Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

microsoft powiedzial ze maja byc gry specjalnie dla Vista:(

np. Halo2 bo ma leciec na nowym DirectX 10 albo nawet na DirectX 10 3D.
oba directy nie beda juz ana XP:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 08:38, Mr.Boom napisał:

microsoft powiedzial ze maja byc gry specjalnie dla Vista:(

np. Halo2 bo ma leciec na nowym DirectX 10 albo nawet na DirectX 10 3D.
oba directy nie beda juz ana XP:(((


A co innego mieli by niby zrobić, aby zachęcić graczy do upgrade''u (w większości przypadków) sprzętu i "zakupienia" (wersja oficjalna) Visty?? Dzięki temu ci co chcą zagrać w najnowsze produkcje korzystające z dobroci nowego DirectX 10 muszą mieć Windowsa Viste, i tu leży ziarnko nadzieji, że producenci gier w trosce o graczy (i swoje kieszenie zarazem) będą wydawać gry w wersji dla DirectX 10 i 9 (chyba FarCry, albo coś innego, też było wydane w dwóch wersjach dla DirectX 8 i 9- jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby pograć w te gierki na DX10 i tak trzeba mieć sprzęt ktory bez problemu podźwignie Vistę, więc co za rożnica, gdybym miał kompa na ktorym ruszy Crysis, to bym sobie zainstalował Vistę, bez żadnego wachania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 22:22, Black Dog napisał:

Mam nadzieję że będzie stabilny!


Nadzieja matka glupich. Chcesz stabilnego systemu - zmien platforme.
Ja od pewnego czasu mam swoje zdanie na ten temat:
Jak komputer do pracy to tylko Mac a jak sprzet do grania to konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalna konfiguracja komputera z logo Windows Vista Capable PC:

* procesor nowej generacji (minimum 800 MHz1),
* 512 MB pamięci systemowej,
* karta graficzna zgodna z programem DirectX 9.

Minimalna konfiguracja komputera z logo Windows Vista Premium Ready PC:

* 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64) procesor o szybkości 1 GHz,1.
* 1 GB pamięci systemowej,
* karta graficzna zgodna ze środowiskiem Windows Aero,2.
* 128 MB pamięci na karcie graficznej,
* dysk twardy o pojemności 40 GB oraz 15 GB wolnego miejsca,
* stacja dysków DVD-ROM,3.
* karta dźwiękowa,
* dostęp do Internetu.

Czy uważacei że te wymagania mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?? Przecież XP nie chodził zbyt płynnie na 800MHz i dopiero 384Ram dawało porządany efekt ( i lepszy procek), a co dopiero Vista, która do płynnego działania będzie najprawdopodobniej potrzebować procka 2GHz, 1Gb Ram (albo więcej), grafike 256 z obługą PIxelShadera (tylko nie wiem w jakiej wersji- 1.1 conajmniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na start kiepsciutko wypadli z nową aplikacją w moich oczach :(. Kilka tygodni temu tatuś powiedział, że w domu jest oficjalna beta Visty od MałegoMiękkiego. Podjarałem się ostro no bo kurde kto by nie. Uznałem że na stacjonarnym nie ma co bruzdzić i jak się pozniej okazało bardzo dobrze :(. Tak wię zasiadłem sobie do notebooka bo wrócił z serwisu i i tak reinstal był potrzebny. ale tam kilka gier było jakiś FM z polonią jako mistrz kraju, jakieś GW jakiś CS:S. Spróbowałem z Updatem systemu. Pierwsze schody, microsoft w becie tego jeszcze nie dopracował, wraz z ojczulkiem siedzieliśmy kilka godzin. Nie udało się :( Dobra stawiamy system. Od razu powiem, że się nie udało bo mój pikny Acer nie ma różnych pathów i wogóle problem z dyskami, kolejne kilka godzin złebka bo się nie udało. Dobra to jeszcze raz update. UDAŁO SIĘ PRZEJŚĆ PRZEZ INSTALACJE pisze wielkimi literami bo to duży sukces! Ale okazało się, że i tak się nie odpali bo ma ten sam problem co przy stawianiu systemu :( ARGGGHH! Postawiłem XP i tak zostałem :| Mam nadzieję, że do pełnej wersji wszystko usprawnią i będzie troszkę łatwiej :) Zresztą może to przez mojego notebooka bo inni na forach piszą, że działa i wszystko ok. Ja po tych próbach nie mam zamiaru instalować na zwykłym kompie. Poczekamy obaczymy (jestem trochę wkurzony bo miałem nadzieję zobaczyć Vistę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 22:53, Szubens napisał:

Już na start kiepsciutko wypadli z nową aplikacją w moich oczach :(. Kilka tygodni temu tatuś
powiedział, że w domu jest oficjalna beta Visty od MałegoMiękkiego. Podjarałem się ostro no



hehe ;) moge wiedziec ile masz lat... piszesz jakbys do postawowki chodził... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra chodze do gimnazjum :P ale pisałem ten tekst w impulsie :) Na prawdę zdenerwowała mnie te Vista :\ Chciałem przynajmniej zobaczyć nowe aplikacje, a tu guzik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 07:11, Szubens napisał:

No dobra chodze do gimnazjum :P ale pisałem ten tekst w impulsie :) Na prawdę zdenerwowała
mnie te Vista :\ Chciałem przynajmniej zobaczyć nowe aplikacje, a tu guzik :(



moj brat sie w to bawil... z tego co pamietam to bez problemu udalo mu sie to zainstalowac... ja tam wole nie eksperementowac i poczekac na wersje finalna... a apropo, kiedy premiera bo nie w temacie jestem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2006 o 10:02, Deejay napisał:

moj brat sie w to bawil... z tego co pamietam to bez problemu udalo mu sie to zainstalowac...
ja tam wole nie eksperementowac i poczekac na wersje finalna... a apropo, kiedy premiera bo
nie w temacie jestem... :/


Teoretycznie w styczniu, prawdopodobieństwo opóżnień jest większe niż to że każdy kiedyś umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL. BYłem w kiosku i przeglądałem prasę komputerowom, no i oczom nie wierzę. A tu w jednym z wydań już pakiedy do Visty na CD...! chciałem sięzacząć śmiać ale druga gazeta zupełnie na powiażnie opisywała DEMO... oklapłem... Pani z za lady nie wiedziała czy ma wezwać do mnie policje czy karetke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 12:58, WorldWar3PL napisał:

I tak wpadka z identyfikatorem głosu była najlepsa :) Pewnie temu jest poślizg z premierą Visty.


Możesz przybliżyć sprawę? Bo nie słyszałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2006 o 12:58, WorldWar3PL napisał:

I tak wpadka z identyfikatorem głosu była najlepsa :) Pewnie temu jest poślizg z premierą Visty.


a co z tym bylo? bo nie w temacie jestem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows Vista? Myślałem że dostane zawału jak zobaczyłem wymagania 1024ram kto to widział żeby system operacyjny miał takie wymagania do tego muci jeszcze dojsć karta graficzna obsługująca directx (nie wiem jak to sie pisze) 9.0c i 20 GIGA na dysku. To są jakieś jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się jak malutkie dzieci.
1. Nikt nie zmusza do przejscia na Viste
2. Skoro nowsze gry bedą na Viste to chyba oczywiste jest, że komputer bedzie mogł uciagnać także nowe gry.
3. Posiadanie systemu "bo jest nowy" jest chore.
4. Polska to biedny kraj, tutaj zaskakuje "potęga" wymagan, w reszcie swiata to standard lub nim niedługo będzie.
5. Wydawanie systemu operacyjnego pod obecne komputery to ogromny bląd, system powinien być przyszłosciowy.
6. Gdy wychodził XP, wymagania uwazano za kosmiczne i wygorowane =] Teraz każdy ma prawie XP i jakoś nie narzeka.
7. XP chodzi na komputerze z 400mhz, 128 ram (ale chyba tylko 64 działa) z karta garficzna 2mb. Dysk 10 GB.
Co ciekawe, Windows działa wporzadku, po wylaczeniu fajerwerków graficznych i róznych beznadziejstw w tle. Oczywiscie, granie w gry odpada, ale podstawowe funkcje komputera smigają chociaż czasem trzeba dłuzej poczekac. Co chyba jednak nie powino dziwić :)
8. Oceniacie stabilnosc systemu/problemy ze sterownikami itp PRZED ukazaniem sie systemu. Smiech na sali, to jest BETA a nie pełna stabilna wersja :)
9. System mozna ocenić po 2 latach od jego wydania, nie wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 21:06, kowboj3 napisał:

A ja sobie kupie :)


Ja też sobie kupię po premierze - najnowszą angielską wersję XP - to chyba ta 64 bitowa - bo prawdopodobnie na ten czas będzie to najstabilnieszy Windows. O ile do tego czasu jakiś Linux mną nie zawładnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować