Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 21:39, MiejskiKlasyk napisał:

Nie jest tak źle. Ja zawsze myślałem że Vista kosztuje ze 400 złotych ;]


Blisko tyle, a konkretnie 469PLN kosztuje najwyższy "model" Visty - Ultimate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam od samego początku... :-) Pamięć RAM - moim zdaniem nawet 700 MB pamięci "zabieranej" przez system operacyjny w czasach, gdy standardem są 2 GB nie jest żadną wadą... Takie czasy. :-P Procesor - no comment, podstawy się kłaniają... Emulacja - "emulowany" w starszych grach jest tylko OpenGL. Starsze gry wykorzystujące DirectX nie są "emulowane". Czas wspierania - zawsze może się zdarzyć, że tak, jak w przypadku systemów z rodziny Microsoft Windows XP któraś zbiorcza poprawka wydłuży ten czas. Któż to wie... Czas włączania - mnie osobiście nawet 3 minuty nie przeszkadzają, ale to już kwestia, rzekłbym, bardziej osobista. Stabilność - Blue Screen of Death w systemie z rodziny Microsoft Windows Vista? Widział go ktoś? Bo ja osobiście nigdy... Dziwne zabezpieczenia - akurat Kontrola konta użytkownika (z ang. User Account Control) doskonale chroni przed rootkitami... Niedopracowana wersja - czyli mam rozumieć, że Microsoft Windows Server 2003 jest niedopracowaną wesją Microsoft Windows Server 2008?

PS Miały być 23 konkretne argumenty - nie było żadnego...
PS2 Moja wypowiedź jest tak samo konkretna jak twoje argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:02, LordYoghurt napisał:

/.../ Stabilność - Blue Screen
of Death
w systemie z rodziny Microsoft Windows Vista? Widział go ktoś? Bo
ja osobiście nigdy... /.../

To dość słaby argument. Widziałem go na WinXP po 6 latach użytkowania. Wtedy, jak sektor rozruchowy poszedł na dysku i to dlatego, ze dysk w tym akurat miejscu sie popsuł. Zreszta tuż przed tym komputer zgłaszał potrzebę zrobienia kopii zapasowej, bo dysk się psuje... Vista jeszcze 6 lat u Ciebie nie chodzi? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 08:49, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Stabilność - Blue Screen
> of Death
w systemie z rodziny Microsoft Windows Vista? Widział go ktoś?
Bo
> ja osobiście nigdy... /.../
To dość słaby argument. Widziałem go na WinXP po 6 latach użytkowania. Wtedy, jak sektor
rozruchowy poszedł na dysku i to dlatego, ze dysk w tym akurat miejscu sie popsuł. Zreszta
tuż przed tym komputer zgłaszał potrzebę zrobienia kopii zapasowej, bo dysk się psuje...
Vista jeszcze 6 lat u Ciebie nie chodzi? ;-D

Miałeś farta, blue screen to w XP był dość częsty widok(choć nie tak jak w 98 czy 95) sytuację poprawił SP2. Sam osobiście w Vista Blue Screen Miałem gdzieś półtora roku temu gdy wdrażałem na tym systemie dwie architektury silnika baz danych(mySQL i MSSQL) obok siebie działające rownocześnie. Poszedł raport do MS i błąd poprawiono po kilku tygodniach, to był jedyny przypadek bluescreena jaki był wynikiem błędów w systemie. Jak z doswiadczenia wiem często wynikiem niestabilności systemu są problemy sprzętowe i to nie tyle wadliwych egzemplarzy a błędnej konfiguracji bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:02, LordYoghurt napisał:

Stabilność - Blue Screen
of Death
w systemie z rodziny Microsoft Windows Vista? Widział go ktoś? Bo
ja osobiście nigdy... [


Ja widzialem ja! A kto nie podkreca ten lama! :P
Trudno uniknac BSoD''a, jezeli w biosie chce sie zrobic cos wiecej niz zmiana daty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyznaje się - jestem lamą, bo korzystam z laptopa, którego BIOS nie pozwala na "podkręcenie" czegokolwiek. :-/ A co do overclockingu - nie wszystkich to kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też, trzymając wciśnięty CTRL, poruszać rolką myszy w górę lub w dół.

Swoją drogą, od czego pomoc w Windows do rozwiązywania tak banalnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam dysk WD800JB 80 GB, ATA 8 MB

chcę na tym dysku zainstalować Vistę jednak podczas testu zgodności wyświetla się prośba o aktualizację sterowników a konkretnie

Standardowy kontroler dysku twardego IDE\ESDI

mam wersje sterowników 2001-07-01

skąd mogę wziąć najnowsze sterowniki?

proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 23:02, LordYoghurt napisał:

No to zaczynam od samego początku... :-)


/ciach/

Bez przesady. Cały świat dobrze wie że Vista to wielka wtopa MS, tak samo MS wie że wtopili dlatego szybko chcą wypuścić następcę, a XP wraca u nich do łask. Poza tym - system który ma wysokie wymagania, i jak mówisz 3 minuty startuje - podziękować za coś takiego. A blue screen? Nie miałem też nigdy, zato często (na laptopie mam Home Basic 32bit) po prostu system stawał w miejscu, ot tak sobie, tylko reset twardy coś dawał. No i te długie aktualizacje, czasami po kilkanaście minut się aktualizuje po wyłączeniu/włączeniu systemu. A argument że takie czasy, że 2 GB ramu to standard - no ale ja chcę mieć te 1600MB wolnego (xp zabierał mi max 400) a nie tylko około 1GB na Vista, po to kupuję więcej żeby wykorzystać.

System operacyjny to nie Crysis czy jakaś inna gra - ma być stabilny, bezpieczny, wygodny, szybki, uniwersalny, przejrzysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest racja w tym co piszesz.

>Poza tym - system który ma wysokie wymagania, i jak mówisz 3 minuty startuje - podziękować za coś takiego.

Jakie 3 minuty? To liczone chyba z dojazdem z pracy do domu...;-P Mój komp włącza się ~20-30s (Vista Ultimate 32bit).

Dnia 26.06.2008 o 16:27, Galadin napisał:

A > blue screen? Nie miałem też nigdy, zato często (na laptopie mam Home Basic 32bit)


To musisz mieć coś pokrzaczone. Od ponad roku mam Vistę na stacjonarnym i od trzech miesięcy na laptopie i na żadnym nie miałem zwisu z winy systemu (nie liczę tych spowodowanych przez grafikę, która zresztą od tygodnia jest w serwisie).

Dnia 26.06.2008 o 16:27, Galadin napisał:

po prostu system stawał w miejscu, ot tak sobie, tylko reset twardy coś dawał. No i te długie
aktualizacje, czasami po kilkanaście minut się aktualizuje po wyłączeniu/włączeniu systemu.
A argument że takie czasy, że 2 GB ramu to standard - no ale ja chcę mieć te 1600MB wolnego
(xp zabierał mi max 400) a nie tylko około 1GB na Vista, po to kupuję więcej żeby wykorzystać.


Kolejny dowód na to, że być może Twój komputer jest zbyt mało wydajny na ten system. Tylko nie pisz, że nie po to jest system, żeby dokupować do niego mocny komputer, bo przypomnij sobie co było przy przejściu systemowo-sprzętowym z Win3.1 na Win95 lub z Win98 na XP.

Dnia 26.06.2008 o 16:27, Galadin napisał:

System operacyjny to nie Crysis czy jakaś inna gra - ma być stabilny, bezpieczny, wygodny,
szybki, uniwersalny, przejrzysty.


...i wierz mi lub nie na moich obydwu komputerach tak właśnie jest.

P.S. Nie jestem na utrzymaniu MS ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:56, mrosi napisał:

Kolejny dowód na to, że być może Twój komputer jest zbyt mało wydajny na ten system.
Tylko nie pisz, że nie po to jest system, żeby dokupować do niego mocny komputer, bo
przypomnij sobie co było przy przejściu systemowo-sprzętowym z Win3.1 na Win95 lub z
Win98 na XP.


Laptop za 2,5 tyś od LG miał 1GB ramu, oczywiście wersji bez Visty nie znalazłem, więc chodził jak żółw, dopiero 2 GB ramu pomogły. Ale jak instaluję na nim XP to komp jakby dostawał 2 oddech, to wyraźnie czuć.

Dnia 26.06.2008 o 16:56, mrosi napisał:

...i wierz mi lub nie na moich obydwu komputerach tak właśnie jest.


Po wakacjach po wypłacie złożę mocnego kompa i zobaczę jak to jest normalnie pracować na Vista. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 16:49, mrosi napisał:

/.../

To nic innego jak sterowniki chipsetu.Znajdziesz je na płytce CD/DVD dołączonej do płyty
głównej.


usunąłem stare sterowniki i zainstalowałem najnowsze i dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:26, Galadin napisał:

Laptop za 2,5 tyś od LG miał 1GB ramu, oczywiście wersji bez Visty nie znalazłem, więc
chodził jak żółw, dopiero 2 GB ramu pomogły. Ale jak instaluję na nim XP to komp jakby
dostawał 2 oddech, to wyraźnie czuć.


Mój laptop - Acer Aspire 5720ZG ma procka Intel Dual-Core 1,46GHz, 1GB RAM (teraz już 2GB - dokupiłem jedną kość) i grafikę NVidia 8400GS. Hula aż huczy.

Dnia 26.06.2008 o 19:26, Galadin napisał:

Po wakacjach po wypłacie złożę mocnego kompa i zobaczę jak to jest normalnie pracować
na Vista. :)


No właśnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować