Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Windows Vista Ultimate albo Vista Home Premium

Zależy ile masz kasy. Jeśli bez ograniczeń to Ultimate, bo można zrobić downgrade do XP i oferuje masę dupereli wspomagajćych np. granie. Aczkolwiek ja stwierdziłem że jest to ZBĘDNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dam wam bardzo przydatną radę. Jak macie Viste to usuńcie i wgrajcie coś innego... Vista jest strasznie niedopracowana! nawet te lepsze są niedopracowane... ale jak chcecie Viste to mówie wam: NIGDY HOME PREMIUM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 15:56, Nevrac napisał:

Ludzie dam wam bardzo przydatną radę. Jak macie Viste to usuńcie i wgrajcie coś innego...
Vista jest strasznie niedopracowana! nawet te lepsze są niedopracowane... ale jak chcecie
Viste to mówie wam: NIGDY HOME PREMIUM!

Brawo za tak wyczerpującą wypowiedź...
1.Home Premum jest w dość przystępnej cenie jak na możliwości jakie oferuje.
Może uargumentujesz swoją wypowiedź, bo jak narazie to Twój post jest tylko i wyłącznie dziecinnym gadaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 15:58, Tokix napisał:

> Ludzie dam wam bardzo przydatną radę. Jak macie Viste to usuńcie i wgrajcie coś
innego...
> Vista jest strasznie niedopracowana! nawet te lepsze są niedopracowane... ale jak
chcecie
> Viste to mówie wam: NIGDY HOME PREMIUM!
Brawo za tak wyczerpującą wypowiedź...
1.Home Premum jest w dość przystępnej cenie jak na możliwości jakie oferuje.
Może uargumentujesz swoją wypowiedź, bo jak narazie to Twój post jest tylko i wyłącznie
dziecinnym gadaniem...

Dobrze. Mam pytanie... Miałes kiedyś Home Premium? Ja mam na laptopie i muszę tobie powiedzieć że wiele w niej brakuje. Co z tego że ma dobrą cene skoro jest byle jaka? Jedyne co w niej dobrego to moim zdaniem wygląd i to wszystko. Porównaj np. XP z Vista Home premium. XP ma wszystko co Premium a nawet dużo więcej i kupisz ją bo tańsza? Strata pieniędzy... No chyba że ściągniesz ale to szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 16:14, Nevrac napisał:

Dobrze. Mam pytanie... Miałes kiedyś Home Premium? Ja mam na laptopie i muszę tobie powiedzieć
że wiele w niej brakuje. Co z tego że ma dobrą cene skoro jest byle jaka? Jedyne co w
niej dobrego to moim zdaniem wygląd i to wszystko. Porównaj np. XP z Vista Home premium.
XP ma wszystko co Premium a nawet dużo więcej i kupisz ją bo tańsza? Strata pieniędzy...
No chyba że ściągniesz ale to szkoda czasu...


Gdybym nie miał Visty to nie wypowiadałbym się...
TAK mam Viste na 3 komputerach w tym na laptopie.
Nie wiem dlaczego tak jej nie trawisz, ale IMO jest to system przyjazny użytkownikowi - bardziej niż xp.
BTW. Vista tak samo się ceni jak XP. Przejżyj aktualne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

emmm... o to mi chodziło właśnie, ale da się kupić w sklepach internetowych bez SP1 i chyba tańsze są.
I choć ten SP1 można zawsze ściągnąć, to czasem te kilkadziesiąt mega do ściągania za każdą instalacją - męczy.

Co do parametrów laptopa to 3GB RAM i śmiga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:21, Tokix napisał:


> Dobrze. Mam pytanie... Miałes kiedyś Home Premium? Ja mam na laptopie i muszę tobie
powiedzieć
> że wiele w niej brakuje. Co z tego że ma dobrą cene skoro jest byle jaka? Jedyne
co w
> niej dobrego to moim zdaniem wygląd i to wszystko. Porównaj np. XP z Vista Home
premium.
> XP ma wszystko co Premium a nawet dużo więcej i kupisz ją bo tańsza? Strata pieniędzy...

> No chyba że ściągniesz ale to szkoda czasu...

Gdybym nie miał Visty to nie wypowiadałbym się...
TAK mam Viste na 3 komputerach w tym na laptopie.
Nie wiem dlaczego tak jej nie trawisz, ale IMO jest to system przyjazny użytkownikowi
- bardziej niż xp.
BTW. Vista tak samo się ceni jak XP. Przejżyj aktualne ceny.

Ale wy się bulwersujecie jak mówię co myśle o tym systemie... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 17:48, Nevrac napisał:

Ale wy się bulwersujecie jak mówię co myśle o tym systemie... xD

Nie bulwersuje się, tylko nie rozumiem Twojej mentalności...
A skoro o Viście tak źle "myślisz" to uargumentuj swoją wypowiedź, bo chyba nie bez powodu czujesz zniechęcenie wobec ów systemu operacujnego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:43, Tokix napisał:


> Ale wy się bulwersujecie jak mówię co myśle o tym systemie... xD
Nie bulwersuje się, tylko nie rozumiem Twojej mentalności...
A skoro o Viście tak źle "myślisz" to uargumentuj swoją wypowiedź, bo chyba nie bez powodu
czujesz zniechęcenie wobec ów systemu operacujnego......

A więc tak... Lubię gry. Wiele starszych gier (i niektóre nowsze) nie działają na Vista... Własnie pare godz. temu ktoś miał przez Viste problem... No i masz odpowiedź. Albo nie chce działać przez USB moja komórka. U mojego kolegi na Viscie to samo... A u mnie na XP działa bez problemu i u mojego kuzyna na XP również. Niby drobiazgi ale denerwujące. I się tak nie kłóć to tylko moje zdanie. Każdy może mieć swoje. A jeśli naprawdę ciebie wkurzyłem to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie o to chodzi. Problemy są z każdym systemem. Kwestia tego żebyś przytoczył konkrety - np. nie działa mi komórka, marka, model, problem ze sterownikiem ty i tym. Nie działa mi gra ta, ta i tamta. Konkretny, konkrety.
Na moje pytanie też nie odpowiedziałeś. Jak znam życie to nie za wysokich lotów masz laptopa to i się Vista tnie. To bardzo dobry system, tyle tylko, że ma wysokie wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:27, mrosi napisał:

/.../

To nie o to chodzi. Problemy są z każdym systemem. Kwestia tego żebyś przytoczył konkrety
- np. nie działa mi komórka, marka, model, problem ze sterownikiem ty i tym. Nie działa
mi gra ta, ta i tamta. Konkretny, konkrety.
Na moje pytanie też nie odpowiedziałeś. Jak znam życie to nie za wysokich lotów masz
laptopa to i się Vista tnie. To bardzo dobry system, tyle tylko, że ma wysokie wymagania
sprzętowe.

producent Toshiba
technologia mobilna Intel Centrino Duo
procesor Intel Core Duo
model procesora Core Duo T2450 (2.0 GHz, 2MB cache)
przekątna ekranu LCD 15,4 cali
nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli
wielkość pamięci RAM 1 024 MB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR2 (667 MHz)
pamięci RAM rozszerzalna do 4 096 MB
wolne gniazda pamięci 1
pojemność dysku twardego 160 GB
interfejs dysku twardego Serial ATA
5400 RPM
napęd optyczny DVD+/-RW DL
zewn. układ graficzny tak
karta graficzna nVidia GeForce Go 7300 (DirectX9, SM 3.0, PureVideo)
pamięć karty graficznej 256 MB
wyjścia karty graficznej wyjście video [tv-out]
wyjście D-Sub
karta dźwiękowa wejście liniowe
wejście mikrofonu
stereo
czytnik kart pamięci xD
SD
Memory Stick
MS-Pro
MMC
komunikacja WiFi IEEE 802.11a/b/g
LAN 100 Mbps
modem analogowy
Bluetooth
interfejsy ExpressCard
Intel® Server Board S5000PSLSAS
4x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność wbudowany mikrofon
kamera 1.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium
dołączone oprogramowanie Toshiba Bluetooth™ Stack
Chicony Camera Assistant Software
Toshiba Assist
Toshiba Disc Creator
Ulead® DVD MovieWriter® for TOSHIBA
Supervisor Password Utility
Connectivity Doctor
ConfigFree™
Toshiba Speech System
InterVideo® WinDVD™
dodatkowe informacje Zgodny z SM BIOS
Obsługa audio w formacie HD
Urządzenie wskazujące: Dual mode Pad


Taki miesięczny jest za słaby na Viste? o no to jesli tak to następny minus widzę...
Niecierpie Visty i jak widzę tu są sami jej wielbiciele. A wiele osób by wam powiedziało że Vista jest niedopracowana a przynajmniej Home Premium..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:36, Nevrac napisał:

> /.../
>
> Taki miesięczny jest za słaby na Viste? o no to jesli tak to następny minus widzę...


To jest miesięczny laptop ? :o dobrze że poczekałem ten miesiąc ehehehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:38, 88Bonzo napisał:

> > /.../
> >
> > Taki miesięczny jest za słaby na Viste? o no to jesli tak to następny minus
widzę...

To jest miesięczny laptop ? :o dobrze że poczekałem ten miesiąc ehehehe xD

Przyznaję nie jest to cudo ale nie zalicza się do byle szajsu na kturym ten syf home premium nie działa. Mi też się on nie podoba ale to laptop siostry i oczywiście jak to większość dziewczyn nie patrzyła na to co on posiada a na wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przestań się ciskać jak żyd po pustym sklepie, tylko posłuchaj porad.
Dorzuć 1GB pamięci operacyjnej i wtedy porozmawiamy. Vista do dobrej pracy musi mieć 2GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 09:36, T34 napisał:

Czy Vista ma jakąś wbudowaną funkcję, która może powodować wyłączenie kompa po osiągnięciu
jakiejś temperatury przez np. kartę itp.? /.../

Taką funkcje mają niektóre programy dołączane do płyty głównej np. Abita. Mozna nastawić w tym programie temperaturę, przy której włacza się alarm dźwiękowy i taką, w której komputer sie resetuje. Również zasilacze, zwłaszcza wyższej klasy, mają takie zabezpieczenia. Ale czasem jest to objaw psucia się zasilacza, który już "nie wyrabia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie może trochę wrzucić na luz :-) każdy może mieć swoje zdanie. Poczekam na opinię innych użytkowników. Debata trwa Vista HOME PREMIUM czu ULTIMATE.

:) peace (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:51, 88Bonzo napisał:

Ok Panowie może trochę wrzucić na luz :-) każdy może mieć swoje zdanie. Poczekam na opinię
innych użytkowników. Debata trwa Vista HOME PREMIUM czu ULTIMATE.

:) peace (:

No. Nareszcze ktoś kto powiedział coś mądrego. Nie kłóćmy się! Owszem są rodzaje Vista które są nie najgorsze ale uważam że HOME PREMIUM jest porażką Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam składam sobie kompa do grania i chciałbym wiedzieć czy opłaca investować w Viste? Czy lepiej pozostać przy XP ?? Kom jest przecietny wiec duzych bajerow graficznych nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować