Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2008 o 22:17, oOreVenOo napisał:

Vista dziwnie zachowuje się po wgraniu SP1. Niektórym przyspiesza, innym zwalnia, jeszcze
innym sypie się całkowicie system. Jedno jest pewne stabilnością Vista nigdy nie doścignie
XP, /.../

Nie wiem, Vistę znam wyłacznie z opowiadań entuzjastów i krytyków. Uznałem, że korzyści z nowego systemu nie sa warte ceny, którą musiałbym zapłacic i pozostałem przy Win2000 i WinXP. Zaczekam na 64 bitowy Win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same podzespoły laptopów są słabe, a co dopiero żeby Vista miała chodzić szybko. Nie dziw się, że wolno się uruchamia bo sam system zżera 1GB ram (tyle masz), a dolicz sobie do tego jeszcze inne aplikacje. Polecam zakupienie kolejnego 1GB albo przesiadkę na XPeka, inaczej będzie straszliwie mulić.

@Krzysztof

Ja z kolei miałem przyjemność pracować, bawić się i grać na Viscie przez około rok. Było nieźle ale nie zawsze, czasem potrafiła wkur.... na maxa. Np brak działania myszki, chodziła dopiero po restarcie systemu, olbrzymie komplikacje z skonfigurowaniem połączenia internetowego, a jak już działało łączyłem się z netem 2 minuty,dla porównania konfiguracja na XPeku to 2 minuty, czas łączenia z internetem od 5 do 15 sekund. I innego typu babole. Problem jest taki, że u niektórych są one na tyle małe i nie zauważalne, iż nie stanowią żadnego problemu, u mnie z kolei czasem było "spoko", a czasem dawały ostro w kość. Więc skończyło się na powrocie na stare śmiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Same podzespoły laptopów są słabe, a co dopiero żeby Vista miała chodzić szybko. Nie
> dziw się, że wolno się uruchamia bo sam system zżera 1GB ram (tyle masz), a dolicz sobie
> do tego jeszcze inne aplikacje. Polecam zakupienie kolejnego 1GB albo przesiadkę na XPeka,
> inaczej będzie straszliwie mulić.
>
> @Krzysztof
>
> Ja z kolei miałem przyjemność pracować, bawić się i grać na Viscie przez około rok. Było
> nieźle ale nie zawsze, czasem potrafiła wkur.... na maxa. Np brak działania myszki, chodziła
> dopiero po restarcie systemu, olbrzymie komplikacje z skonfigurowaniem połączenia internetowego,
> a jak już działało łączyłem się z netem 2 minuty,dla porównania konfiguracja na XPeku
> to 2 minuty, czas łączenia z internetem od 5 do 15 sekund. I innego typu babole. Problem
> jest taki, że u niektórych są one na tyle małe i nie zauważalne, iż nie stanowią żadnego
> problemu, u mnie z kolei czasem było "spoko", a czasem dawały ostro w kość. Więc skończyło
> się na powrocie na stare śmiecie.
Pan chyba z vistą nie miał do czynienia tyle co pisze otoż vista zabiera w systemie ramu proporcjonalnie do posiadanej ilości czyli masz 1 GB to Vista zabierze ci od 400-600MB(masz 2GB to weźmie sobie od 800 do 1200MB) w zalezności od używanych programów w tle i ich rodzaju np przy tabelach exela 70000 wierszy i objetości 30MB oraz z dość rozbudowanym makrem system potrafi zjeść i ponad 800MB(XP wcale tu nie odbiega od mlodszej siostry). Podobnie jest przy edycji grafiki ot chocby gimpem czy paint.NET system dość mocno jest obciążany czy to będzie XP czy Vista
Najprawdopodobniej miałeś coś ostro namieszane w systemie u mnie połączenie z netem następuje natychmiast po zalogowaniu (laptop z 1GB ram system 64bity), podobnie jest na stacjonarnym(2GB RAM i Athlon 3000+ i działa na pewno nie gożej od XP a w dodatku jest stabilniejszy)

Obciążenie można zmienić / zmniejszyć wylączając superfetch oraz indeksowanie plików i o ile w systemie bez SP1 było warto to wyłączać żeby system działał sprawniej to po SP1 wydajność i jednego i drugiego poprawiono co jest zauważalne gołym okiem, jedna zasada lepiej poczekać aż system sam się zaktualizuje lub zainstalować SP1 standalone na czysta instalację. W pierwszym przypadku (aktualizacja na system używany i regularnie aktualizowany) początkowo zobaczymy spadek wydajnośći z prostej przyczyny mechanizmy superfetch i indeksowanie plików działają niejako od nowa więc muszą przez pierwszych kilka dni przyjżeć się naszej pracy(superfetch) oraz zindeksować wszystkie pliki na naszym dysku(ja przynajmniej mam włączone monitowanie całego hdd) po pewnym czasie system działa sprawniej

Żeby nie było że jestem fanboyem Visty patrz obrazek::P

W laptopach też jest taki maly myk że producenci standardowo dorzucają kilka zupełnie niepotrzebnych aplikacji które są dodatkowo napisane w 95% byle jak i to one znacząco potrafią obciążyc system czy to będzie Vista czy XP

20080610230719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

No dobrze. Co daje nam to, że widzi? To nie jest jednoznaczne z wykorzystaniem pełnej
ilości zainstalowanej pamięci, prawda?

W zasadzie nieprawda. :) Najprostsze sprawdzenie ilości zainstalowanej pamięci polega na sprawdzeniu czy adres się "zawija". Chodzi o to, że przy wysłaniu przez procesor żądania przesłania do rejestru słowa maszynowego z komórki o numerze adresu o 1 wyższym niż ostatnio odczytana możliwe są dwie reakcje komputera:
1. Odczytana zostanie komórka o adresie zero lub przesłane zostaną "śmiecie".
2. Nastąpi wyjątek procesora (przerwanie) informujące o błędnym adresowaniu.
Obie te reakcje mogą wystąpić jednocześnie.
Krótko mówiąc jeżeli procesor może odczytywać i zapisywać komórki o jakimś adresie, to automatycznie program może się dowiedzieć ile jest zainstalowanej i sprawnej pamięci RAM.
Ilość pamięci nie jest gdzieś zalakowana. Sprawdza to procedura, która po prostu dowiaduje się ile pamięci komputer może zaadresować. I na tej podstawie wypisywana jest ilość pamięci. Oczywiście procedura ta musi działać na poziomie jądra i w trybie rzeczywistym.
W trybie wirtualnym jeżeli procesor nie może zaadresować jakiejś komórki, to pojawia się wyjątek braku strony (zazwyczaj fragment RAM o dł. 4 KB), który obsługuje system. Zwykle przez mapowanie strony na jakąś inną pamięć - na przykład na dyskowy plik wymiany lub ramkę pamięci EMS. Programy pracujące w trybie wirtualnym (czyli zwykle programy użytkowe) nie są w stanie stwierdzić ilości pamięci fizycznej ponieważ system zawsze podstawia im tyle pamięci wirtualnej, ile jest w stanie dać (a może dać pełną przestrzeń adresową czyli w systemach 32-bitowych całe 4 GB).

Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

Vista 32-bit po zainstalowaniu SP1 też "widzi" pełne 4GB. Pytanie tylko czy je wykorzystuje.

Sam system wykorzystuje tylko tyle ile potrzebuje do swojego działania - czyli dość mało. Pewnie miałeś zapytać o obsługiwanie - czyli mapowanie dla programów pełnej przestrzeni adresowej. Moim zdaniem robi to za wyjątkiem tego, że aplikacje dostaną przestrzeń adresową i tak ograniczoną do 3 GB. Po prostu w Windows 32-bitowe adresy powyżej tej granicy oznaczają, że kod który je wykorzystuje musi pracować w ring 0 czyli jest częścią jądra systemu. Jest to dość wygodny sposób kontroli błędów.

Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

Przecież może zdarzyć, że instalator "zgubi" jakiś plik, lub wskutek jakiegoś chwilowego
konfliktu sprzętowego go pominie

Nie tyle konfliktu, ile błędu (sprzętowego, albo oprogramowania). Konflikty sprzętowe tyczą się czego innego. Ale generalnie masz rację. To się zawsze może zdarzyć.

Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

Podam kolejny przykład - sposób pokazywania plików w folderze (ikony, lista, szczegóły
czy miniatury). Ja jednak coś takiego ja nazwałbym formą uczenia.

A ja nie. Wyświetlanie na podstawie zawartości folderów nie ma nic wspólnego z uczeniem się - i na dodatek nie działa sensownie. Na przykład jeżeli 90% zawartości foldera to obrazki to system wyświetlając go jako zdjęcia robi błąd bo może się okazać, że folder zawiera 1 plik html i reszta to tylko pliki zdjęć potrzebne do wyświetlenia strony.
Również nie ma nic wspólnego z uczeniem się metoda statystyczna, która działa w Windows. Polega ona na tym, że jeżeli użytkownik 10 razy przeglądał folder w widoku szczegółów , a tylko 3 razy jako obrazki, to system założy, że kolejne wyświetlenie powinno być w trybie szczegółowym. Jest to zwykła statystyka praktyczna.

Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

Zakładam , że w przeciwieństwie do mnie grzebałeś w usługach.

W XP - jak najbardziej. Oczywiście wyłączając te niepotrzebne.

Dnia 10.06.2008 o 18:33, mrosi napisał:

U mnie udało się wyłączyć całkowicie (oczywiście system krzyczał, żeby nie pozbawiać
go niezbędnego minimum - 16MB)

To tylko pokazuje jaki to nonsens. Te głupie 16 MB po prostu zawsze próbuje zapchać do swapa. A operacja dyskowa jest wolniejsza od zapisu tej samej ilości do pamięci jakoś stukrotnie lub więcej (ponad 10000% wolniej). Najprawdopodobniej pcha tam dane i kod potrzebne do wstawania z wygaszania systemu traktując plik wymiany jako malutki plik do "niby hibernacji" w trybie STR (Suspend to RAM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 22:20, Ponury Żniwiarz napisał:

Jak sprawic zeby na laptopie z 1 gb ramu i podwojnym rdzeniem 1.7 ghz vista chodzila nalezycie i szybko sie wlaczala.

Masz po prostu za mało pamięci. 1 GB jest wystarczające obecnie tylko dla 32-bitowego XP. Ładuje Ci się tak długo właśnie dlatego, że mając zbyt dużo aplikacji, które włączają się razem z systemem system pakuje kod do dyskowego pliku wymiany. Trwa to szczególnie długo jeżeli pliki wymiany są pofragmentowane, a niestety z Visty wyrzucono nowy format systemu plików, który miał ten problem rozwiązywać. Niestety zarówno FAT jak i NTFS, to archaiczne systemy plików, które na obecne czasy bardzo odstają od potrzeb obsługi wielkich ilości danych.
Wyjściem jest albo zmiana systemu, , albo ostre cięcie po usługach Visty, które okroją ten system do funkcjonalności bliskiej XP (niezbyt się to udaje bo pewnych rzeczy nie można wyłączyć), albo dorzucenie do lapka conajmniej 1-2 GB ramu.
W Twoim wypadku tylko ostatnia opcja jest chyba realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 23:53, Ponury Żniwiarz napisał:

Ile kosztuje nastepny giga do lapka

Sprawdź sobie np. na skąpcu ( http://www.skapiec.pl). Ustaw tylko typ modułu na S0 (s, zero).

Dnia 10.06.2008 o 23:53, Ponury Żniwiarz napisał:

i jak sie montuje zwykle pod spodem lapka jest przykręcana śrubką klapka - za nią jest 1 lub dwa sloty na pamięc w modlue S0-DIMM. Jeżeli już są pełne, to przerąbane.

Dnia 10.06.2008 o 23:53, Ponury Żniwiarz napisał:

a nie ma jakiegos okrajacza visty zeby szybciej biegala

Kilka najbardziej czasochłonnych procedur jest wszyte na stałe bez możliwości wyłączenia. Czekaj na nowe patche - może coś się zmieni. Konfigurację systemu i tak musi przeprowadzić ktoś, kto się trochę zna i rozumie w jakim celu działają usługi i programy systemowe. Tylko wtedy może bezpiecznie wyłączyć te w konkretnym przypadku zbędne.

Na pewno można spróbować wyłączyć wszystkie pliki swap i wtedy zdefragmentować wszystkie pliki (conajmniej C:) w trybie boot (przed odpaleniem programów systemu).
Niestety taką defragmentację przeprowadzają tylko komercyjne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 23:53, Ponury Żniwiarz napisał:

Ile kosztuje nastepny giga do lapka i jak sie montuje a nie ma jakiegos okrajacza visty
zeby szybciej biegala


Jeśli laptop ma wolny slot to możesz śmiało dokupić kość pamięci. Ja do swojego Acera kupiłem 1GB DDR2 667MHz za 37PLN. W obecnych laptopach pamięci 667MHz to standard. Aby zamontować musisz odkręcić praktycznie połowę pokrywy od spodu laptopa. Kość wsuwasz pod kątem w szczelinę slotu a potem puszczasz i delikatnie wciskasz. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 22:38, oOreVenOo napisał:

Same podzespoły laptopów są słabe, a co dopiero żeby Vista miała chodzić szybko.

sam jestes słaby

Dnia 10.06.2008 o 22:38, oOreVenOo napisał:

Nie dziw się, że wolno się uruchamia bo sam system zżera 1GB ram (tyle masz),


rzeczywiście to cośnowego, tego nie wiedziałam :o
kolejna genialna teoria, czy masz jakieś dowody na to? nap ze strony microsoftu?
bo ja mam 1 GB (w lapku!) i u mnie system zżera tylko 500MB...
fakt, nie jest to duzo i chce diorzucić RAM,ale gry nowej generacji chodzą płynnie na !GB,

Dnia 10.06.2008 o 22:38, oOreVenOo napisał:

@Krzysztof

Ja z kolei miałem przyjemność pracować, bawić się i grać na Viscie przez około rok. Było
nieźle ale nie zawsze, czasem potrafiła wkur.... na maxa. Np brak działania myszki,

rotfl , tylko czemu nikt poza tobą nie miał takiego problemu...

Dnia 10.06.2008 o 22:38, oOreVenOo napisał:

chodziła
dopiero po restarcie systemu, olbrzymie komplikacje z skonfigurowaniem połączenia internetowego,
a jak już działało łączyłem się z netem 2 minuty,dla porównania konfiguracja na XPeku
to 2 minuty, czas łączenia z internetem od 5 do 15 sekund. I innego typu babole. Problem
jest taki, że u niektórych są one na tyle małe i nie zauważalne, iż nie stanowią żadnego
problemu, u mnie z kolei czasem było "spoko", a czasem dawały ostro w kość. Więc skończyło
się na powrocie na stare śmiecie.

wiec skoro nie masz od długiego czasu tego systemu, wiec może skończ wypowiadanie siew temacie o viście ;] chyba że masz dyplom ukończenia informatyki ;]
dadam,ze ja fanką visty nie jestem ,ale nie mogę słuchać takich głupot :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma jakiegos okrajacza visty zeby szybciej biegala

Dnia 11.06.2008 o 01:48, Olamagato napisał:

Kilka najbardziej czasochłonnych procedur jest wszyte na stałe bez możliwości wyłączenia.
Czekaj na nowe patche - może coś się zmieni. Konfigurację systemu i tak musi przeprowadzić
ktoś, kto się trochę zna i rozumie w jakim celu działają usługi i programy systemowe.
Tylko wtedy może bezpiecznie wyłączyć te w konkretnym przypadku zbędne.

Na pewno można spróbować wyłączyć wszystkie pliki swap i wtedy zdefragmentować wszystkie
pliki (conajmniej C:) w trybie boot (przed odpaleniem programów systemu).
Niestety taką defragmentację przeprowadzają tylko komercyjne programy.


Zero jakiś które są darmowe? A te komercyjne w jakich cenach?

Morsi

Wydaje sie nietrudne a skąd taka niska cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 08:37, seles napisał:

rzeczywiście to cośnowego, tego nie wiedziałam :o
kolejna genialna teoria, czy masz jakieś dowody na to? nap ze strony microsoftu?
bo ja mam 1 GB (w lapku!) i u mnie system zżera tylko 500MB...
fakt, nie jest to duzo i chce diorzucić RAM,ale gry nowej generacji chodzą płynnie na
!GB,


Włącz FF i nagrywanie płyty DVD. Możesz być pewien, że nic więcej nie zrobisz. Uwierz, że 1GB dla Visty to trochę przymało.
Uprzedzając ewentualne pytania - Vistę na komputerze stacjonarnym mam od roku (Vista Ultimate 32-bit), od miesiąca na laptopie (Vista Home Premium 32-bit). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 08:58, Ponury Żniwiarz napisał:

Wydaje sie nietrudne a skąd taka niska cena?


Dotychczas też myślałem, że trudne, ale okazało się nie aż tak ciężkie. Cena? Hmmm... Tam gdzie składam komputery mam rabat (części kupuję po cenie hurtowej z 2-3% narzutem) - może stąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 08:58, mrosi napisał:

> rzeczywiście to cośnowego, tego nie wiedziałam :o
> kolejna genialna teoria, czy masz jakieś dowody na to? nap ze strony microsoftu?

> bo ja mam 1 GB (w lapku!) i u mnie system zżera tylko 500MB...
> fakt, nie jest to duzo i chce diorzucić RAM,ale gry nowej generacji chodzą płynnie
na
> !GB,

Włącz FF i nagrywanie płyty DVD. Możesz być pewien, że nic więcej nie zrobisz. Uwierz,
że 1GB dla Visty to trochę przymało.
Uprzedzając ewentualne pytania - Vistę na komputerze stacjonarnym mam od roku (Vista
Ultimate 32-bit), od miesiąca na laptopie (Vista Home Premium 32-bit). :-)

nie przeczę :-] ale sam system operacyjny nie obejmuje firefoxa czy nagrywarki ;] wiec....
chodziło mi żeby mówił ściślej i zgodnie z faktami, bo może niepotrzebnie wpraowadzać niektórych userów w błąd

edit: i tak, zwykle jak gram mam FF w tle... tylko nagrywarki nie używam wtedy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 09:07, seles napisał:

nie przeczę :-] ale sam system operacyjny nie obejmuje firefoxa czy nagrywarki ;]

To nie o to chodzi. Chodzi po prostu o programy w tle oraz bardzo pamięciożerne usługi, które mogą zapychać pamięć.
Vista to pierwszy system w którym w przypadku wymagań pamięciowych programów (takich np. jak gier) nie ma większego sensu pytać o całkowitą ilość zainstalowanej pamięci. Chodzi o to, że Vista może zostać skonfigurowana tak, aby zajmować zaledwie 400 MB RAM, ale równie dobrze może zajmować (licząc wszystkie jej usługi) dobre 1,5 GB RAM - co gorsze system sam próbuje o tym decydować. W przypadku Windows XP wiadomo, że jest to od ok. 200 do 400 MB i sam system zasadniczo więcej nie zajmie. Dlatego w wymaganiach gier jeżeli gra miała napisane 1 GB, to wiadomo było ,że tak naprawdę potrzebuje ok. 600 MB. W przypadku Visty należałoby napisać w wymaganiach 600 MB *wolnej pamięci fizycznej*.
W przypadku procesorów wielordzeniowych i systemów wielozadaniowych oraz tendencji do używania nadmiarów mocy procesora przez programy działające w tle (np. seti@home), jest to tym bardziej istotne. Kiedyś gry być może będą tylko w ten sposób podawać wymagania pamięciowe dla RAM. Zauważ, że dla dysku twardego jest to już od dawna standard. Nikt w wymaganiach nie pisze, że gra potrzebuje pracować na dysku conajmniej 120 GB bo nie ma to najmniejszego sensu.
Bo co z tego, że mamy system z 2 GB RAM, skoro to co już działa zżera 2 GB i nie ma prawie wcale wolnej pamięci do użycia przez wydajne programy. Pamięć wirtualna nie rozwiązuje problemu bo dyski są wciąż o rzędy wielkości wolniejsze - mamy wtedy zamiast szybkiego komputera powolnego rzęcha. I bez wywalenia czegoś z pamięci, albo jej dokupienia - nic sie nie może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 08:58, Ponury Żniwiarz napisał:

Zero jakiś które są darmowe? A te komercyjne w jakich cenach?

70-200$. Przy czym dotyczy to tylko defragmentatorów dysków. Optymalizatora Visty poza samą Vistą nie ma. Gdyby istniały, to programy użytkowe mogłyby łatwo wpływać na usuwanie z pamięci niektórych programów i modułów systemu, co byłoby całkowitym pogwałceniem zasad bezpieczeństwa.
Zdaje mi się, że jest gdzieś w sieci strona, która zawiera opisy wszystkich usług i sposoby konfiguracji systemów Windows tak aby odchudzić je do minimum, ale teraz zupełnie nie pamiętam jak się nazywa i jaki ma adres. Jedne co pamiętam, to że należy do sfery stron bardzo FREE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi napisać, czy jest sens, mając obecnie 2GB RAM, dokupić 2x2GB czy tylko 2x1GB? Oczywiście Windows to Vista64. Mam jeszcze tylko dwa wolne sloty na płycie głównej.

ps. pozdrowienia dla Miki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 10:56, Olamagato napisał:

> nie przeczę :-] ale sam system operacyjny nie obejmuje firefoxa czy nagrywarki ;]
To nie o to chodzi. Chodzi po prostu o programy w tle oraz bardzo pamięciożerne usługi,
które mogą zapychać pamięć.

pewnie pasek boczny , lub zajmuje jej tyle RAMu myślenie jak ułożyć ikonki ;]
a''propos ikonek na pulpicie, moze to cośposuło, że jak instalujęprogram nowy, czy nową grę to zaKładam ikonkę na pulpicie... wiec to niby też jest ''zmiana''. Żeby nie było, że celowo derpawuję viste żeby robiła tam burdel ;];P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Jedne co pamiętam, to że należy do sfery stron

Dnia 11.06.2008 o 11:09, Olamagato napisał:

bardzo FREE.


Dużo to mi nie mówi ale jakbyś mógł pomyśleć.Bo moze byc narpawde uzyteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 08:37, seles napisał:

sam jestes słaby


Miło mi dziecko, jak masz na imię ? :)

Dnia 11.06.2008 o 08:37, seles napisał:

rzeczywiście to cośnowego, tego nie wiedziałam :o
kolejna genialna teoria, czy masz jakieś dowody na to? nap ze strony microsoftu?
bo ja mam 1 GB (w lapku!) i u mnie system zżera tylko 500MB...
fakt, nie jest to duzo i chce diorzucić RAM,ale gry nowej generacji chodzą płynnie na
!GB,


Crysis, Gears of War, Assassin''s Cread, Unreal Tournament, Lost Planet, World in Conflict, STALKER po prostu śmigają na 1GB ram, istne demony szybkości. Zapytaj się kogoś ile zżera Vista, zamiast pieprzyć głupoty bo zaczyna mi się słabo robić.

Dnia 11.06.2008 o 08:37, seles napisał:

rotfl , tylko czemu nikt poza tobą nie miał takiego problemu...


A czemu niektórym SP1 przyspiesza system, a innym zwalnia ? Odpowiesz na to równie inteligentnie jak na zadane przez siebie pytanie ?

Dnia 11.06.2008 o 08:37, seles napisał:

wiec skoro nie masz od długiego czasu tego systemu, wiec może skończ wypowiadanie siew
temacie o viście ;] chyba że masz dyplom ukończenia informatyki ;]
dadam,ze ja fanką visty nie jestem ,ale nie mogę słuchać takich głupot :/


Będę się wypowiadał tam gdzie mam ochotę, będę rozmawiał z tymi ludźmi, dzięki którym wymiana poglądów jak i informacji może przynieść określone korzyści bądź zwykła przyjemność. To że nie mam systemu od 2 tygodni oznacza, że nie mogę się wypowiadać ? To skoro Ty nie jesteś fanką, trollem, dysdałnem Visty to czemu się tutaj wypowiadasz ? Powiedz mi czy choć trochę zadałaś/eś sobie trudu i myślałaś/eś nad tym co chcesz napisać wchodząc w konwersacje ze mną ? Jeżeli nie najpierw MYŚL dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 16:45, oOreVenOo napisał:

Miło mi dziecko, jak masz na imię ? :)


Albo skończysz traktować innych protekcjonalnie, albo ja zastosuję kary przewidziane regulaminem. Być może czujesz się bardziej dorosły, ale zapewniam Cię, że ośmieszasz się tylko.
Więcej ostrzeżeń nie będzie, przejdziemy do degradów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować