Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2008 o 12:51, gadula4 napisał:

Cześć - mam teraz zainstalowany XP Proffessional 64bit ENG OEM (oryginalny), mam też
oryginalną Vista Ultimate 32bit PL (wiem, że właściwie to powinno być na odwrót 64 bit
Vista i 32 bit XP, ale tak wyszło). Chciałbym zainstalować Vistę bez kasowania XP - wiem
jak to zrobić, jest jednak pewien haczyk. Chcę, by przy uruchamianiu kompa nie pojawiał
się wybór systemu, ale by najpierw wczytywał się ekran logowania i tam bym miał 2 konta
użytkowników jedno z XP a drugie z Vistą - czy ktoś może opisać jak to zrobić?


Jak masz xp zainstalowany to vista wejdzie na kazda inna partycje pod warunkiem, ze jest ona tak duza (powiedzmy 25/30 gb). Wieksza partycja mija sie z celem (bedzie za wolna).
Co do uruchamiania systemu to ja rowniez chcialem ominac wybor jednak po przewertowaniu wielu stron w google nie znalazlem rozwiazania.
Trzeba zawsze robic restart komputera :(.
A moze ktos wie jak przejsc np, z visty na xp lub odwrotnie bez restartu komputera ? :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obawiam się, że się to nie uda. System zaczyna ładować pliki startowe dla samego siebie. Nie przypuszczam aby udało się spowodować aby obydwa systemy ładowały się jednocześnie. A przynajmniej jeszcze się z tym nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:23, pretorianie napisał:

Chciałem zapytać, jak ma się sprawa zainstalowania Liveboxa przez WiFi do lapka pod Vistą?


Ma sie bardzo dobrze - instalujesz i uzywasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd pobrać sterowniki do Liveboxa do kontrolera WiiFii, to pierwsze moje pytanie,
a drugie moje brzmi następująca, używam jako przeglądarki Internet Explorer 7 i mi nie używa polskich liter typu: ą,ę,ł,ć,ź itp. a wcześniej wszystko działało bez problemu, jeśli macie podobny problem z internet explorer 7 a wiecie jak go rozwiązać to proszę o odpowiedź.
Mój system to Windows Vista Home Premium 32-bit (oczywiście legalny, wszystkie aktualizacje mi się pobierają na bierząco)

P.S tego posta pisałem w notatniku, a już mnie wkurza pisanie postów w notatniku i ich przekopiowywanie następnie do okna przeglądarki :/

PLEASE, HELP MEEEEEEEE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie ale wymaga wyterzenia umyslu w celu odpowiedzi.
Mam Viste Ultimate 32bit SP1 i nie moge na niej uruchomic chata takiego na onecie czy wp. Mam zainstalowana jave flash playera itp i nie dziala co to moze byc prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostra wyjechała dziś z powrotem do berlina, a pudełko od Visty było w futerale od jej laptopa...
Na szczęście zrobiłem swego czasu kopię Visty Ultimate 32bit PL SP1 - tyle, że jako obraz płyty ISO. Może mi ktoś powiedzieć, albo dać link do poradnika jak z tego zrobić BOOT''owalne(startowe) DVD, żeby móc to wgrać? Mogę skopiować wszystkie pliki jak montuję w napędzie wirtualnym i mam oryginalny CD Key. Proszę o jak najszybszą pomoc ;)
Mam już wgrane świeżego XP 32 bit PL SP3 i teraz wystarczy jak jakoś dogram Vistę na drugą, cystą partycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 12:35, gadula4 napisał:

Siostra wyjechała dziś z powrotem do berlina, a pudełko od Visty było w futerale od jej
laptopa...
Na szczęście zrobiłem swego czasu kopię Visty Ultimate 32bit PL SP1 - tyle, że jako obraz
płyty ISO. Może mi ktoś powiedzieć, albo dać link do poradnika jak z tego zrobić BOOT''owalne(startowe)
DVD, żeby móc to wgrać? Mogę skopiować wszystkie pliki jak montuję w napędzie wirtualnym
i mam oryginalny CD Key. Proszę o jak najszybszą pomoc ;)
Mam już wgrane świeżego XP 32 bit PL SP3 i teraz wystarczy jak jakoś dogram Vistę na
drugą, cystą partycję.


mam pytanie skad twoja siostra miala viste ultimate sp1 jezeli przynajmniej w polsce jest ona nie do kupienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w Niemczech w Ernst&Young i to firmowy Windows tyle, że po angielsku - sorki pomyłka. Też się dziwiłem, że mówiła, że PL a jak włączam to jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gdzie chcesz zainstalować tę Vistę?
Generalnie z edycją Ultimate nie ma problemu bo w każdej chwili możesz ściągnąć język polski do niej z aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 13:10, mrosi napisał:

Gdzie chcesz zainstalować tę Vistę?
Generalnie z edycją Ultimate nie ma problemu bo w każdej chwili możesz ściągnąć język
polski do niej z aktualizacji.


Acha, fajnie nie widziałem. Chcę ją zainstalować na partycji D, którą pod nią zrobiłem, ale muszę ją mieć na bootowalnym DVD bo jak instaluję przez wirtualny dysk to po pierwszym restarcie jest blue screen z errorem d0000 cośtam. Proszę więc tylko o to jak zrobić bootowalne DVD z Vistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 14:24, LordYoghurt napisał:

Jeżeli jest to obraz płyty, to po nagraniu go na czystym nośniku, ten powinien być już
bootowalny...

Czyli zrobić nero płytkę DVD Iso z nagranym obrazem Iso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem... :-/ Musisz nagrać płytę z obrazu ISO... W Nero Express jest taka opcja, więc nie powinieneś mieć z tym problemu... Chodzi o to, by na płycie znalazła się zawartość obrazu a nie on sam... Dziwnie to napisałem i trochę nieskładnie, ale mam nadzieję, że zrozumiesz co mam na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 14:42, LordYoghurt napisał:

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem... :-/ Musisz nagrać płytę z obrazu ISO...
W Nero Express jest taka opcja, więc nie powinieneś mieć z tym problemu... Chodzi o to,
by na płycie znalazła się zawartość obrazu a nie on sam... Dziwnie to napisałem i trochę
nieskładnie, ale mam nadzieję, że zrozumiesz co mam na myśli...

Dobra, dzięki, udało mi się, ale mam inny problem - wcześniej jak instalowałem z obrazu to wyskoczył po restarcie ten error d000014 więc zresetowałem system i przez XP sformatowałem partycję na której instalowałem Vistę - problem w tym, że to dalej chciało wgrywać Vistę przy włączeniu - wic włączyłem instalację z tej płytki na tą samą partycję i jest to samo - strzelę format tej partycji przez bios a jak to nie pomorze to się, poddam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki a double post ale nie mam już opcji edycji poprzedniego - wywaliłem wszystko, zainstalowałem od nowa system, tym razem samą Vistę, o dziwo wszystko przyśpieszyło zamiast zwolnić więc XP na razi nie wgrywam. Co ciekawe system na początku instalacji zapytał o język i był tam też polski więc go wybrałem, mimo że to eng. Tylko jedno pytanko - jak zmniejszyć ikonki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 20:16, Tokix napisał:

Prawy klawisz myszy ----> Widok-----> Ikony klasyczne :)

Dzięki, a takiej dużej strzałki przy skrótach jak się pozbyć żeby mniejsza była? Nie napiszę teraz na gg bo aktualnie piszę z innego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować