje zasilania.
2.

Na stronie Wybierz plan zasilania kliknij opcję Zmień ustawienia planu dla wybranego planu.
3.

Na stronie Zmień ustawienia planu kliknij opcję Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.
4.

Na karcie Ustawienia zaawansowane rozwiń opcję Przyciski zasilania i pokrywa, rozwiń opcję Przycisk zasilania w menu Start, kliknij opcję Zasilanie bateryjne lub Podłączone (lub obie opcje), kliknij strzałkę, a następnie kliknij opcję Uśpij, Hibernacja lub Zamknij.
5.

Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij opcję Zapisz zmiany.


::::::::::::::::::::::::
Jak można wznowić działanie komputera?


W przypadku większości komputerów, aby wznowić pracę, wystarczy nacisnąć sprzętowy przycisk zasilania. Mimo to nie wszystkie komputery zachowują się w taki sam sposób. W przypadku niektórych komputerów można wznowić pracę przez naciśnięcie dowolnego klawisza, kliknięcie przycisku myszy lub, w przypadku komputerów przenośnych, przez otwarcie pokrywy. Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych sposobów wznawiania pracy komputera, sprawdź dokumentację dostarczoną z komputerem albo przejdź do witryny sieci web producenta komputera.
jeśli to nie działa , cosjest nei tak, skontaktuj sie z pomocą techniczna mailem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można wyłączyć kontrolę użytkownika?

Bo już mnie wkurza jak muszę potwierdzać, uruchomienie każdego programu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Tu masz jeden z możliwych sposobów:
# Klikamy Start -> Uruchom i wpisujemy msconfig
# Przechodzimy do ostatniej zakładki czyli Narzędzia
# Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom
# Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:42, Paułak napisał:

A można wyłączyć kontrolę użytkownika?

Bo już mnie wkurza jak muszę potwierdzać, uruchomienie każdego programu...


Kazdego ?? - to chyba dzialasz na koncie goscia :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 00:06, GanD napisał:

Oczywiście, że można. Tu masz jeden z możliwych sposobów:
# Klikamy Start -> Uruchom i wpisujemy msconfig
# Przechodzimy do ostatniej zakładki czyli Narzędzia
# Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom
# Zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy system

Dzięki :)

Cremek: No prawie każdego, ale to wkurzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 16:47, Xlol1 napisał:

Czy windows Vista ma ekran 3D? Tzn. pisze cośdo szkoły i pewien nie jestem...


Jeśli używa się Aero Glass to Vista ma flip 3D:
http://tiny.pl/ns3c
i dużą ilość efektów pod postacią shaderów wykonywanych przez kartę graficzną (przezroczystość, blur, etc.).

Więcej informacji znajdziesz np. na Wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Aero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest też drugi, łatwiejszy sposób, by wyłączyć kontrole

1.Klikamy START > PANEL STEROWANIA

2.W widoku kategorii wybieramy
KONTA UŻYTKOWNIKÓW I BEZPIECZEŃSTWO RODZINNE > KONTA UŻYTKOWNIKÓW

Zaś w zwykłym widoku po prostu
KONTA UŻYTKOWNIKÓW

3.Wybieramy
WŁĄCZ LUB WYŁĄCZ FUNKCJĘ KONTROLA KONTA UŻYTKOWNIKA
Witamy się z znanym okienkiem kontroli:)

4.Odznaczamy opcję
UŻYJ FUNKCJI KONTROLA KONTA UŻYTKOWNIKA, ABY POMÓC W OCHRONIE KOMPUTERA


Gratulacje: Kontrola wyłączona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien czy uderzam w odpowiedni temat z moim pytaniem, ale skoro mam Viste to nie zaszkodzi tutaj zapytać.
Dlaczego po wciśnięciu klawisza ctrl w miejscu kursora pojawiają mi się kółeczka? Visty używam od +/- pół roku i wcześniej się tak nie działo. Domyślam się że sam musiałem coś włączyć ale nie za bardzo wiem co ;p Nie jest to wielkim problemem ale czasami męczy, owe kółeczka pojawiją się nawet jak mam uruchomianą jakąkolwiek grę.
Próbowałem zrobić screena i go tutaj pokazać ale na obrazkach nie widać tych kółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisalbys GDZIE Ci sie te koleczka pojawiaja, bo jak dookola kursora myszy to szukaj tego tutaj:

Panel Sterowania -> Mysz -> Zakladka ''opcje wskaznika'' i odznacz opcje ''Pokaz lokalizacje wskaznika po nacisnieciu klawisza CTRL''

Wroc... jednak opisales gdzie to sie pojawia. Wybacz :). Rozwiazanie problemu wiec troche powyzej. Jak nie dziala to wywal kompa przez okno ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:31, Piotrek K. napisał:

Jak nie dziala to wywal kompa przez okno ;)...

Na szczęscie zadziałało bo okno w pokoju mam otwarte ;). Wielkie dzięki za pomoc. Swoją drogą nie wiem jak ta opcja mogła się włączyć skoro nie ma do niej skrótu klawiszowego ja w opcje myszy nie zaglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam XP i nie żałuje.
U kolegi widziałem Viste.
Przezroczyste okna i trójwymiarowe przełączanie okien, czyli ogólnie wygląd, to nic w porównaniu z stabilnością systemu.
Vista wygrywa z XP, jeśli chodzi o wygląd - ze stabilnością, bezawaryjnością Vista przegrywa z XP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować